O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SVOBODU SI NÁŠ NÁROD ZNOVU VZÍT NEDÁ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 18 listopad 2019
Vzpomínka na dny před 30 lety, kdy český národ získal znovu svobodu a zároveň demonstrace proti zlu, které se naši krásnou zemi opět snaží ovládnout, se u nás v Dawson City zdařila. Připojili jsme se k 63 městům ve 30 zemích světa, kde naši krajané tuhle snahu podpořili. Navázali jsme tím na obrovskou demonstraci Letná 2, kde se šlo 300 tisíc lidí.

 


 

 

Ve 20 stupních pod nulou se nás ve městě kde žije téměř doslova "pět a půl" Čechů sešlo šest. Plus dítě a obrovitý lionberger (to je prosím pes).

Sešli jsme se symbolicky u památníku našeho krajana a polárníka Jana Welzla, známého to ctitele svobody a volnosti.

 

 


 

 

Vysokého čísla jsme my tři Češi dosáhli díky účasti dvou místních učitelek - mé manželky Joanne, její kamarádky Sandry a mého zeťáka Sama.

Sandra žila několik let v Hong Kongu a řekla nám pár slov o demostracich, které tam teď proti komunistickým zvěrstvům probíhají.

Celkově to bylo perfektní - setkání pár lidí, kterým není lhostejný osud světa a kteří nechtějí zpět do beznaděje diktatury, kterou všichni tak dobře pamatujeme.

MIKIN

 

 


Komentáře (121)add feed
... : Mikin4
Dík Dani!
listopad 18, 2019 01:22
... : Josef Kouba
Mikine, malá prognóza do budoucna.
Je otázkou času, jak dlouho tento západní Kocourkov ještě vydrží při životě. Vymlouvat se na Rusko a Putina nejde věčně. Lidi to unaví. Problémy se přitom dál kupí a nikdo je neřeší. Nikoliv drobné problémy, ale systémové. Stačí se podívat na americké veřejné i soukromé školství a uvědomit si, že škola formuje budoucí generace národa. Kdysi vysoce vyspělý Řím také nakonec vnitřně zdegeneroval. Bez Ruska, bez Putina. Jen svojí hloupostí, arogancí, korupcí a přebujelou byrokracií. Západní systém čeká to samé.
Západ samotný však nezmizí, stejně jako nezmizel Řím. Jen zmizí jeho význam, jeho moc, jeho postavení pupku světa. Obyčejní, průměrní lidé budou i na Západě dál pracovat, dál platit nájmy, dál vychovávat své děti. Budou dál chodit do hospody na pivo nebo na výlety s rodinou. Budou nadále žít své obyčejné životy. Jako je žili obyčejní lidé u nás, za minulého režimu.
Svoboda a demokracie jsou totiž dosti relativní pojmy. Pro průměrného člověka, příslušníka demokratické většiny, mají jen velmi nepatrný význam a vliv na jeho život. Průměrný člověk musí stále chodit do práce, platit nájem a živit děti. Jako za minulého režimu.
listopad 18, 2019 03:53
... : Mikin4
Hlavne aby ti kazdy vecer nasypali do zlabu, zejo Pepo? Ale to se dalo napsat jednou vetou... :-
listopad 18, 2019 04:47
... : Mikin4
A co se Pepo skolstvi tyce, v universitnim skolstvi vede porad Amerika, ve zbytku vetsinou skandinavske zeme. V diktaturach to naopak nikdy moc neslo...
listopad 18, 2019 05:05
... : mia I
o víkendu jsem jela k dceři , je po operaci , ale má odpolední vycházky. Přijela tam i druhá dcera. Za celých cca 150 kilometrů mé cesty autem tam i zpět jsem nenarazila na nic, co by nasvědčovalo tomu, že je státní svátek. Lidé řezali dřevo na zimu, hrabali na zahradách listí, šli na vycházku. Nikde žádné symboly, jen občas vlajka na Obecních úřadech, které mají vlastní samosprávu. Loni při stém výročí samostatného čsl. státu, to bylo jiné kafe.

Praha je stát ve státě, nemyšleno nijak pejorativně, jiná skladba obyvatelstva, jiné problémy, jiné výsledky voleb, to co se dělo v sobotu v Praze mnoho lidí vůbec nezajímalo. I to je dnešní realita.
listopad 18, 2019 05:55
... : Míša šíša
Mikine, pochybuju, že ty jsi živ jen z keců o svobodě a demokracii. A kdyby ti doma brečelo dítě hlady, taky by bylo pro tebe prioritou jej nakrmit.
Pepa to napsal naprosto výstižně, akorát ty nejsi schopen to pochopit. Proto jsi to musel shodit plkem o žlabu, viď?

listopad 18, 2019 07:39
... : Iris
Mio, to je chvályhodné, že lidé nereagují na svůj státní svátek? Zajímá je pouze volno, pokud je to v pracovní den. A to nejen u tohoto svátku. Jsme super vlastenci, jen hubou dokážeme bojovat..já vím, že se to nelíbí nejspíš ani Tobě, ale Tvůj příspěvek se mi hodí k odpovědi. V té Praze byla ale přece spousta lidí mimopražských - i za mne a s mým obdivem. Protože já jsem se zmohla "jen" na to, že jsem zvedla zadek alespoň v našem městě. Mnozí neudělali ani to, ačkoliv zdaleka nemrzlo tak, jako například v Kanadě.
listopad 18, 2019 08:04
... : mia I
Irisko, úmyslně jsem ten příspěvek napsala jako popis reality a vyhnula jsem se vlastnímu názoru. A nehodlám ho rozpitvávat ani teď. Jen, že je dobré se zamyslet nejen nad vlastním názorem , ale uvědomit si realitu a neignorovat ji.
listopad 18, 2019 08:30
... : mia I
A ještě něco. Kolikrát se 17. listopad vzpomíná s událostmi v r. 1939? V souvislosti s Janem Opletalem, s uzavřením vysokých škol ? Už se tohle úplně vypouští.
listopad 18, 2019 08:36
... : Míša šíša
No Iris, ono dost lidí tento den za nějaký významný svátek už ani nepovažuje. Životní realita je semlela a zklamání je velké.

Např. si dovolím ocitovat jeden koment pod článkem na Seznamu:
ANO, včera se ,,oslavilo,, 30 let od plánovaného státního převratu, Podařilo se nám rozprodat státní majetek, vše cenné prodat do zahraničních korporací, celá země je na pokraji MORÁLNÍ BÍDY. V politice jsou bývalí stbáci, ve státní správě bývalý bolševici, na hradě máme Zemana,který se nestydí vyznamenat Kaluse, který byl na počátku rozkradení naší země. ale hlavně že můžeme cestovat po světě a máme celý rok banány.....

https://www.novinky.cz/historie/17-listopad/clanek/svobodny-si-nepripadam-musim-makat-rika-muz-z-brandysa-nad-labem-o-30-letech-svobody-40303911?seq-no=6&dop-ab-variant=1&source=article-detail
Pro jistotu kopíruju i zdroj.
listopad 18, 2019 08:37
... : Iris
Míšo šíšo, jak nepovažuje za významný svátek? Nešlo jen o třicáté výročí od revoluce, ten den je a býval svátkem i kvůli něčemu jinému, myslím, že Mia někde dala odkaz. Ale lidem nepřipadá významný žádný státní svátek, to je oč tu běží. Státní svátek je den volna na řezání dříví a sekání trávy. Vlajky se objevují jen když se hraje nějaké hokejové utkání. Cestování po světě se nám nezdá dost.....hm, no nic. Nastupuji do lázní, takže bohaté a plodné debaty na téma ryzí češství se už nejspíš nezúčastním, zachovám si tak i duševní zdraví.
listopad 18, 2019 08:47
... : Hanče
Mikine, dekuji za podporu na dalku... ja tentokrát jet nemohla, ale rada bych zde napsaala vsem diskutujicim, ze ja nejsem z Prahy, ale Opavy a mam svych starosti dost, tak jako každý a na Letou jsem v cervnu jela (za sve a vzala si i dovolenou) a pojedu zase, pokud mi to okolnosti dovoli. Mne totiž není lhostejno kde ziju a kdo je ve vlade. Uz me nabavi, jak se porad mluvi o tom, ze to je parta znudenych Prazaku. Fakt není. Ale kdybyste se o to trochu zajimali, vedeli byste. Miru zdar.
listopad 18, 2019 08:51
... : Iris
Mio - nevypouští. Naše děti ze škol a školek například na náměstí tvořily z barevných deštníků velké číslice 1989 a 1939, jde o kulaté výročí v obou případech a v tomhle modu se odehrávaly různé besedy a akce ve městě. Věřím, že nejen u nás.
listopad 18, 2019 09:04
... : mila1
Včera jsem kvůli nemoci sledovala veškeré to dění jen v televizi a byla jsem na lidi, co byli v sobotu na Letné a v neděli zase na Národní třídě a Václaváku, hrdá. A i na ty, co jako Mikin oslavili tenhle svátek s úctou. Není to s morálkou našeho národa tak špatné, jako to vypadá podle převažujících příspěvků tady na Kudlance. A myslím, že i náš premiér si začal uvědomovat, že musí začít brát na vědomí, že hodně lidem není jedno, co se tady děje. Proto ten jeho "smířlivý a pokorný" projev. Jen mu nevěřím, že to myslel vážně.
listopad 18, 2019 10:33
... : NČ
K tomu, že to nemyslel vážně, spíš bych řek - upřímně, k tomu skutečně není třeba bystrého postřehu.
listopad 18, 2019 10:38
... : mila1
Hanče, takových jako Ty, bylo o víkendu v Praze hodně a je dobře, žes to sem napsala. Stejně jako je dobře, že se Minář ohradil proti tomu, že jsou Pražská kavárna. Lidi jsou nespokojení v celé republice, nejen v Praze. Jistě, svoji nespokojenost musejí dát najevo hlavně ve volbách, ale i teď mezi volbami je ten protest důležitý, protože jinak by si současná vládnoucí garda uzurpovala veškerou moc - i nad soudy, které zatím jsou i zásluhou těch demonstrací - nezávislé.
listopad 18, 2019 10:44
... : mia I
tak , tak, každý podle svého vnitřního přesvědčení.

