O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PROTI BABIŠOVI - ANO? NEBO NE? PDF Tisk E-mail
Středa, 11 prosinec 2019

Tak jsem si dost dlouho - a hlavně pak i zpětně - četla zajímavé texty, podepsané "redakcí" - konkrétně redakcí deníku www.denik.cz. Jak víte, Kudlanka je v mé kompletní režii, neberu reklamy, nemám "dotace", takže mi nevadí, pokud sem občas v komentářích "přilepíte nějaký ten odkaz. Což nyní tímto činím i já. (Takže tu je kousek z jednoho článku.)  Rozhodla jsem se tak poté, co se už na jednu stranu předem bojím komentářů proti mně zaměřených, na druhou však si myslím, že správná diskuze by tu chybět neměla.

 

 

 

 

 


ANO Každý velký podnikatel, pokud myslí vážně svou veřejnou kariéru, měl by prodat své podniky. Převody na rodinné příslušníky ani svěřenské fondy v českých podmínkách nefungují. Žádný člověk se nemůže psychicky rozdělit na část politika a část podnikatele. Jeho ekonomické zájmy se budou vždy prolínat s politickými. I kdyby jednal naprosto čestně, bude terčem různých podezření.

NE Není možné trestat úspěšné lidi a klást překážky jejich veřejné kariéře. Ten, kdo dokáže vybudovat a vést podnik, má nejlepší předpoklady k tomu, aby se věnoval veřejným věcem. Nutit někoho, aby prodával svůj majetek je nejen neústavní, je to požadavek, který hraničí s komunistickým vyvlastňováním. Pokud budeme odstrašovat kapitalisty od politiky, poškodíme zemi.

 

 

Podle Evropské komise je český premiér i nadále ve střetu zájmů, i když odevzdal podnik svěřenskému fondu. Česko bude muset asi vrátit dotace. Měl by se Babiš vzdát Agrofertu? Nejen jeho kritici se domnívají, že každý velký podnikatel, který vážně pomýšlí na politickou kariéru, by měl prodat své podniky. Politik, který není schopen vyřešit své vlastnictví, se totiž stává nedůvěryhodným.

 

Někteří ale namítají, že Babiš patří k nejbohatším lidem planety a nemá důvod si nějak přilepšovat.

Vývoj preferencí hnutí Ano navíc dokazuje, že premiérova popularita nijak neklesá. 
Zdroj: https://www.denik.cz/cerna-a-bila/cerna-bila-andrej-babis-agrofert-20191209.html

 
 

ANO Andrej Babiš je extrémně ctižádostivý a majetnický člověk. Jde za svým zájmem a obohacením za každou cenu. Ukazuje to případ Čapího hnízda, kdy si přizpůsobil pravidla hry tak, aby získal výhodu. I kdyby jako premiér nijak nezasahoval do rozdělování dotací, udělají to jeho lidé. Jsou mu totiž zcela oddáni a udělat radost svému šéfovi je pro ně víc než dodržovat předpisy.

NE Babiš vybudoval díky talentu a píli mimořádně úspěšný podnik. Díky tomu patří k nejbohatším lidem planety. Nemá sebemenší důvod si nějak přilepšovat. Do politiky šel s poctivým úmyslem dát své schopnosti do služeb země. Tu vede zatím dobře. Poukazy na jeho podnikání a bohatství jsou oblíbeným trikem opozice, která proti němu nedokáže najít věcné argumenty.

 

 Jaký na to máte názor konkrétně vy?

 

d@niela

 

 

 

 

Komentáře (43)add feed
... : NČ
Aspoň podle mě to je celý v tom, že proti němu hystericky vystupujou buď dávno profláklý "firmy", který už měly(i) mnohaletou příležitost, dokázat všem lidem, jak je to ve skutečnosti s upřímností jejich jednání, nebo zcela neschopní nýmandi, kteří nedokázali nikdy nic.
Na tohle jsou holt lidé citliví a třeba už i jen z trucu dávají vzteklým trpaslíkům najevo, že vzteklí trpaslíci je nezajímají.
prosinec 11, 2019 18:55
... : Josef Kouba
Volby vyhrálo ANO a ti co mají 2 na zádech studují Babišovo životopis od narození a hledají jehlu v kupě sena. Poslední perlička je návrh, že milionáři nesmí do politiky. Kde je hranice...1 milion či až od 10 milionů, 100 milionů? Nakonec stát opět povede chudá dělnická třída.

