O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SJEZD MODRÝCH PTÁKŮ NAPADEN PTAČÍ CHŘIPKOU? PDF Tisk E-mail
Neděle, 19 leden 2020
Související obrázekTak se toho na víkend semlelo víc věcí najednou, vč. ptačí chřipky. Souvislosti nehledám, jen nepatrně tuším. Nejdřív ten ptačí Sjezd: Únavný žvanění a omílání ničeho o ničem. Mám dojem, že PR poradcům se konečně zdařilo zakázat ptákům téma Antibabiš, coby působící evidentně kontraproduktivně, čímž ovšem řečníci zcela pozbyli jedinou náplň svejch projevů. Nuda, nuda, nuda.

 

 

 

 

 

Pak tam vlítnul jeden pták, sice taky modrej, sice sprostej jako dlaždič, ale, na rozdíl od všech předchozích, disponující mozkem a koulema, z čehož ani jedno se v ODS nepřipouští. Snažil se burcovat, naplno jim řekl, že jsou líní jak vši ... no, zasmáli se sami sobě (jak už to tak debílci dělají) a - nezvolili ho.

 

Pavel Novotný při projevu na kongresu ODS. Foto: Ludvík Hradilek, Deník N

 

Nic jinýho ovšem ani čekat nemohl. Ani před ním už nezvolili dámu, která aspoň nepatrně a velmi opatrně projevila snahu ke změně.
Kdepak změna! A kdepak práce! To je přesně to, čeho se tohle vyžraný vykutálený bratrstvo kočičí pracky děsí a štítí nejvíc. No tak jo. Zvolili si nezměnu a ještě dva roky u plnejch koryt. O nic víc se jim ani nejedná.

x x x x x x x xK ránu pak hořelo ve Vejprtech. Hrůza! 8 mrtvol. Strašný!  Ale zase. Co mi k tomu řekly rádio a televize? Nejdřív, že se jednalo o starobinec, pak se ale jednalo spíš o blázinec. To chápu. Zkraje jsou informace chaotický. A dál: "Všechny požární předpisy byly dodržený, dům byl dokonce nadstardardně vybavenej požárníma čidlama na záchodech, kam chovanci chodili tajně kouřit. Příčina vzniku požáru ve společenský místnosti se „vyšetřuje".

 

Výsledek obrázku pro požár ve vejprtech

 

 
No tak to mě teda podrž! Čidla na hajzlech, kde nemá co hořet. Kdo a proč to tam instaloval? Podle čeho?
A to už si ani nepředstavuju, že to byly tak asi čidla za 150,- Kč z Tesca.

A vznik požáru? Hořet může začít kdykoliv, kdekoliv a od čehokoliv. Obzvlášť, při zřejmě slabší mentální úrovni chovanců. Důležitější, než vznik, kterej tam mohl bejt naprosto kdekoliv, je ovšem rychlost rozšíření zakouření a ohně, způsob alarmu a možnost - nemožnost úniku.
Tak se třeba něco ještě dozvím, ale že tam v požárním zabezpečení musel bejt neuvěřitelnej bordel, to je naprosto jasný!

Odnese to asi ředitel (ředitelka), jenže tam, kde nejsou prachy, se těžko prosazuje prevence. Přínosy prevence se totiž nikdy nedají vyčíslit předem a tím ani porovnat s nákladama. Tady teda nevim, zatím to vypadá, že ovšem došlo k několika porušením zákona. To se pak už těžko obhajuje tím, že nebyly prachy.
Ovšem výsledek bude jasnej: Když nebyly prachy, nevyhovovalo to vyhláškám, mělo se to zavřít. Snadný!


