O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NEKONČÍCÍ CESTA DO PEKEL PDF Tisk E-mail
Pondělí, 11 listopad 2019

Výsledek obrázku pro peníze na ruku

Jako sociálně vyloučená lokalita je označováno místo, kde se soustřeďují lidé, poznamenaní exkluzí neboli sociálním vyloučením. Takovým prostorem může být městská čtvrť, ulice, dům či skupina domů nebo oddělená osada. Specifickou roli při exkluzi hraje etnicita. Kromě chudoby a vyloučenosti obyvatel bývá prostředí sociálně vyloučené lokality poznamenáno nízkou kvalitou bydlení, špatnými hygienickými poměry a zvýšeným výskytem rizikových forem chování tamních obyvatel, jako je kriminalita, alkoholismus, narkomanie či gamblerství.(wikipedie)


 

 

 

 

 

Ulice přeplněné odpadky a špínou, nezaměstnaní obyvatelé s maximálně základním vzděláním a život v chudobě – takový je obrázek sociálně vyloučených lokalit. Největším úskalím je právě nízká úroveň vzdělání a špatné podmínky pro děti. Nejedná se pouze o notoricky známý Chánov nebo litvínovský Janov. V ČR je podobných míst přes 600.

 

Když se devatenáctileté dívce - jedné z matek ze sociálně slabých rodin, narodila dcera, sestry v porodnici zarazil vyplněný dokument o otcovství. Otcem dítěte byl šestasedmdesátiletý nemohoucí invalidní důchodce. Po necelých třech měsících zemřel a dítě od té doby pobírá už roky sirotčí důchod.

O testy otcovství žádná z radnic nepožádá a neexistuje tak důkaz, který by potvrdil, že za otce novorozenců se účelově vydává některý z důchodců. Okresní správy sociálního zabezpečení ověřují vztah zemřelého k dítěti z rodného listu. Pokud tam je zemřelý muž uveden jako otec, správa sociálního zabezpečení dále nezkoumá, zda byl otcem skutečně.  V Česku je nyní zhruba 40 tisíc dětí, které pobírají sirotčí důchod po svých zemřelých rodičích.  Průměrný sirotčí důchod po valorizaci od 1. 1. 2019 činil  7 046 Kč (základní výměra 3 270 Kč + procentní výměra 3 776 Kč).

 

Problémem je, že sociálně slabí jsou stále nezaměstnaní. Sociálně slabí však pracovat nemůžou, protože se jim to nevyplatí. Dost z nich nějaké to řemeslo umí, ale když budou oficiálně zaměstnaní, budou muset platit exekuce a všechny možné závazky. Takhle mají všechny možné podpory, ze kterých nikdo nic nevymůže, a načerno si mohou přivydělat.

Sociálně je vyloučila okolní společnost, takže vznikla sociálně vyloučená komunita. Do komunity nastupují následně neziskovky, poradci, terénní pracovníci, antikonfliktní týmy, sociální poradci, výchovní poradci, sociálka, inkluzisti, speciální pedagogové atd. (Mj. kde je 20 let slibované navázání dávek na školní docházku a veřejně prospěšné práce?)

 

A to jejich stále propírané příšerné bydlení v totálním svinčíku: když nikdo nevyžaduje po nájemnících dodržování Domovního řádu a placení nájmu, tak to nikdy nebude lepší. Sociální pomoc pro zdravé a mladé by se měla naplňovat lůžkem v ubytovnách. Kdo chce víc, měl by přiložit ruku k dílu a respektovat pravidla. Rozdávání hotovosti nepojištěným je cesta do pekel.

 

Mj. když si přípravu zákona o sociálním bydlení (který už mělo MPSV připraveno v paragrafovém znění) vzalo ve snaze získat politické body do své gesce MMR a po půl roce zjistilo, že neví, jak na to, a tak vyhlásilo jakési výzvy na dotace pro obce v rozsahu 1 mld., a když obce zjistily sešněrovanost podmínek těchto dotací a půjček, tak se přihlásili zájemci v objemu sotva 10%.

