O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


BEZPEČNÉ ŠVÝCARSKO PDF Tisk E-mail
Neděle, 12 leden 2020
Švýcarsko = země se sedmimilionovou populací má armádu o síle 1.365.220 vojáků (údaj z roku 2010). Profesionálních je z nich pouze 3,600 příslušníků letectva, speciálních jednotek a výcvikových instruktorů. Ostatní jsou příslušníci milice. Každý dospělý muž při dosažení věku 19 let „vyfasuje“ od státu kompletní výzbroj a výstroj.

 

 

 

Od uniforem, bot, stanu, lopaty až po kolo. Více než milion tři sta tisíc vojáků jsou Švýcaři schopni mobilizovat do plné bojové pohotovosti během 12 hodin. Což je světový unikát.

 

Pro ženy je otevřená dobrovolně. Ten, kdo sloužit ve zbrani odmítne nebo nemůže (ze zdravotních důvodů nebo proto, že byl trestán pro úmyslný trestný čin) musí počítat se službou v civilní obraně a dvouprocentní přirážkou k platným sazbám daně z příjmů. Aby platil na ty, kdo slouží vlasti. Kromě základního výcviku se každý Švýcar ve věku 19 až 42 let musí zúčastňovat cvičení nebo bojového nasazení v rozsahu 3 týdnů každý rok.

 

 

Výsledek obrázku pro ŠVÝCARŠTÍ VOJÁCI

 


V rámci tohoto systému se Švýcaři střídají ve třídenních až týdenních intervalech při ochraně svých hranic. Hranice Švýcarska jsou fakticky obloženy vojáky v palpostech. Zastavují všechny, kteří by chtěli hranici překročit jinde, než je legální hraniční přechod.


Na vlnu migrantů se Švýcaři jako jediní v Evropě začali připravovat již v roce 2012. Jejich zpravodajské služby vyhodnotily toto riziko jako akutní. Což ostatně služby dalších zemí taky. V roce 2012 uspořádali cvičení Stabilo Due, v rámci něhož cvičně uzavřeli hranice s Francií. V roce 2013 již cvičili uzavření veškerých hranic v rámci akce Duplex Barbara.

 

 

Výsledek obrázku pro ŠVÝCARŠTÍ VOJÁCI

 


V roce 2014 se počet ilegální imigrantů proudících ročně do Evropy přehoupl do statisícových hodnot. Švýcaři se ale nespoléhají ani na EU ani na NATO, ale pouze sami na sebe. A svoji zemi si brání.  Jejich cesta se ukázala jako účinná. Ano, je drahá. Švýcaři dávají na obranu 1% svého HDP, které je ale šestkrát vyšší než to naše. Ovšem dávají do toho hlavně sebe a svůj čas. Asi jako jediní v Evropě totiž chápou, že nikdo jiný to za ně neudělá...

 

NO, CO MY NA TO?  

BOLESLAV

zdroj: internet

 