Až teda na to, kam s těma chovancema. To ale soud už nezajímá…

 

PEPA NČ

 

 


Komentáře (27)add feed
... : mamča
K modrejm ptákům se vyjadřovat nebudu, ale ti mentálně postižení chovanci prostě neměli mít tolik svobody. Jestliže mám na starost děti, a to tihle chovanci jsou doživotně, tak jim nedovolím hrát si s otevřeným ohněm. Ostatně starostka připustila, že v zařízení už hořelo několikrát, proto nechali nainstalovat protipožární dveře a čidla na záchodech, kam chovanci chodili přes zákaz kouřit.
Promiňte mi tu troufalost, ale co mají mentálové, které vyživuje stát (tedy my všichni), co kouřit ? Důchod mají nízký - sociální, a jejich pobyt, strava a trvalý dozor není zadarmo. Kapesné, které dostávají, není určeno na cigára. Té volnosti a svobody asi měli tolik, že ji nezvládali. A proto to dopadlo, jak to dopadlo. Osm mrtvých a čtyři zranění, z toho dva těžce.
Doufám, že těm zbylým nezapomenou zřídit kuřárnu.
leden 20, 2020 05:26
... : mia I
A je jisté, že požár způsobili chovanci?? Když se člověk podívá na mapy.cz Vejprty, 1. Máje 12 , tak tam je vidět celý dům v době vegetace neskutečně zarostlý a neudržovaný při severní straně. Po těch schodech, která by měla sloužit jako evakuační už dávno nešla noha, nikdo neudržuje. Na budově obnovená jen okna. Jinak zanedbaná budova, krabice s dráty ve zdi , nezakryté. Kolem budovy malý pozemek, co tam tak ti chovanci mohou dělat?? Je jasné, že se nudí. Tady malá ukázka https://www.youtube.com/watch?v=AlEkkVKzNEc
leden 20, 2020 06:05
... : mia I
a ti co leží na válendách ani nemají přes den polštáře pod hlavou, to musí mít zřejmě zastlané. Také tu máme dva ústavy sociální péče , ale úroveň jinde. Špatná politika státu. Problémy pohraničí se neřeší. Ať jde o lékaře, pracovníky podobných ústavů jako ten ve Vejprtech, zubaře, tohle úředníkům v Praze nic neříká. Ti kluci možná dostanou jídlo, jsou v teple, v čistotě, ale jinak mají pár metrů čtverečních. Přes týden jakás takás aktivita, ale víkend? Den tam musí být dlouhý jak týden. A oni opravdu jsou na úrovni malých dětí, takže potřebují zabavit.
leden 20, 2020 06:13
... : NČ
Kuřárna tam má bejt v každym případě! Jestli někdo chce hulit, zákazy nepomůžou, bude hulit tajně, a to je daleko horší, než když hulí ve vyhrazenym prostoru, vybavenym bez hořlavejch materiálů a s možností větrání.
Jinak, Mio, to, co píšeš, to je časovaná bomba. Vůbec se mi nechce věřit, že něco takovýho může existovat. Z toho by měl mít někdo pořádnej průser! Jistě se teď půjde po dokumentaci o prevenci, plnění nařízených opatření, atd. Tak se třeba ještě něco dozvíme. Nebo taky nedozvíme.
Znova jen poznamenám, že začít hořet může kdykoliv, od čehokoliv, s tím nikdo nic nenadělá. A zplodiny hoření jsou v dnešní "plastový" době smrtící ve vteřinách. Ale stavební provedení, organizační opatření a technická opatření, který jsou pro každej druh baráku a charakter jeho užívání nařízený, mají za úkol ztráty minimalizovat (eliminovat se nedají nikdy). Tady to teda podle toho skutečně nevypadá.
leden 20, 2020 07:33
... : *deeres*
EU má plnou hubu humanismu, ale jenom pro někoho. Zatím nejsme tak daleko, abychom slabé kusy házeli ze skály a tak je někam jenom uklidíme. Nejsou na ně peníze a hlavně nejsou kvalifikovaní ošetřovatelé.
Nejdená se jenom o mladé lidi duševně, nebo tělesně postižené, kteří se nemohou sami o sebe postarat. Podobně na tom jsou i někteří důchodci. Na umístění v penzijním domě se čeká klidně i deset let, aby mohli někoho umístit, musí nejdřív některý jejich klient zemřít.
Rozhodujícím kritériem pro přijetí podle pravidel zřizovatele je stupeň závislosti na pravidelné pomoci jiné osoby, především vyjádřený stupněm přiznaného příspěvku na péči, osobní a rodinné poměry žadatele a jeho věk.
Důchodce tam zaplatí celým svým důchodem, což většinou nestačí a proto se vás okamžitě ptají nejenom na výši důchodu, ale i příspěvku nestačí. Pobyt tam je nakonec často za trest. Pokud je u seniora patrná snížená schopnost orientace v čase nebo v prostoru již při pobytu v jeho domácím prostředí, tak se tam ani nedostane.nížená schopnost orientace v čase nebo v prostoru
Soukromé penzijní ústavy jsou plné Němců, ti na to mají a pro ně a jejich rodinu je pobyt u nás za hubičku.

