O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

UNIVERZALISMUS - PROČ? - 2. PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 16 leden 2020
Univerzalisté, tedy DOKONALÍ LIDÉ, přitvrdili v osočování Ruska a Číny. Štvaní proti Rusku není „předsudečná nenávist“, proti Rusku se štvát může. Proč po třiceti letech najednou otevírají záležitosti vztahující se k sovětské armádě, osvobození Prahy Vlasovci, pomníkům apod.? Proč vadí smlouva Prahy s Pekingem? Pokud vím, tak ruská nebo čínská strana nic takového nevyprovokovala.

 
 
 
 
Začalo to prohlášením BIS v loňském roce, že prý máme sovětskou verzi dějin ve školách, a „Rusko a Čína jsou nebezpečí“. A od té doby jako na povel nastoupili organizované šiky k útoku. To neznamená, že Koněv není problematická osoba a Vlasovci by si nezasloužili nějaký pomníček, tady jde o výbuch provokací ohledně námětů, které – jak všichni víte - třicet let nikoho nezajímaly.  Nejspíš je to kouřová clona, aby se něco za zády obyvatel prosadilo, třeba migranti a přepsaná historie ve školách.

Musí vytvářet nepřítele (jako to dělali kdysi komunisté), aby zdůvodnili svoje totalitní praktiky, omezení volného vyjadřování na internetu a selekci názorů ve sdělovacích prostředcích. Samozřejmě, že potom zakážou i jiná vyjádření, která se nazývají nacionalistická, rasistická, sexistická, genderově nevyrovnaná a obsahující „předsudečnou nenávist“.

Potřebují každého oponenta označit jako ruského agenta, stejně jako kdysi komunisté označovali oponenty za agenty imperialismu. Počítejme s tím, že každý, kdo hon na čarodějnice podporuje, neujde tomu, aby ho mlýn nesemlel. Nejprve se začnou za asistence „opožděných“ antikomunistů zoufale honit ruští a čínští trollové, potom se lehce přejde na nacionalisty, údajné rasisty, homofoby, sexisty apod., nakonec budou mít všichni obavy cokoliv nezávislého říci.

Když to tak vezmu, myslím, že ani komunisté nezasahovali do života takovým rozsahem témat. Dnešní mladí lidé neví, co podporují, netuší, že likvidují svoji budoucnost, že likvidují kulturu, která má skutečný obsah.
 
Výsledek obrázku pro čína
 
 
Univerzalisté si na sebe vzali spoustu problémů. Jako všichni lháři a manipulátoři nesmí dovolit jiný názor a natož pravdu a svobodnou diskusi. Křečovité jsou obavy, aby náhodou někdo nejel do Číny na nějakou konferenci, aby neměl obyčejné obchodní a lidské styky s těmito zeměmi, prostě aby nepoznal skutečnou realitu té země a neodhalil univerzalistické lži.  Čína a Rusko sice nejsou svým politickým režimem žádný vzor, ale mohou obsahovat momenty normálního života, které shledají lidé naopak přitažlivé: jsou tam konzervativní pohledy na rodinu, genderově nevyvážené obrázky pro děti, kolektivní sounáležitost, nalezneme tam úctu k autoritám, věrnost hodnotám.

Pochopitelně, že univerzalisté (coby nihilisté) mají příšerné obavy z přirozených, zvláště kolektivních hodnot (věrnosti, jednoty, úcty). Obrovská kampaň spuštěná proti Home-Credit, který zřídil agenturu na zahájení diskuse o Číně, připomíná nastupující komunisty v r. 1948. Myslím si, že pro skutečnou svobodnou diskusi už není prostor; facebook ji blokuje, jiná média jsou omezována a hlavní sdělovací prostředky budou vždy jen předstírat diskusi, ovšem jen velice hlídanou a řízenou tak, aby z vytyčeného směru neunikla ani myš.

Osvoboditelská vize Sovětského svazu je pro univerzalisty obrovsky nebezpečná, protože nějaká verze německé nadvlády nebo germanizace se může v rámci EU opakovat a Rusko by se mohlo stát žádoucím zachráncem. Nechci obhajovat komunisty, to v žádném případě!!!, oni přece popravili a věznili odpůrce a nevinné lidi k zastrašení, ale to přece nelze srovnávat s vyvražďovací politikou Německa, a s jejich desítkami miliónů lidí cíleně zabitých.

Jen malé pípnutí ohledně sovětské záchrany našeho národa před totální likvidací německým nacismem, se rychle zadusí obrovským propagandistickým úsilím. 
Výchova k národnímu sebevědomí je pomalu a jistě likvidována. Proto je nutno naše národní obrození prohlásit za „sovětskou verzi dějin“. A všechno východní musí zmizet, a tak si říkám, že možná dojde i na Cyrila a Metoděje a staroslovanský církevní jazyk.
 
 
Související obrázek

 
Takže nakonec ten, kdo bude hájit českou národní identitu, kdo nebude kydat hnůj na první republiku, nebude odmítat české národní obrození, a dokonce bude mluvit o historickém nebezpečí v Německu, může být obviněn z mnoha hříchů - především z nacionalismu a „předsudečné nenávisti“, a potažmo z komunismu a tím pádem ze služby Putinovi. Vyhlášením obrozenecké verze dějin za sovětskou, a sloužící Rusku, vznikl další nástroj pro likvidaci oponentů. To nelze jinak než v prostředí nedemokratické nadvlády.


