O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


ZA VŠECHNO MŮŽE POČASÍ PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 09 leden 2020
Na obrázku může být: pesKdyž jsem se ráno courala zdejším parkem s mým milovaným pesem (kolem časné deváté hodiny), potkávala jsem se s druhou várkou psích venčitelek a venčitelů - tedy těch, které jejich čtvernožci nechají doma, dokud se nerozjasní. A jak to tak bývá, slovo dá další várku slov. "Jé, mně vám bolí rameno", "Nojo, a kdybyste věděla, jak je mně, ta moje krční páteř...", "No, dámy, vy jste ještě fit, ale já už si ani nezavážu tkaničky..." - bylo těch nářků několik habadějů.

 

 

Nakonec jsme se všichni shodli na tom, že na vině toho všeho je počasí, které je tak neskutečně bláznivé. A vlastně stejně bláznivé jako loni. To před dávnými léty, to byla zima...  Musím  ale dát za pravdu, že nějak ta zima poslední dobou za moc nestojí. Když byly moje děti a děti mých zdejších vrstevnic malé, tak se tu téměř každý volný plácek mezi domy postříkal vodou a pak se na něm bruslilo. Na kopečcích, které vznikly po stavbě zdejšího sídliště - mj. až jednou potomci našich potomků tu budou hrabat, to se budou divit, co tu všechno najdou - tak na těch kopečcích se několik měsíců sáňkovalo.

Teď se to povede pár dnů během zimy...

 


Nejchladněji bylo blízko k nule, ale pod, pod nulu to ještě nespadlo. Tak uvidíme.

 

Zatím jediný vliv má tohle ne moc zimní počasí na naše kosti a klouby. Vzpomínám na jednu přepychovou knížku, která kdysi  (v roce 1967) vyšla v edici Smaragd  - Tichá hrůza.

Četl jste to někdo?

Šestnáct nádherných hororů... Byla tam i povídka o jakémsi čarovném pánovi, který se právě kostmi živil...  Z jednoho nešťastníka, kterého všechno bolelo, jednoho krásného dne všechny kosti vycucnul.

 

A oba byli úžasně spokojení...

 

 

Někteří z nás jsou jako rosničky, dokáží předpovědět změny počasí dávno předtím, než se na obloze objeví první mráček. Bolesti hlavy, svalů, kloubů nebo jizev už nejméně den dopředu signalizují: Zítra bude všechno jinak!

Tito lidé, odborně nazývaní meteoropaté reagují přecitlivěle na každou náhlou změnu. Při prudkých výkyvech počasí neklidně spí, jsou malátní a unavení.

 

Další skupinu meteoropatů tvoří lidé, kteří poznají změny počasí už den či dva předem. Například pacienti s artritidou. A pak jsou jedinci, jejichž organizmus je závislý na počasí. Každý výkyv v teplotě nebo tlaku vzduchu jim způsobuje mimořádné obtíže. Pro člověka je nejpříznivější stav bezvětrné tlakové výše (teplé a slunečné počasí). Nejhůře je tedy na jaře, kdy vysoké teplotní výkyvy mají na lidi neblahý vliv. Nejcitlivěji  reagují kardiaci, astmatici, revmatici a  lidé po vážnějších úrazech.

Čeho se nejvíc meteoropaté obávají?

Blížící se bouřky:

Zesílené elektromagnetické záření během prudkého deště má silný podíl na tom, jak se cítíme. V organizmu dochází k disharmonii mezi některými chemickými procesy. Větší vylučování serotoninu má za následek bolesti hlavy.

Tlakové níže:
Na obloze se kupí mraky, začíná pršet a foukat vítr, vzduch je vlhký. V létě při ní teplota klesá, v zimě nao-pak stoupá. Pod vlivem tlakové níže klesá krevní tlak a mozek dostává méně kyslíku. To přináší špatnou náladu, únavu, ospalost a horší soustředění. Někteří lidé intenzivněji vnímají alergické a astmatické potíže nebo revmatické bolesti. V průběhu přecházení atmosférických front přichází nespavost a migréna.

Fénového větru:
Teplý, suchý, nárazový a velmi prudký vítr vyvolává teplotní vzestupy a úbytek  vlhkosti vzduchu. Při jeho příchodu tělo vylučuje více adrenalinu, který zrychluje tep. Vítr způsobuje rychlý vzestup krevního tlaku ane-bo problémy s nespavostí, nervovým napětím, závratěmi nebo bolestmi hlavy. Mnozí lidé si stěžují na silnější záchvaty astmatu a migrény.

Náhlého poklesu teploty:
Organizmus se snaží zadržovat co nejvíc tepla. Cévy se zužují, krevní tlak stoupá, a to vede k oslabování srdce. U osob s nemocemi oběhového systému roste riziko infarktu. Imunitní systém ochabuje, zvyšuje se riziko nákazy infekcí. Objevují se i bolesti a závratě.