https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/domov-pro-seniory-v-kubove-huti-ma-nemeckou-klientelu.A150119_092622_budejovice-zpravy_khr

Nově se otvírá domov důchodců speciálně pro německé klienty také u Domažlic.
leden 20, 2020 09:54
... : *deeres*
Si to přeberte! Ta moje myš, strašně ráda něco kopíruje a přilepí někam jinam a občas zase něco s chutí smázne.
leden 20, 2020 10:47
... : Krakonoš
Vono se nám toho semlelo ještě mnohem víc. Třeba jeden nepovedenej tunel za 400 mega, chystanej - ANO - ministrem za tu stranu, co prej tunelům udělá navěkyvěkův konec a šmytec. Teď to vypadá, že někdo, kdo už si chystal nový vidle vod jéžiška na přehazování bankovek, právě fňuká v koutku do půllitru. No ale voni něco zase vymyslej, kluci ušatý, zdroje tu jsou, ještě zdaleka jsme nenarazili na strop toho, co všecko lze zdanit, jaký všecky daně a poplatky lze ještě zvýšit, atakdál. Se divim Jirkoj Paroubkoj, že se nepokusil vo kariéru v týhle partaji; takovejch má zkušeností a nikdo je nechce využít?
Jak jsem neměl ráth Ratha, když ho dnes vidim v tepláčkách za těch blbejch pár mega ve škatulce, je mi ho až líto. Ten, pokud mu dovolej čumět denně na zprávy - a to asi dovolej, když má ty nadstandardní výhody - musí mlátit hlavou vo mříž ducha lev vod kuropění do večerky.
(Jo a kdyby mi někdo chtěl vyprávět spolu s Kremlíkem, že tohle nejni éšop a že to prostě takhle drahý bejt musí, tak ať mi vysvětlí, proč to Slováci dokázali za 3mega éček a proč to teda - když to nedokážeme stejně lacině sami - nekoupíme od nich.)
leden 20, 2020 17:45
... : mamča
Krakonoš : U Rátha to ovšem není trest za 7 mega, ale "čísi" osobní msta. Nemyslím si, že pan doktor je nějakej svatoušek, a že nikdy nic "neodklonil" (jak se hezky říká kradení), ale i těch sedm melounů věřím, že mu v tý škatuli někdo podstrčil. V těchhle kruzích si přece nestrkaj úplatky do kapes v hotovosti, ale ne-ná-pad-ně přesunujou na anonymní účty, např. ve Švýcarsku.
Ministr dopravy si zase zřídí pochybný e-shop. Jenže to už lidi hodně naštval, tak mu to pár programátorů spočítalo. No, a Babiš takovýhle nýmandy nechce. Stačí, že je v "klatbě" sám.
leden 21, 2020 05:22
... : NČ
Tak vítej, starý brachu. Rád tě opět vidím. Chyběl´s nejen mně, ale i dalším, zejména vyznavačům pravdy a lásky, který máš, na rozdíl ode mě, plný srdce.
Zatahovat do toho tunelu Babiše, mi připadá dost poplatný kampani antibabiš. Faktem ovšem zůstává, jeho výběr ministrů dopravy je tristní.
Tomuhle konkrétnímu tunelu nerozumim, ani kloudně nevím, o co jde. Snad, že nějak podobně, jako si teď elektricky kupuju na Žižkově parkování auta v modrý zóně, namísto bejvalejch nálepek, by se elektricky kupovala možnost jízdy po dálnicích, namísto dnešních nálepek. K tomu nějaký sledování a pod. Ale fakt nevim a vlastně mě to ani nezajímá. Nejsem schopnej posoudit rozdíl mezi třeba tim slovenskym systémem a tímhle navrženým. Ani si nemyslím, že by chtěl Kremlík tunelovat. Spíš mu to tak šíbři předhodili, jistě s dokonalym zdůvodněním, a on to důvěřivě podepsal. Řekl bych, že vyhazov si zcela zasloužil, ale ne za nepoctivý úmysly, nýbrž za blbost. Ony by si vůbec tyhle IT státní zakázky zasloužily speciální odbornej team na nejvyšší úrovni, klidně i samostatný ministerstvo, ale to je fuk, jak by se to jmenovalo. Jen na IT, ale pro všechny obory, od st. správy, přes zdravotnictví, průmysl, dopravu...). Tohle drobení mozkovýho potenciálu fachmanů tak, že u každýho ministerstva sedí někdo, mi přijde jako blbost a plejtvání.
