O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JAK SEHNAT ZLOČINCE? PDF Tisk E-mail
Středa, 18 prosinec 2019
Můj čtyřletý syn touží po zloději. Abyste rozuměli – syn vládne v dětském pokoji středně velké armádě panáčků. Jsou to samí silní, stateční chlapíci, tvrdí a nepoddajní jako plast, z něhož je vyrobeno lego. Najdete mezi nimi hasiče, policisty, hrdiny a supermany všech druhů. Tahle armáda neporazitelných má jedinou nevýhodu: nemá proti komu bojovat. Syn tedy vyslovil přání mít k zástupům všech těch dobráků alespoň jednoho legozločince.

 

 

 

 

 

 

 

Nevěřili byste ale, jak těžké je takového kriminálníka sehnat. V hračkářstvích se to hemží samými rytíři, policisty, záchranáři, supermany, spidermany, antmany, ironmany a dalšími super- a hyperhrdiny, zato nějakého pěkného Legohitlera nebo plastového masového vraha aby člověk pohledal. (Jasně, že jsem synovi mohl například koupit figurku lékaře a tvrdit, že je to doktor Mengele, ale to už připadalo přes čáru dokonce i mně.)

 

Výsledek obrázku pro LEGO PANÁČCI

Můj hon na plastového zloducha tedy skončil neúspěchem a složitým vysvětlováním, že sehnat figurku zločince není úplně snadné, neboť takový zloděj vypadá většinou jako docela normální člověk. Největší zloději, vykládal jsem synovi, se dokonce objevují v televizi, usmívají se na nás z billboardů a spousta lidí je má dokonce mnohem radši než třeba policisty.

 

Syn vypadal zmateně. Chaos v jeho čtyřleté hlavičce ještě zesílil, když jsem mu prozradil, že dokonce i mezi policisty se občas najde nějaký ten zlý, takže by se jeho policejní legáčci mohli klidně zatýkat vzájemně mezi sebou. Nebo by mohli zkontrolovat, zda jeho plyšový medvídek neskrývá v bříšku kontraband, případně zda všechny panenky jeho starší sestry obývají svůj domeček legálně a kdyžtak je z něj násilím vystěhovat. Mé návrhy se u syna nesetkaly s kladným ohlasem. Prý potřebuje opravdického zloděje.

 

Jeho touha po plastovém zločinci nakonec dospěla tak daleko, že když na návštěvě u kamaráda jednoho takového objevil mezi jeho hračkami, ukradl ho. Legáček to byl špinavý, zarostlý, otrhaný a mračil se – prostě zloděj, jak má být.

 

 

 

Bylo z toho hodně pláče a vztekání, ale nakonec se mi povedlo syna přesvědčit, že tohle se nedělá a že panáčka musíme vrátit. Co se mi ale nepodařilo, je přesvědčit ho, že zloděj prostě nemusí být vždycky špinavý a zarostlý – že může docela dobře vypadat jako malý, chytrý, blonďatý chlapeček. A že navíc může velet i celé armádě policajtů a hasičů.

 

 

Jan Flaška
autorovi nejsou všichni zloději ukradení

 

 

Komentáře (2)add feed
... : mamča
Zločinců všude je, že by se mohli nabírat vidlema. Ale panáčci z Lega, ani Igráčci si s nimi neporadí.
prosinec 18, 2019 06:14
... : doktor
Flaško docela výstižné.Ahoj a bezva Vánoční svátky bez blonďatého zloděje v bytě,když budete všichni hezky hajat.
prosinec 21, 2019 13:28
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]