O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


SUPER NÁPAD - IGLÚ PRO BEZDOMOVCE PDF Tisk E-mail
Úterý, 07 leden 2020
Podle některých zdrojů je v České republice 68,5 tisíce lidí bez domova, dalších 120 tisíc je ztrátou střechy nad hlavou bezprostředně ohroženo. Nejhorším obdobím jsou zimy, kdy jim hrozí smrt umrznutím. Ne všichni přitom mohou využívat nocleháren nebo služeb azylových domů.Mezi nejběžnější důvody patří zdravotní potíže, vlastnění psa nebo sociální fobie. Kvůli těmto aspektům jsou lidé bez přístřeší odříznutí od pomocných institucí nejčastěji.

 

 Jen na území Ostravy je odhadem 900 osob bez domova a podle terénních pracovníků přes sto z nich přespává venku i v těch největších mrazech.  tak dva Ostravané, Pavla Klečková a Manu Chilaud, už před dvěma lety přišli s nápadem na sezonní nouzové přístřešky ve tvaru iglú.  

 

 

 

 

 

Přístřešek nazvaný Iglau je malý tunel z polyetylenové pěny. Ta se běžně využívá jako izolační materiál, protože dobře udržuje teplo. Nouzové obydlí se vyhřívá lidským teplem a teplota uvnitř je tak až o 18 stupňů Celsia vyšší oproti venkovní teplotě.

 

Takže i v mrazech zde lidé bez domova přečkají noc, aniž by jim hrozila smrt umrznutím. Sestavení trvá maximálně minutu.

 

 

Výsledek obrázku pro bezdomovec na zemi

 

 

Města v Ústeckém kraji tyto přístřešky s úspěchem vyzkoušela už během loňské zimy.  Bezdomovci mají možnost si o iglú zažádat na radnicích.

Iglau je prodáváno vždy přes charitativní organizace či města. Nouzové obydlí v současné době stojí pět tisíc korun.

Je to pouze dočasné řešení na zimu a po zimě je charitativní organizace či města zpět sesbírají, vydezinfikují, případně opraví a následně uskladní pro potřeby další zimy.

 

 

 

Jednašedesátiletý Josef Teska strávil na ulici sedmadvacet let. Teď využil možnosti přenocovat v iglú pro bezdomovce.
 

 

 

Opravdu se po překonání těchto počátečních obtíží ukázalo, že iglú je bezdomovci přijímáno veskrze pozitivně a lidé potvrzují, že je jim v něm teplo.

Pochůzky v terénu navíc ukazují, že se lidé přístřešek snaží ochraňovat a pokud v něm nespí, dobře ho schovávají.

 

Dvojice z Ostravy, která přivedla loni do Česka projekt bezdomoveckých iglú, má už v těchto dnech více objednávek než za celou minulou zimu.
 
Zájem roste nejen z tuzemska. Letos má díky těmto přístřeškům možnost přečkat zimu v teple několik stovek lidí bez domova po celé Evropě a nově je v nabídce i iglú pro dva.

Zdroj:  internet

 

Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/specialni-iglu-v-pomaha-bezdomovcum-v-ostrave-prezit-mrazy-20190122.html

Komentáře (9)add feed
... : mamča
Nápad je to dobrý, ale pět tisíc korun je pro některé bezdomovce nepředstavitelná suma. Navíc bych se obávala, že ten přístřešek je dobře hořlavý. Pokud si ho bezdomovec nepodpálí cigaretou sám, různí výtečníci útočící na bezbranné bezdomovce mají skvělý terč.
Bylo by lepší, když už bezdomovectví nedokáže společnost zabránit, kdyby byly i zimní útulky pro bezdomovce se psy. Spousta z nich zůstane venku, protože nedokáže opustit svého čtyřnohého kamaráda.
leden 07, 2020 14:02
... : doktor
Asi fakt dobrý nápad i jeho realizace!
leden 07, 2020 14:21
... : Milene
V tom připojeném videu říkají, že přístřešek je nehořlavý. Spíš bych měla obavy, že ho někdo přes den odnese, jakmile se jeho obyvatel vzdálí. i když si ho "dobře schovají".
leden 07, 2020 15:19
... : d@niela

DOPLNĚNÍ:

Materiál je nehořlavý;
Bezdomovec to neplati, platí úřad, ten vybere vhodného majitele;
a je to právě i pro lidi se psy.

leden 07, 2020 15:23
... : NČ

Nó, móc pěkný. To si jako říkáme moderní bohatej stát se sociálníma jistotama.
Už se budu jen opakovat, ale jestliže máme 75 miliard ročně na zcela zbytečnou armádu, další miliardy na umělce, kteří se uměním neuživěj, protože nic neuměj...
Máme na politický neziskovky, máme na zástupy nepotřebnejch úředníků, máme na snad tisíce různých spolků pro začleňování cikánů ...

A tady se snad mám rozplývat pýchou nad škatulema pro houmlesy? Ne, ne, ne!!!

Jestliže se někdo k houmlesáctví rozhodne dobrovolně, je to jen jeho rozhodnutí, a pro mě za mě, ať si tam třeba zmrzne a chcípne. Nemám ani jedinej důvod, ho litovat. On se tak rozhodl sám a dobrovolně!!!

Ovšem je mi stydno, že ti, kteří se na ulici ocitli nedobrovolně, nemají prakticky možnost, se nějak pracovně uplatnit a souběžně s tím i získat obydlí, hodný obyvatele bohatý a kulturní země 21. století.