Když už jsi zavzpomínal, zavzpomínal jsem též. Na Kalouska a jeho bombastickou tiskovku s odhalením "standardního vyšetření nestandardní zlodějny", kdy Sáša Vondra podepsal tunel za 300 milionů. Ten ovšem, na rozdíl od Kremlíka, vyhozenej nebyl, přestože Kalousek naléhal na vyhazov okamžitej (do dvou dnů ovšem zmlknul). Dneska nás ten Sáša reprezentuje v EP, modrý ptactvo si ho nadšeně zvolilo do svýho vedení a nad tunelem za 300 mil. se zavřely vody.
Rath to ovšem přepískl. Ne těma prachama, který nikdy nikomu nikde nechyběly, ale tím, že svou existencí ohrožoval Sobotkovu "vedoucí úlohu" ve Straně, čímž smrtelně ohrožoval Sobotkovy loutkovodiče. Pak už to šlo samospádem, ancvaj.
leden 21, 2020 05:55
... : NČ
Jo, mamčo. S tím Rathem bych řekl, že to nějakej vejvar za něco byl, údajně určenej pro socanskou kasu, hozenej jako špek, na kterej Rath skočil. Smůlu má ovšem i v tom, že má něco nevyřízenýho taky se Zemanem, z dávný socanský minulosti.
leden 21, 2020 06:05
... : Krakonoš
No, vono te nebude úplně tak s tím podstrčením. Spíš se kloním k tomu skoku na špek - někdo prostě šikovně využil doktorovu nenažranou povahu. Protože kdyby bylo tak jednoduchý někomu "podstrčit" škatuli s prachama, jsem si zcela jistej, že už by jich měl Andy podstrčenejch několik smilies/wink.gif.
Jinak jsem si nevšim, že by ho do toho někdo zatahoval, maximálně je kritizovanej za skutečně zoufalej výběr svejch "vodborníků" - až to vypadá, že vodborníci v týhle zemi prostě došli. Navopak mě vosobně pan premiér potěšil, že ani na chvíli nezkusil vykřikovat něco vo kampani a stavět se za svýho pitomýho ministra; jestli na to přišel sám či jeho rádcové, je asi vedlejší. Že by ty prachy chtěl Kremlík pro sebe, to si taky nemyslim, ty byly určený někomu jinýmu. Stejně jako tenkrát ten Sáša. Vony jsou si ty kauzy vůbec podobný jako vejci vejce, jen tahle byla zaražená v počátku, takže zřejmě ten, kdo měl za ty prachy "éšop" vyrobit, do kriminálu nepůjde. Jenom jeden pan nevodborník přijde vo ministerkej plat, to je vcelku legrační. Horší už je, že to znamená, že se nám tam za čas bude rozkoukávat další vodborník a tahle země bude ztrácet další a další roky zrovna v resortu, kterej ji tlačí asi nejvíc a kde už se fakt propadáme někam do třetího světa.
leden 21, 2020 08:17
... : Krakonoš
Jinaks' mě potěšil, že jsi zachytil výtečnej projev jednoho z mála modrejch ptáků, který za něco stojej. Ten druhej bohužel včera umřel. Kdyby byla ódeeska poskládaná z takovejch lidí předevšim, snad bych ji bejval volil víckrát než kdysi po jejím vzniku - poprvý a naposled.
leden 21, 2020 08:31
... : NČ
Tak to abysme si zase rozuměli. NIKDO z ptáků mi nejni sympatickej! Ani omylem!
Ale jsem ochotnej uznat, myslím, že i rozeznat, kdo na tý zcela opačný straně má mozek a koule. Čímž ovšem neříkám, že jeho názory jsou mi sympatický. Totéž jak s Kalouskem. Ten měl taky obojí (nějak ale stárne). Nikdy bych je nevolil, ale na pivo bych s nima klidně šel, na rozdíl od třeba Fialy nebo Vondry, s kterejma nikdy.
leden 21, 2020 08:50
... : *deeres*
Kauza ProMoPro přijde vládu na 848 milionů - psali v novinách v roce 2015
Státní kasa přišla o miliardu - psali v novinách vroce 2017
Přípravy předsednictví probíhaly velmi narychlo a jednu ze zakázek získala firma ProMoPro bez výběrového řízení. Právě tato firma měla podle soudu účtovat státu víc peněz, než podle obvyklých cen měla. A úředníci faktury propláceli. Vondra o tom všem údajně věděl a nezasáhl.
Jak všichni shodně tvrdí, byl Vondra o veškerých záležitostech podrobně informován. Věděl o sporných fakturách a způsobu řešení, věděl o navýšení nákladů oproti plánovanému rozpočtu. Mohl do těchto sporů kdykoli vstoupit, navrhnout jiná řešení či se jinak angažovat. Toto však neučinil,“ stojí v jednom z policejních dokumentů k případu.