Babiš jako úspěšný podnikatel si může dovolit zaměstnat špičkové právníky a ti než se do něčeho pustí, tak to mají dle zákona velice ošetřené. Podezření, že Babiš ze své pozice přihrává výhody svému podniku, je naivní. Je opozicí pod drobnohledem, ti se na něco podobného, aby jej načapali třesou ve dne i v noci.
prosinec 11, 2019 21:57
... : mila1
Do politiky šel s poctivým úmyslem dát své schopnosti do služeb země. Tu vede zatím dobře.

Tak s tímhle asi těžko může někdo soudný souhlasit. Proč šel do politiky, ví každý, kvůli dobru naší země to určitě nebylo. A jestli je dobrý premiér? Člověk, který je vydíratelný jako on, který řeší jeden svůj problém za druhým, nemá tu sílu být dobrým premiérem, který by prosazoval zájmy České republiky. On má co dělat, aby obhájil a zahladil svoje průšvihy, kterých stále přibývá.
A co mne dostalo, byla včerejší zpráva, že jede do Bruselu bojovat o miliardy dotací. To z nás musí mít EU pěknou legraci...
prosinec 12, 2019 06:46
... : Inka
Souhlasim s Milou, Babis je ostuda CR, mame v cele trestne stihaneho premiera! Ona vubec cela vlada je banda vlastizradcu co vubec nekopou za svuj lid, je to ostuda celkove!
prosinec 12, 2019 07:39
... : *deeres*
V roce 2016 bylo schváleno omezení podnikání budoucích ministrů. Novela zákona o střetu zájmů jim zakazuje vlastnit média. Pro zákon označovaný jako „lex Babiš" hlasovalo 135 poslanců napříč všemi stranami. Zákonodárci hnutí ANO hlasovali jednomyslně proti. Zákon nyní zamíří k posouzení do Senátu.
S návrhem, který zakazuje budoucím členům vlády vlastnit média, přišel poslanec ČSSD Jan Chvojka. Jeho návrh kromě médií obsahoval i zákaz vlastnit firmy. Ten ale neprošel.

Na základě novely dopadu (14/2017 Sb.) zákona o střetu zájmů (159/2006 Sb., která zakazovala vlastnictví médií a přijímání státních dotací prostřednictvím firem,které politik vlastní, převedl Babiš v roce 2017 své akcie společností Agrofert a SynBiol do dvou svěřenských fondů s názvy AB private trust I a AB private trust II. Tím spadla do svěřeneckého fondu i Mafra a Babiš tak nevlastní žádná Media.

Jenže to pořád není dost a nevedlo to k tomu, že by se Babiše zbavili a tak je znovu na pořadu dne požadavek, rovnou uzákonit politikům i zákaz vlastnit firmy, byť jenom ve svěřeneckém fondu. Podle naší legislativy Babiš není ve střetu zájmu, podle evropské ano.
prosinec 12, 2019 09:23
... : mila1
Jenže tady se jedná o evropské peníze, takže bychom se měli řídit evropskou legislativou. Přijde mi to logické.
prosinec 12, 2019 10:01
... : NČ
Ráno jsem asi poprvé souhlasil s novinářem Šídlem: "Politika nikdy nemůže být čestná a poctivá, to je protimluv".
prosinec 12, 2019 10:10
... : *deeres*
Stále ještě jsme suverénní stát a platí naše zákony. Pokud chtěli potopit Babiše, měli uvést naše právo do souladu s evropskou legislativou, ale to neudělali a Babiš tancoval jenom tak rychle, jak podle zákona mohl.
To, že náš zákon není v souladu se zákony EU, tak to se nehodilo jenom Babišovi, takových je mnohem víc. Ale jenom Babiš vadí, příčin je víc, nejenom ta, že sedí na penězovodu.

