O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

MÁME TO TĚŽKÉ, MY ŽENSKÉ PDF Tisk E-mail
Úterý, 10 prosinec 2019
Dana se jednoho rána probudí s podivnými fleky okolo očí. Doktoři si s nimi nevědí rady, okolí se jich hrozí, štítí, kvůli vzhledu nakonec přijde o práci… Tak začíná třetí příběh ze série Jak si nepodělat život, v jehož hlavní roli v neděli na ČT excelovala Tereza Brodská. Byla báječná. Vůbec se nebála zohavit a shodit až k vyložené trapnosti, předvedla dokonalé výbuchy hysterie, paniky, sebelítosti – ano, všechno bylo takové, jaké je to opravdu v životě. Tedy, v životě nešťastných ženských, vyvedených z rovnováhy zaběhlého života.

 

 

 

 

 


 

Z jazyka filmu probleskuje typický humor scenáristky Alice Nellis, nicméně o čistou komedii nejde. Navenek banální (ale díky Brodské jedinečně odvedená), léčba strachu ze stárnutí, spolu s nejistotou, „co to ta mizerná vyrážka je, od čeho to vlastně je?“, to vše je velmi dobře odvedený obraz strachů stárnoucí manželky – „už nejsem mladá, ale ještě nejsem stará – co kdyby mi manžel odešel za jinou, hezčí, mladší, vstřícnější?“

 

 

 Tereza Brodská

 

„Jsem stará, smutná a tlustá jako vorvaň…“

 

 

Záběry z klubu, kde řádí Danin manžel s kapelou, obletovaný studentkami i vlastními dcerami, který si tam dohání iluzi svého mládí, zatímco ona si připadá už mimo hru; stejně jako v pubertální soutěži fotografií o „nejhnusnější mámu“.

Ano, ještě mám v duši zážitek z třetího dílu bezvadné minisérie; zatím každý jiný, přitom všechny jak okopírované ze života.

 

Viděli jste taky?

Jak se vám tato minisérie líbí?

 

 

Herecké obsazení úžasné.

Respektive: herci úžasní.

Těším se na příští neděli.

 
d@niela

 

Komentáře (8)add feed
... : Josef Kouba
Film jsem neviděl ale s děvenkou Terezou Brodskou, mohlo jí být 13 možná 14 let jsem měl příležitost se setkal na jedné horské chatě, kde byla s maminkou paní Brejchovou a Jaromírem Hanzlíkem. Pánskou jízdu u náčelníka HS M.K. nám paní Brejchová ve 3 ráno přerušila odvedením svého manžela. Někdy napíši o sázce náčelníka HS s Jaromírem Hanzlíkem a hráčem na harmoniku jež téměř skončila díky hereckému výkonu Jaromíra tak, že dav u lyžařského vleku chtěl náčelníka HS zmlátit.
prosinec 10, 2019 09:00
... : Milene
V televizi těžko hledám na co se budu dívat. Jsem televizní, hlavně teď, když bydlím sama. Dávám přednost filmům. Problém je to, že když nějaký dávají, tak později večer, a protože ještě musím vstávat do práce, tak už se nedívám.
Na inscenaci s Terezou Brodskou jsem se dívala a byla jsem spokojená. Brodská je dobrá herečka a moc se mi to líbilo. Maskéři jsou obdivuhodní. Kdysi dávali v tv inscenaci Dvojrole, kde hrála T. Brodská se Slávkou Budínovou. To bylo taky zajímavé. Mozek staré ženy v mladém těle.
prosinec 10, 2019 09:14
... : *deeres*
A teď si představte, že chudák taková ženská si pořídí chytrý mobil, ve skutečnosti blba androida, který se odemyká pomocí obličeje a po probdělé noci, si ráno potřebuje zatelefonovat. Blb android jí nepozná.
prosinec 10, 2019 10:21
... : doktor
Mám smůlu,tady vidím jak mi utíká pod rukama život.Škoda též jsem měl jiný program.

prosinec 10, 2019 12:42
... : d@niela
ale di ty, tak to je blbá ta ženská a ne mobil. Já ho mám zamčenej prstem :-) Takže i když se probudím jako super-hnusice, tak mne můj chytrej miláček pozná (druhá věc je, že já sem každou chvíli překvapená - jééééé, hele, to je zajímavý, to sem nevěděla... - to když přijde kluk a začne mne s tim učit)

prosinec 10, 2019 14:50
... : *deeres*
Jsou lidi, co musí mít tu nejnovější vymoženost. Já toho blba androida vlastním také a nestačím se divit, co všechno dokáže i přes mé opakované zákazy. Ale já jsem paranoidní a tak by mne nikdy nenapadlo takovým telefonem ovládat interbanking.

prosinec 10, 2019 15:24
... : Josef Kouba
Vy se máte, za TV platíte dobrovolně povinně 165 Kč. v přepočtu asi 9 dolarů) Před rokem jsme se rozhodli pro společnost telus.
Startovní cena byla uspokojující. Za TV, pevnou linku telefon a internet 110 dol. měsíčně. Pomalu ale jistě cenu zvedali a dnes přišel měsíční účet 200 dol. ( pouhých 3,400.- Kč v přepočtu)
V ceně není kapesní telefon můj Galaxi 70,- a manželky mrňavý 25,-což je dalších 1,700,-
Takže "pouhých" 5,000.- Kč. každá měsíc. Já u televize již neseděl 10 let, pevnou linku žhaví žena a já jsem uživatel internetu. Nedá se nikam utéci, zde jsou jen 2 společnosti a perfektně domluvené.
Omlouvám se že jsem uprchl od tématu. Jak jsem přečetl TV tak jsem začal vidět rudě.
prosinec 10, 2019 20:39
... : Krakonoš
Já vůbec nerozumím tomu, proč počítačově gramotnej člověk s připojením k internetu dnes kdekoli na světě platí televizi, notabene když na ni nečumí. Teda aspoň každej, kdo takhle naříká, vždycky tvrdí, že na ni nečumí. smilies/wink.gif

Jinak ten miniseriálek se mi moc líbí, první díl s Hacurovou, jak už jsem tu psal, výtečnej, druhej trochu slabší, páč tam hodně kulhal příběh, ale zase mi to vynahradil Krobot, na kterýho se můžu koukat furt, no a tohleto s tou Brodskou taky skvělý, člověk stejnýho věku si tam najde dost styčnejch momentů smilies/grin.gif.
prosinec 12, 2019 16:42
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]