Tak místo, abychom to osladili Evropě, osladili jsme si to sami sobě. Díky, pane Vondro! Čeští občané to ocenili a proto dostal tolik preferenčních hlasů, že je dnes v Bruseli.Vždyť on byl vlastně v celé kauze pouze jako svědek.

Vlastně nne to vůbec nepřekvapuje, předražený nákup letadel CASA se u soudu táhne už od roku 201O.
Svědci si už na nic nevzpomínají,stát přišel o stovky milionů. Když jste na správné pozici, stačí se napakovat a pak se nedostavovat k soudu, předstírat chorobu,neustále se odvolávat, až se celá kauza rozmělní a vyšumí. Tak nějak podobně z kauzy Nečas-Nagyová, vlastní trestní čin vymizel a zůstaly jenom darované kabelky, jako osobní pozornost, která s politikou neměla nic společného.
leden 21, 2020 09:16
... : NČ
Ještě dodám: Jsem rád, že se Pavlíka bojej a zavrhli ho. Nestál bych o to, aby zrovna tohle ptačí hejno posilovalo.
Mám to tak dost podobně, jako Sparťan, nenávidící Slavii, kterej i přes celkovou averzi ke Slavii, je ochotnej uznat, že se tam vyskytl borec. Tím to ale končí. Pro Sparťana je dobře, když Slávistickej borec odsedí zápas na lavičce.
leden 21, 2020 09:24
... : *deeres*
Tady stát přišel o 1,4 miliardy a také si nikdo noc nepamatuje.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/byli-jsme-pod-tlakem-rekli-urednici-kteri-pripravili-stat-o-pozemky-za-14-miliardy-86820?seq-no=4&dop-ab-variant=&source=article-detail
Potom dost dobře nemůže pak mít stát peníze na zdravotnictví, školství a sociální služby.
leden 21, 2020 09:46
... : mila1
Zdravím všechny, obzvláště Krkonoše. Jsem ráda, že sem zase zavítal někdo s názorem, který mi je blízký.
Nebudu komentovat všechny ty kauzy, které přičinlivě dohledala deeres, ještě zapomněla na ty padáky Kalouska a na to, že zapříčinil smrt tří parašutistů... jak s oblibou argumentují koblihy a jim blízcí...
Když už jsem tady, tak bych jen chtěla vyjádřit soustrast k úmrtí pana Kubery, jehož jsem měla moc ráda.
A co se týče předražené zakázky na eshop s dálničními známkami. Teď je zvykem zadávat IT zakázky externím firmám. A ty externí firmy to většinou zadávají zase externím firmám (programátorů je pomálu, za to je hodně projektových koordinátorů, kteří se vyznačují tím, že programovat neumí, ale umí přihrávat šikovné obchody tam, kde kouká nějaká provize...) No a pak to tak dopadá. Zřejmě asi zapomněli s nějakým všimným na pana Babiše a jelo... Prohlášení programátora Vondráčka, že to lze naprogramovat zadarmo, je přehnané, ale těch 400 milionů je asi tak desetkrát víc než by mělo.
No a mějte se tady zase pěkně a třeba se zase někdy objevím smilies/smiley.gif
leden 21, 2020 12:26
... : mamča
mila 1 : Zase tituliješ druhé "koblihami" ?
A víš, že za Tvoje, cituji : "Zřejmě asi zapomněli s nějakým všimným na pana Babiše..." by Tě mohl osočený zažalovat ?
Je mi líto, ale Ty jsi opravdu samice tura domácího !
leden 21, 2020 12:43
... : *deeres*
No a mějte se tady zase pěkně a třeba se zase někdy objevím

