O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

CO SI NEDOKÁŽU NA VÁNOCE ODPUSTIT PDF Tisk E-mail
Sobota, 07 prosinec 2019
Související obrázekNedokážu si odpustit svařené víno v množství, které je neslučitelné se slušným, natož adventním chováním. Nedokážu si odpustit štědrovečerní krmení divé zvěře, a to ani po tom loňském, kdy mě (pravděpodobně vzteklá) srna pronásledovala s jablkem v hubě až k hranicím naší zahrady.

                            

 


Nedokážu si odpustit křečovitý úsměv a tik v oku, se kterým rozbaluji pod stromkem kousavé ponožky s bambulemi, které se tak krásně hodí do právnických lodiček. Nikdy si ale nedokážu odpustit návštěvu kostela.

 

Nejsme katolicky zaměřená rodina (i když si nepamatuji, že by v rodině někdo nějak výrazně smilnil a žádal manželky bližního svého). Kdo ale nejde v mém rodném městečku na půlnoční, jako by nežil!

 

 Donedávna vládl regionální faře farář, kterému bylo už v době mého narození asi sto padesát let. Jeho Vánoční mše se vyznačovala tím, že nebyla slyšet a nebýt občasného zachrchlání nastydlých občanů města, připomínala by Mše Vánoční buddhistickou meditaci.

 

 

Související obrázek

 

Předloni se ale znenadání roznesl kostelem burácející hluboký hlas, který se z reproduktorů nad hlavami prdelatých andělů stereo rozprostřel v chrámu božím. Několik babiček v předních řadách vyjeklo úlekem.

Za "katedrou" před oltářem stanul mladý jinoch v kněžském hábitu.

 

Vzpomněla jsem si na reklamu na Coca Colu, kde mladá dívka na pláži roztouženě hledí na opáleného krasavce vyběhnuvšího z vln moře, a to až do chvíle, kdy si oblékající se švihák připne kolem krku bílou pásku kněžské štoly.

 

Od té doby, co městské faře vládne playboy, praská kostel o Vánočních svátcích ve švech a já mám zhýralou touhu jít alespoň jednou za život ke zpovědi.

 

A tak mi Bůh, doufám, i letos odpustí (a v lepším případě splní) moje mrzké pozemské touhy a poklesky a Vám snad též.

 

 

RENATA FÍKOVÁ

 

 

 

 
Komentáře (5)add feed
... : mia I
Po ránu bezva čtení. S dcerami se tu chechtáme, že toho vypitého vína bylo asi víc, za střízliva napsat takhle vtipný fejeton snad nelze. Super. smilies/grin.gif


prosinec 08, 2019 06:20
... : *deeres*
No, je to fešák a dobře se na něj kouká.
Moje máma byla pokřtěná, vdávala se ve Svatovítské katedrále. Také já byla pokřtěná a byla jsem i na svatém přijímání, někdy v sedmi letech.
Máma ale byla ve skutečnosti ateistka a já jsem také neznaboh. Přesto mám doma několik kásných zdobených biblí, kde jsou poschovávané obrázky ze všech možných svatých poutí, s okraji v krajkovém provedení, které bych nikdy nevyhodila, protože jsou zděděné po prababičkách.
Nikdy si neodpustím na místech, kde zrovna putuji, prohlédnout si i místní kostel, protože jsou kulturuní památkou, zděděnou po našich předcích. Byla to církev, která měla peníze na to, aby stavěla a podporovala umělce. Tak z vydřených peněz z našich předků, tu přece jenom něco zůstalo.
Když byla dcera malá, tak v předvánoční době jsme nejdříve chodily počítat Mikuláše a o Vánocích navštěvovaly kostely s Betlémy. Jenom těch korun , co skončilo v bříšku andělíčka, který za ně děkoval kývnutím hlavičky.
Nejblíž jsme měly kostel sv.Antonína z Paduy se slovanským betlémem.
https://www.svatyantonin.cz/slovansky-betlem-2/

Hned vedle v ulici Farského je Husův sbor, se zajímavým interiérem, na kterém se podílel i J.V.Myslbek.
Mohutný kříž s ukřižovaným Kristem v kněžišti je originálem díla Josefa Václava Myslbeka. Před oltářním stolem, v jehož čele je zobrazen kalich a letopočet 1415, je umístěn základní kámen sboru z r. 1927.
Husův sbor má betlém od výtvarníka, trumpetista a i zpěváka Jiřího Jelínka.
Dalším našim oblíbeným betlémem, byl v kostele sv.Rocha, vedle Strahovského kláštera, tam je i druhý venkovní, pak betlém v životní velikosti v kostele kapucínů na Loretánském náměstí.
Každý rok jsme si i vystály frontu na voňavý perníkový betlém v kostele u sv.Matěje. Ještě někdy v osmdesátých letech měl betlém cca 300 figurek s autentickými kroji ze všech koutů naší republiky.

prosinec 08, 2019 12:34
... : doktor
Renátko musím zatleskat.Je milé počteníčko.Hezké adventní dny Tobě i ostatním kudlankářům ( holkám i klukům ).
prosinec 08, 2019 13:01
... : andrea
Nejspíš je to fotka ilustrační, ale musí to být super, jestli to "kluk umí"... Taky bych se dala na pokání a chodila mu vyprávět své nejdivočejší sny smilies/grin.gif
prosinec 08, 2019 15:29
... : andrea
Mj. vzpomínám na jednu moc hezkou povídku, už ani nevím od koho, jak byla jedna vesnice "proklatá" -prostě se tam delší čas rodily jen zrzavé děti.

A křtil je farář-zrzeček...
smilies/grin.gif
prosinec 08, 2019 15:30
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]