O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JÁ O KOZE, ON O VOZE ... PDF Tisk E-mail
Neděle, 08 prosinec 2019
Zbožňuju přísloví. Je to koncentrovaná lidská moudrost.  Tohle v nadpisu perfektně vystihuje situaci, kdy  lidé mluví o rozdílných věcech, ale myslí si, že mluví o tom samém. Co je však zajímavé, velmi často k této situaci dojde, ale nikdo si neuvědomuje, že nastala. Jedná se o rozhovory, kdy máme pocit, že mluvíme o tomtéž, ale přitom každý mluví o jiné věci, jiném pojetí nebo úhlu pohledu. Všichni svorně se pak divíme, jak je možné, že si navzájem nerozumíme.
 
 

 

Měli bychom vlastně považovat za veliký úspěch, že se vůbec nějak shodneme, že dokážeme dojít k nějaké domluvě o tom, jaké věci jsou. Vnímání téže věci je totiž odvislé u každého z nás od mnoha vlivů, které nás utváří. Kde a v čem kdo vyrostl, kým a jak byl vychováván, kdo a čemu ho učil, čemu věřil, jakými situacemi v životě procházel, jak je řešil a jaké přitom sbíral zkušenosti, čemu přiřazoval jaké hodnoty, co se mu líbilo a naopak... až po to, jakou má třeba momentálně náladu. Pokud bychom si byli schopni uvědomit, že celkem logicky nemůžeme vidět svět stejně, možná bychom byli klidnější a měli méně rozepří.

 

Bohužel, místo toho máme potřebu dovést lidi k naší pravdě,

přesvědčit je o ní za každou cenu.

 

Co přivést lidi k tomu, aby, i když mají jiný názor,

pravdu toho druhého respektovali?

 

 

Takže možná je to více o respektu a naslouchání, než o pravdě. Pojďme se ptát, jak jsme na tom s respektem k jiným pohledům na svět. I demokracie může být vnímána jako možnost vidět věci jinak. 

Související obrázek

Ukázka ze života:

 „Tráva je zelená.“
„ A není třeba fialová nebo zmrzlinová?“
„Ne a navíc zmrzlinová není barva!“
„ Ale já to tak vidím…“

„Tak to vidíš špatně, tráva je zelená a tak to je. I ostatní ví, že je zelená a navíc je to tak odjakživa!“

 

To je trochu legrační rozhovor o trávě. 

A co teprve, když se dostaneme k pojmům jako láska, národ, svoboda, víra apod...

 

 

 

 

 

Váš NÁZOR NA SOUČASNÝ STAV POLITICKÉ SITUACE může být zmrzlinový nebo fialový,

ale prosím, nepoužívejte vulgární slova a názvy. Nežádám nic jiného, než základní slušnost.

Zvládnete to ještě?

 

d@niela

 


 

 

Komentáře (11)add feed
... : mia I
Škoda, že v adventním čase, kdy by si lidé měli být blíž , není Kudlanka ušetřená ostrých vzájemných výpadů a lidi nejsou k sobě moc vlídní. Neměla jsem potřebu se zapojovat do ostrých debat , snažím se užít adventní čas lépe, pojmout ho trochu jinak. Snad dojde i na článek a nějaké foto. Taky bych si přimlouvala , aby kritici přispěli nějakým článkem, ať je Kudlanka pestřejší a není tu tolik politiky.
prosinec 08, 2019 21:29
... : d@niela
Mio, Miuško, zlatá slova!
Bylo by moc fajn, kdyby lidi semotamo poslali nějaký ten svůj zážitek - ostatně, mám v plánu vás s něčím podobným všechny oslovit.

Abychom si ty Vánoce - když už je tedy zase máme - hezky užili.
smilies/wink.gif
prosinec 08, 2019 21:42
... : NČ
Tohle mi připomnělo jednu starou poznámku doktora Macka o dokonalý argumentaci:
Povídám přítelkyni něco trochu k politický situaci.
Ona: "Ale to nemáš pravdu, tak to není."
Já: "Řekni mi, proč myslíš, že nemám pravdu?"
Ona: "Protože já to VIM!"