Už Masaryk se nechal slyšet, že hladová prasata žerou třikrát víc, než ta nakrmená. Tak pokud nakrmený Petr bude nahrazen hladovým Pavlem, nebude ta změna k lepšímu.
prosinec 12, 2019 10:19
... : mila1
deeres, stačí se podívat, kolik miliard dostává Agrofert ročně na dotacích a kolik odvádí daní. A hned to Tvoje tvrzení o hladových a najezených dostává docela silné trhliny smilies/smiley.gif To jsem si myslela, že přijdeš s něčím chytřejším smilies/wink.gif
prosinec 12, 2019 10:54
... : *deeres*
Jednička jsi tady jenom ty, já nic chytrého nevymyslím, protože jenom opisuji bez vlastního názoru.
Hospodářské noviny
Na jarním zasedání zemědělského výboru Evropského parlamentu, kde se mimo jiné nastavovala nová dotační pravidla, se hlasovalo o takzvaném "Babišově dodatku". Pojmenován byl po českém premiérovi, protože měl zamezit politikům, jejichž firmy podnikají v zemědělství, v čerpání evropských dotací. Dodatek byl zamítnut a bez debaty shozen ze stolu. Polovina členů výboru se totiž sama nacházela v podobném střetu zájmů jako český premiér, píše list The New York Times (NYT). Babiš je ale ukázkovým příkladem toho, jak systém zvýhodňuje bohaté a mocné, uvádí deník.
prosinec 12, 2019 11:39
... : Milene
Podle mne byl Babišův vstup do politiky promyšlený podnikatelský záměr. Jeho firmy si zvedly několikanásobně obraty. Na co si potřeboval kupovat media? Má ale stále velkou oblibu, ať udělá cokoliv. Jeho hnutí ovšem volby vyhrálo a podařilo se mu sestavit nějakou vládu, tak se s tím nedá nic dělat. Až budou další volby, tak se uvidí. Nadávat na něj nebudu, protože za to mi ta politika nestojí.
prosinec 12, 2019 13:17
... : *deeres*
Nikdy jsem Babiše nevolila a volit nebudu. Babiš jednal amorálně už při nákupu dluhopisů, které vymyslel Kalousek. Během půl roku vydělal Babiš 107 miliónů a i když to byl jasný daňový trik, byl to náš nejlepší ministr financí, který mu ho umožnil.Za to, že někdo jedná amorálně, ale v rámci zákona, se do tepláků přece nechodí.
Dotace už dávno měli zrušit, místo toho na jaře navrhli zastropování. Zatím v platnost to nevešlo, protože byly nové volby do EU. Pokud k tomu dojde, zase proděláme gatě.
prosinec 12, 2019 15:36
... : Krakonoš
Probůch, proč by miliardář nemohl bejt politikem? To po něm nikdo nechce a ať si klidně politikem je. A ať si klidně zůstane dál i miliardářem. Jenom ať platí, že v takovým případě jeho firmy nesměj brát veřejný zakázky a žádat vo dotace z veřejnejch peněz. Takhle jednoduše by se to mohlo nastavit a každej miliardář ať se pak svobodně rozhodne, co chce dělat radši.
(Jakmile by se tohle nastavilo, jsem přesvědčenej, že zájem milionářů a miliardářů vstoupit do politiky klesne na dokonalou čistou nulu.) smilies/grin.gif
prosinec 12, 2019 16:27
... : d@niela
Přesně tak... A fakt by mne zajímalo, kolik oveček z toho našeho politického stádečka má firmu, která brala a bere veřejné zakázky a dotace.