 

 

 

Výsledek obrázku pro romské dětiV období od 1. ledna 2014 do 31. května 2015 realizovalo Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky výzkumný projekt, nazvaný "Analýza sociálně vyloučených lokalit v ČR". Cílem projektu bylo zkoumání vývoje sociálně vyloučených lokalit a porovnání aktuální situace se stavem v roce 2006. Součástí projektu bylo také vytvoření souboru interaktivních map těchto lokalit.

 

Na základě zmíněného projektu bylo zkoumáno 606 sociálně vyloučených lokalit na území 297 obcí a měst v Česku. Celkový počet obyvatel zkoumaných lokalit byl odhadnut na 95 000 - 115 000, přičemž více než polovinu (53%) z tohoto počtu tvořili lidé ve věku od 16 do 60 let a dalších 43% děti do 15 let. Podíl nezaměstnaných osob v produktivním věku byl zpravidla odhadnut na 80 - 85%, přičemž podíl osob se základním vzděláním činil přibližně 75%.

 

 

 

Řešení? Dodnes nikdo na nic – co by řešením opravdu bylo – nepřišel. Nemá smysl vymýšlet si nějaké virtuální příčiny a pojmenovávat to jinak, než to ve skutečnosti je. Vnější vlivy jsou zcela irelevantní. Na obhajobu "sociálně vyloučených" nutno ale uvést, že pracovat jistě umějí, protože dříve většinou pracovali a nevybočovali tak hrubě z civilizovaného společenství jako v dnešní době. Ale holt dnes jednoduše mohou…

 

Tohle je jen konstatování,

na víc se asi nezmůžeme. Nezvládli to ani 

ti před námi.

 

  d@niela

 


Komentáře (29)add feed
... : Mikin4
Imigranti do komunisty 40 let systematicky zbidacovane zeme neprijeli, tak budeme zase resit Romy. smilies/shocked.gif
Ja navstivil v lete 1982 se svym kamaradem - anglikanskym pastorem Stewartem - cikansky tabor ve Skotsku a bylo tam cisto, uklizeno a vetsina lidi byla zrovna v praci. Stewart me rikal, ze se to povedlo diky mnohalete peci a pomoci socialnich pracovniku a ze to podle neho nici romskou kulturu. Tomu jsem se musel pousmat...
Mezitim v Cesku palili komunisti Romum maringotky, zavirali je a vubec - nutili nasilim menit styl zivota. A vysledek se dostavil. Akorat ze presne opacny.
Zmenit povahu lidi da spoustu prace, trpelivosti, porozumneni a penez. Ale komunistickou diktaturou zkazene obyvatelstvo bude radeji poslouchat jednoducha hitlerovska reseni soudruhu Okamury a Zemana. Protoze mysleni boli... smilies/shocked.gif
listopad 11, 2019 07:26
... : Míša šíša
Komunisti nutili Romy pracovat. Ó, jaká troufalost!! smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
listopad 11, 2019 07:50
... : Anicka 1
Tady je jedine reseni; vsem merit stejnym metrem. Protoze cim vic se s ho.nem mazes, tim vic smrdi.
listopad 11, 2019 08:01
... : NČČ
Tohle už je docela silný kafé: Komunisti pálili cikánum maringotky a zavírali je ...