smilies/wink.gif
listopad 18, 2019 11:38
... : Míša šíša
No jo, to je těžký. Ne každý projevuje "ryzí češství" tím, že mává vlajkou a předvádí se někde na náměstí. A jsou zase tací, kteří mají "ryzího češství" plnou hubu, a pak se člověk najednou dočte, že se za Čechy stydí a tak podobně. Jak píše Mia: každý podle svého vnitřního přesvědčení.
Jsem ráda, že ty různé akce s vlajkami, svíčkami a hesly, které proběhly o víkendu, nejsou povinné. Zatím...
listopad 18, 2019 11:59
... : Marie
Mila1.jak víš, že lidé jsou nespokojeni v celé republice? S kým jsou nespokojeni, to uvidíme při příštích volbách.
listopad 18, 2019 12:23
... : mila1
Marie: a co takhle přečíst si, co píše Hanče? A rozhodně není sama. Takové to zjednodušení, že za všechno mohou zpovykovaní Pražáci je dost ubohé :-) rozhodně je hodně lidí, kterým se nelíbí způsob vládnutí oligarchy a osazenstva Hradu. A populistické kroky, které dělají. Ty se mohou líbit jen jednodušším jedincům, kteří žijí ze dne na den a je jim jedno, co tady zanechají našim dalším generacím.
listopad 18, 2019 13:09
... : doktor
Hezká a výmluvná fotka i napsaný postřeh.Jenom několik vět a postřehů T.G.Masaryka,je přece výročí jenž ukázalo cestu k demokracii.
"Za Rakouska jsme byli zvyklí negovat,pokračujeme v tom.Zbavit se toho je prvním úkolem k vítěztví demokracie."
"Státy se udržují těmi ideály ,z nichž se zrodily."
listopad 18, 2019 13:18
... : mamča
mila1 : Buď tak od té dobroty, a nenálepkuj lidi, co mají odlišný názor než Ty. To jsou dle Tvého "jednodušší jedinci", "koblihy", apod.

listopad 18, 2019 13:40
... : mila1
Ze současné Kudlanky na člověka padá mnohdy tíseň, o to víc mne potěšila sobota i neděle a vědomí, že podobný názor jako mám já, má i spousta jiných lidí. A k těm nálepkám - tady padaly daleko horší nálepky - na Mináře, Havla, na demonstranty.. takže necítím potřebu se jakkoli omlouvat. smilies/smiley.gif
listopad 18, 2019 13:59
... : mamča
mila1 : Víš co ? Až pochopíš, k čemu byli zneužiti studenti v r. 1989, a k čemu jsou zneužiti dnešní demonstranti, tak se můžeme bavit.
Ale s jednoduššími jedinci to asi stejně nepůjde, viď ?!
listopad 18, 2019 14:19
... : mila1
Pokud vím, tak v roce 1989 nedemonstrovali jen studenti, nebo snad ano? Spousta věcí se nepovedlo, ale to tak v demokracii bývá. Spousta věcí se povedlo a povede. Pěkně to řekl herec Potměšil - listopad 1989 nám všem dal možnost žít si svůj život svobodně. A je na každém, co s tou svobodou provede. To je poslání 17.listopadu a ty řeči o zneužívání naivních studentů a demonstrantů, tak ty jsou opravdu k smíchu. Mně náladu nezkazíte. smilies/smiley.gif
listopad 18, 2019 14:38
... : Mikin4
Pamatuju na chvili, kdy na konci 70. let prisla moji mame po dlouhem behani po uradech odpoved na jeji zadost o vyjezdni dolozku, aby se mohla jet podivat za brachou a vnoucaty. Byla v ni jedina, stroha veta: Vase zadost se zamita, protoze neni v souladu se zajmy nasi socialisticke spolecnosti.
Mílo, Iris, Doktore, Hanče, diky za vase slova.
Ti kteri sem chodi pomlouvat disidenty, emigranty, organizatory akci nebo lidi kteri prisli pred 30 lety i predevcirem demonstrovat si nevazi nejen svobody, kterou ziskali pred 30 lety. Oni si nevazi ani sve vlasti a hlavne - sami sebe.
------------------------------
Co je vsak nejvetsi, co je vsak nejvetsi, ta lidska svoboda.
Jaroslav Hutka

listopad 18, 2019 14:41
... : mia I
tak hele milá Mílo. Nikdo tu netvrdí, že za všechno mohou zpovykaní Pražáci. Já teda poznámkou o Pražácích jsem toto rozhodně neměla na mysli. Naznačovala jsem tím realitu , to co je všeobecně známo - Praha vždy jinak odlišné výsledky co se týče voleb, jiná skladba obyvatelstva,.. Jasně, že na Letné není jen pražské obyvatelstvo. Moje kamarádka s mužem tam také byli a nejsou z Prahy. Taky odpůrci Babiše, ale jezdit do Prahy na slevu, která je díky Babišovi, už se jim neekluje.

A co politici a venkov. Kolikrát oni zavítají na venkov. Proč podělal volby Karel Schwarzenberg, proč podělal volby Drahoš?? Protože , krom jiného, se soustředili v předvolební kampani na Prahu, venkov jim byl u zadnice. Takhle záleží mocným na lidem mimo Prahu. Ve své ješitnosti si neuvědomili, že lidé mimo Prahu mají často úplně jiné problémy.

Milo Ty tu předvádíš silnou zášť vůči Babišovi. Kdo ho nesnáší, je dle Tebe jednodušší jedinec. Evidentně máš problém přijmout rozhodnutí většiny. Jak se mohlo stát, že ti chytří, noblesní, inteligentní, vzdělaní utržili porážku?? Jak se Vám to při Vaší inteligenci mohlo milo stát?? Jestli nechceš emigrovat na Yukon, budeš to tu muset snášet, že ne všechno tu bude podle Tvých představ - říká se tomu tolerance a pokora.

A ještě něco. Já se zamýšlím spíš mj. nad tím, proč jsou na Národní všichni v prima náladě a druhý den se může stát, že ti mladí muži co tam včera byli, mne dnes v tramvaji ani nepustí sednout (myšleno obrazně, tramvají samozřejmě nejezdím). Když jde o to sjednotit se proti společnému "nepříteli", to jsou Češi mistři. Minulý týden vyhořel v Praze panelák s vozíčkáři, kolik lidí se přihlásí třeba jako dobrovolníci na pomoc?? Jestli chápeš, co tím chci říci.
listopad 18, 2019 16:17
... : mia I
opr. kdo ho snáší
listopad 18, 2019 16:28
... : Mikin4
Mala vzpominka na dobu pred 30 lety. Vsemocny a bohorovny sef prazskych komunistu s. Stepan si prisel pro podporu za delniky do ČKD. A stejne jako to delaji jeho soudruzi dnes na ne vytahl, ze demonstrace tahnou "deti".
A takhle chudak dopadl: smilies/grin.gif

https://www.youtube.com/watch?v=c89MIWlqSNw
listopad 18, 2019 16:30
... : mila1
Takže taky milá Mio,
to, že nefandím Babišovi, jsem nikdy netajila. Nemohu fandit lháři, člověku, který se neštítí přísahat na zdraví svých dětí, člověku, který nabyl jmění za velmi pochybných okolností a který si uzurpuje stále větší moc a ohrožuje demokracii. Opravdu nebaštím jeho úlitby voličům - jeho populismus, jeho nesmyslné rozhazování peněz, kterými si ty jednodušší z nás kupuje. Protože pokud někdo trošku přemýšlí, musí mu být jasné, že tohle všechno nesmyslné vyhazování jednou velmi těžce zaplatí naše děti. Proto označení pro jeho voliče a sympatizanty - že to jsou jednodušší. Pokud se mezi ně počítáš, Tvůj problém, já jsem ale nikoho nejmenovala. A jestli máš chuť někoho vychovávat, tak prosím, ale mne vynech. Jsem dospělá, mám svůj názor a za tím si stojím.
Vážím si toho, co děláš, obdivuji Tvoje cestopisy, jsi mi sympatická jako člověk, ale v politice se neshodneme. Tak to prostě je, s tím nic neudělám ani Ty, ani já. Pěkný večer.

listopad 18, 2019 16:52
... : mia I
já Tě nevychovávám, ani Tě nenapadám za Tvé názory. Ty to naopak často prezentuješ tak, že Ti , kteří nesnáší Babiše jsou jednodušší. Je úplně jedno, jestli Babiše snáším, nesnáším, toleruji. Já nebo Ty, úplně jedno, podstatné je přání většiny. A ta rozhodla jak rozhodla. Jestli Ty se pořád s tím nehodláš smířit a chceš tu povykovat, to je Tvůj problém milo, mně tím energii neubíráš. I když vůbec nechápu, proč sem chodíš, je-li to tu tak hrozné.