Dejme tomu tak za těch posledních třicet let.
smilies/smiley.gif))
prosinec 12, 2019 17:15
... : Josef Kouba
Můj známí je milionář a geniální podnikatel. Koupil velký statek, pronajal asi 500 hektarů, na nichž se pasou velká stáda dobytka, pro zaměstnance nechal z části statku postavit byty, má i malý obchod kde si zaměstnanci mohou nakoupit potraviny. Na jeden ha je dotace 18,000 Kč.
Takže každoročně obdrží 9,000 000 Kč. Dotací. Chodí s flintou po latifundiích a neví co s penězi.
Je za vodou, jak se dříve říkalo.
Jak je možné že dříve statkář s 50 ha i bez dotací byl také za vodou?
prosinec 13, 2019 01:07
... : mia I
mám chuť na koblihu smilies/grin.gif
prosinec 13, 2019 07:21
... : Krakonoš
Koubo, nelži. Českej zemědělec přece úpí, je zlikvidovanej vošklivou únií a západem, nemá co do huby, nikdo mu žádný krávy chovat nedovolí a je šikanovanej ze všech stran. To tady čtu už desítky let. Tak si nevymejšlej. smilies/grin.gif smilies/cheesy.gif
prosinec 13, 2019 09:21
... : mila1
Včera zase příklad toho, jak náš "charismatický" premiér sklopí uši, když na něj EU zadupe. Na summit odjížděl s velkohubým prohlášením, že bude hlasovat proti uhlíkové neutralitě, pokud nedostaneme od EU peníze na dostavbu atomových elektráren. No výsledek - do prohlášení se vložila jedna věta o tom, že se u nás mohou atomové elektrárny stavět
Některé členské státy daly najevo, že využívají jadernou energii jako součást svého energetického mixu
, ale ani zmínka o tom, že to bude za unijní peníze.
No a jediné Polsko dostalo výjimku.
prosinec 13, 2019 10:06
... : *deeres*
České zdroje poté popřely, že by Praha kdy usilovala o financování stavby jaderných reaktorů z peněz EU. Česko prý chce jen potvrzení, že jaderná energie může hrát důležitou úlohu při dosahování uhlíkové neutrality, čímž by se při stavbě nových reaktorů vyhnulo politickým a soudním obstrukcím ze strany Rakouska a dalších odpůrců jádra.
Novinky.cz


prosinec 13, 2019 17:15
... : Josef Kouba
Jakmile někdo v mém prostředí začne o druhém člověku něco negativního mluvit, zastavím ho a řeknu, že na pomluvy nejsem zvědavý, ten druhý člověk tady není, nemá se jak bránit. A jestli daná osoba udělala něco kriminálního, ať s důkazy odejde na policii, jinak nechci slyšet žádné pomluvy o komkoliv. Zachovávám si tak čisté srdce a mysl.
Zdroj: https://zdenekmacura.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=738933
prosinec 14, 2019 04:38
... : Bara
Milo, zrejme si z tech svetovych politiku nevyberes. Jen Priklad: nas premier M.Rutte "slouzi" treti obdobi. Naposledy vyhral s malym naskokem a druha nejvetsi partaj, ktera by podle pravidel mela jit s nim do koalice, byla odmitnuta s tim, ze ma totalne jiny program a neslucuje se s jejich nazory (migrace a EU). Pritom ma plnou pusu demokracie. Lidem naslibuje a kdyz prijde do Bruselu tak se chova taky ustrasene a taky sklopi usi. Holandani mu ted jinak nereknou nez Pinocchio….do pristich voleb mame jeste dva roky.
prosinec 14, 2019 20:32
... : Josef Kouba
Ať se ptám tuhle či támhle v čem je Babiš ve své funkci tak špatný, neschopný, přímou odpověd nedostanu.
Co se týče dotací které před vstupem do politiky Agrofert dostával legálně, proč by je neměl dostávat dál, když majitel vstoupí do politické arény. Co stím mají dotace společného?.
prosinec 15, 2019 20:00
... : Josef Kouba
Našel jsem vyjádření právníka:
Týdeník Respekt, na základě dvou nejmenovaných zdrojů, blíže nespecifikovaných, spekuluje o tom, že se premiér střetu zájmů dopustit měl. Tyto spekulace však pro nás nejsou nyní podstatné, neboť Evropská komise a její závěry mají autoritu úřadu, nikoliv pravomocného rozhodnutí soudu, který jediný může v českém právním řádu rozhodnout, zda-li premiér je a nebo není ve střetu zájmů. Tedy zda-li spáchal nebo nespáchal trestný čin. Pro nás tak primárně platí in dubio pro reo, tedy princip neviny. Dokud pan premiér nebude pravomocně odsouzen ze spáchání trestného jednání střetu zájmů, je občanem nevinným a tedy žádného nezákonného jednání se nedopustil. Ten kdo tvrdí, že je premiér ve střetu zájmů, se tak v současnosti vystavuje kupř. nebezpečí trestního stíhání pro trestný čin pomluvy 40/2009 Sb. trestního zákoníku.
Otázka tak zůstává jediná. Má šanci trestní stíhání, které si u paní Bradáčové "objednali" Piráti, šanci na úspěch? To je velmi nepravděpodobné.
Zdroj: https://antoninnovak1.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=737869
prosinec 15, 2019 21:57
... : NČ
Doteď jsem vůbec netušil, že existuje trestnej čin "střet zájmů".
Nemám chuť, se prokousávat se tr. zákoníkem, tak se zeptám rovnou na celý znění, definici, a č. paragrafu. Dík.
prosinec 16, 2019 05:39
... : mila1