No, tak si jen vzpomínám, jak cikáni houfně, po stovkách, dostávali nový byty 3 plus 1 v novostavbách, podle Havla v králíkárnách (dneska se cena jednoho metru čtverečního v králíkárně pohybuje mezi 60 až 80 tis. Kč za m2). Bylo jich plný sídliště Bohnice i sídliště Černý most. Jejich dosavadní byty byly "vybydlený", národním výborem označený jako zdravotně závadný. Stálo mě to tehdá velký úsilí, abych jeden takovej byt v Libni po cikánech, kteří za zdravotně závadnej byt dostali dostali byt v novostavbě, získal jako neobyvatelnej s tím, že na vlastní náklady ho zobytním a poté zažádám o zpětné zařazení do "bytového fondu". No, začal jsem od podlahy, taky ručně majzlíkem sekal metr široký zdi pro vyústění plynových kamen na fasády, taky řezal železný trubky a na třínožce řezal závity pro plynový potrubí ... Bylo toho moc, vlastně nic tam nebylo v pořádku a všechno jsem dělal v mimopracovním čase a za naše prachy, co jsme s novomanželkou vydělali. A pak jsem ještě musel odevzdat povinnej úplatek technikovi z národního výboru, aby to bezproblémově zkolaudoval a uvedl zpět do "bytovýho fondu".
Taková je SKUTEČNÁ PRAVDA o komunistický perzekuci cikánů!!! Žádnej cizinec z pralesní pastoušky mě nebude poučovat o něčem, co si možná přečetl někde na ser veru Romea.
Spoustě jeho blábolů a choromyslnejch halucinací se klidně vychechtám, ale o cikánech mi skutečně lhát beztrestně nebude.
listopad 11, 2019 08:50
... : moira1
souhlas s NC. Bydleli jsme roky nad echt cikanskou rodinou v panelaku. Neprala bych to ani Mikinovi...
Zatimco bila matka musi do sveho prvnaka investovat 3-4 tisice na skolni vybavu, cikanka prijde na urad, natahne ruku a dostane poukazku. A vsichni taji dech, jestli se to jeji cikane vubec ukaze.
A tak je to se vsim...
listopad 11, 2019 09:38
... : Michal
Nemůžu si pomoct ale musím pochválit sociálizmus. Aspoň v péči o ty nechtějící se přizpůsobit a dělat.
Kdo nepracoval pracoval v kriminále a za ubytování a stravu musel platit ze své beztak bídné mzdy. Kdepak sociální dávky. Kdepak bydlení zadarmo, kdepak ty sirotčí důchody. Kdepak - ale, však víte co myslím.
listopad 11, 2019 09:41
... : mamča
Jak je vidět, jinde to jde :
http://www.azbestus.cz/co-mi-vadi/paraziti-asocialove-neprizpusobivi-nekdy-se-tyka-dokonce-i-romu/cikani-ve-svycarsku-/
listopad 11, 2019 09:53
... : *deeres*
Triků, jak se dostat lehko k penězům, tak těch Romové znají mraky. Organizace, které mají za úkol je převychovat, tak ty jim snad i radí, jak na to. A, že jich je:

Rada vlády pro záležitosti romské menšiny

• Oddělení kanceláře Rady vlády ČR pro záležitosti romské menšiny
• Sekretariát Rady vlády ČR pro záležitosti romské menšiny
• Výbor pro spolupráci se samosprávami a koncepci romské integrace
• Výbor pro Evropskou Platformu a Dekádu romské inkluze
• Monitorovací výbor pro činnost Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách
• Komise pro vybudování Památníku romského holocaustu
• Platforma pro začleňování Romů
• EU Roma Network
• Výbor expertů pro romské záležitosti při Radě Evropy
• Národní demokratický institut pro vedoucí národních romských agentur
• Evropské centrum pro prevenci a kontrolu přenosných nemocí mezi Romy

Koncepce, strategie:
• Koncepce romské integrace na období 2010-2013
• Koncepce romské integrace na období 2014-2017
• Zpráva o stavu romské menšiny v ČR
• Materiální a sociální revitalizace sociálně vyloučených lokalit
• Monitoring situace romských komunit v ČR
• Podpora terénní práce
• Podpora romských poradců pro obce s rozšířenou působností
• Podpora koordinátorů pro romské záležitosti
• Strategie podpory sociálně vyloučených romských komunit při sčítání lidu, domů a bytů v roce 2011
• Ethnic Friendly zaměstnavatel
• Akční plán pro Romy a Sinty
• Deklarace o narůstajícím anticiganismu a rasistických útocích proti Romům v Evropě
• Evropský školící program pro romské mediátory
• Prevence sociálního vyloučení a komunitní práce
• Dekáda romské inkluze 2005-2015
• Akční plán Dekády romské inkluze 2005-2015
• Středoevropská romská strategie v rámci Visegrádské čtyřky

