O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


LETMÁ LETNÍ VZPOMÍNKA PDF Tisk E-mail
Sobota, 23 listopad 2019
Přejít na obsah
LETMÁ LETNÍ VZPOMÍNKA
Strana 2
Strana 3
Blíží se Advent a počasí je takové, jaké je. Pořád ještě není pod nulou a Martin, místo aby přijel na bílém koni, tak se někde zasekl. Když neprší, tak alespoň poprchává, nebo padá mlha. Během noci z pátku na sobotu, začalo pěkně foukat, obloha se zatáhla těžkými šedými mraky a nakonec se spustil lijavec. Stromům, které byly doposud obaleny strakatou podzimní nádherou, vítr serval listy a větve zůstaly holé.

 

 

 

 

Ráno se rozednívá až kolem osmé hodiny, a už ve čtyři odpoledne je tma jako v ranci. Ven nechodí nikdo, kdo nemusí. Když někoho po ránu venku potkám, tak to je většinou pejskař, teple oblečený, na hlavě kapuci a na nohou holínky, se kterými čvachtá v blátě po polních cestách. Ty jsou rozježděné traktory s valníky, kterými se sváží cukrová řepa, poslední letošní úroda.

 

Se známými mezi sebou jenom prohodíme pár vět o tom, jaké je hnusné počasí a honem všichni uháníme domů do sucha a tepla. Ale často slyším o tom, jak nenávidí vánoční čas a jak se třesou na dobu, kdy nám protinožci konečně začnou po půl roce vracet půjčené Slunce. Grinch vedle Grinche.

 

Já to mám jinak, nemám ráda opilého Silvestra a nudný Nový rok, ale předvánoční období a vánoční svátky si užívám. Nevadí mi, že je brzy tma a slunce v nedohlednu, matlám cukroví, uklízím a hraju si s vánoční výzdobou. Když je všechno voňavý a načančaný, navléknu teplé ponožky, něco pohodlného natáhnu na sebe a svalím se do křesla s knížkou.

 

A tak si čtu, občas nad knihou upadnu do mrákotného stavu, zobu cukroví, abych zjistila, jestli se už správně rozleželo, a k tomu si dám čaj s rumem. To je pro mne teprve ta správná sváteční pohoda. Ale pro ty, co nedokáží fungovat bez 35°C ve stínu, mám jednu hezkou letní vzpomínku...

 

Šla jsem přes Letnou, kolem Kramářovy vily, a přes most do Chotkových sadů. Začátek srpna, vedro k padnutí, tak jsem si myslela, že chlupáče vykoupu v jezírku u Zeyerova pomníku; jenže tam nebyla ani kapka vody a tak jsme se doplouhali k Belvederu, že půjdeme na metro na Hradčanskou.

 


 

 

Přešli jsme silnici, pak tramvajové koleje a najednou jsme byli v oáze...

 

Ocitli jsme se na nově opraveném náměstíčku před Píseckou bránou,

vydlážděném přírodními štípanými kostkami.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]