O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VZPOMÍNKY... JO, UTEKLO TO... PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 12 prosinec 2019
Výsledek obrázku pro GIRL WITH GRANNY RETROJako holka křtěná Vltavou jsem snášela mnohá příkoří od staršího bratra, vychovaného na venkově. On, pod dohledem babičky „venkovské“, se směl plavit s koňmi v rybníku Kovářáku, trhal ovoce ze stromů v babiččině (i panské) zahradě, jezdil na traktoru a jednou i na praseti, zatímco já, vymydlená, v těsných bílých punčocháčích, pevně třímaná za ruku babičkou „pražskou“, cupkala v parku po cestičkách, kde se na trávu nesmělo ani šlápnout, a z dohledu zmizet nepřicházelo v úvahu.

 

 

 

 

 

Jak jsem mu záviděla! Jak jsem si přála být také „jézeďačkou“ jako on!

Jak jsem opovrhovala Prahou, kde jediný kousek svobody poskytoval vybetonovaný dvorek v bloku vysokých, studených vinohradských domů!

Jak jsem spěchala každé prázdniny na venkov! Návraty domů byly tísnivé, dětský pokoj tmavý a tajemný, odcizený …

 

Táhlo mě to jinam, každou cestu vlakem jsem si užívala jako báječné dobrodružství – kdo ví, co bude TAM? Jak krásné místo, jak příjemní lidé? Dlouho, předlouho jsem toužila vidět Francii, Anglii, Nový Zéland, Kanadu.

 

Stalo se, že jsem založila rodinu, a najednou bylo všechno jinak. V Praze možnost bydlet nebyla, a já jsem si byla jistá, že se bez té pitomé Prahy obejdu. Vždyť tak žije spousta lidí! Ubi bene, ibi patria, mládí vpřed, s chutí do toho a půl je hotovo. Elán mě přešel, když po letech jsem ještě stále bydlela v neratovické garsonce, se dvěma dětmi, které šly z nemoci do nemoci, a s manželem, který dojížděl domů jednou za čtrnáct dní s kufrem špinavého prádla.

 

Pardon, mesdames, oprava: prvně přijel s kufrem plným ČISTÉHO prádla, jenom bylo celou tu dobu zmuchlané v ranci, a proložené dvojím uleželým spodním prádlem a jednou košilí, což jediné celou dobu nosil. Když mi při pohledu na to nadělení klesla čelist, pravil s vláhou v oku: „Ušetřil jsem ti spoustu prádla.“

Vsaďte boty, že podruhé to neudělal.

 

A pak už mi bylo najednou čtyřicet, koupili jsme byt v Praze, chystali se začít chodit do divadel, muzeí a na koncerty. Místo toho jsme se odebrali k soudu, kde nás na počkání rozvedli.

Náš krásný, nový, vytoužený velký byt jsme vyměnili za dva, (pro mě samozřejmě ten menší, ale útulnější). Bylo to maličké, ale mé, každý kousek nábytku, každý obrázek jsem si vybrala sama, i dominantu bytu, obří kanape s polštáři a dekami, kde se dá hnízdit ve všech polohách, no, a začala jsem jezdit ven, kam mě srdce táhlo.

 

Související obrázek

 

 

Nejdřív s dětmi, potom sama, nakonec s druhým manželem ... Francie, Španělsko, Alpy, Řím ... a teď zjišťuju, že už mě to ven netáhne, že jsem doma tady, a Prahu miluju, víc než exotické kraje, ano, tohle je moje doma.

 Kafe nepiju, ale udělám vám dobrý čaj, přijďte na řeč.   