Brejden všem.
prosinec 09, 2019 05:54
... : mila1
Danielo, problém je v tom, že ti dva pánové, kteří nás reprezentují a měli by jít tedy i příkladem, jak se vyjadřovat, jsou vulgární i ve veřejných projevech. Stačí si pustit na pár minut tv Barandov a čtvrteční pořad s prezidentem a člověk se dozvídá, že novináři jsou pitomí atd. Nebo si poslechnout premiéra, když je rozčilený, zapomene číst to, co mu připravil Prchal a začne svou buranštinou spílat všem, kdo mu nejde na ruku. Od toho se odráží nutně i zvýšený výskyt vulgarismů v internetových besedách no a i tady.
Když už voláš po základní slušnosti a nepoužívání vuolgarit, tak prosím vyžaduj i od svých oblíbenců, aby se nenaváželi do knížete Schwarzenbergra, Václava Havla, Jiřího Drahoše, Madeleine Albrightové atd.
Protože nejen současní politici, ale i ti, co tu působili v minulých obdobích, si to zaslouží.
Nebo můžeš jednoduše všem, kteří to nerespektují, odepřít přístup, jako Mikinovi. Je to Tvůj web a je to Tvoje právo.
A co se týče té jediné pravdy tady na Kudlance, tak dokud sem nezačali chodit lidi jako Mikin, ketrin a více Krakonoš nebo Iris, tak tady panovala shoda o tom, co je ta jediná pravda. A když někdo napsal něco jiného, tak byl zesměšněn. Takže asi tak.
prosinec 09, 2019 08:24
... : *deeres*
Bohužel je fakt, že hodně lidí je barvoslepých,anebo to alespoň předstírá, protože mu z toho kynou výhody.
Některé věci jsou na první pohled zjevné, říká se tomu axiom, nebo postulát a pravdivost se nemusí dokazovat. Přesto se najdou jedinci, kteří vám řeknou ,já si myslím, že to tak není, protože to říkali v ČT.
prosinec 09, 2019 09:18
... : daniela
Milá Milo, a všichni ostatní -

jak tak na to koukám, stále mne tu asi moc lidí nechápe.

Jednoznačně odmítám přijmout pravidlo: Když může "ON", tak můžu a chci i já

Prostě to, co říkají malé děti, sotva se naučí mluvit a tedy i odmlouvat. Opravdu nehrozí, že uznám zdůvodnění: „Když všichni budou mluvit sprostě, tak to znamená, že můžu (a chci) i já.“ A podmiňovat to tím, že "František může? Mamí, Ondra se taky nepřezul, mamí, Evička taky nejí mrkev.." Atd.

Jinak - nemám tu žádné výhradné OBLÍBENCE. Mám vás ráda všechny. Každý máte něco fajn a něco, co by být nemuselo, ale kvůli tomu nikoho nevyhazuju!

Mj. nechtěla jsem to nějak rozpitvávat, ale asi je to nutné – takže:

v sobotu jsem nebyla u PC, protože mi nebylo dobře. Když jsem večer Kudlu otevřela, bylo to strašné. Všude, pod téměř každým příspěvkem, byly 3 - 4 Mikinovy texty, vůbec ne slušné, byly to asi 3 - 4 varianty, a některé velmi urážlivé.
Vůbec jsem si nevěděla rady.

Vzhledem k tomu, že jsem nedávno požádala svého administrátora, aby zrušil registraci, tak jsem věděla, že nemám žádnou šanci to zastavit. Mikin se neustále znovu a znovu přihlašoval, stále ty své texty někam přilepoval, bylo jasné, že se tím dobře baví. Ano - stále to přibývalo...

(Mj. ti, co na Kudlanku chodí už opravdu hodně dlouho, tak vědí, že tohle se už několikrát opakovalo. Měl za tu dlouhou dobu už několikrát podobné nápady, netýkaly se mne, spíš Kudlanka byla místem, kde se daly ventilovat.
Bývalí "velmi dobří přátelé", Polárka a Mikin, oba z Yukonu, se časem znepřátelili, problémy měli tam u nich doma, a jak říkám, Kudlanka se hodila k jejich vypisování.)


Až nějak později v noci byla většina těch jeho textů vymazána, když administrátor dostal můj e-mail a dostal se k PC - a na pár dnů je zase tedy nutná registrace. To je vše, co se stalo, respektive technicky to, co já o tom vím.

Později odpoledne byla navíc Kudlanka na několik hodin nedostupná. Nevěděla jsem a nevím proč, ale jsem přesvědčená, že to byl nějaký technický problém, který se později v noci se podařilo opravit. Snad chyba hostingu či co...