Mnoha lidem vadí Babiš, ale už jim nevadí, kam došla společnost i po jiných stránkách. Stačí se podívat kolem sebe. Kolik arogance, lhostejnosti, nezájmu o udělání něčeho navíc. Jaká úcta je třeba v rodinách k zemřelým, jak se naši chudí předkové dokázali rozloučit se svými blízkými, jak to mnoho lidí dělá dnes? Jaké oběti dokázali mnozí přinášet třeba v r. 1939 - 1945. Jak se prezentovali. Nedávno pohřeb Gotta, lidé chodili na Žofín fotit jako na pouť, v teplácích, batohy na zádech, ani čepici nesundali. V katedrále všichni dostali manuál, co mají dělat. Posadí do první řady člověka, který se ani nenamáhal si ten manuál přečíst, když se mají lidé v kostele pozdravit vzájemným podáním ruky, tak on si dal ruce křížem na břicho.

Nejde tu jen o to, jestli tu ten či onen politik bude či nebude. Ta společnost se odklání od určitých hodnot, které tu kdysi byly. A argumentovat tím, že když se politici nechovají dobře, mohou se tak chovat i ostatní je alibismus.


listopad 18, 2019 17:20
... : mia I
jinak v zemi, kde vládla 40 let KSČ a ta nebyla bezprostředně po r. 1989 postavena mimo zákon, naději na žádné podstatné změny já osobně nevidím. To už mi ukázalo minulých 30 let.
listopad 18, 2019 17:38
... : mila1
Tak s tím posledním příspěvkem naprosto souhlasím.
listopad 18, 2019 18:14
... : Krakonoš
I tady u nás, ve vesnici na Plzeňsku, je velká část lidí nespokojená se současnou státní mocí. I tady u nás je hodně lidí, pro který je tohle výročí důležitý, kdo vzpomínáme na 89. i 39. (Opletala připomínala veřejnoprávní čt i třeba pan Padevět na Seznamu), kdo jsme vděční za to, že můžeme "hodit do práce, platit nájem a živit děti" ve stále ještě relativně svobodným a demokratickým státě a nikoli v tom, co tu nastolili normalizátoři (i když šroubečky současná moc neustále utahuje) - a proto si právě ten 89. a naše ideály z tý doby připomínáme. Na Letný bylo samozřejmě spousta přespolních.

Nepostavení komunistů mimo zákon a nepotrestání viníků bezpráví a devastace jejich éry považuju za nejhorší chybu polistopadovýho vývoje, horší než všechny případy "tunelování", korupce a zpackaný privatizace (vono v mnoha případech kdyby se bejvalo stalo to první, nemuselo se dít to druhý). Zdravím všecky, kdo vo svobodu stojej a není jim jedno, v jakým systému do tý práce či za vnoučatama choděj smilies/wink.gif.
listopad 18, 2019 23:43
... : mila1
mia1: upřesnňuji - souhlasím, že KSČ měla být postavena mimo zákon. Na rozdíl od Tebe ale tu naději na lepší budoucnost neztrácím a víru mi k tomu dodává hlavně mladá generace, která už není zatížena tím, co jsme museli prožívat my a naše rodiče. Vážím si svobody, kterou máme a bojím se o demokracii, kterou ohrožuje kumulování moci v rukou jedné osoby.
A co se týče toho morálního úpadku naší společnosti - není pravda, že ji neovlivňují vrchní představitelé našeho státu a jejich způsob vyjadřování a chování. Vzpomeň si na chování našeho prezidenta - vulgarity ve veřejném projevu, na neetické chování premiéra při získávání dotací - to je vzor pro normální lidi? To někdo obdivuje?
Tenhle víkend ukázal, že hodně lidí to má jinak a že to s naší společností není zas tak špatné.
A to mi dává tu naději, že i přes 40 let komunistické vlády a ne úplně podařených 30ti letech po revoluci, to není s naší zemí zas tak špatné.
listopad 19, 2019 07:36
... : mia I
o. k. milo , to už jsme tu jednou probírali, já Ti Tvoje přesvědčení neberu. Jen si říkám, co Ti to dává, když pořád v každé diskuzi neopomeneš zmínit Babiše. V tomhle státě není jediný , kdo si dělá co chce. Klaus a jeho amnestie. To byl vrchol arogance, kolik takových tu bylo. Kdo byl na ministerstvu vnitra těsně po r. 1989? Komunisté. Vždycky byli o krok kupředu ti s rudými knížkami. Režim, který poslal na smrt ženu , který ničil rodinám životy tu bují rozmělněně dál. Jen tehdy ti vedoucí představitelé byli dělnických profesí , ti dnešní mají vyšší vzdělání a sofistikovanější metody.

A co se týče mladé generace. Že s ní přijde lepší doba. O tom se dá polemizovat, ale rozhodně Ti Tvůj názor neberu. Mám jiný. Už jsem to tu také naznačila, když jsem napsala, že je možné, že ten usmívající mladík z Národní třídy druhý den mne v tramvaji nepustí ani sednout. Ten úbytek morálních hodnot je přece jasně viditelný. Můj osobní dojem je ten, že část lidí s tou svobodou po r. 89 neumí nakládat, neumí s ní žít. Jistěže čelní představitelé by měli jít vzorem. Ale nejsou všemocní. Podívej se kolik agresivity přibývá, na ulicích, na silnicích, dříve byla vražda mimořádnou událostí , kolik jich je dnes. Nebo jak jsem psala - kolik lidí dnes třeba volí pro své blízké pohřeb bez obřadu, není výjimkou že si ani rodina nevyzvedne urnu po zemřelém. Kde je nějaká vzájemná úcta, důstojnost?? Za nás bylo nepředstavitelné , abychom nastoupili do autobusu dříve než starý člověk. Dnes?? Mladík sedí a starý člověk stojí nad ním, sama jsem zažila. V Praze v tramvaji mne ještě muž mladší než já seřval, že jsem o něho zavadila a neomluvila se, mohla bych být jeho mámou.. Tak to je část těch mladých lidí, do nichž já teda naděje nevkládám.
listopad 19, 2019 08:03
... : Míša šíša
Tak jsem shlédla záznam, jak se Češi, plní "ryzíího češství", chovali k Václavu Klausovi ml., když šel se svojí tříletou dcerou uctít 30.výročí a zapálit svíčku k pietnímu místu.
Bylo to něco strašnýho, to nemělo nic společného s nějakou oslavou významného dne, uctění svátku. Agresivní, vulgární, zfanatizovaný dav ulice, který kádruje, kdo kam může jít. Zaprvé vubec nevím, co měl Klaus ml. provést, že je v takové klatbě, zadruhé mi to hodně hodně připomnělo dávné časy. Je mi z toho velice smutno a doufám, že se toho už nedožiju, až se tento soudce lynč dostane k moci. Protože tohle všechno už tu jednou bylo.
listopad 19, 2019 08:45
... : mila1
mia1: no ono je to logické, že dnešní komunisté nebo ti převlečení komunisté mají vyšší vzdělání. Vzpomínáš si, kdo se dostával na vysoké školy za totáče? Přednostně ti, co měli dělnický původ a jejich rodiče byli ve straně.
A ta výchova dnešní generace. Co mne hodně vadí je, že nespolupracují rodiče se školou. Místo, aby rodiče a učitelé drželi při sobě, tak mnozí rodiče učitele zesměšňují a kde má pak dítě brát vzor, jak se chovat? Co kvituju s potěšením, je zvyšování platu učitelů, ikdyž spíš by to chtělo obnovit prestiž učitelského řemesla jako to bylo dřív. Třeba tomu i to zvyšování platu trochu pomůže, doufám.
Ta agresivita mne taky děsí. Je už i u malých dětí a tak trochu za to můžou i sociální sítě, na kterých se mohou děti vzájemně šikanovat a hledat tam vzory pro svoje chování. Ale to vše je hodně široké téma.
V podstatě si myslím, že na spoustu věcí máme podobný pohled.
listopad 19, 2019 08:50
... : mila1
Ohledně chování Václava Klause mladšího na Národní třídě:

Existuje ale také opačný pohled na celou věc. Toto na svůj facebookový profil napsal Jiří Hradecký: „Oddíl Václava Klause mladšího napochodoval na Národní třídu a silou a výhrůžkami se protlačil k zapálení svíčky. A nám, co se nám to nelíbilo, bylo řečeno jeho příznivci, že přijeli do Prahy zase po 30 letech zmlátit Pražáky a že Praha by se měla celá zapálit. Tolik k demokratičnosti hnutí Trikolóra. Docela se nám fašizující, bývalí občanští ,demokrati‘. Musím říci, že dneska mám z návštěvy Národní třídy 17. 11. dosti smíšené pocity.“

listopad 19, 2019 08:53
... : Míša šíša
Milo, pusť si ten záznam. Nic takového, co popisuje pan Hradecký (kdo to je?), tam vidět není.
listopad 19, 2019 08:57
... : mia I
jj milo to téma je široké, část lidí si zvykla ze svých neúspěchů vinit druhé, nezačínat sebereflexí, ale hledat chyby a vinu u druhých.
listopad 19, 2019 09:02
... : mila1
Míšo, záznam jsem viděla. To, co předcházelo, jsem neviděla. U toho incidentu jsem nebyla, tak jen vycházím z reakcí lidí, co u toho byli a to byl třeba ten pan Hradecký.
Nelíbí se mi, že na Klause pokřikovali nadávky, to se prostě nedělá. Ale být na jeho místě, tak tam netahám malou dceru. Měl tam jít sám za sebe.
listopad 19, 2019 09:08
... : Bara
Milo, stale omlouvas neomluvitelne. Proc by Klaus ml. nemel vzit svou dcerku na planovanou oslavu vyroci, polozeni kvetin a ucteni pamatky ....?? To, jak se dav choval uz o nem neco vypovida, stejne jako loni, jo to je ta nase nova mlada generace....Respekt a tolerance se jaksi vytraci z jejich hodnot. To je ovsem celosvetovy problem.
listopad 19, 2019 10:38
... : Míša šíša
Aha. Takže aby se lidi báli vycházet do ulic s dětmi? Měla to být přece poklidná oslava významného výročí.
To jsme to dopracovali s tou demokracií.
listopad 19, 2019 10:42
... : Míša šíša
Ano, taky jsem neviděla, co předcházelo. Proto hodnotím, to co jsem viděla, nikoli to, co jsem neviděla. Co napsal nějaký pan Hradecký, o kterém nic nevím, je pro mě irelevantní. Vyjádření jednoho člověka, ničím nepodložené... A ani tak to není omluva.
listopad 19, 2019 10:45
... : mila1
Ty jsi zase chytrá, Míšo. Já Tě prostě obdivuju, jak čekáš na to, jak mne zase napálíš smilies/smiley.gif
Jen jsem napsala, že na jeho místě bych do davu malou dcerku netahala. A nevím, co to má společného s demokracií. A pokud někdo, kdo se účastnil toho výstupu pana Klausa dá na facebook svůj pohled, tak nevím, proč bych mu neměla věřit méně než tomu, jak to je prezentováno v tom krátkém videu. Pěkný den smilies/wink.gif
listopad 19, 2019 10:49
... : mila1
Báro, odpověděla jsem už Míše.
listopad 19, 2019 10:50
... : Míša šíša
Milo, máš zajímavé představy. Proč bych tě měla chtít napálit? Myslela jsem, že tu zmiňujeme své pohledy na věc, ale ty to máš asi jinak. Pokud má někdo jiný názor než ty, vidíš to jako nějaký boj s tebou. To je mi líto.
No, já prostě více věřím tomu, co vidím na vlastní oči, ty zase tomu, co čteš od nějakého neznámého člověka. Holt to máme každý jinak.
Já tedy nechci popírat, že se to nestalo, ale znovu zdůrazňují, že ani tak to není omluva pro událost, která nasledovala.
S demokracií to má společného hodně, nemohu za to, že to nechápeš.
listopad 19, 2019 11:15
... : mila1
Ty jsi u toho byla? Já ne. Je tady video proti vyjádření přímého účastníka. Co když to video zkrátili? A k té demokracii, jasně jsem napsala, že fy nadávky neschvaluji. Tak si nech to školení o drmokracii, prosím.
listopad 19, 2019 11:32
... : Míša šíša
Nerozumím tvé podrážděnosti. Nevidím,že bych tě nějak školila.
Ostatní, co zmiňuješ, už jsem okomentovala v předchozím svém příspěvku.
listopad 19, 2019 11:57
... : polárka
Klaus vubec netusil co se stane, jinak by ji tam nebral.Zadny otec nevystavi dite temhle vulgaritam a soku. byl jeden z mladeznickych vudcu doby hadrove revoluce. mel pravo tam jit spis nez Minar ci vsichni ti co na nej utocili. A mimochodem co jsem pocitala zije nas tu Cechu 14
dospelych a 7 deti.
Co sn. tyce Klause mladsiho, snad je to v necem i dobre, Byla nam nazorne ukazana pravda a hlavne laska
listopad 19, 2019 12:05
... : martym
Milo, jak tedy učit děti ty morální hodnoty, když by raději neměly ani jít s tátou dát kytku na takové výročí? A malé děti v kočárkách v průvodu na Prague Pride jsou v pořádku? Mezi objekty v latexových oblečcích???
Z letošních oslav jsem hoodně znechucená a přiznám se, že jsem nakonec změnila plány někam jít.
Celé to vnímám jako "UKRADENOU" revoluci.
listopad 19, 2019 13:42
... : Krakonoš
Dvě poznámky:
Dav je dav a nedělám si iluze, že nemyslící lůza se nenajde všude, i na straně "obránců demokracie". Troufnul bych si teda tvrdit, na základě shlídnutýho videa, že naprostá většina křičících a pískajících až do zapálení svíce a zvednutí dcerky do náruče viděla jen Klausovu (a max. Jaklovu) hlavu a nemohla tušit, že mu někde u pasu cupitá jeho dcerka. Je zcela jasně vidět, že lidi v naprosto bezprostřdním okolí přicházejících se z 99% chovají zcela slušně a nic neřvou. Jakmile se nějakej pokřik a skandování davu rozjede, už ho nikdo nezastaví, v každým případě s takovým chováním v přítomnosti malýho dítěte nesouhlasím a vodsuzuju ho.
Že na Klause, Jakla a podobný figury taková reakce bude, je ale zcela předvídatelný vzhledem k jejich politickejm názorům, takže počítat s tím mohl (a vosobně si myslím, že i trochu počítal, já bych si ke kladení svíčky doprovod se zapnutou kamerou nebral, ale von tušil, že vznikne zajímavej záznam, kterej půjde dobře použít, přecejen, blbej von není).

No a zadruhý k mie I: Píšeš vo vosobních dojmech z dnešní doby. A to je právě to, jsou to dojmy, například tvrzení "dříve byla vražda mimořádnou událostí , kolik jich je dnes" je nepravdivý, statistika hovoří jasně. Vraždy dnes, či v posledních letech jsou na stejný úrovni jako v osmdesátejch (cca 140 - 150 ročně). Velkej nárůst byl v poslední dekádě minulýho století, a sice zhruba na dvojnásobek, ale následně se vše postupně vrátilo k normálu. jestli komunisti něco vopravdu uměli, tak to bylo vytváření voptimistickýho mediálního vobrazu reality. A věděli velice přesně, že když daj médiím svobodu a nechaj je přinášet záplavu kritiky a negativních zpráv, lid bude nas*anej a vyžene je vidlema. Nakonec už ta mediální manipulace nezabírala, zvítězily nad ní katalogy Quelle a Neckermann :-D, ale 40 let jim to docela vycházelo. No ale protože nikdo soudnej si takovou státní moc nad zpravodjastvím znovu nepřeje, budeme holt dál vědět vo každý "domácí zabijačce", co se kde nachomejtne, a to dokonce i v kterýmkoli koutě světa. Jak si s tím náš mozek poradí a zachová-li so schopnost kriticky myslet, to už je volba každýho z nás.

...za chyby se vomlouvám...
listopad 19, 2019 14:49
... : Mikin4
Me to zde tak popularni nadavani na mladez vubec nebere. Stari takhle brblaji od doby kamene a ja nic takoveho stejne nepozoruju. Jen pred dvema roky me v Brne rozzlobil jakysi mladik, kdyz me poprve v zivote pustil v saline sednout. Hulvat... smilies/smiley.gif
Me se naopak libi, ze se mladym nechce zit na zasvinene planete, ze po 30 letech svobody maji dost vlady byvalych, casem i alkoholem zdeptanych gerontu a ze se zacinaji zajimat o politiku. smilies/cool.gif
listopad 19, 2019 15:34
... : *deeres*
Nebyly to barevné obrázky v katalozích Quelle a Neckermann, které by vedly k rozpadu východního bloku. Byl to Gorbačov, co prodal Sovětský svaz a jeho satelity za hubičku Západu. Nakonec za to dostal i Nobelovku.

Jak si s tím náš mozek poradí a zachová-li so schopnost kriticky myslet, to už je volba každýho z nás.


Za vlády jednotné černé pracky bylo povinností každého našeho občana jít k volbám. Pokud jste nešli, došli si pro vás policajti a odvedli vás k urně. Na volební lístek, který jste následně do ní hodili, jste maximálně mohli plivnout, ale nesměl vás nikdo vidět. Zatím volit mohu i nemusím, to je ta demokracie.
Bára Hrzánová: "Teď já budu strašně nekorektní teda, jo. Když budete chtít jezdit autem, tak musíte udělat řidičský průkaz. A já bych opravdu, a je to hrozný, co řeknu teďka, jsem si toho vědoma, já bych opravdu udělala takovej řidičák pro voliče. Jestli vůbec ten člověk je schopnej o něčem rozhodovat, natož o tom, jak bude žít ta druhá půlka společnosti, která volí něco jinýho. Ale jestli vůbec je schopnej se rozhodnout.“

"Nevzdělanej člověk,je manipulovatelnej člověk
." Tak to má holka pravdu, ale nesmí se mu lejt do hlavy permanentně jenom ta jedna jediná pravda, nikdy nic není jenom černé, nebo bílé.
A jak to udělat, aby všichni šli s námi? K tomu stačí herecké schopnosti a dav zfanatizovat.
Opět Bára Hrzánová o tom, jak její proslov v dole na Ostravsku, kdy verbovala pro OF málem skončil tragicky:
"Já se pídila po tom, kdo tam tedy založí to Občanské fórum, a oni udiveně, že od toho jsem tam přeci já. Abych je přesvědčila, musela jsem využít svou hereckou profesi. Rozpustila jsem si vlasy a udělala ze sebe křehkou, nevinnou dívku, a vysokým, nalomeným hlasem jsem jim za tím pultíkem, který mi sahal po nos, vyprávěla, co se stalo na Národní třídě. Najednou jeden z horníků vstal a otočil se naštvaně na druhého: ‚Franto, ty jsi taky u těch Lidových milicí, ne? Byl jsi tam?‘ A ostatní vyskočili s tím, že za to Frantu pověsí!"

