O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KDYŽ ZRADÍ VLASTNÍ DÍTĚ... PDF Tisk E-mail
Pátek, 15 listopad 2019

2016-03-28-1459194948-5545161-sadwomansittingsilhouette.jpgByla jsem smutná a bezradná, když jsem si přečetla následující dopis. A co odepsat mámě, kterou zklame (a okrade) vlastní dítě? Přemýšlela jsem, jak bych se zachovala já? Trochu chápu i onu provinilou dceru: každým dnem se vše zhoršovalo, zprvu si nejspíš říkala - zvládnu to příště... a pak už jen nad vším zavírala oči, snažila se nemyslet na důsledky. A čekala, kdy to praskne…  Jednání nezodpovědné, bezohledné, typu: po mně potopa. Na důsledky však musí myslet teď rodiče, respektive matka. Ale teď už si přečtěte, co se vlastně stalo:


 


    

 

Milá Danielko, tak jsem zjistila, že se nedá věřit ani vlastnímu dítěti – dceři, která mně hrozně podrazila... Cca před 4,5 lety jsem se nechala přemluvit od ní, i od mého důvěřivého manžela, abych jí dělala ručitelku na půjčku asi 100.000 Kč, které potřebovala doplatit na koupi svého tehdejšího auta (větší část zaplatila hotově, ale další uhradila z této půjčky). Včera jsem si byla na poště vyzvednout rekomando s doručenkou, které mi jako ručitelce poslala Česká spořitelna s tím, že musím hotově a hned doplatit 149.816,75 Kč, což je ona půjčka + penále za její nesplácení — prostě naše holčička se na splátky vykašlala, přestože prý dostala mnoho upomínek a výzev s pohrůžkou předání soudu. Oba s manželem jsme zničení a jen přemýšlíme, jak to celé vyřešit. Naše mladá udělala jediné, že mobil vypnula, doma neotevírá, ani vůbec nereaguje ...

 

Telefonovala jsem do té spořitelny, kde jsem vysvětlila situaci, ale bohužel — právo je na jejich straně. Já byla ručitelkou, takže když moje dcera nezaplatila, zůstává tato povinnost pouze na mne — a pokud nezaplatím ani já, bude s okamžitou platností hned nařízena soudní exekuce. Uprosila jsem tedy vedoucí toho pracoviště, aby mi dala šanci alespoň 5 dní, abych měla možnost peníze někde sehnat a zaplatit, protože bych nerada byla exekuována a soudně popotahována kvůli dluhu své nezdárné dcery. Vedoucí to projednala s vedením a pak mi volala, že musím udělat:

 

- ihned složit na ten úvěrový účet aspoň 500 Kč, aby tam byl pohyb — a pak ji zavolat, že jsem to tam vložila;

 

- do pěti dnů pak doplatit vcelku zbývající sumu a ihned ji zavolat a doručit potvrzení, že jsem tuto půjčku řádně doplatila úplně celou, včetně penále;

 

- potom mi budou postoupeny veškeré doklady o upomínkách a výzvách, které byly naší dceři zasílány a já si prý mám celkovou částku od ní nechat vymoci soudně s tím, že exekuce + eventualní odsouzení bude hrozit již jenom jí samotné.

 

Dohodli jsme se s manželem, že si narychlo zkusíme vzít půjčku, zaplatíme celou tu strašlivou částku za dceru, ale jen proto, aby nás neexekuovali. Teď ještě spolu řešíme dilema, zda pak mám svou dceru žalovat a nechat od ní vše vymáhat soudní cestou, nebo co mám dělat. Taky rozhodně nechceme, aby si myslela, že my — rodiče za ni vylížeme její maléry a život půjde normálně dál, jako by se nic nestalo… Je to hrozná představa, nechat soudně stíhat své vlastní dítě, ale proč máme my platit a pykat za její nezodpovědnost a bezohlednost? A tak jsme oba ve stressu, nevíme jak celou situaci dořešit, jak jí přimět, donutit, aby to dala sama do pořádku — hrozná situace, ze které nevíme jak se vymotat.

 

Nemůžu o tom s nikým mluvit a jsem velmi nešťastná.

Píšu taky proto, aby si další rodiče před podobnou situací dali více pozor než my.