Podpora koordinátorů romských poradců
MARE ČHAVE - ASOCIACE ROMSKÝCH OBČANSKÝCH INICIATIV
Cikne Čhave
Čačipen
Český západ
Čhave Jilestar
Čhavorikano lima – Kroužek her a nápadů o.s.
Demokratická aliance Romů ČR
Demokratický svaz Romů
Dětský hudební a taneční soubor CIKNE ČHAVE
Dětský klub 10
DROM - romské středisko
Dům romské kultury o. p. s.
Etnická asociace ETNICA
Hnutí občanské solidarity a tolerance
IQ Roma servis
Kale jakha - Rožnovský svaz Romů
Khetane-Spolu
Klub pomoci Romům
KoCeRo - komunitní centrum Romů, o.p.s.
Komunitní centrum Chánov
Kotec o.s.
KULTURNÍ A ZÁJMOVÉ SDRUŽENÍ ROMŮ
Kulturní svaz občanů romské národnosti
Lačhe Čhave
Liberecké romské sdružení
Muzeum romské kultury Brno
Muzeum romské kultury, o.p.s.
Muzeum romské kultury, státní příspěvková organizace
Nadace Open Society Fund Praha
Nadace R-MOSTY
Nadace rozvoje občanské společnosti
Nevo dživipen (Občanské sdružení Nový život)
Nevodrom - Sdružení moravských romů
Nevodrom - Sdružení moravských Romů ČR
Nová škola, o.p.s.
o.s. Pardubických Romů
O.S. Romů Integrace NOVUM Chomutov
„Občanské sdružení ""Sdružení Romů sev. Moravy"""
Občanské sdružení Amare Krupka
Občanské sdružení DŽIVAS
Občanské sdružení ESTER
Občanské sdružení olašských Romů
Občanské sdružení pro romský národnostní tisk ČR
Občanské sdružení přátel města Milovic
Občanské sdružení ROMANE ČHAVE
Občanské sdružení Romodrom
Občanské sdružení Romů - NEVO DROM
Občanské sdružení Romů - základní organizace Třebíč
“Občanské sdružení Romů ""ADAM"""
Občanské sdružení Romů Rakovník
Občanské sdružení Spektrum
„Občanské sdružení ŠES-T škola etnicky smíšená - ""Tolerance"""
Občanské sdružení za lidská práva rómských občanů
OPIM - organizace na podporu integrace menšin
OS Galerie Romale
OS Orlických Romů
OS Romů rychnovského regionu
Pomozme olašským Romům
Rada Romů města Chomutova
Ratolest Brno, o.s.
Regionální sdružení DŽENO Ostrava
“Regionální sdružení olašských dětí a mládeže ""FEDER ROMA"""
Romane Čhave
Romane čháve-romští chlapci
Romea
Romské občanské iniciativy ČR
Romská SŠ sociální s.r.o.

RÓMSKÁ UNIE
Romské křesťansko-vzdělávací sdružení Matice romská
RÓMSKÉ OBČANSKÉ SDRUŽENÍ - STŘEDISKO PRO LIDSKÁ PRÁVA
Romské občanské sdružení Karlovy Vary
Rómské občanské sdružení mládeže OV Louny
Romské sdružení občanského porozumění
Romské sdružení Savore
Romské sdružení Šluknov
Romské studentské informační centrum Athinganoi
Rozvojové občanské sdružení Tolerance Šumava 2000, o.s.
Sdružení broumovských Romů
Sdružení dětí a mládeže Romů ČR
Sdružení DŽENO
Sdružení Chrastavských Romů
Sdružení kolínských Romů
SDRUŽENÍ PŘÁTEL ROMSKÉ KULTURY
Sdružení přátel romské Střední školy sociální
Sdružení Romano jasnica
"Sdružení romských žen Berouna ""BEROMA"""
Sdružení Romů a národnostních menšin Plzeňského kraje
Sdružení Rómů a národnostních menšin v České republice
Sdružení Romů a národnostních menšin v ČR o.s.
Sdružení Romů a národnostních menšin v Hodoníně