A přesně pro tohle mně nedojímají slzy Čvančarové ani ostentativní dupání Němcové.
listopad 19, 2019 15:34
... : mia I
Krakonoši nevím jestli je to dojem. Moje dcera i její partner pracují v justici. Trochu o tom něco vím. Ale Tvůj názor Ti neberu.
listopad 19, 2019 15:53
... : mia I
jinak Ty statistiky co zmiňuješ Krakonoši jsou věc ošemetná. Došlo k překvalifikování některých trestních činů pouze na přestupky, takže statisticky vzato, počet trestných činů poklesl, ale de facto ne, nebo může být případně i vyšší.Detailní počet neznám. Zrovna tak u nezaměstnanosti. Moje známá dělá ředitelku Úřadu práce. Tam také během let se změnil způsob procent. výpočtu nezaměstnanosti tak, že číslo vychází příznivěji než za toho samého počtu než dříve. To jen taková poznámka ke statistice.
listopad 19, 2019 16:13
... : NČ
Protože jsem se rozhodl, nevyměšovat se k tomuhle tématu se svými vlastními pocity a názory, tak jen pár vět chartisty Otty Černého.
Je to z Parlamentních listů, protože do veřenoprávních médií má dyštanc. I ten dyštanc něco vypovídá o demokracii v Česku a o přísný cenzuře uveřejňování jiných, než "správných" názorů ve večejnoprávních médiích.
--------------------------------------
Chartista Otto Černý:
... Kdo brání jinému při pietním aktu, je lůza. Zase chtějí, abychom se báli a věřili nevyzrálým dětem.
... Požadovat po někom, aby se vzdal funkce, kterou získal prostřednictvím svobodných voleb, je jednoduše anarchistický požadavek.
... Navíc, když se toho představení aktivně účastní veřejnoprávní televize placená z peněz nás všech, a nikdo nekoná, tak se bohužel vtírá myšlenka, kdo jim takový prostor propagace umožnil.


listopad 19, 2019 16:56
... : Mikin4
Nebyly to barevné obrázky v katalozích Quelle a Neckermann, které by vedly k rozpadu východního bloku. Byl to Gorbačov, co prodal Sovětský svaz a jeho satelity za hubičku Západu. Nakonec za to dostal i Nobelovku.
Rozsirena, ale zcela nesmyslna povera. Gorby nikoho neprodal. Akorat byl dost chytry na to aby vedel, ze socialismus krachuje a tak ten trapny cirkus rozpustil.
To ze se nekterym zviratkum po jejich klecich styska, to je jejich problem.
listopad 19, 2019 17:24
... : Mikin4
Jeste k te nasi demonstraci - na FB jsme dostali dohromady aspon 80 likes a radu hezkych vzkazu. Ty nejhezci byly od poradatelu Letna 2, od pana Peszynskeho, pani Geislerove a pana Okamury. Mam na mysli pana Hayato Okamuru, slusneho a proto asi mene znameho Tomiova bratra. Ten me poslal fotku ze soubezne demonstrace v Tokiu, ktere se zucastnilo 8 lidi.
Vzhledem k velikosti Tokia (37 milionu) a Dawsonu (neco pres 2 tisice) jsme si nevedli tak spatne, co rikate? smilies/wink.gif
listopad 19, 2019 17:52
... : Krakonoš
mio, to nejni názor, to je statistika

deeres, ty nechceš bejt spojovaná s komunistama a pak zase plácneš blbost vo "prodeji Sovětskýho svazu". Takže jak? Měl zůstat Leonid naživu a Svaz pohromadě a bylo by líp? A nebo to Gorby udělal dobře a pak bylo konečně líp? Já už asi tuším, kdo ideologicky jseš - socialistka s lidskou tváří.smilies/wink.gif Jenomže ty a tobě podobný (vobvykle se poznáte podle toho, že nekriticky uctíváte Dubčeka) lidi si neuvědomujete jedno. I ten 68. by nakonec skončil kapitalismem, žádnej socialismus s lidskou tváří udržet nelze. Gorby si to holt musel vyzkoušet na vlasní kůži, taky si představoval jen "reformovanej" socialismus.

NČ, takže jsme se konečně shodli - Nečase vodstranili anarchisti, podlehl anarchistickýmu požadavku (maskovaně se tomu říká politická kultura, ale teď už víme, že to je jenom jinej pojem pro anarchii) na složení funkce, když jeho milenka byla zadržená policejním komandem. Kdyby bejval ctil zásady správnejch demokratů, zařval by pouze do kamer: "Nikdy nevodstoupím!" a počkal by až na řádný volby. Pos*al to, kluk jeden submisivní ustrašenej. smilies/wink.gif Anarchisti (jmenovitě Ištván a Šlachta) tehdy voklamali i pana presidenta - sám to tuhle v nezávislý pravdivý tv Barrandov přiznal.
Tak doufám, že se další volení činitelé z tohoto krizovýho vývoje poučej a nikdy a za nic už nevodstoupěj a anarchistům, zejména těm policejním, nepodlehnou.
listopad 19, 2019 18:54
... : Krakonoš
Jo, mio, dodatek: Ještě jsem neslyšel na jakej jinej přestupek byl překvalifikovanej tr. čin vraždy, pouč mě. Psal jsem vo vraždách v reakci na tvoji větu vo vraždách, tak jakýpak přestupky?
listopad 19, 2019 19:54
... : kyttka
A to já bych zas anarchisty do vlády brala, aspoň by byla sranda, Krakonoši zdravím, a dík.
listopad 19, 2019 19:54
... : mia I
Krakonoši, to jsme si nerozuměli. S tou statistikou to bylo myšleno obecně ne přím k trestnému činu vraždy. Ale i kdyby počet vražd byl takový jak píšeš a u mne šlo jen o dojem, že jich je více , je tu plno dalších věcí , které nejsou úplně nejlepší vizitkou společnosti. Takže tak.
listopad 19, 2019 20:18
... : mila1
Krakonoši, kyttko, ani nevíte jak jsem ráda, když se tu objevíte smilies/smiley.gif
listopad 19, 2019 20:35
... : kyttka
Milo, v pohodě, to víš, že tu jsem. Strávila jsem super den s puberťákama na koncertu Revoluční písně. Slyšet Honzu zpívat Bohemian Rhapsody bylo... , no brečela jsem. A nic mi neřekli, takže jsem tam seděla a jen jsem viděla, jak má v očích to poznání, že mě zas jednou dostal.
listopad 19, 2019 20:41
... : mila1
Taky bych brečela. To tak mámy mívají.. smilies/smiley.gif
listopad 19, 2019 20:45
... : *deeres*
Já už asi tuším, kdo ideologicky jseš - socialistka s lidskou tváří.

To, Krakonoši, víš víc, než vím já. Kdysi tomu tak bylo, ale z toho už jsem někdy začátkem osmdesátek vyrostla.
Že to byl Gorbačov, kdo začal rozmontovávat Sovětský svaz a následně jeho satelity o tom není pochyb. Možná, že si to sám nepřál, možná se nechal koupit, ale každopádně strhl lavinu.Do tehdejšího ČSSR vtrhnul dravý kapitalizmus, zatím co my vůbec netušili, která bije. A tak cizí kapitál nám za hubičku vykoupil naší zem.
Jak moc je česká ekonomika opravdu česká? Je většinou pouze hostitelská pro zahraničně vlastněné podniky, umístěné na území ČR. Ti rozhodují o tom, co a jak se bude vyrábět, komu a kde se bude prodávat. Oni zadávají domácím subdodavatelům své výrobní, skladovací a montážní potřeby za smluvní ceny. A jenom pouze v lepším případě Český stát dostane část daní z deklarovaných zisků, pokud si vlastník klidně neodvádí daně v nékterém z daňových rájů. Zatím to jde, máme alespoň zaměstnanost, protože jsme pořád kvalifikovaná a přitom laciná pracovní síla.
Z jednoho lapáku jsme vlezli do druhého. Začalo to Lisabonskou smlouvou a pomalu nám tak přistřihávají křidýlka krajní levičáci z EU. A najednou tu máme masovou migraci a s ní spojený terorizmus a také nastrčenou Grétu, která vede klimatickou rebelii proti slunečním erupcím.
Být vlastenec je sprosté slovo. Sice pořád ještě nemusíme držet hubu , můžeme si mlít, co chceme pokud to není zrovna v ČT, ale je nám to nanic, dění jde mimo nás, protože my o své vlastní zemi už dávno nerozhodujeme.
My jsme byli tak zblblí z té nabyté svobody, že jsme si prodali i vlastní vodu. https://pravdaovode.cz/nfpov/
listopad 19, 2019 21:40
... : Krakonoš
Porád tam čtu takový meziřádkový "Gorby to podělal, Svaz měl udržet". Je to tak? Je pro tebe negativní figurou? Dáváš mu to za vinu? Měl to udělat jinak? A pokud ano, jak?