Jedná se o zákon o střetu zájmů - 159/2006 Sb.

A pokud se člověk prokouše těmi paragrafy, tak bych řekla, že následující popisuje to, co se tady děje - dotace a veřejné zakázky přednostně pro Agrofert atd. pod taktovkou AB a jeho věrných.
A svěřenecký fond není řešení, protože hlavní beneficient podniků, které tam Babiš vložil, je právě on sám. Kdo tohle nechápe a stále ho omlouvá, tak (ne)vědomě poškozuje zájmy daňových poplatníků téhle země.


§ 3 [DZ]

(1) Veřejný funkcionář je povinen zdržet se každého jednání, při kterém mohou jeho osobní zájmy ovlivnit výkon jeho funkce. Osobním zájmem se pro účely tohoto zákona rozumí takový zájem, který přináší veřejnému funkcionáři, osobě blízké veřejného funkcionáře, právnické osobě ovládané veřejným funkcionářem nebo osobou blízkou veřejného funkcionáře zvýšení majetku, majetkového nebo jiného prospěchu, zamezení vzniku případného snížení majetkového nebo jiného prospěchu nebo jinou výhodu; to neplatí, jde-li jinak o prospěch nebo zájem obecně zřejmý ve vztahu k neomezenému okruhu adresátů.