Sdružení Romů České republiky
SDRUŽENÍ RÓMŮ ČR LOVOSICE
Sdružení Romů Kopidlnska
SDRUŽENÍ ROMŮ MĚSTA LITVÍNOVA
Sdružení Romů města Mostu
Sdružení Romů v Náchodě
Sdružení Romů v Žádovicích
SDRUŽENÍ SLOVÁCKÝCH ROMŮ
Slovo 21
Sociální sdružení Romů-základní organizace Hodonín
Společenství Romů na Moravě (Romano jekhetaniben andro Morava)
Společnost přátel časopisu Romano Džaniben
Sportovní Federace Romů ČR
Svaz Romů v Břeclavi
Svaz sdružení Romů
Tolerance a občanská společnost (OS Tolerance)
Unie Olašských Romů
Vize Romů Rokycany

Na čtyři stovky českých ghett a přiznaných cca 300.OOO občanů romské národnosti to docela ujde.
Kolik jich je doopravdy, to se neví, protože by to byl rasismus.
listopad 11, 2019 10:00
... : mila1
Asi se něco hodně zmastilo, protože za mojeho mládí jsem vídala Romy pracovat - ve výkopech, na stavbách, teď zřejmě místo nich pracují Ukrajinci. Zdraví mladí chlapi se procházejí po Kladně v době, kdy ostatní lidi pracují, ve značkovém oblečení, vedle sebe nafintěnou těhotnou manželku, tlačící kočárek a za ruku 2-3 děti. Ten děs, když se do paneláku přistěhuje romská rodina.. Ikdyž ne všichni jsou stejní, najdou se mezi nima i velmi slušní lidi, kteří to ale mají těžké z obou stran, romové jimi opovrhují a bílí jim nevěří. Co s tím? Rozhodně přestat s pozitivní diskriminací, všem měřit stejně, donutit romské rodiny, aby posílaly děti do školy. Je to běh na dlouho trať..
listopad 11, 2019 10:01
... : NČ
To snad, Deer, radši nečíst. Děsivej výčet!

Holt je to tak, že cestáři v.v. ze zemljanek ze severních pralesů to v chorobných představách vidí jinak a mají nutkavou představu, že o svých bludech musí přesvědčit i inteligentní lidi, kteří, na rozdíl od nich, mají oči, uši i mozek.

Já osobně chovám nezměrný sympatie k Lence, která pancharty, lezoucí jí krást do zahrady, sundala holí z plotu tak, až kvičeli jak podsvinčata. Snad jen, že by bylo ještě lepší, kdyby je z toho plotu sundala holí tak, že už by nezakvičeli.
listopad 11, 2019 10:31
... : doktor
Nezapomínejte na Ústí nad Labem - Krásné Březno a jeho Matiční a čtvrt Předlice.Deer,ano škoda,nechat cikány kočovat,bylo po problémech.