No a pak by mě zajímalo, jenom bodově, jak měl vypadat další vývoj u nás. Kdo to měl podle tebe teda kočírovat? Klaus se Zemanem udělali evidentně všecko špatně. Takže kdo na jejich místo? Jaký politici, jaký ekonomové, jaký partaje měly mít moc, aby to proběhlo ke tvý spokojenosti? Jaký mělo bejt vlastnictví českejch podniků? Kdo je měl řídit? Kdo jinej než evropskej trh měl určovat, kolik čeho se vyrobí a kde prodá?

Zatím jsem se jen dozvěděl, že je všecko na ho*no. Ale to už vod tebe slyším víc jak deset let. Nic mi to nepřináší. Chtěl bych slyšet, JAK to mělo bejt dobře.

Děvčata m k, zdravím! smilies/wink.gif
listopad 20, 2019 00:58
... : Mikin4
Kdyz uz nic, tak aspon neobvykla uprimnost. Zlobit se na Gorbyho, ze rozpustil to zlocinne imperium a dal lidem sanci zit, to je fakt sila. smilies/smiley.gif
Mezi nami - vono mu stejne nic jinyho nezbyvalo...
Ti mene schopni by mu meli byt vdecni aspon za to, ze se v kapitalismu maji lepe nez se meli kdykoliv predtim a ze si i presto mohou verejne, kazdodenne a hlasite stezovat. smilies/wink.gif
listopad 20, 2019 03:57
... : NČ
Krátce do Krkonoš: Jo, přesně tak, podělal si to, blbeček submisivní. Spíš přímo - podělal se!!! Však ho za jeho tupost vzápětí Kalousek vykrákal za uši, ale to už bylo pozdě. Rozdíly v tom ovšem jsou dost zásadní. Osobně si nemyslím, že se podělal z kabelek, ale z toho, že nevěděl, že nic nemají, zato až moc dobře věděl, co všechno by mít mohli. Prostě posera. Ale i tak. "Zásah" vzešel z ODS, kde se ho šíbři pro jeho blbost potřebovali zbavit, tedy z vládní strany, ne z opozice a už vůbec ne z ulice. Že to drtivá většina lidí z ulice s radostí i zadostiučiněním přivítala, to už byl jen důsledek jeho ohromný arogance a vychechtávání se lidem přímo do ksichtů, spojený s jeho až očividnou hloupostí.

listopad 20, 2019 04:51
... : mila1
Teda tady se člověk dozví věci.
Ohledně "blbečka submisivního, co se podělal". To by mne zajímalo, kde se vzala teorie, že ho odstavila sama ODS. Já jsem si původně myslela, že to je práce tehdější opozice - soc.dem., které se třásla na vládnutí, ale když jsem přemýšlela, komu nejvíc se ta situace s kabelkami jedné paní, která si usmyslela být paní premiérovou, tak mi z toho socdemáci vypadli. A mám podezření na někoho úplně jiného, který má prsty všude a navíc má hroší kůži a neodstoupí a neodstoupí... smilies/cheesy.gif
listopad 20, 2019 09:06
... : NČ
Podezření ti nikdo nebere. Zkraje jsem to samý podezření měl chvíli taky (ale ne, že by mi to vadilo). Jen to nedávalo kloudnej smysl. Ten submisívní blbeček připravil ODS o drtivou část voličů a už na to nešlo dál koukat. Doteď se z toho nevzpamatovali.
TOMU, co máš na něj podezření, nikterak nepřekážel - spíš naopak, svý straně škodil každym svym vystoupením.
Na TOHO dojel až další submisívní trouba. To ovšem byla záležitost výhradně osobní, jen mezi těma dvěma. Kdyby nebylo toho osobního, co měli mezi sebou, tak by ani TEN zasahovat nemusel. Socany spolehlivě submisívní trouba dotáhl až na dno žumpy, a to i bez JEHO zásahu.
listopad 20, 2019 10:38
... : *deeres*
Krakonoši, pokud vím, že se něco rozbilo, tak ne vždycky vím, jak by se to dalo opravit a už vůbec to nemusím umět opravit sama.
Náhodou jsem maturovala v 67.roce a zrovna z Hospodářského plánování. Otto Šik nám dokonce na škole přednášel. Tehdy to vypadalo na velkou změnu, měnilo se účetnictví a některé podniky se vymanily z direkce Federální ministerstvo hutnictví, strojírenství a elektrotechnik. Byl to takový kočkopes a nakolik to byla utopie, se už nikdy nedozvíme, protože nás následně navštívila spřátelená vojska.

Státní vlastnictví podniků se mělo pro­lnout s trhem, ačkoliv trhem značně regulovaným. Dodnes se vedou spory, zda šlo o experiment, který mohl pozvednout hospodářství a životní úroveň, či o nerealistickou iluzi.Rok 1968 vzbudil v Československu zájem o demokratický model socialismu, nelze ale říci, zda by takový model mohl být stabilní, úspěšný a přitažlivý ve srovnání s jinými možnostmi. Třeba s demokratickým kapitalismem," soudí britský ekonom Martin Myant.

Byla to doba, kdy Dubček měl obrovský kredit v zahraničí i přesto, že se v Moskvě podělal. Jestli by byl lepší, než Havel, těžko, možná by se nedal tak opít mocí a penězy, ale neyl to žádný rozený vůdce. Žádný restart socializmu nenastal a přišla normalizace, která nahvězdičkovala hodně lidí a i v ČSSR to soutnalo. I tak jsme byli poslední, když socializmus požral sám sebe, kdo od tohoto třídního uspořádání odstoupil.
V současnosti se sype i kapitalizmus a i tady se začíná mluvit o reformě a restartu. Kapitalismus je postaven na výrobě a následném generování zisku prodejem. Přesto v systému dochází po nějaké době k "Černému pátku". Krize se dá oddálit různým způsobem,výrobou zbraní, následným ničením a zase budováním. Jenže to pořád nestačí, tak se vykrádají kolonie, kdy novodobu kolonií jsme se stali i my a dováží se lidé na otrockou práci. Tak si Německo dnes už před padesáti lety přivezlo na své území na podřadné práce Turky. Nejdříve to vypadalo jako dobrý nápad a tak si to kancléřka Merkelová teď zopakovala s imigranty a mají problém, to, co mělo přinést pozitiva, se stalo zátěží pro sociální systém. Co nás čeká do budoucna? Vítězství zelené levice, která kapitalizmus zadupe do země, anebo zvítězí nové technologie a my všichni skončíme s čipem v hlavě.
Zajímavý článek vyšel na Britských listech, doporučuji si přečíst diskuzy , to, co píše Marek Benes.
https://blisty.cz/art/97767-je-nacase-prehodnotit-kapitalismus.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

Čekáte, až doroste nová generace, nezatížená socialistickou minulostí, ale už od MŠ vychovávána ke správným názorům? Bude tleskat svým otrokářům a vstříc jim mávat modrým praporem s hvězdami.
listopad 20, 2019 10:40
... : NČ
Jo, Deer. Taky bych řekl, že kdyby se ten model podařil, měli by z toho osýpky nejen v Moskvě, ale i na Západě. Taky i proto dostal Brežněv od Západu požehnání k vyslání bratrský pomoci.
listopad 20, 2019 10:45
... : *deeres*
Zajímavé články o dění ve světě, které najdete jenom tady:

https://cs.gatestoneinstitute.org/

Šéfem institutu je John R. Bolton, až do září asistent prezidenta Trumpa pro záležitosti národní bezpečnosti. John Bolton je vnímán jako jestřáb americké zahraniční politiky.
listopad 20, 2019 11:13
... : mila1
NČ: trochu jsem se v těch Tvojich submisivních troubách ztratila. Ten první, ten kabelkový že vadil ODS? To bych neřekla. Byl to po delší době člověk, na kterého nic nikdo neměl, na rozdíl do jiných ODS pašáků, a já jsem mu fandila. To, že se zapletl s tou paní, to byla jeho jediná chyba.
Ten druhý, kterého zmiňuješ, byl v jednom kuse šikanován od prezidenta. A ačkoli jsem ho ani jeho stranu nikdy ráda neměla, rozhodně se neukázal jako srab a zbabělec a nemusí se za nic stydět.
Po těchto dvou pánech - které nazýváš blbečky - ovšem nastoupila úplně jiná úroveň politického chování a jednání a to, co bylo před lety nemyslitelné - aby prezident lhal a beztrestně urážel kohokoli a aby premiér neodstoupil ani když je trestně stíhaný - se stalo skutečností. A hodně lidem to nevadí, hlavně že mají zlevněné jízdné a navýšené dávky.
listopad 20, 2019 11:34
... : mia I
a hodně lidem, kterým Babiš vadí, nevadí využívat těch slev. Na druhé straně, mnoha lidem, kterým Babiš nevadí není dopřáno z jakýchkoliv důvodů těch slev využít. smilies/grin.gif smilies/grin.gif
listopad 20, 2019 12:10
... : zuza
Pokud se jedná o slevy na vlaky a busy, nejvíce je čerpají žáci a studenti. Tím pádem vaše děti a vnuci!!!!!!!!!! Už konečně přestaňte obviňovat staré lidi.
listopad 20, 2019 12:45
... : zuza
Je zajímavé, že Vám nevadí že důchodci v Praze už jezdí dlouhá léta zadarmo. Spousta starých lidí na vesnici do vlaku a autobusu ani nemůže nastoupit, protože tady je jen pár nízkopodlažních.
listopad 20, 2019 12:50
... : mia I
zuzo já s Tebou souhlasím. Mně vůbec slevy pro důchodce nevadí, konečně něco pro staré lidi. A ten rozdíl Praha vervus venkov tu byl dost významný. Jen bych slevu doplnila i pro lidi invalidní III. stupeň.
listopad 20, 2019 12:57
... : Violet
Mio I, ale někdo ty slevy zaplatit musí. Kdo je platí? Odkud jdou? Z daní těch, co pracují. Nebo si myslíš, že ty slevy jsou zadarmo a že za ně nikdo nedoplatí ani korunu ze státního rozpočtu?
listopad 20, 2019 13:23
... : mia I
Violet samozřejmě, že jdou z daní těch co pracují.
listopad 20, 2019 13:34
... : mia I
Jinak některou z daní platíme všichni, i důchodci. Mám tři děti, všechny pracují a řádně odvádí daně a zrovna tohle jim žíly netrhá. Státní zakázky vysají daleko více z peněz daňových poplatníků.
listopad 20, 2019 13:41
... : Krakonoš
Kdo tady psal něco vo starejch lidech a slevách pro ně? Nechápu. Mimochodem, mejm dětem - studentům - je úplně u p*dele, kolik stojí vlak. Proč? Protože na ten vlak jim stejně musim dát já. A já bych jim radši dal víc na vlak, kdyby ty prachy šly právě třeba na ty platy učitelů.
Babiš si tímhle krokem nekupoval studenty (vopravdu nejni idiot), kupoval si jejich rodiče. smilies/wink.gif
listopad 20, 2019 14:14
... : mia I
o slevách si psala mila1, reagovala na ni zuza a pak další..
listopad 20, 2019 14:18
... : mia I
no kolik si jich tak mohl koupit, třetinu lidí politika nezajímá, třetina lidí je z Babiše div ne na antidepresiva a z tý zbývající třetiny ho přívrženci volili před tím než vyšla tahle úleva. Spousta příznivců Babiše navíc vůbec nemá šanci využít nějaké slevy.
listopad 20, 2019 14:25
... : mila1
Psala jsem o slevách na jízdném.O starých lidech jsem se nezmiňovala. To jen hystericky vystartovala zuza..