Nemusíš se unavovat, zase na nějakou dobu stačilo. On ten Sidon měl nakonec pravdu.
leden 21, 2020 16:40
... : Žena
Teď vidíte jak to je když se zde objeví žena, s rozumnou myslí, Míla. Hned jí otrávíte k nechuti na dál pokračování. Myslíte si že každého ukřičíte a pak jste sami co si jen mezi sebou notujete. Aby jste věděli že demokracie je diskuse to nevíte. Ostatní příspěvky, jsou výsměšné ale kdo se směje naposled ten se směje nejlépe. Lituji toho že si s paní Mílou již více nanapíšeme jelikož ona sem nechce. MYslím že by jsme si hodně rozuměli.
leden 21, 2020 17:01
... : *deeres*
Ženo řádně si přečti "konstruktivní" příspěvek Mila1 do diskuze. Ona neargumentovala a ani nediskutovala, pouze sem hodila urážlivý příspěvek. Co se týká tebe, tak ty jsi na tom dost
podobně,s rozdílem podivné češtiny, Mila1 jí alespoň ovládá.

Hned jí otrávíte k nechuti na dál pokračování.
Je to vůbec česky? A přečti si něco o podmiňovacím způsobu slovesa být, kdo to má po tobě číst.
leden 21, 2020 17:15
... : Krakonoš
Inu tak bylo by dobrý, v rámci tolerance, si vobčas uvědomit, že každej z nás ten dar brilantního a bezchybnýho slohu do vínku vod pánaboha a soušky učitelky českýho jazyka na Z(D)Š nedostal a není teda mocen stvořit literární klenoty jako např.:
Potom dost dobře nemůže pak mít stát peníze...