 

MARIE

 

 

 

Komentáře (10)add feed
... : mamča
Dcera už s vámi stejně nekomunikuje, takže když jí dáte k soudu, prokážete jí neocenitelnou službu. Příště už podobnou hloupost neudělá.

listopad 15, 2019 06:52
... : mila1
Zaplatit to musíte, to se nedá nic dělat. A pak za právníkem a vymáhat to soudně z dcery. Jiná cesta není. Ona podvedla vás, ne vy ji. Pokud to necháme být, příště vás zasáhne do ještě většího průšvihu.
listopad 15, 2019 07:13
... : Michal
Ono i to ručení je v podstatě půjčka.
A tak mám jedinou radu, ovšem do budoucna. Nepůjčovat nikomu a nic, pokud to nemůžete rovnou oželet. Každá půjčka je dar a pak mně může překvapit už jen to, když dostanu peníze zpátky.

listopad 15, 2019 07:43
... : Mikin4
Souhlasim s Milou. Holka je dospela, je potreba s ni tak i jednat.
listopad 15, 2019 07:46
... : Inka
No je to poučení životní ...i po mně se požadovalo pomoci dítěti s hypotékou na bydlení...Ano pomohlas jsem, byly na mě dvě hypotéky a dítě splácelo. Ovšem na mě byly i ty nemovitosti a to bylo mou podmínkou...protože pokud dítě nebude platit, já nemovitosti obratem prodám, abys se nedostala tam kam nechci.

Bohužel to budete muset uhradit.

Mám takovou neblahou zkušenost z rodiny, kdy můj strýc někomu ručil, pán pak přestal platit. Po strýci se chtělo, aby doplatil 40 tisíc a on to odmítl a celá léta odmítá, soudí se a soudí ....vše naskákalo do takových částek, že jim exekutor sebral byl v Praze a kdybych nezasáhla, tak ještě chalupu ...Strýc je v důchodu, bydlí u přítelkyně, odmítá přiznat, že měl platit, je mu asi 78 let a má exekuci na důchod a byl to pan Ing. študovanej.
listopad 15, 2019 09:33
... : Milene
To jsou smutné konce. Každý by si měl uvědomit, co podepisuje a jaké by to mohlo mít následky. Ale exekuce by se měla provádět především u těch, co si půjčili? Nebo ne?
listopad 15, 2019 10:18
... : mia I
hodně rychle sežeňte peníze a zaplaťte. Dneska se vydávají tzv. elektronické platební rozkazy, to jde rychlostí blesku, když už to došlo až sem a Vaše dcera nereagovala na předchozí výzvy. Pokud nikdo nebude platit, obstaví exekutor majetek, účet,.. Nechci Vás strašit, fakt to není legrace. A jak to dostane do ruky exekutor, naskakují úroky a odměna exekutora a na vlastní splácení jistiny jde pak minimum a dluh jako by neubýval. Dcera dělá u soudu, mají tam plno exekučních řízení.
listopad 15, 2019 10:49
... : doktor
Zoufalá situace,fakt.Zaplatit je potřeba a potom jasně s holkou k soudu.Ano,stále bude vaše dcera,ale vaší úctu a pomoc si již nezaslouží.
listopad 15, 2019 12:33
... : Pernella_
A kde je to auto?
Před soudy a právníky bych ji zkusila ještě vyzvat, aby auto prodala a alespoň část dluhu uhradila. A zkusila bych se s ní dohodnout (písemně), že bude dluh rodičům splácet. Pokud nedodrží dohodu, nezbývá nic než soud.
listopad 19, 2019 11:17
... : xanada
Já nevím zda se soudit.Já za svou dceru zaplatila před léty přes 100 000 za různé exekuce, byla jsem hodně rozhněvaná a zklamaná. Ale roky uběhly a ted máme standartní stav,dcera přijde na návštěvu,pomůže když já už nemohu. Bohužel nemám vnoučata.Soud by jen rozbil rodinu, prostě se poučit a ochránit na příště. Já jsem preventivně odmítla její trvalé přihlášení k pobytu (bydlí jinde) i doručovací adresu u mne pro poštu. Finanční nezodpovědnost u mladých je i chyba výchovy rodičů.
listopad 24, 2019 20:28
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]