Závěrem:  Funkční demokracie musí mít splněny dva základní předpoklady:

1/ V jisté míře uzavřený, nejlépe národní stát, který nedovolí vnější vlivy na exekutivu, eliminuje moc mezinárodního kapitálu a zajistí ochranu domácích podnikatelských subjektů, aby prosperovaly a nepohltil je ve velké míře zahraniční kapitál; zajistí, aby neovládly zemi cizí spolky a výchovné organizace, indoktrinující mladé lidi idejemi nesloužícími zájmům státu.

2/ Občany vychované v identitě ke svému národu a státu, do jisté míry schopné se nezištně angažovat, případně sebeobětovat pro svoji zemi, schopné odložit svoje některé příjmy pro budování lepší budoucnosti, lidi chápající potřeby svého státu a spolupracující s exekutivou. Tyto lidi Masaryk nazýval demokraté.
 
 
Univerzalismem a bouráním hranic států demokracie odchází z dějin jako záležitost zcela nepotřebná. Mezinárodní kapitál a vlivy norem EU snižují moc volených orgánů. Však vidíme už dnes, že vládne jakýsi „deep state“ ovládající média, univerzity a další instituce, závislé na dotacích; zvolení politici nemohou proti tomu cokoliv dělat, prezident se nedostane ani do státní televize, a je nucen využívat okrajové soukromé televize; předseda vlády je médii trvale dehonestován, zcela bez zábran.

Vypadá to snad jako demokracie, ale není, protože viditelně jsou voliči vyřazeni, vládne už někdo úplně jiný. Voliči potom mohou volit kohokoliv, ale „deep state“ bude stejně vládnout. A tak se stávají politici jen jakýmisi zábavnými figurkami, jejichž věnce se u památníku ledabyle a beztrestně hodí do koše…

A tak už třicet let výchovy udělalo z občanů hédonické konzumenty bez vztahu ke svému národu a státu. Sebeobětování prokázali občané naposledy v Listopadovém převratu a těsně po něm. Potom už pomalu nastoupila generace osamocených hédonistů bez kolektivního vztahu.  Dnes jde každému jen o jeho osobní materiální požitky. A tak, chce-li být dnes politik zvolen, musí naslibovat hory doly, které každému rozdá. Jiné kritérium pro zvolení není. Politik, který by vyzval občany k následování nějakého plánu, ke spolupráci a obětování se pro budoucnost, sklidí snad jen posměch, proto to raději nikdo nezkouší.
 
 
 Výsledek obrázku pro parížská třída praha
 
 
Protože vývoj postupuje proti shora řečeným dvěma podmínkám, je totalita téměř nevyhnutelná a postavit se proti ní je sice ještě možné, ale za formální demokracii bojovat už smysl nedává, bez státní samostatnosti a vlastenecky přesvědčených občanů je to totiž zcela zbytečné.

(Deep state =  nic jiného než „systém“, nikoliv konkrétní sociální struktura, který spojuje velké peníze s politikou.  Další se domnívají,  že mnohem lepší než mluvit o deep state, je mluvit o „parapolitice“ či skryté politice, která probíhá mimo veřejnou kontrolu, ve skrytu za zavřenými dveřmi a často bez souhlasu a vědomí občanů.)
 
 
 Vlastimil Podracký
 
 
 
Komentáře (3)add feed
... : *deeres*
Když si přečtu komentář pod prvním dílem, kde se nám zase ozvala "Žena", tak je jasné že rudá úderka, která si vůbec nezadá s těmi z padesátých let, už nastupuje.
Brainwashing od neziskovek funguje už od mateřských školek. Mojí generaci také krmili od dětství komunisté svým jediným správným světonázorem . Ale pořád existovala protiváha rodinné výchovy, doma nám doplňovali to, co nám ve škole neřekli.
Teď ale slýchám, jak generace "husákových dětí" svoje potomky už nedrží při zemi, ale dost často s nimi souzní v těch nastupujících fantasmagoriích. A z Prahy se to začíná rozlézat, jako rakovina.
Ono vůbec není náhoda, že STAN v září v senátu podala návrh novely, aby volební právo , alespoň v komunální politice, bylo od 16 let. Nebylo to poprvé a zkouší to znovu. Novela pochopitelně zaujala i Piráty. To by byli totiž jejich voliči, kterým jsou postupně během jejich dospívání implantovány eurosajuzské názory.

leden 17, 2020 08:46
... : mamča
*deeres* : "Žena" ještě nedorazila. Asi stojí někde na návsi s letáky v ruce a burcuje prostý lid.
leden 17, 2020 09:55
... : NČ
Nojo ta Žena. Co mi hlava nebere, proč statečná žena ještě nedemonstruje proti šikaně justiční mafie:
"Za navrácení slamníku a kalhot politickýmu vězni, doktoru Rathovi"
(v tý souvislosti jsem si připomněl povídku J. Haška: Vzpoura trestance Šejby).
Taky jsem tuhle shlédnul spravedlivě vzrušenej "projev" ředitele tv Barrandov o vrahu Urválkovi. Ale ten (podle mě skutečně odpudivej), Urválek jen plnil zadání, kdy trest byl už napsanej předem. Nebyl ani soudcem. Soukupovo vzrušení nad Urválkovou přisluhovačkou Válkovou mě sice nevzrušilo, ale docela udivilo. Napodlo vůbec někoho, že kdyby tu odpudivou hereckou roli odmítl, mohl druhej den stát i s celou rodinou vedle Horákový?
Jen tak mimochodem mě napadlo, jakej je vlastně rozdíl mezi Urválkem, požadujícím trest nejvyšší pro Horákovou, a třeba herečkou Chramostovou, též požadující trest nejvyšší pro svou kolegyni (mj. taky Brodský, Vala, Sovák ...). Proč je Urválek fuj a Chramostová se málem mohla nedožít téměř státního pohřbu s čestnejma salvama?
leden 17, 2020 10:33
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]