smilies/grin.gif smilies/cheesy.gif
leden 21, 2020 17:30
... : NČ
Já bych tu ženu, Deer, nebral v psanym projevu tak závažně. Pravopys je pěkná mrcha a gramatyka taktéž. Mám taky dojem, že v pomocnejch školách se to příliš neprobíralo.
Takže bych se spíš věnoval podstatě, pokud se z toho podstata dá vypozorovat. Tady jsem pozorně vypozoroval, že skutečně existuje nemalá skupina lidí, kteří podlehli brainwashingu ČT a skutečně a upřímně věří, že jsou určeni k nápravě nešvarů. Podle poslední "akce" jich je 250 tisíc, plus 5(ks) na Jukónu. No tak dobrý. Jenže odstranění nešvaru, to je jen první a snadná část nápravy. Pak musí následovat náhrada lepším. A tam mají naprosto prázdno! NIC!
Teď jsem se na Parl. listech dočetl, že tihle pravdoláskařští chvilkaři, neboli sekta Svědků Mikulášových, že se chystají převzít kontrolu nad Českou televizí. Osobně by mi to bylo úplně jedno, tam už dávno sídlí jejich soukmenovci a ČT je prakticky nekoukatelná. Ale co si vyřve tahle, nikým nevolená, sekta potom? Konečně vytouženou demokracii?
leden 21, 2020 18:21
... : mila1
To je zajímavé - označení koblihy vadí a označení sekta nevadí. A nadávání do pravdoláskařů je tady asi taky povoleno...
Jinak - nevěřím, že premiér o té zakázce na 400 mega nevěděl. Jen to bylo moc nápadné, takže udělal populistický krok a vyhodil ministra. Jeho voliči nadšeně tleskají a na chvíli je odvrácena pozornost od daleko větších průšvihů - jeho vlastních. Mára Prchal by zasluhoval prémie.
leden 21, 2020 19:57
... : NČ
Slovo "pravdoláskař" mi nezní pejorativně. Proč by taky mělo? Podle mě jde o lidi, kteří odmítají vzít na vědomí realitu života a věří, že pravdou a láskou lze změnit svět, lidskou přirozenost, pudy, geny. Tomu já nevěřím. Nic víc, nic míň.
Sekta? No dobře, uznávám, že nejde o náboženství, ale o víru jo. Jinak mi definice celkem sedí:
Cit: "Obecná, široce společensky přijímaná definice považuje za sektu minoritní náboženské uskupení, svým učením vyhraněné vůči konformním náboženským směrům či některé části jejich učení. Často bývají charakterizovány přítomností autority, k níž směřuje tok peněz jejích členů.
Tato autorita, která manipuluje svými stoupenci tak, aby je ovládla, může mít několik pomocníků, kteří si však nemusejí být své skutečné pozice vědomi a mohou napomáhat k prohloubení víry u ne zcela přesvědčených noviců. Důležitý je fakt, že ona autorita nemusí být vůbec podvodník, který vede sektu jako podnik pro svoji existenci. Může to být silná, charismatická osobnost, která tomu co tvrdí věří a správnost svého přesvědčení si potvrzuje rekrutováním nových stoupenců."

Oproti tomu "koblihář" je v souvislosti s Babišem označení docela určitě pejorativní, posměšný. Ani tak mi ovšem vůbec nevadí. Nepovažuju se za součást nějakýho nekritickýho tupýho stáda koblihářů. Koblihářem jsem z nouze, proto, že ať se kolem dívám jak se dívám, nevidím nikoho, kdo by byl lepší možností. To, co bylo před koblihářem, si dobře pamatuju. A nic jinýho se pro éru "po koblihářovi" nenabízí. Žvanění ve smyslu "to sice bylo, ale teď už víme" mě nezajímá.
leden 22, 2020 04:21
... : NČ
Teď jsem se pobavil u jednoho kratinkýho komentáře na netu, kterej dokonale vystihl to, co jsem pracně nasmolil tady vejš:
"Babiše nemusím, to je teď IN. Ale tajně mu to hodím, protože všichni ostatní stojí za ***no!"
leden 22, 2020 06:44
... : *deeres*
Je to už nějaký pátek,asi rok 2013, kdy tu byla moje kámoška ze Švýcarska a zrovna probíhala volební kampaň. Šly jsme přes Klamovku a v parku před hospodou stál reklamní stánek ANO a pro kolemjdoucí se podávalo zadarmo pivo. Koblihy nebyly. Kámoška se tam vrhla, obdržela pivo a začala se vybavovat. Já si tehdy jenom pomyslela něco o tom, co holka blbne.
Uplynulo cca 6let a díky mediální masáži demobloku, už se lidem co hnutí ANO volí, už tolik nedivím. Pokud by za se tuto stranu nedostali do EU lidé, jako je paní Jourová, tak bych je snad i volila.
leden 22, 2020 08:47
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]