listopad 20, 2019 15:26
... : NČ
Mílo v 11.34. Ježišmarjáááá. Přeci právě proto, že na něj nic neměli, kromě kantýnský!!!

Jinak, slevy na jízdnym jsou mi úplně ukradený a věřím, že až devadesáti procentům penzistů. Naposledy jsem jel vlakem a slevu využil asi před rokem, když jsem vezl vlakem kočku až do nějaký p**ele za Ostravu a zpáteční lístek mě, i s kočkou, stál 140,- Kčs. To mi přišlo příjemný, ale daleko víc mě potěšila babča u kasy, která chtěla vidět občanku, stejně jako jeden průvodčí. Dali mi najevo, že mi nevěřej, že je mi 70!!! Děkuju jim!!! Že bych se kvůli slevě stal voličem Babiše, to je ovšem skutečně směšný. Kdyby lístek stál 900,- dal bych to s klidem taky. Nevěřím, že by si Babiš zrovna tímhle koupil víc, než 10 (slovy deset) ks voličů. Nevěřím, že by si nějakej dědek začal krátit přebytečnej čas tím, že by začal jezdit denně vlakem jen proto, že to je laciný.
listopad 20, 2019 17:02
... : zuza
Milo, nevím proč bych měla startovat hystericky. Jen konstatuji, to tvé stálé opakování se má stát pravdou? Ne všichni rodiče jsou tak bohatí jako Krakonoš, a jsou asi rádi za takovou slevu, ale pochybuji, že by proto volili Babiše. Jenže sociální cítění těchto lidí vychovávaných v socializmu je minimální. Ráda bych přidala na platy učitelů, ale to co projezdí staří lidé na to nestačí.
listopad 20, 2019 18:11
... : mila1
Zuzo, já o starých lidech neřekla ani slovo. Už toho nech
listopad 20, 2019 18:14
... : zuza
NČ pro nějakou p**el je sleva na kočku, protože starý člověk do vlaku nenastoupí, protože stanice nemá nástupiště ani v okresním městě, hlavně že v Praze jezdí nízkopodlažní tramvaje a autobusy, metro a pro důchodce zdarma. To ber jako konstatování, jsem ráda že si to užíváte, ale nemám ráda výrazy že jsi jel do p**ele.
listopad 20, 2019 18:18
... : zuza
Milo meleš o tom už dost dlouho, že ne zrovna o starých lidech, ale slevy pro důchodce. Nemíním více na Tebe reagovat, to je vše.
listopad 20, 2019 18:24
... : NČ
Sotva můžeš, Zuzo, ten výraz soudit, když´s tam nebyla. Já tam byl.
listopad 21, 2019 04:40
... : zuza
NČ, tam kde to nazýváš p**elí žijí hodní lidé, kteří se postarají o Tvou kočku, tak to zrovna takhle nemusíš nazývat. Každé místo má své označení. A Moravu já znám docela dobře.
listopad 21, 2019 06:29
... : NČ
Ale já přeci nemám proti tomu místu vůbec nic. Proti lidem tam už vůbec nic. Doufám, pevně doufám a věřím, že číča se tam má aspoň tak dobře, jako se měla u mě.
Když teda jinak nedáš, odvolávám, co jsem přivolal, odvolávám to slovo a přivolávám slova "odlehlý kout".
listopad 21, 2019 06:40
... : zuza
NČ, děkuji.
listopad 21, 2019 06:52
... : Míša šíša
Odlehlý kout smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
Hezky, NČ smilies/cheesy.gif
listopad 21, 2019 07:00
... : mila1
NČ, sejně to muselo být zvláště pro ženy super podívání - pohledný chlap s neuvěřitelným údajem v občance a cestující s kočkou.. Se divím, že ses při té cestě neseznámil s nějakou fajn ženskou. Znáš takový ten seznamovací trik: "Jé slečno, Vy máte pěkného pejska. Můžu si Vás pohladit?" Tak s mírnou nodifikací by se to hodilo i na Tvou situci, když jsi jel s kočkou. smilies/smiley.gif
listopad 21, 2019 07:09
... : NČ
A dyť, Míšo, já jsem to označení odvolal klidně a bez sebemenších problémů. Ta paní, co si Anežku vzala, se jevila skutečně moc hodná, na zpáteční cestu mě vybavila sladkými i slanými dobrotami. Byla to taky jediná z asi deseti uchazečů(ek), co se mi na inzerát ozvali(y), které jsem se rozhodl kočku dát. Ostatní byli mnohem blíž, i přímo z Prahy, ale já jsem vybral tu, u který jsem cítil opravdový zájem o zvíře, a ne jen o to, že se jednalo o kočku výjimečně drahou "pro parádu". Dovezl bych ji kamkoliv autem, ale jedině o víkendech, protože silničnímu provozu se ve všedních dnech vyhýbám, jak Halík kříži. Už jsme byli tak i dohodnuti, jenže ta paní pak nějak o dohodnutém víkendu nemohla. Tak jsem navrhl hned pondělí, ale vlakem. A byla to skvělá volba, nehledě na to, že na benzínu nejméně o tisícovku lacinější.
Asi tyhle věci beru trochu jinak, protože kdybych se do toho místa přestěhoval, sám bych mu jinak než tím původním slovem neřekl a vůbec by mi nepřišlo urážlivý, kdyby mu tak řekl někdo jinej. Současně ale uznávám, že co já považuju za samozřejmost, může se jinýho dotknout. A to jsem teda určitě nechtěl!!!
Neuvěřitelnej údaj v občance byl, bohužel, neuvěřitelnej jen pro babču u kasy na Hlaváku a pro jednoho z průvodčích v lokálce (přestupoval jsem dvakrát). Hovorů s mladýma kočkama jsem, krz svou kočku, navázal cestou několik, ale byly tak mladý, že mi ostych vůbec nedovolil nějaký bližší seznámení, který bych docela určitě navázal ještě tak před třiceti lety. Hůůůůůůůůůůůůůůů!
listopad 21, 2019 07:43
... : Míša šíša
No, já proti původnímu vyjádření nic nemám. Ale moc se mi líbí ta tvá náhrada. Dosadila jsem si ji totiž do celé věty, která pak zni: Když jsem vezl vlakem kočku do nějakého odlehleho koutu za Ostravou...
Připadá mi to jak z románu pro ženy a dívky ze začátku minulého století. smilies/kiss.gif
Jo, je to těžký. Moje maminka mi taky říká, kdyz použiji nějaké to drsnější slůvko, že všechno se dá nahradit slovem slušným. Jenže! Když se kopnu do palce u nohy, tak je to taková bolest, že mi nějaké "kakraholte" fakt moc nepomůže. Ovšem kdyz z plnahrdla zařvu "do prd*le!!", hned je bolest menší.
Tož tak. smilies/wink.gif
listopad 21, 2019 08:07
... : zuza
Míšo šíšo, ale jak snášíš tuhle řeč od dětí? Mám kolem sebe spoustu mužů, kteří jen slovo p**el nechtějí slyšet. Zní pro ně vulgárně. A věta "Když jsem vezl vlakem kočku do nějakého odlehleho koutu za Ostravou..." zní dobře česky, i pro ženy.
listopad 21, 2019 08:27
... : NČ
Neodchýlili jsme se krapet od thematu původního článku?
Od masovejch demonstrací za pravdu, za lásku, za demokracii, za svobodné volby; proti ruskýmu švábovi a proti oligarchovi?
listopad 21, 2019 08:36
... : Míša šíša
Zuzo, ber to jako legraci, takové odlehčení od vážného téma.
Já, kdybych nemohla použít to slovo, co použil NČ, tak bych asi napsala, že jsem jela do nějaké díry za Ostravou. Jsem si stoprocentně jista, že bych v běžné mluvě nepoužila výraz "odlehlý kout". Ale je to hezký, takový lyrický.
listopad 21, 2019 13:05
... : Mikin4
Jak jiz za me napsal pan NČ, uhnulo nam to zde krapet od thematu.
Takze za sebe male shrnuti - jsem rad, ze se nam tohle dawsonske setkani vcelku povedlo.
Co se Babisovy dobrocinnosti tyce, rad bych upozornil na to, ze ani miliardar nedava duchodcum ci studentum ze sveho, ale z penez danovych poplatniku. Tedy z vasich penez. A ze by s ohledem na budoucnost bylo asi rozumnejsi pridat ucitelum, aby se do te profese hrnuli ti zdatni.
Zaujaly me dva citaty - prezidentuv o tom, ze demonstrace na Letne byla "nedemokraticka". A pak zdejsi komentar ze : Byl to Gorbačov, co prodal Sovětský svaz a jeho satelity za hubičku Západu.
Takovy kopance ja primo zboznuju! smilies/grin.gif
listopad 21, 2019 18:03
... : NČ,
Jen pro upřesnění: Příště bych, místo "pan NČ", dal přednost "soudruh NČ".

