O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


STESKY A STRACHY STARŠÍ OSAMNĚNKY PDF Tisk E-mail
Pondělí, 06 leden 2020
Nevím, jak to zvládáte vy, ale od té doby, co žiju sama, tak se půl dne "probojím". Co zas vyvedu. A jsou to přitom úplně běžné věci, které se mohou stát komukoliv, ale v určité situaci je to vyloženě průšvih. Například: zapomenete si doma klíče. OK, stačí zavolat manželovi, partnerovi, dítěti... Po mírném či větším seřvání volaný přijede a pustí vás domů. Jenže - jste-li sami? Komu zavolat? Jedině zámečníkovi. No, a tohle neplánované rande vás vyjde na "dva litry".

 

 


 


Nevím, jak to zvládáte vy, ale od té doby, co žiju sama, tak se půl dne "probojím". Co zas vyvedu.

 

A jsou to přitom úplně běžné věci, které se mohou stát komukoliv, ale v určité situaci je to vyloženě průšvih. Například: zapomenete si doma klíče. OK, stačí zavolat manželovi, partnerovi, dítěti... Po mírném či větším seřvání volaný přijede a pustí vás domů.

Jenže - jste-li sami? Komu zavolat? Jedině zámečníkovi. No, a tohle neplánované rande vás vyjde na "dva litry".

 

 

 

Takže si jen stále vymýšlím nejrůznější vychytávky, které by mi zabezpečily stoprocentně jistý návrat dovnitř bytu. Klíče si například vždy při příchodu dávám na kliku z vnitřní strany dveří. Proč? - chci-li vyjít z bytu, musím sáhnout na kliku a tedy vzít klíče do ruky.

OK, takže tohle bych měla.

 

Přesto se mi už párkrát stalo, že při návratu domů jsem klíče nemohla hned najít... Pravá strana kalhot, levá strana kalhot, pravá kapsa bundy, levá kapsa bundy, kabelka. No, tohle páni kluci neznají: protože ta správná kabelka má nejméně hodně moc různých kapes, přihrádek, kapsiček... A v každé je něco.

 

Pak už nezbývá než s neuvěřitelným fofrem všechny ty zmíněné kapsy probrat... Klíče bývají zcela zákonitě v kapse poslední, a to ještě pod kapesníkem, mezi drobnými a dalšími nutnostmi. 

 

Průšvih je, když je navíc člověk (případně ženská-člověk) napojený hrnkem kafe, pak případně ještě nějakým dalším nápojem, cestou absolvovaným. A pak jsou ne minuty, ale přímo vteřiny nesmírně důležité. A každá další riskantní :-)))

 

Tak bych se ráda zeptala

těch, co jsou taky doma samotní:

 

JAK TO ZVLÁDÁTE?

Za jak dlouho jste si pořádně zvykli?

 

MARCELA

 

 

 

