O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KDYŽ JIM TO VYHOVUJE A FUNGUJE ... PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 14 listopad 2019
Když jednoho dne osmnáctiletá Samantha představila svou lásku rodině, nastalo peklo. Rodičům věkový rozdíl vadil natolik, že když jejich dcera od svého milence neupustila, tak se od nich musela odstěhovat. Vlastně kvůli jejich nesouhlasu začali s „JR“ žít, a loni v lednu se dokonce vzali. „JR je skvělý. Chová se ke mně jako ke královně. Není nic, co bych na něm nebo na našem vztahu změnila,“ básní neustále Samantha. A je už to téměř tři roky, co jsou spolu.


 

 

 

 

 

 

 

Velký věkový rozdíl mezi partnery není dnes ničím vzácným. Ze statistik vyplývá, že asi 8 % všech heterosexuálních manželství v západním světě tvoří partneři s věkovým rozdílem 10 a více let. Podle odborníků má takový vztah zejména na začátku spoustu pozitiv, z dlouhodobého hlediska ale začínají převažovat negativa. Zda tento vztah nakonec vydrží, záleží jednak na tom, zda z partnerství vzejde dítě, pak také, jak dobře přijme věkový rozdíl nejbližší okolí.

 

Po roce randění se za muže svých snů vdala, a nyní se snaží o miminko. Na tom by nebylo nic zvláštního – kdyby ovšem manžel Samanthy Simpson (nebyl o 44 let starší než ona.,, To je totiž důvod, proč dvojice čelí neustálým urážkám a útokům okolí. 

 

Než se seznámila se svým manželem, randila Samantha s muži, kteří jí byli věkově blízcí, ale nikdy to nebylo ono. „Byli tak nevyzrálí, nevěděli, jak se chovat k ženě, jak fungovat ve vztahu,“ vzpomínala“. Když poprvé potkala jeho, věděla hned, že tohle je ten pravý muž pro ni. Přitahoval ji nejen fyzicky, ale dostal ji svou galantností a rozhledem. Jenže - svět jejich lásce rozhodně nefandí.  Když spolu někde jsou, lidé jejího manžela považují za jejího dědečka. Sice ji to mrzí, ale současně to chápe.

 

Horší jsou urážky a útoky, kterým musí čelit její manžel. „Není den, aby na něj někdo nepokřikoval, že je pedofil a podobně. A to jen proto, že se třeba držíme za ruce nebo mi dá pusu. Tohle mě opravdu trápí a rozčiluje,“ stýská si mladá žena.

 

Velký věkový rozdíl mezi partnery není dnes ničím vzácným. Ze statistik vyplývá, že asi 8 % všech heterosexuálních manželství v západním světě tvoří partneři s věkovým rozdílem 10 a více let. Podle odborníků má takový vztah zejména na začátku spoustu pozitiv, z dlouhodobého hlediska ale začínají převažovat negativa.

 

 

 

Zda tento vztah nakonec vydrží, záleží jednak na tom, zda z partnerství vzejde dítě, pak také, jak dobře přijme věkový rozdíl nejbližší okolí. Své výhody má vztah mladé ženy a staršího muže, zvlášť v okamžiku, kdy žena nemá po sexuální stránce takové nároky a vyhovuje jí, že muž na ni nemá po této stránce žádné přehnané požadavky.  Starší muži jsou často moudřejší a mohou naučit ženu proplouvat životem a snáze se vyrovnávat s nejrůznějšími životními nástrahami. Pro mnohé ženy jsou přitom tyto přednosti a charisma mnohem větším afrodiziakem než jen fyzická atraktivita.


Po deseti letech vztahu však začne být výraznější věkový rozdíl více znát. A nejde jen o fyzickou krásu, kondici či psychické a fyzické zdraví, ale i pohled na život a vnímání věcí. Generační rozdíly tak pomalu a jistě mohou způsobovat větší či menší problémy. Zatímco starší partneři začnou vyhledávat soukromí a touží po klidu, ženy postrádají společnost a prahnou po adrenalinu apod. Představy o budoucnosti se tak začínají pomalu a jistě rozcházet, což je nejvíce patrné u tématu rodičovství. 