Komentáře (8)add feed
... : Michal
Jaký rozdíl proti Americe, kde si uniformy musí vojáci koupit. Když chtěli mít Humwee zespodu pancéřové, museli si to zaplatit z vlastní kapsy.
leden 13, 2020 06:25
... : mamča
Švýcaři jsou zodpovědní vůči svým národům. A nikdo tam nekřičí, že musí na "vojnu", že hlídají hranice svého státu se zbraní. Oni taky neživí bandu nemakačenků a příživníků. Mají vyřešenou tzv. Cikánskou otázku, viz http://www.azbestus.cz/co-mi-vadi/paraziti-asocialove-neprizpusobivi-nekdy-se-tyka-dokonce-i-romu/cikani-ve-svycarsku-/
Nemají stovku různých organizací pro začleňování...a nikdo tam nekřičí nic o diskriminaci.
leden 13, 2020 06:41
... : *deeres*
Mám léta kámošku kámošku, se kterou jsem chodila na střední a ta v roce 1970 emigrovala do Švýcarska. Dneska bydlí nedaleko Bernu, kde má krásný dům a další docela slušný majetek má dnes i v Praze. Začátky po emigraci hodně těžké, nejenom majetkově.Vlastně dodnes tam žije v české enklávě, Švýcaři cizince odjakživa moc nemusí, i když ona , která je jazykově nadaná, mluví švýcarskou němčinou úplně bez přízvuku. Přesto, že jsou rodilí Švýcaři k cizincům , kteří by se jim tam chtěli usadit velice odtažití a měli a mají pro ně velice přísná pravidla
(První rok nesmíte cestovat mezi jednotlivými kantony. Pro získání občanství tam musíte 10 let žít. Potom musíte umět jazyk, dějiny, politickou situaci. A složit ty pověstné zkoušky. Existují na ně skripta. Stejné zkoušky jsou pro bankéře i pro pomocníky v kuchyni. Mají část písemnou a ústní, která trvá nejméně hodinu. Zkouší se i znalost dialektu. Nevyžaduje se, abyste jím mluvili, ale měli byste rozumět.Musíte znát taky politickou situaci přímo v místě, kde žijete. Místní lidé mají dokonce právo vyjádřit se, jestli vás tam chtějí. Tohle funguje i ve velkých městech), tak v době, kdy začala Merkelová zvát do své země imigranty, tak se i Švýcarsko přidalo. Ale netrvalo dlouho, než zjistili, kdo se to k nim hrne a hned přestali se svojí lidumilostí.
Švýcarsko má svojí měnu, není členem EU,(členství zamítli v referendu), je členem Rady Evropy, OSN a je pouze členem Schengenu. A nejsou ani členem NATA, ale na osm milionů obyvatel připadá 2,3 milionu střelných zbraní.Byli mnohem chytřejší, než Češi a nelezli do spolků, které by byli jenom k jejich škodě.
leden 13, 2020 10:56
... : doktor
Krásná země,bohatá,neutrální,ale je tam draho a pro cizince téměř žádná náklonost.
leden 13, 2020 12:16
... : NČ
Až se to tam navalí, budou jim zbraně k ničemu. Možná to chvilku udržej, jestli ovšem vůbec budou mít povoleno, střílet ostrejma, ale nakonec neudržej.
leden 13, 2020 13:05
... : *deeres*
Už se jim tam navalili. Švýcaři je vítali mávátky, zásobili je potravinami a oděvy, lidé jim tam nosili dárky.Jenže když viděli, co k nim přišlo za verbež, šoupli je do detenčního zařízení a sebrali jim cennosti, které u sebe měli na úhradu pobytu. Ještě rádi ze Švýcarska odešli.
Ne, všichni imigranti, kteří pocházejí z civilizovaných zemí, zůstali. Z osmi milionů obyvatel, je 23% cizinců s trvalým pobytem. Mají tam i 5% muslimů, pro ně jsou čtyři minarety. Roku 2009 byla v referendu zakázána výstavba nových minaretů v zemi. Švýcaři mají kliku, že jsou zemí, která je ve skutečnosti bankovním depozitem a tedy v pozici chráněnce. Tím, že nejsou členy EU, nemůže jim do toho unie kecat a obyvatelé Švýcarska si o tom, co vlastně doopravdy chtějí, často rozhodují formou referenda.
Rozdíl je i v charakteru, zatímco v jiných státech je referendum doplňkovým institutem, ve Švýcarsku má konstitutivní charakter na politický systém a tím závazně ovlivňuje jeho funkci.
leden 13, 2020 13:38
... : NČ
No nevim. Já bych to ani pro Švýcarsko příliš optimisticky neviděl. Evropa je kontinent zaslíbenej a invazním druhům bude úplně fuk, jestli je, ten kterej, stát v nějaký unii.
Zatím jdou jen za dávkama (800 E) měsíčně. Proto se ani do Česka moc nehrnou. Ale dávky ve stejný výši budou povinně nařízený pro celou EU, vypadá to, že už letos. Ale až se to přemnoží, a to se přemnoží, tak už to nebude na dávky čekat, bude si to brát.
leden 13, 2020 16:49
... : Josef Kouba
K té armádě. Pokud je vyhlášen poplach (cvičení) a muži se musí v určitou hodinu dostavit na místo srazu, tak mimo veškerou povinnou výstroj a výzbroj musí každý mít v ruksaku několik polínek dřeva.
Můj kamarád Švýcar který emigroval z této pěkné země před 50 lety do Kanady mi o tom vyprávěl.
Je to velice praktická věc.
leden 14, 2020 17:02
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]