prosinec 16, 2019 08:04
... : NČ
Sorry jako. Ale to je furt dokola, pes jitrničku zežral.
Já to chci z trestního zákoníku, když to teda je trestný. A chci to s tím, jak se konkrétně prokazuje střet zájmů a jaká je na to sazba.
A jak je teda vůbec možný, že bylo Babnišovi umožněno premiérovat? S tímhle určitě Zeman nemá nic společnýho; kdyby premiérování Babišovo bylo evidentním trestným činem, jistě by ho nejmenoval, na to tam má lidi.
A proč teda musel bejt speciálně pro Babiše přijatej zákon "lex Babiš", kdy už od r. 2006 tohle bylo trestný (???). Proč to není v trestním zákoníku, když je to trestný? A když teda byl přijatej lex Babiš, kterej vymysleli "demokrati" a Babiš se mu do puntíku podřídil, proč je to zase špatně???
Žeby ten náš "demokratickej blok" byl tvořenej nesvéprávnejma idiotama, kteří ani nevědí,co chtějí? A když to dostanou, tak ječej "ale tohle jsme nechtěli, mysleli jsme to jinak"? A jestli to teda není banda idiotů (čistě formálně se ptám, protože vím), tak proč to teda odhlasovali?
prosinec 16, 2019 11:53
... : mila1
Ano, je to tady furt dokola.
Nevím, čemu nerozumíš. Nebo spíš rozumět nechceš.
Jedno vím určitě - ty jeho podvody poškozují celou naši republiku.
prosinec 16, 2019 12:46
... : NČ
Aha, rozumím. Nevíš, ani nemáš, nic konkrétního, co, kdy, kde, v čem ... Ale zato stoprocentně víš, že podvádí a poškozuje, páchá trestný činy. Jakej podvod, jakej trestnej čin, jak poškozuje ... Nic, nic, nic. Minář to řekl, tak to musí bejt pravda.
Je to až dojemný, skoro by vám jeden záviděl, jak to vy, chvilkaři, máte jednoduchý.
prosinec 16, 2019 17:49
... : mila1
No uvidíme. Střet zájmů tu je a v našem trestním řádu jsou paragrafy Dotační podvod a Poškození finančních zájmů EU. Se sazbami trestů. A mám Ti říkat kobliho, když Ty mně chvilkaři? smilies/grin.gif
prosinec 16, 2019 20:13
... : NČ
Ptal jsem se na trestnej čin "střet zájmů", na nic jinýho. Odpověď, jako vždycky - žádná.
S tvejma zcela jasnejma rozsudkama, v kterých ty máš jasno ještě dřív, než vůbec byly podaný k rozhodnutí soudu, si můžeš .... Ty to prostě VÍŠ, řekl ti to Minář.
prosinec 17, 2019 04:57
... : Iris
Pořád se zapomíná na to, že on má prostředky, postavení, známosti a moc všechna vyšetření mařit. Má prostředky. postavení a schopnosti lidi si kupovat a ovlivňovat z pozice moci. O tohle tu přece nepochybně běží - je v pozici, kdy na něj nikdo nemůže a ti, co by mohli či chtěli, zázračně odpadají jeden za druhým. Tohle je NČ zdrojem té frustrace čáasti společnost. A že do politiky vlezl právě proto, aby mohl pohodlněji podnikat, je přece jasné. Tebe by za menší prohřešek ihned oddělili, abys nemohl ovlivňovat svědky a zasahovat tak do vyšetřování. On naopak má možnost ovlivňovat všechny tím nejodpornějším způsobem. Nemusí mi to říkat Minář, stačí mít k tomu oči, uši a morálku.
prosinec 17, 2019 06:16
... : NČ
Tobě je všechno tak jasný, že je zcela zbytečný, s tebou podiskutovat.
Tak jen už dodám, že tohle všechno, co se o něm šíří a denně omílá jako nezpochybnitelná pravda, sice bez důkazů, ale o to vehementnějc, tohle všechno bylo známo dávno před volbama. Kampaně "korunový dluhopisy", "Čapí hnízdo", byly přímo bombastický, skončily fiaskem. Tak teď zase "střet zájmů". Přesto byl Babiš zvolenej s ohromnym náskokem, dokonce i přesto, že si drze dovolil vzít za manželku ženu.

Ústava, základní ustanovení, čl. 2:
(1) Lid je zdrojem veškeré státní moci; vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní.

(4) Každý občan může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.
Čau lidi.


prosinec 17, 2019 06:36
... : Iris
Je mi to stejně jasný, jako tobě. Myslím tím zase tu tvoji nezpochybnitelnou pravdu, nelze se domluvit. Omílá se oboustranně. Psala jsem o části společnosti, které to vadí, ten ohromný náskok příznivců AB tu bohužel byl a stále je, což je pro mě smutné zjištění. Lidem to nevadí.
Orgány moci zákonodárné, výkonné a soudní? No ty právě on umí ovládnout.
prosinec 17, 2019 06:47
... : NČ
Ještě mě napadlo. Co dělal Havel, když osvobodil otcovraha, syna svý souložnice? Nebo když osvobodil svou kámošku z mokrý čtvrti, která sprostym podvodem chtěla ukrást kus Hradčan?
To nebyl střet Havlovejch zájmů?
prosinec 17, 2019 06:48
... : Iris
Neřešilo se to, nedotáhlo se to (jako asi i spousta dalších, řekněme nepěkností) do takového absurdního trapného a nedůstojného konce se lhaním a ovlivňováním. Kdyby došlo k protestům, a to masovým, Havel by se jistě nedržel své funkce jako klíště a nedělal by z Česka svoji firmu a záštitu. Ale VH je mrtvý,dokonce nezemřel ve funkci a jiná řada nečestných politiků je dávno od válu. Jen tenhle jediný, premiér české vlády a náš obraz ve světě, má z ostudy kabát a stále to s ním nehne a nehne. Proto řešíme jeho, teď a tady. Vytahovat na světlo minulé prohřešky donekonečna a srovnávání nikam nepovede. Teď zrovna probíhají ve zprávách zase připomínky kauzy Nečase a Nagyové....přitom taková blbost smilies/wink.gif
prosinec 17, 2019 07:07
... : NČ
To byla jen poznámka k vaší jistotě, že Babiš vlezl do politiky jen proto, aby si nahrabal.
Přesně v tom smyslu můžu já tvrdit, že Havel vlezl do politiky, jen proto, aby si nahrabal.