 

S věkem se ale mění i další věci. Když je člověku třicet, je mnohdy tvárnější a přizpůsobivější než v šedesáti. Snáze se vyrovnává s nejrůznějšími problémy a pohlíží do budoucnosti. S přibývajícím věkem se vše zdá složitější. Člověk je méně přizpůsobivý a problémy přibývají. Dlouhodobá nespokojenost pak může přerůst v obrovský problém a partneři se v rámci zachování svého psychického i fyzického zdraví mnohdy rozcházejí.

 

Znáte nějaký podobně věkově rozdílný pár?

 

PAVLÍNA

 

 


Komentáře (10)add feed
... : NČ
Co k tomu říct? Je to posaný jasně i s jasnym závěrem. Tak už jen zopáknu: O prachy jde vždycky až na prvním místě.
listopad 14, 2019 03:46
... : NČ
J. Nohavica:
... Byla to kráska, já měl peníze,
Tak vznikla láska jak z televize.
Však půl roku nato řekla mi dost,
tobě došlo zlato, mně trpělivost ........
listopad 14, 2019 04:08
... : Mikin4
Znam takovy vekove rozdilny par. I kdyz nastesti ne osobne.
Chuda, krasna, mlada imigrantka se stala treti manzelkou stareho, tlusteho, plesateho miliardare, ktery ji v dobe kdy byla tehotna podvadel s pornohereckou.
Normalne by ji nazvali zlatokopkou a jejiho manzela starym cunakem.
Ale tehle dame se rika First Lady a jejimu manzelovi... smilies/tongue.gif
listopad 14, 2019 05:11
... : mia I
podobné téma tu bylo cca měsíc zpátky.

Takových párů není až tak málo. Sama jeden v příbuzenstvu mám, jsou spolu přes dvacet let. Peníze v tom nejsou prioritní, chudý on tedy zase není. Ona se živí každodenní prací a docela při té práci vynakládá fyzickou námahu. Líbí se jí jeho galantnost, rozhled, ..

Ve vztahu mladá žena výrazně starší muž o několik desítek k let, moc pozitiv nevidím. Možná ze začátku. Starší muž má rozhled, má zkušenosti, je galantní, což ženě imponuje. S vrstevníky to takové není. Pokud má charisma a je bohatý, může to být život na růžovém obláčku. Je třeba si ale uvědomit, že životu všichni nějakým způsobem platíme. Léta utečou, mladá žena se pohybuje ve společnosti mužových vrstevníků, přizpůsobuje se životu muže. Tím ztratí část svých vlastních kontaktů s vrstevníky. Může přijít mužova nemoc, přirozený úbytek sil, s tím související omezení výletů, dovolených..