K demonstraci: Nebyla nedemokratická, byla za nedemokratický cíle.

Ke Gorbačovovi: O jeho pohnutkách nic nevím. Pochybuju, že by zrovna prodal, spíš bych řekl, že realisticky uznal, že bez otevřenejch hranic a bez Kauflandů s regálama nacpanejma jogurtama všech chutí, už satelity neudrží. V první řadě tam ale byly strategický vojenský důvody, do nichž nikdo pořádně nevidí, ani vidět nemůže, dokonce ani, jindy zcela zaručený, zdroje jukónský.
listopad 21, 2019 18:34
... : Mikin4
Soudruhovani nechame NČ povolanejsim. Ja osobne u tech zmetku nikdy nebyl. Ovsem musim uznat, ze kdyz pan udajne demokraticky prezident prisel na sjezd zlocinecke organizace poblahoželat a zvolal "cest praci, soudruzi", melo to patricny riz.
O tom, ktera demonstrace je demokraticka bych ho rozhodne rozhodovat nenechal. A demonstrantum kteri pozaduji jeho odstoupeni bych demokraticke umysly take nebral.
V tom, ze Gorby poznal se ten hnus uz dele neudrzi se shodneme. V jakychsi konspiracnich teoriich o "strategickych vojenskych duvodech" uz ne. Hlavne kdyz do nich podle tebe "nikdo nevidi".
listopad 22, 2019 03:04
... : Míša šíša
Děkujeme, Mikine, za závěrečné shrnutí, mě by ale zajímala jiná věc. Píšeš, že se vás na demonstraci sešlo 6, z toho ale byly dvě ženy Kanaďanky a jeden muž (zeťák) pravděpodobně také Kanaďan. Poláka uvádí, že v Dawsonu žije celkem 14 Čechů (dospělých). Prozraď nám tedy, kde byli ti ostatní Češi, proč se ne účastnili té tvé demonstrace?
listopad 22, 2019 04:32
... : Mikin4
I ja dekuji za zajem a za dotaz. Je mozne, ze je tady 14 Cechu. Ja je nikdy nepocital, nektere ani neznam, zadnou registraci ani cesky klub zde nemame. Jedna kamaradka si spletla datum, dalsi nemohla, nekteri se o politiku nezajimaji, dva voli Okamúru a nekteri zde mozna ani pres zimu nejsou. Ale to bylo asi podobne i v Cesku, ne?
listopad 22, 2019 06:55
... : Míša šíša
No super. Dík za zprávu.
To mě teda ale fakt hodně zaujalo: vás je v Dawsonu 14 Čechů a vy se mezi sebou neznáte? Pár krajanů v daleké cizině? Tak to mi teda hlava nešrotuje.
listopad 22, 2019 08:23
... : Míša šíša
No víš, ty jsi to původně prezentoval tak, že v Dawsonu žije 5 a půl Čecha a ti všichni že jdou demonstrovat. Pak z toho vyleze, že z těch pěti tři nejsou vůbec Češi a na demonstraci šli jenom proto, že jsou to tví rodinní příslušníci. Pochybuju, že je politická situace v nějakém Česku extra zvlášť rajcuje.
A nakonec se člověk dozví, že Čechů je v Dawsonu 14 a ty se s nimi vlastně ani nestýkáš. Zvláštní... No, možná by nám to Polárka objasnila asi víc, ty nám ty informace poněkud zkresluješ.
listopad 22, 2019 08:32
... : NČ
Měli by ale být aktivnější (o psu nemluvě). Třeba pozvat Savčenkovou, boršč navařit, pirožky napéct, vodku nalejt a dát jí nějakou medajli. Nebo aspoň pozvat Hutku, kdyby Naďěžda nemohla. Ten bere všechno, kde mu dají zadarmo najíst.
listopad 22, 2019 08:35
... : *deeres*
Postrádám tam Aňu Geislerovou, asi vám taky ukázala fakáč.
listopad 22, 2019 10:11
... : Mikin4
Ha, ha... Pokud me pamet neklame, tak kdyz se rekne "je nas zde pet a pul", znamena to ze nas tady moc neni. V zadnem pripade to neznamena presne 5 lidi, plus horni ci dolni polovinu trupu, ohlodavanou selmami... smilies/smiley.gif
Ze sli vsichni Cesi demonstrovat jsem nepsal, to jsi jako obvykle ponekud zkreslila. Ti tri Kanadane k Cesku vztah maji - manzelka i zetak se o mou rodnou zemi zajimaji a zbyla pani ucitelka ma univerzitni titul z East Europian Studies. O nekterych vecech vi vic, nez my vsichni dohromady.
No a co se pratel a kamaradu tyce, ty si snad clovek nevybira jen podle narodnosti. Ja osobne se kamaradim s lidmi, se kterymi mam neco spolecneho. Muze to byt narodnost, ale vetsinou jsou to zajmy, podobne nazory atd... Takze mam vedle Cechu a rodilych Kanadanu kamarady i mezi Nemci, Holandany a nechybi ani rodina z Bangladese, kam jsme jeli pred par lety na svatbu. Viz muj clanek: Svatebcanem v Bangladesi.
Jak napsal kdysi profesor Ota Ulč: rad se v daleke cizine setkam s krajanem, ale pred ceskym stranickym funkcionarem dam prednost i negramotnemu pasakovi koz z Kamerunu. smilies/wink.gif
listopad 22, 2019 15:33
... : Mikin4
Kdyz uz prisla rec na Gorbaceva, vzpomenu davnou historku od nas z Kanady...
Na farmu kdesi v Manitobe zavitala delegace ze Sovetskeho svazu, vedena tehdy novopecenym ministrem zemedelstvi Gorbacevem. Gorby si farmu vybral pro jeji rozlohu - byla totiz stejne velika jako kolchoz, ve kterem byl na brigade jako student. Vsechno si prohledl a kdyz se hovorilo o vynosech, poznamenal s uprimnosti u stranickych funkcionaru neobvyklou, ze jsou ve srovnani s jeho kolchozem vice jak dvojnasobne.
Nejzajimavejsi chvile ale nastala, kdyz chtel velky aparatchik vedet, kde je vesnice - где деревня?
Farmar mu vysvetlil, ze tam zadnou vesnici nemaji a nakupovat jezdi do 40 km vzdaleneho mestecka. Ale Gorby znovu opakoval, где деревня? Pak se vysvetlilo, ze hleda vesnici plnou traktoristu, dojicek, kucharek, uklizecek, opravaru zemedelske techniky, agronomu a nejruznejsich funkcionaru. Bylo mu vysvetleno, ze veskerou praci zastane farmar, jeho zena, dva synove a ze si behem zni obcas najimaji dalsi dva nebo tri lidi na vypomoc.
I zachmuril se budouci generalni tajemnik a pronesl cosi o nutnosti zmen.
Kdovi, mozna ze slovo "perestrojka" padlo poprve na kanadske farme. smilies/grin.gif
listopad 22, 2019 16:23
... : NČ
Aňe se teda do mrazu nechtělo. Tak co aspoň Pussynky? O zmrzlý kuřata snad by nouze nebyla.
listopad 22, 2019 16:39
... : Mikin4
Áña Geislerova byla na Letne, tak na Yukonu mohla byt jen tezko.
Nedavno jsem cetl hezkej clanek o tom, jak si otevrela na par let cukrarnu, protoze vzdycky chtela byt prodavackou. No a stala se mozna nejlepsi ceskou hereckou s 5 Ceskymi lvy.
Takze mame vsichni svoji Zenu za pultem. My krasnou a talentovanou Añu, vy zase tu pani co sedela v politbyru ÚV KSČ hned vedle Vasila Bilaka.
A pak ze neni na svete spravedlnost. smilies/grin.gif
listopad 22, 2019 18:56
... : NČ
Ty asi nevíš, co je Český lev, což se ti, vzhledem ke vzdálenosti a k evidentní informační nouzi, nedá vyčítat.
listopad 23, 2019 03:29
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]