Komentáře (9)add feed
... : NČ
Ale jo. Zvyknout se dá docela snadno. Klíč opatři na držátku oboustrannou samolepkou a přilep na dno poštovní schránky. V případě potřeby tě vyjde vypáčení schránky určitě lacinějc, než zámečnická pohotovost, to zvládneš i sama.
S dobíháním v poslední vteřině má svý zkušenosti každej. Je to nádhera, když poslední vteřinu stihneš už přímo na místě. Vyhráno! Jenže ouha - zadrhnul se zip; a ta vteřina před zadrhnutím byla už skutečně poslední.....
leden 07, 2020 04:12
... : Josef Kouba
Chce to elektronický zámek s číselníkem a je po starostech. Jde to odemknout i na dálku, podobně jako auto.
leden 07, 2020 06:49
... : Michal
Mám taky řešení, klíč u sousedů. smilies/wink.gif
leden 07, 2020 07:38
... : Milene
I když jsem nežila sama, měli jsme od domku klíče schované na zahradě. Ve skleničce. Mockrát se i využily. Ale musel se přelézt v rohu zahrady plot, s tím že se použil vlastně sousedovic dřevěný prkenný plot. Jenže soused má plot nový, přes něj ani přes náš se už nepřenesu. smilies/angry.gif Teď máme ale nový zámek, a musíme při odchodu zamykat.
leden 07, 2020 08:37
... : mamča
Při odchodu z domova si zkontroluju dle Babovřesk K-M-B. Klíče-mobil-brejle.
Na klíče mám na ruksáčku jednu jedinou kapsičku na zip, kam je hned po zamčení uložím. Musím to udělat hned těsně za vraty, protože o 2 metry dál je kanálek dešťové kanalizace, kam už spadla spousta předmětů. Klíče (zatím) naštěstí ne. Totéž v autě, kam ukládám klíče od zahrady do popelníku, aby se mi nestalo, že přijedu k vratům a klíče nikde.
Chce to jen dodržovat stereotypy, a nad sklerózou je vyhráno.
leden 07, 2020 09:00
... : *deeres*
Kdysi v mládí se mně stalo, že na koupališti v Hostivaři mně ukradli kabelku a i všechno oblečení a pak ještě jednou, já sama je někde v trávě na koupališti ztratila. Poté následovala cesta pěšky, v šíleném horku a opět nedostatečně oblečena, z Holešovic na Vinohrady.
Poučena, jsem velmi opatrná. Náhradní klíče mám sice u dcery, ale vždycky mám ještě mrtvou schránku, pro případ, že bych se nedovolala, nebo neměla sebou mobil. Vždycky mám zvlášť klíče od domu a i od jednotlivých zámků, nikdy nejsou schovány dohromady. Jo, jsem paranoidní. Proč? Protože v Holešovicích jsem měla byt zabezpečený a byla jsem v domě snad jediná, koho nikdy nevykradli.
Proto, bych si nikdy nelepila klíče do schránky na dopisy, nebo schovávala pod rohožku.
Stejně, jako mamča, dodržuji stereotypy, věci musí mít svoje místo a pokud mně je někdo přemístí a já hledám, tak zuřím. Nechápu lidi, kteří si klíče strčí jen tak do kapsy a jdou ven, aby při příchodu k zamčeným dveřím nakonec zjistili, že je někde ztratili. Na klíčích mám karabinku a vždycky je mám někde připnuté, sáhnu a najdu. Také nechápu, že někdo (má dcera) po příchodu domů je v bytě někde pohodí a pak šílí. Úplně ke štěstí mně stačí, když bez brejlí hledám brejle, tam už skleróza funguje. Proto si vždycky v Holešovické tržnici jich nakoupím několik, kus za padesát kaček, a v takovém případě, pak vytáhnu rezervu. S brejlema se brejle hledají mnohem líp.
leden 07, 2020 09:33
... : doktor
Marcelko,ze všeho nejdůležitější je být zdravej a ostatní .... to se poddá.Ahoj
leden 07, 2020 12:19
... : Inka
já musím na všechno svá místa a když něco nemůžu najít, někdo to dal jinam, tak mám skoro infarkt. Ale to mám od jakživa. Asi jsem v nějakém minulém životě musela být slepá, musím všechno najít i potmě, nemám potřebu si rozsvěcet v noci. I na stole a v kabelce i v autě mám své sektory, kde ty věci prostě najdu po hmatu. Teď žiju s přítelem, je trošku bordelář, sklerotik a furt něco hledá, ale soustavně, věci nedává na své místo a je to peklo v řetězech. A co tím ztratí času smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
leden 09, 2020 11:59
... : polárka
jedna z opravdu mala vyhod severu. Nezamykam a mobil sebou nenosim.
nevyhody.....dneska je -44 a vsechno doma zamrzlo, i kocourova voda na zemi a vodovod.. nastesti mame letos neobvyklou nadilku snehu
leden 09, 2020 12:45
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]