Fyzické síly staršího muže nejsou nevyčerpatelné. Příroda to tak už zařídila, že starší muž v těch nejintimnějších chvílích i přes svůj sexuální apetit nemůže konkurovat mladému, silnému chlapovi v nejlepších letech. To prostě nelze. Tohle musí žena oželet. Starší muž může na svoji manželku žárlit. A není ani výjimka , že ač má muž doma výrazně mladší ženu , stejně stárnoucí seladon nenechá v klidu žádnou sukni. Svádí ženy a ty na něho letí. Proč? On má totiž charisma spočívající v počtu nul za první číslicí sumy na svém kontě.
listopad 14, 2019 05:48
... : doktor
Říká se co dodat? Nic.Ať si každý miluje koho chce,je to jeho volba i když rodičům to připadá nevhodné.
listopad 14, 2019 13:00
... : Mikin4
V genialnim serialu Most! vyznava hospodsky Eda lasku Pavlovi/Dase slovy: "me rikala jedna ku*va v bordelu, ze si laska nevybira". smilies/smiley.gif
listopad 14, 2019 13:16
... : andrea
docela by mne zajímalo, jaké to je, když si vezme mladej starší ženu.
Asi mu trochu nahrazuje maminku? Tedy tím, že se o něj perfektně stará, dává mu dokonalý servis... Jenže to asi časem bude z něj gerontofil, ne?
Ne, nechci si dělat legraci, ale myslíte, že jí jednou neuteče a ona pak najednou zůstane na ta svá stará kolena sama?
listopad 14, 2019 17:05
... : Krakonoš
Jaký to je, můžu ti povědět, mám dvě takový kamarádky:
Tý první neutek, věkovej rozdíl asi 15 let, ani jeden nechtěli svý vlastní děti, měli kolem sebe širokou rodinu s hromadou neteří a synovců a to je zcela uspokojilo. Vona je ročník 51 a je to furt krásná ženská, cvičí jogu a podobný věci. Jsou spolu doteď už nejmíň 20 let, zcela spokojený.
No a tý druhý utek, rozdíl byl "jenom" vosum let, holčina je taky furt k světu (ročník asi 62), leč chlapec zatoužil po vlastních dětech a taky to tam bylo trochu víc "matka - syn" a von dozrál a potřebuje se emancipovat. Tak utek. Holka se z toho zatím dává dokupy, dost ji to sebralo, bylo to dost překvapivý a rychlý.
No a co z toho plyne? Že je to fakt fuk, uteče mladší nebo starší, případně zůstane, vo věku to nejni. A že by starší chlap byl žárlivější než mladík, to jsem teda nevypozoroval, často je to přesně vopačně. Je to všecko individuální, takže prostě platí přesně to, co je v nadpisu.
Mikine, nazývat čuňáka čuňákem se nesmí, abys nebyl po škole! smilies/grin.gif smilies/cheesy.gif
listopad 14, 2019 23:23
... : Mikin4
Ale ja cunaka Krakonosi nejmenoval a krome tebe a Daniely to nikdo nepochopil. Coz je dobre, protoze treba takovej Kikonos by to rozdejchaval jen ztezi. smilies/smiley.gif
listopad 15, 2019 02:03
... : Inka
já myslím, že si tím občas věkově nerovným vztahem řeší nefunkční otec či matka. Po rozvodu jsem sama něco takového zažila, byla jsem nešťastná, ublížená a zmatená. Byl o 33 let starší, trvalo to asi 6 měsíců, bylo to příjemné, měla jsem pocit, že se mám o koho přít. Otce jsem nezajímala natož kdybych mu řekla, že jsem zůstala sama s pubertálníma dětma, problémy ty on neměl nikdy rád, hlavně abych mu proboha nezůstala na krku a nestála ho peníze. Úplně to chápu, měla jsem manžela o rok staršího co si našel milenku o dva roky starší než byla naše dcera. Mladý kluci nemají tu zkušenost, neváží si ženy, chtějí vedle sebe rovnocenného partnera, který je podrží, donese peníze, stará se o jejich rodiče, obstará děti, barák, auta, zahradu, bazén.... zahýbají a myslí si, že je to v pohodě... leta....a najednou přijde starší chlap, který si uvědomuje, že je štěstí, že Vás našel, žije jen pro Vás, nosí Vás na rukou, nosí Vám růže, pohladí Vás, máte tam to rameno o které se můžete opřít, pomůže, poradí, každou chvíli Vás vezme na výlet do Německa jen na kávu a do vodního centra, odpočinete si...no a všechno je najednou jinak, je to to co právě potřebujete...., duši se uleví, on Vás pohladí a umí naslouchat co Vás trápí ...

No naštěstí jsem se rychle vzpamatovala ...že až mi bude 50 let, budu mít doma dědečka, kterému je 83 let...najednou mi začal prodlužovat sukně, krátit mou dlouhatánskou nezpoutanou blonďatou hřívu, lustrovat můj diář a záznamník, říkat mi co si za své peníze mám koupit a co nikoliv, že potřebuji dříve lednici, protože mám děti a ne ten malý krásný kobereček do obývaku smilies/grin.gif, a pak přišel můj brácha a chvili to pozorovala řekl mi "Pupíku, to nedáš, ta zlatá klec na Tebe není, Ty potřebuješ svobodu"! A měl pravdu...i rozchod byl velmi těžký, spoustu věcí jsem si při tom uvědomila...,ještě po letech mě naháněl, myslela, jsem, že z něj skončím v Bohnicích...Prostě to ze ženskýma ty starší chlapi už umí...
listopad 15, 2019 06:51
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]