A tak naposledy:

Osobně už mi je veškerá politika milá jak ten nejhorší a nejhnusnější lektvar proti kašli.
Nikdy jsem se oficiálně nepřiklonila ani na jednu stranu, tedy veřejně, a opravdu nejsem schopná sedět celé dny a noci u počítače a kontrolovat, kdo z vás co napíše!!!

Do háje, uvědomte si, prosím, že celou Kudlanku dělám sama, navíc ve své vlastní režii, a že taky chci mít nějaké osobní volno. Ano, když něco špatného najdu, tak se snažím dotyčné alespoň oslovit e-mailem, nějak to řešit, ale ...

Tak, to by tak snad bylo všechno.

prosinec 09, 2019 11:24
... : NČ
A co třeba, nekazit si věčným naštváním vánoce? Současně se přiznám, že mně osobně vánoce teď už spíš štvou. Hlavně ty kombinace zavíracích/nezavíracích dnů, kdy si musím hlídat, abych měl dostatek piva i ve dnech, kdy si zrovna pár poslanců umanulo, že musí bejt zavříno.
Vánoce nepotřebuju, dětem dávám, umožňuju, pomáhám, celoročně, když si myslím, že je to potřeba, nebo i když to potřeba není, ale dělám jim tím radost. Hlavně ovšem při tom přitom dělám radost i sobě. Ono to je vůbec diskutabilní, protože, jestli dávám dárek někomu, koho miluju, tak největší radost z toho mám vždycky já sám, takže ve výsledku je to vlastně ode mě velmi, velmi sobeckej dárek, kterej dávám sám sobě.
Ale co jsem to vlastně tento...? Jo, už vím. Praví stará lidová moudrost: "Vánoční úklid dělají pouze šmudly".

A k "napjatý" situaci?: Třeba i "demonstranti" pochopěj, že věci se na ulici nikdy nevyřešily a nikdy nevyřešej. Pochopěj, že chutnější pamlsky než z Tesca jsou vždycky domácí a že čas věnovanej pečení cukroví je stoprocentně líp využitej, než shlukování se po ulicích. Ti, co to ještě nechápou, třeba časem přijdou na to, co je v životě důležitý. Ale i když na to nepřijdou a baví je to, tak je mi to celkem fuk.


prosinec 09, 2019 11:43
... : NČ
Modlitba za dar rozlišování:

Bože, dej mi sílu, abych měnil věci,které změnit mohu.
Dej mi trpělivost, abych snášel věci, které změnit nemohu.
A dej mi moudrost, abych obojí od sebe odlišil.

Fridrich Öttinger
prosinec 09, 2019 11:45
... : doktor
Máme za sebou již druhou adventní neděli, adventní čas je plném proudu a tak by každý z nás měl mít vice vůle a času na rozjímání,čas na setkávání, čas na pokoru a čas na vnitřní klid a pohodu,prostě na mír v duši.Hezké dny adventní.
prosinec 09, 2019 12:18
... : Josef Kouba
O pravdě a lži toho bylo napsáno mnoho.  Můj názor je, že pravdu mám jen tehdy pokud líčím událost jíž jsem byl přímím svědkem.  Pokud ale čtu vyjádření náhodného svědka, že na Václaváku při prvním srazu  milion chvilek bylo 80 % děvčat a já tam chyběl, nemohu brát toto sdělení vážně, pokud není doloženo video-záznamem či fotkami. Nikdo z nás nečetl vyšetřovací spisy ohledně čapího hnízda a přesto mnoho lidí tvrdí, že je Babiš zloděj,  jen proto že to slyšel či to četl. Podobně je to s dotacemi na ošetření polí. Na ně má nárok ten kdo je ošetřuje a to bez rozdílu, chudý - bohatý. To co jsem napsal o dotacích ale na beton to nevím, zákon o tom jsem nečetl, takže jako pravdivou informaci toto nelze brát vážně.  Takže pokud řekneme, že ten či onen je lhář a podvodník, měli bychom mít v ruce dost trumfů, abychom to u soudu stoprocentně dokázali. Pokud se ale jen domníváme, je to pomluva.   
prosinec 10, 2019 00:46
... : Bara
Milo, a kdyz o nekom reknes ze mluvi buranstinou, to neni urazka?
prosinec 10, 2019 13:01
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]