O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

STROMEČKOVÉ DILEMA PDF Tisk E-mail
Úterý, 03 prosinec 2019
Přejít na obsah
STROMEČKOVÉ DILEMA
Strana 2
Výsledek obrázku pro christmas pngVánoce jsou za dveřmi a už je nejvyšší čas shánět ten pravý stromeček, nebo se alespoň rozhodnout, jaký to bude letos. A kdy se instaluje. Někdo ho má v obýváku už od prvního adventu a někdo ten správný vánoční strom kupuje na poslední chvíli. Jiný ho má složený ve škatuli v komoře a během chvilky ho sešroubuje a během pár hodin ozdobí… Záleží tedy jen na vás a vašem letošním zvážení, jaká varianta bude ta  nejvhodnější.

 

 

 

Výběrem živého stromečku provoníte domov a pozvednete vánoční atmosféru. Koupí umělého stromečku zase ušetříte předvánoční starosti na roky dopředu. A tenhle stromek taky udrží krásný vzhled po několik let. Nehledě k povánočnímu uklízení – o kolik jednodušší je odstrojování stromečku umělého, bez bodlavého jehličí... Pamatujte hlavně na to, že ten živý stromeček vydrží v teple domova bez opadávání asi jen 10 dní. 

 

Na jaké zajímavé stromečky si vzpomínáte?

Tedy, na nějaké ty „jiné“, na ty, které se vám buď extra povedly či naopak.

 

 

Já měla snad nejhezčí stromečky v dobách, kdy jsem žila s dětmi sama. Vdovský a sirotčí důchod bylo pár korun, takže nějaké „zbytečné vydání“ nepřicházelo v úvahu. Tak jsem měla několik let ve sklepě asi metr osmdesát velký kmínek, do kterého jsem si navrtala díry. (Jednou jsem ho našla už hezky osekaný u kontejnerů a vzala domů. Příští rok a ty následující už pak "obrůstal" čerstvými větvemi.) 

 

 

Před Vánoci jsem s dětmi chodívala do zdejšího lesa a vždy si nalámala pár větviček. Semo tamo… Měli jsme tedy krásně hustý pravidelný stromek, nádherně voněl a  - ač to bylo k nevíře – měl velmi, velmi různorodé větve… Někde "rostla" ze kmene větvička z jedle, kousek dál borovice, o patro výš smrková …

Pak jsme ho společně ozdobili. Ozdobičky jsem měla ještě od nás z domova, a taky jsem nějaké vždy přikoupila v předvánočních burzách.

Některé z nich jsou už opravdu relikvie, staré, ty měla na stromku ještě moje máma, když byla malá. První řetězy jsme si také dělali sami – lepili jsme je z úzkých proužků barevného papíru, takže moje omladina měla na pár večerů docela fajn zaměstnání.

Kolekci jsem na něj nedávala, tu jsem měla schovanou a děti dostávaly vždy po večeři možnost si kousek vzít. Jo, a jednou jedenkrát jsem měla pravé svíčky – ale ty jsem ještě ty samé Vánoce ze strachu sundala a za mrzký peníz koupila naše první svíčičky. Myslím, že ještě je mám někde zastrčené ve sklepě – občas na ně při nějakém náhodném uklízení narazím, ale zatím jsem nenašla odvahu je vyhodit.

 

Nakonec se na stromeček trošku naházelo stříbrné třesení a bylo hotovo. Byl vždy nádherný, a kupodivu jsem musela případné návštěvy na speciální různorodost našeho stromku upozorňovat. Pak už jsme to brali jako legraci, a dokonce kluk byl v tom dokonalý;  jednou s velmi vážnou tváří říkal, že to je experimentální strom, který byl takhle roubovaný… No, vždyť nelhal…

 

Předchozí - Následující>>

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]