Nevim to ale ani o jednom z nich, tak to taky o nich nevytrubuju, jako o nezpochybnitelný pravdě!
prosinec 17, 2019 07:13
... : Iris
My vytrubujeme, jiní vládnou, nepochybují o sobě a své pravdy vytrubují také. Babiš ani Havel si nahrabat nepotřebovali, AB si to chtěl (možná, když chceš) pojistit, není hloupý. Troufám si myslet, že Havel si nic pojišťovat nechtěl a nepotřeboval, potřebu kopat do člověka, který prokazatelně trpěl v komunistickém lochu nechápu, ale budiž. Můžete ho ex post kritizovat nebo i nenávidět, nám nechte právo kritizovat a odsuzovat činy současného živého a činného premiéra, který si osobuje právo mluvit a jednat i za nás.
prosinec 17, 2019 07:24
... : NČ
Do nikoho nekopu, dal jsem ti příklad selektivního uplatnění tvý logiky.
prosinec 17, 2019 07:32
... : Iris
Selektivně to posuzují všichni. Jdu chystat Vánoce, hezký den.
prosinec 17, 2019 07:36
... : NČ
Všichni ne. Např. já jsem psal, že nevim. Zatímco ty VÍŠ. Víš to naprosto jistě, v obou případech.
Protože pochybovat o čestnejch úmyslech Havlovejch, je svatokrádež. To se nesmí!
A stejnětak je zakázáno pochybovat o nečestnejch úmyslech Babišovejch. To se nesmí!
prosinec 17, 2019 07:58
... : Iris
NČ, nene, to Ty víš, že já vím. Já se nestavím do pozice vševěda tady na Kudlance, nebo tak působím? Znáš mě, víš, že se umím pohybovat spíše v kategorii: věřím-nevěřím. Tomu člověku nevěřím, což neznamená, že nebudu ochotna změnit názor, pokud by mě přesvědčil natolik, abych mu mohla věřit. smilies/wink.gif
prosinec 17, 2019 12:30
... : NČ
Protiřečíš si hned v několika svejch přípisech tady. Vždyť jen od tebe VIM, co víš, sama to píšeš, jinak bych nevěděl.
No nic. Ono je to nakonec úplně jedno.
prosinec 17, 2019 16:57
... : *deeres*
Správná komedie, protože domácí kapříci i zahraniční štiky si svůj rybníček nevypustí. Jedou v tom všichni. Pokud se jim podaří odstřelit Babiše, bude tu precedens a pojedou další.

EU:
Poslanci EU 17.12. 2019 na plenárním zasedání obecně probírají ochranu unijních dotací před zneužíváním, zazněla ale také kritika českého premiéra Andreje Babiše i volání po jasnější definici střetu zájmů a reformě společné zemědělské politiky EU.

ČR:
Senátoři napříč stranami v čele s iniciátorem Ivo Valentou (také on je údajně ve střetu zájmu,ale řízení bylo zastaveno Imunitním výborem) podpořili ústavní stížnost proti zákonu o střetu zájmů, který považuji v novelizovaném znění za nehorázný.
prosinec 18, 2019 09:26
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]