Velmi rychlého oteplení:
Stoupne-li prudce venkovní teplota, cévy se rychle rozšiřují, klesá krevní tlak, vnitřní orgány pracují pomaleji. Organizmus proto nefunguje zcela správně. To následně vyvolává únavu, bolesti hlavy, migrénu, srdeční arytmii a řadu dalších zdravotních problémů. Lidem s nízkým tlakem většinou otékají nohy.

 

Image result for počasí"

 

 

Jaké potíže trápí meteosenzitivní osoby:

•    špatná nálada, vznětlivost, podrážděnost. deprese
•    silný pocit příznaků chronických onemocnění, kterými trpí
•    malátnost, problémy s koncentrací
•    nespavost nebo naopak nadměrná spavost
•    bolesti kloubů, revmatické potíže
•    špatná funkce krevního oběhu

 

mj. co vy a počasí?

jste odolní nebo taky meteoropati?
 

Je to hrozné, ale co se dá dělat. Snad jen se hodně hýbat, netloustnout přes míru, a nakonec to zas nebrat až tak moc vážně.

Protože ono to stejně už lepší nebude :-)))))

d@niela

 

 
 
 

 

Komentáře (6)add feed
... : NČ
Teda, já nevim, ale nemají to bejt jen meteopati? Nějak mi to s meteorama neštýmuje. Ale fakt nevim a hledat se mi to nechce.
Tichou hrůzu pamatuju. Četl jsem několikrát. Např. "Specialita šéfkuchaře", to je přímo skvost.
leden 09, 2020 05:11
... : mia I
zjistila jsem, že na můj tinnitus mají změny počasí velký vliv.

Dani, co ten článek o Králováckých rychtách na Šumavě?? Posílala jsem ho před vánoci.
leden 09, 2020 10:22
... : *deeres*
Tichou hrůzu jsem kdysi také četla,asi tu bude někde zahrabaná v knihovně, pokud mně jí někdo nezprivatizoval. "Zástup" a "Malý vrah" Ray Bradburyho mám i v nějakém výběru povídek přímo autora. Stejně tak i "Ptáci", výběr hororů Daphne de Murier.
Ta povídka, jak se člověk odplazil jako medúza, ta byla pěkně hnusná, ale v téhle knize asi není. Byla v nějakém vydání od Odeonu, antologie autorů hororu. Tam byla i hrůzostrašná povídka od Lovecrafta "Obcházející z temnot", kde vrahounem je obyčejný vítr, před kterým se nikde neschováte.
Obsah Tichá hrůza:
Daphne du Maurier - PTÁCI (The Birds, 1952)
Robert Aickman - ČEKÁRNA (The Waiting Room, 1964)
Henry Kuttner - BYL TO DÉMON (Call Him Demon, 1946)
Ray Bradbury - ZÁSTUP (The Crowd, 1943)
Keith Roberts - BOULTEROVI KANÁŘI (Boulter’s Canaries, 1965)
Joan Vatsek - SOUBOJ (The Duel, 195smilies/cool.gif
Robert Bloch - PLÁŠŤ (The Coat, 1939)
John Seymour Sharnik - MEZE WALTERA HORTONA (The Limits of Walter Horton, 1954)
Stanley Ellin - SPECIALITA ŠÉFKUCHAŘE (The Speciality of the House, 194smilies/cool.gif
Carter Dickson - MUŽ S KOŽEŠINOVÝM LÍMCEM (New Murders for Old, 1940)
E.C. Tubb - DRZOUN (Fresh Guy, 195smilies/cool.gif
Ray Bradbury - MALÝ VRAH (The Small Assassin, 1946)
Robert Aickman - VYZVÁNĚNÍ (Ringing the Changes, 1964)
Robert M. Coates - MUŽ, KTERÝ ZMIZEL (The Man Who Vanished, 1955)
Stanley Ellin - SMRT NA ŠTĚDRÝ VEČER (Death on Christmas Eve, 1950)
Shirley Jackson - LETNÍ HOSTÉ (The Summer People, 1950)

leden 09, 2020 11:32
... : NČ
Eště taky pamatuju, že v nějaký povídce tam je Drsoul. To jsme pak často používali k označení někoho hodně, hodně, zlýho.
leden 09, 2020 11:57
... : Inka
mě už týden bolí celý tělo, ale strašně!!! Ale zase mám doma 10m3 tvrdého dřeva, co jsme stahali z kopce na kárce, naložili na valník a doma zase vyložili smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
leden 09, 2020 12:01
... : doktor
Hahahaha,NČ je všímavej kluk,ale jinak jsem meteopat jak vyšitej.Ahoj do toho meteoblázince.
leden 09, 2020 12:40
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]