 

Vaše Eva, Praha

 

 

Komentáře (19)add feed
... : Krakonoš
Tož to já se teda stavim, až budu mít zase cestu vokolo Hamburku... smilies/cheesy.gif
prosinec 13, 2019 00:44
... : Míša šíša
Týýý jo, krásná terasa!
Ten ranec s "čistým" prádlem mě pobavil. Taky znám takového podobného šetřiče. smilies/kiss.gif
prosinec 13, 2019 02:17
... : mia I
Hamburk je v Karlíně ne??
prosinec 13, 2019 07:30
... : *deeres*
Na té fotce to nebude žádný vysílač na Žižkově, ale ano, Hamburk je opravdu v Karlíně, na adrese Sokolovská 55. N fotce je televizní vysílač v Hamburgu, který měl otočnou restauraci, ta je kvůli azbestu asi pořád ještě uzavřena.
Protože jsem v dětství neměla žádnou pražskou úzkostlivou babičku a pamatuji ještě dobu, kdy po Praze jezdily poštovní vozy s koňmi, tak pokud by mne někdo navlékl tehdy do bílých punčocháčů, dlouho by to nepřežily. Po škole, než rodiče přišli z práce, jsme většinou zdrhli z družiny a bylo eldorádo. S celou partou dětí z naší vinohradské ulice, jsme dělali neskutečné blbiny.
Jedno šílené dobrodružství jsme vymysleli jako akci Rio Botičo. Tramvají číslo deset jsme dojeli na tehdejší konečnou na námětí Marata v Hostivaři a podél toku a místami i přímo v potoku, jsme se vraceli na Vinohrady do Grébovky. Jenomže Botič na mnoha místech je pod zemí, než jsme na ty Vinohrady nakonec došli, tak jsme všichni vypadali jako Jožin z bažin.Už takhle rodiče Moccových dvojčat měli problém poznat, která je která, pod vrstvou splašků ani nevěděli, jestli jsou to opravdu jejich holky. Protože rodiče tenkrát ještě nebyli osvíceni metodikou správné výchovy, tak těch facek padlo docela požehnaně.
prosinec 13, 2019 08:19
... : Krakonoš
Hamburk je takový menší městečko na severu Německa. Co je v Karlíně, to úplně nevim, teda vim, že tam bydlí můj kámoš bubeník Tonda. smilies/grin.gif
prosinec 13, 2019 09:15
... : Inka
Já jsem také duší domkářský člověk, v bytě bych zahynula. Jen ta blízkost sousedů, hluk a smrad který dělají... prostě nechci lidi v blízkosti, proto bydlím na samotě u lesa :-)))). Kousek od |Prahy, přijdete z práce domů, dáte bramboračku na sporák, prádlo do pračky a vezmete psi a jdete na houby do lesa ...paráda. Ráno čajík na terase za zpěvu ptáků a kokrhání mých kohoutů a večer relax na zahradě, který doprovází cvrkání cvrčků a štěkot psů, bzučení včel...Ale ta terasa je nádherná!
prosinec 13, 2019 09:34
... : *deeres*
Není Hamburg, jako Hamburk a už vůbec ne hamburger.
Hamburk je lokál pro turisty. Znalý pražák, co se chce za slušnou cenu dobře najíst a posedět u piva, tam nejde.
prosinec 13, 2019 09:56
... : Krakonoš
https://cs.wikipedia.org/wiki/Hamburk
(V češině totiž zahraniční místní názvy počešťujeme. Kupodivu neřikáme ani London, ani Dresden, ani Wien... fakt jsem nemyslel, že tohle bude nutný smilies/shocked.gif )
prosinec 13, 2019 13:22
... : mia I
se picnu v článku je obrázek z Hamburku v Německu. To mi ráno teda nedošlo. Když se píše o Praze a Neratovicích.

