O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

MEZINÁRODNÍ DEN VYSTĚHOVALCŮ PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 12 prosinec 2019
Výsledek obrázku pro vystěhovalci18. prosinec byl vybrán jako „Mezinárodní den vystěhovalců“. Důvody emigrace mohou být ekonomické a sociální, anebo politické, náboženské nebo jiné pronásledování. Podle toho se rozlišuje na uprchlíky, kteří žádají o azyl či mezinárodní ochranu, a účastnické země Úmluvy o právním postavení uprchlíků z r. 1951 jsou povinny jim přiznat status azylanta.

 

  

 

 

 

Jedná-li se o ekonomické a sociální migranty, kteří emigrují z vlastního rozhodnutí, tak těch se týká Zákon o pobytu cizinců. A i když nesplňují podmínky pro přiznání azylu, dostanou doplňkovou ochranu.

„Migrace je silnou hybnou silou hospodářského růstu, dynamiky a porozumění. Umožňuje milionům lidí hledat nové příležitosti, z čehož budou mít prospěch komunity původu i určení.“ (Generální tajemník OSN António Guterres). 


V celé lidské historii byla migrace odvážným projevem vůle jednotlivce překonat protivenství a žít lepší život. Globalizace dnes spolu s pokrokem v oblasti komunikace a dopravy výrazně zvýšila počet lidí, kteří mají touhu a schopnost přesunout se na jiná místa.

Tato nová éra vytvořila výzvy a příležitosti pro společnosti po celém světě. Slouží také k zdůraznění jasné vazby mezi migrací a rozvojem, jakož i příležitostí pro společný rozvoj, tj. společné zlepšení hospodářských a sociálních podmínek v místě původu i v cíli.

Migrace v dnešní době přitahuje stále větší pozornost. Výzvy a obtíže mezinárodní migrace ve spojení s prvky nepředvídatelnosti, mimořádné situace a složitosti vyžadují zvýšenou spolupráci a kolektivní akci mezi zeměmi a regiony. Organizace spojených národů v této oblasti aktivně hraje roli katalyzátoru s cílem vytvořit více dialogů a interakcí v rámci zemí a regionů, jakož i možnosti výměny zkušeností a spolupráce.

 

 Dne 19. září 2016 přijalo Valné shromáždění OSN na svém prvním summitu řadu závazků týkajících se velkých pohybů uprchlíků a migrantů s cílem posílit ochranu uprchlíků a migrantů. Tyto závazky jsou známy jako Newyorská deklarace uprchlíků a migrantů, která znovu potvrzuje význam mezinárodního režimu ochrany a představuje závazek členských států posílit mechanismy ochrany lidí v pohybu. Vytvořila cestu k přijetí dvou nových globálních kompaktů v roce 2018: globálního paktu o uprchlících a globálního paktu pro bezpečnou, řádnou a pravidelnou migraci.

V roce 2018 již téměř 3 400 migrantů a uprchlíků na celém světě přišlo o život. Slušné zacházení s důstojností každého migranta je jedním ze základních požadavků. Migrace je velkým tématem naší éry a sílou důstojnosti, protože umožňuje lidem zvolit si, kde a jak chtějí žít.

Musíme toto respektovat, a k těm, co se tak rozhodli, přistupovat se vší důstojností. Při oslavě tohoto dne si musíme znovu a znovu uvědomovat svou povinnost zajistit, aby migrace byla bezpečná, pravidelná a důstojná pro všechny.

SPOJENÉ NÁRODY

 

 

 


Komentáře (5)add feed
... : *deeres*
Pámbu ochraňuj nás, Valné shromážděné OSN to nebude!
prosinec 13, 2019 08:41
... : Krakonoš
Tak přeju všem ekonomickejm migrantům, kterejch i na Kudlu chodí docela dost číst a psát, k jejich svátku všecko nejlepší! smilies/smiley.gif
prosinec 13, 2019 09:18
... : Inka
Já se raději vyjadřovat nebudu, nechci kukat!
prosinec 13, 2019 09:37
... : Josef Kouba
Na světě je 7.7 miliard obyvatel. 6 miliard, každý jeden z nich vydělá v průměru 3 dolary denně.
Pokud jim někdo poví, že v Německu, Anglii či ve Francii, i když nebudou vůbec pracovat dostanou podporu 600 EU tak by byli padlí na hlavu aby se nepokusili do těchto zemí se dostat.
A když jim k tomu NĚKDO dá kreditkartu či peníze aby mohli zaplatit za přepravu o to lépe.
Jenže záměr může být i jiný. Kdesi jsem četl, že jakási skupina jež sní o světové vládě, má dlouhá léta již v plánu promíchání národů jež zaručí snadnějšímu ovládnutí, protože nebudou schopni se mezi sebou domluvit. Dojde k celkovému snížení IQ. I v českých školách to již jede hodně z kopce.
Náhoda? Kdepak, promyšlený plán.

prosinec 15, 2019 19:46
... : Krakonoš
Jojo, je to taková zlý vošklivý... zlá skupina! Napřed na to šli přes chemii, vymysleli promyšleně přísady do leteckýho paliva, kterejma nás už spoustu desetiletí práškujou. Mělo to z nás mimo jiný udělat zcela poslušný a vovladatelný vovce. Jenže chemie nezabrala, asi neměli toho správnýho chemika (Kalousek v tom sice s nima jel taky, ale evidentně jeho chemický znalosti budou stejně chabý jako ekonomický). No a tak dali tihle naši myslitelé hlavy dohromady znovu a promyšleně vymysleli další geniální plán, to s tím mícháním národů. Tak teď míchaj. Ale i kdyby jim tohle znovu neklaplo, voni zase něco vymyslej. Voni už jsou takoví...
prosinec 18, 2019 00:43
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]