Více Soudků, více Kožených, více Evropy, více polystyrénovejch škatulí!

leden 07, 2020 15:27
... : *deeres*
Bezdomovectví se rozmohlo po 89.roce. Kapitalistický systém si nedostatek sociálního zabezpečení pro lidi bez domova za klobouk určitě nedá.
Za socíku pamatuji jenom dva případy,obě to byly babči, ale ty měly kde bydlet. Jedna u nás v domě na Vinohradech. Tu semlel systém, její manžel umělecký truhlář, výrobce intarzovaného nábytku, s ní žil v Rakousku. Po 48. roce se vrátili do vlasti, s tím, že její manžel, který si platil na důchod tam, bude v České republice brát adekvátní důchod, protože jeho peníze budou převedeny. Nebyly, manžel zemřel a paní Chaloupková měla penzi 200,- Kčs/měs., které dala za bydlení. Postupně rozprodávala krásný nábytek a aby neumřela hlady a v zimě nezmrzla, po večerech obcházela postupně nájemníky v našem domě. My i když jsme také neměly, tak u nás vždycky tu polívku a kus buchty dostala. Ta druhá stávala léta na nároží Národní třídy a prodávala prádelní gumu, vlastně žebrala.
Protože často chodím cesta, necesta, tak těch bezdomovců vídám spousty. Tvrzení, že si za to mohou sami, nebo že je to jejich volba, je v mnoha případech nesmyslné.
Sice existují projekty pro bezdomovce, ale ani tam většinou nemůžete přijít úplně bez koruny.
Existuje projekt, prodej časopisu Nový prostor. I zde je nutná minimální částka na nákup časopisu, cena je 25 kaček, za padesát se prodává, zisk zůstává prodejci.
V Holešovicích jsem časopis od známého prodejce kupovala, ale pro někdy dost úděsný obsah nakonec ani nečetla. Nový prostor není jenom o prodeji časopisu, sociální pracovníci se snaží o zpětné začlenění bezdomovce alespoň tím, že mu pomohou získat osobní doklady a v některých případech i invalidní, či starobní důchod. Mají snahu i sehnat pro ně práci, ale vím pouze o jediném případu, kdy se jim to povedlo a bezdomovci sehnali práci ve stájích u koní i s ubytováním.
leden 07, 2020 16:09
... : NČ
Neříkám, že si všichni za to můžou sami. Říkám, že ty, kteří si za to můžou sami, nelituju. To jen, abysme si rozuměli.
Postrádám povinnost státu, dát všem, úplně všem, příležitost k důstojnějšímu životu, než jsou škatule na chrápání a vánoční polívka na Staromáku. Jistě by s tím musela souviset i povinnost pracovat. A ať se každej rozhodne sám a zcela svobodně, jestli je mu milejší pracovat a žít v teple, nebo nepracovat a mrznout. A přesně tohle, dát jim možnost výběru, by měla bejt, aspoň podle mě, jedna ze základních povinností státu. Ne teda jen priorita, jak se dneska to slovo omílá, až zní trapně (vzpomínám, že takovej Sobotka měl asi 150 klíčových priorit), měla by to bejt povinnost!
A teprve po splnění základních povinností státu, z toho, co zbyde, třeba dotovat nekoukatelný filmy, na který do kina nepřijde ani celá rodina režiséra. Ani zadarmo.
leden 07, 2020 16:59
... : Josef Kouba
Když jsem kamarádovi napsal jak mne při návštěvě Čech překvapil počet bezdomovců, napsal mi toto.

Pepo, to je pravda že je tu tolik bezdomovců, ale kdyby chtěli dělat a
někde bydlet tak 80% z nich může. Jenže to jsou převážně lidé co si to
zvolili jako svůj životní styl a tak to mají. Syn dělá pro charitu,
sponzoroval jsem mu štědrovečerní večere pro 80 - 100 bezdomovců, se
spoustou jsem mluvil a tak vím že ti moc nekecám. Nechtějí práci,
nechtějí moc jídlo, chtějí prachy na chlast a cigára. V tom si se synem
moc nerozumíme, máme na to hodně odlišný názor. Prachy jsem mu dal, ale
já z toho měl dobrý pocit jen díky těm vánocům. Vesměs mladí lidé co by
mohli dělat a já mám sponzorovat jejich zvolený životní styl, to je mimo
mne. Nadřel jsem se na peníze hodně, nikdo mi nic nedal, banky nás
ždímaly atd. Rád podpořím, rád dám, dal jsem hodně, ale tento sponzoring
moc nemusím. Ano, jsou tam lidé co do toho spadli proti své vůli, ale to
je naprosté minimum, těch je mi líto. Za komančů museli všichni makat
ale jak se jim povolila uzda tak si posedali na lavičky a kašlou na to.
Je mi jich líto když mnohdy vidím jaké to jsou trosky, ale většinou si
za to můžou sami. Kdo chce pracovat tak si i dnes práci najde. Š.

K tomu snad není co dodat.

leden 09, 2020 09:02
... : NČ
A dyk jo, Pepane. Dost často přestupuju na metro, z metra, i mezi tramvajema, na stanici Hlavní nádraží. Parku, kterym musíš projít, se tady neřekne jinak, než Šervůůůd.
Tam to docela hučí. Cigáro si v těch místech už ani nezapaluju. Klidně bych jedno nebo dvě cigára dal, jenomže v tom momentě je těch hrůz kolem tebe deset. Mince 10 nebo 20 Kč dávám celkem automaticky, ale jedině, když to mluví správně česky a je to bílý (teda - původně to bylo bílý). Jasně, že to mají jen na chlast, ale já se taky rád napiju, tak jim i přeju a je mi celkem fuk, jestli se flákaj dobrovolně nebo z donucení. Tou dvackou jsou ovšem mý ušlechtilý spády zcela vyčerpaný.
leden 09, 2020 12:14
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]