Proto já si říkala Krakonoši, že myslíš ten lokál Hamburk v pražském Karlíně, když je řeč o Praze. V tom německém Hamburku byla dcera v září a moc se jí líbil, chce tam ještě jednou. Akorát ji otravovali muslimové na ulici,. Jednoho se jí podařilo setřást až za 20 minut. Měla ještě další hanzovní města, jela bez cestovky, vlak, bus.
prosinec 13, 2019 14:26
... : doktor
Hezké a lze jen dodat " všude dobře,doma nejlíp.
prosinec 13, 2019 14:28
... : mia I
koukám, že dcera tu věž z obrázku má taky v albu https://michaela7651.rajce.idnes.cz/190908_Hamburg/
prosinec 13, 2019 14:32
... : Iris
Krakonoši, hned po ránu jsem zalitovala, že na Kudlance nemůžeme rozdávat lajky (počeštěno), to bych ti jeden dala za postřeh. Protože já jsem si říkala, jak hezkou terasu má ta paní hned pod žižkovskou věží - inu hned po ránu, s oteklýma očima, jsem ani nějak výrazný rozdíl ve tvaru věže nepostřehla. smilies/wink.gif
prosinec 13, 2019 15:44
... : *deeres*
Krakonoši, to nebylo nic proti tobě, to jenom mně chvíli trvalo, než jsem si uvědomila, že pražský vysílač vypadá trochu jinak. Ta fronta baráků je zavádějící, než jsem se pořádně na fotku koukla, tak jsem chvíli přemýšlela, kde na Žižkově může být taková veranda.
prosinec 13, 2019 15:57
... : daniela
jé, to je nádhera...
Jeden ilustrační obrázek - ale krásnej, to musíte uznat! - a co nadělá radosti...
:-D
prosinec 13, 2019 16:11
... : Krakonoš
Vobrázek je to nádhernej, paní Kirsten má fakt pěknou zahrádku. Vono na Žižkově i Vinohradech by bylo lze podobný najít, to zase jo. Ale ten "pinďour" postavili Hamburčani přece jen hezčí, takže - nemaje už voko voteklý, páč si ráno vomejvám gesicht velmi ledovou vodou - jsem hned pojal podezření, že tohle Praha nebude.smilies/cheesy.gif (Vono teda praští do voka víc věcí, třeba fasády domů jsou velmi nepražský.)
Jinak do Hamburku bych se rád ještě před smrtí aspoň jednou podíval, samozřejmě ne Filharmonii a široký vokolí, nejlíp přímo na koncert (jakkoli fidlikáči nejsou úplně můj žánr, věřím, že tady bych snesl i Janáčka smilies/grin.gif).
Deeres, ok, člověk vobčas něco čte jinak, než je to míněný, ten psanej projev tohle umí dokonale smilies/wink.gif
prosinec 13, 2019 17:37
... : Iris
Krakonoši, když jsem si díky tobě udělala radost nádhernou Labskou filharmonií a díky YT jsem se tam prošla a (splasklým okem) se podívala na tu krásu, svěřím ti tu teď múj sen. Také si ho chci splnit před smrtí - vážně smilies/smiley.gif Ale obávám se, že to nebude sranda, i když pro nás krušnohorce je místo mých snů nepochybně snadněji realizovatelný výlet. Jedná se o adventní koncert v drážďanském Frauenkirche. Nechtěla bych stát a koukat na velkoplošnou obrazovku, jako mnoho dalších, chtěla bych sedět uvnitř, nastrojená a natěšená, možná výš, někde pod tou kupolí a oddávat se adventnímu fidlání jako divák. Dříve jsem toužila tam zpívat, no to už je úplně pryč. Úplně se mi tají dech, když vidím záběry shora, možná, že ve skutečností to tak dechberoucí není, ale natočené je to krásně. Zajímalo by mě, jak je ta Labská filharmonie dostupná pro našince a jestli je to tam fakt tak super z hlediska akustiky. Tak dej vědět, pokud se ti podaří tam infiltrovat smilies/wink.gif

https://www.youtube.com/watch?v=xwRfx0UXJD8
prosinec 13, 2019 19:05
... : Krakonoš
No tak tenhle "kostelík" - fénix je docela blízko, to by se ti mohlo podařit smilies/wink.gif. Krásnej prostor a klobouk dolů před takovou obnovou. Až pojedu do Labský filharmonie, vemu tě s sebou smilies/wink.gif. Jestli se toho dožijem.
prosinec 13, 2019 22:18
... : doktor
Evi,přeji hodně štěstí,přeji hezké vánoční svátky a hodně štěstí v celém roce 2020!
prosinec 14, 2019 12:33
... : Iris
Krakonoši, dlouho jsem přemýšlela, jak jednoduše vyjádřit, že se moc těším smilies/smiley.gif
A pokud to nevyjde - už teď jako by se stalo, díky smilies/smiley.gif
A ty Drážďany zkusím.


prosinec 15, 2019 14:39
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]