O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ČÍNSKÝ FENOMEN - ZAHRADY PDF Tisk E-mail
Úterý, 11 březen 2008
Přejít na obsah
ČÍNSKÝ FENOMEN - ZAHRADY
Strana 2

Pojďte se mnou nahlédnout do čínských zahrad - zosobnění harmonie s vesmírem a člověkem tak, jak o tom poprvé čteme v zápisu na želvím krunýři z doby dynastie Šang zhruba roku 1600 př.n.l...  A od té doby chce mít aspoň maličkou zahrádku každý Číňan. I když - jako první si je začali zakládat před 3000 lety čínští vzdělanci, kteří v nich relaxovali.

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

                                                              

     Jejich zahrady jsou jako báseň... každá velká musí mít všechny atributy, které jí byly zasvěcenými zakladateli dány, až  dnešní podobu získaly zhruba na přelomu tisíciletí za dynastie Chan - kameny, můstky, voda, pagodky (po čínsky kuan nebo süan = letohrádky) a spousta spousta zeleně. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Jako úžasný doplněk bývá k vidění zastřešený dlouhý průchod s lampiony, nebo nižší zídky s okny, jenž mají  každé jiný tvar nebo malbu.

 

 

 

     Největší zahrada je v Su-čou a jmenuje se Zahrada skromného politika. Oni si, vzhledem ke svému zaměstnavateli, pánu Nebes, dávali takové veskrze skromné přídomky...

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]