listopad 11, 2019 12:53
... : Vodoměrka
Správně, Mikine, jedna věc se soudruhům komunistům musí nechat... na příživníky a nemakačenka si uměli došlápnout... i cigáni chodili do práce nebo nechodili a bručeli za mřížemi a lepili pytlíky... zato dnes si krásně natahují ruku pro sociální dávky a od nich se to učí i někteří bílí... ale to tam u vás znáte taky, ne?
listopad 11, 2019 13:09
... : Bara
Taky mam zkusenost. Kdyz jsem jeste bydlela v Praze na Vinohradech, dostaly v nasem dome v prizemi byt (dve mistnosti) starsi manzele, cikanskeho puvodu, pry domovnicky. Od te doby, kdy byl v baraku klid a poradek se otocenim kouzelneho proutku vsechno zmenilo. Celym domem se siril smrad mocoviny, polite lepkave schody, nedopalky cigaret, sirky, papiry, hned rozbite proskleni v litackach pri vchodu do chodby a najednou jich bylo v tech dvou mistnostech snad 15. Pan byl hluchonemy, tak se po stoupackach sirily jeho skreky a rvani, slavili a hadali se skoro kazdy den, nejlepe vecer az do brzkeho rana…...a nikdo s nima nehnul. Jak to dopadlo nevim, odstehovala jsem se.
listopad 11, 2019 14:35
... : Mikin4
Sebehla se cela ves a panovi pravi,
celej svet to vi uz dnes, ze retez mravy nenapravi.
Jan Werich
-----------------------------------------------
Kdyz jsem byl malej kluk, zil jeste muj nevlastni strejda Heinrich (po valce Jindrich) ktery pracoval jako ridic - instruktor pro StB. Jednou nam hrde vypravel, jak ho vzali soudruzi na zasah proti problemove cikanske rodine. Ve 4 hodiny rano vyrazili dvere bytu, ve kterem bylo asi 10 "cigosu" a s baterkami v leve ruce a pendreky v prave ruce to tam rezali tak dlouho, "dokud se to neprestalo hejbat". Moje maminka chtela vedet, co by se stalo kdyby tam byly i deti. "To vis ze tam byly i decka", smal se jeji naivite strejda Heinrich...
-----------------------------------------------
Pamatuji si jak jsem pri jedne ze svych navstev rodneho Ceska sel kolem hrajicich se deti, kdyz se z okna panelaku vyklonila maminka jednoho z nich a kricela: "Pepo, kolikrat jsem ti rikala, ze si nemas hrat s ciganama?"
Doufam, ze si ta stejna pani ten samy den nekde na internetu stezovala, ze cikanske deti zdrzuji ve skole vyuku, protoze neumi cesky.
----------------------------------------------
Po sametove revoluci se ukazalo, ze jsou Romove zijici na druhe strane byvale zelezne opony vzdelanejsi, civilizovanejsi a pracovitejsi. Protoze s nimi namisto rezani pendrekama a nasilnym stehovanim do mest nekdo pracoval, nekdo se jim venoval a pomahal jim. Ze jedna obetava ucitelka vyda za padesat komunistickejch pendrekaru.
Ale vykladejte to malemu, ceskemu clovekovi. Tomu se styska po rychlych stalinistickych resenich. I presto, ze to nikam nevedlo. smilies/tongue.gif
listopad 11, 2019 14:44
... : Bara
Loni ukazovali u nas v holandske TV reportaz z romskeho gheta nekde na periferii Bratislavy. Hruza. Musela jsem se smat a zaroven stydet. Spinave deti, bezzubi dospeli, otlucene domy, rozbita okna, kolem dokola svincik jak nekde na smetisti, mladik vysel z domu a hned se otocil ke zdi a vymocil se pred zraky kameramana a zurnalisty, deti hraly fotbal s plechovkou od coly. Pri rozhovorech vsichni zduraznovali jak jsou diskriminovani, nikdo jim neda praci, detem je ublizovano ve skole, prozivaji rasizmus, v bytech nemaji topeni, kameraman zajel na zed kde koukaly jen trubky od urezanych radiatoru. To, ze je prodali do sberu uz reporterum zapomneli rici. V TV to bylo prezentovano tak, ze je stale jeste hodne etnickych narodu, kteri nejsou akceptovani spolecnosti. Chudaci!
Byt zurnalistou a zivit se tim znamena, ze by si mel nejdrive zjistit vsecha pro a proti a pak jit delat reportaz, za me dostal nedostatecnou, ale to nemeni nic na tom, ze z toho vyplynulo, jak jsou Romove utiskovani a nedostanou sanci.
listopad 11, 2019 14:53
... : d@niela
nejhorší je to, co mi kdysi dávno vysvětlil jeden radní, nebo jak se jim tehdy říkalo (ale to je jedno):

když jim nedáme alespoň nějaké bydlení a nějaké dávky, tak neskutečně vzroste kriminalita. (a vysvětlil mi, proti komu by se ta kriminalita především obrátila).

Takže je v podstatě v celkovém měřítku levnější a jednodušší vydávat nějaké ty dávky, než ubytovávat rodiče ve vězení, jejich děti v dětských domovech... A to ještě ne běžných, protože vzhledem k tomu, že děti takto vedené nemají žádné sociální návyky, nemohou být zařazeny mezi běžnou populaci, nejprve se musí alespoň trochu vzdělat.

Ano, je bohulibé všechno to snažení, rozhodně jsou úspěchy, jsou cikánské rodiny, které jsou jak se říká "papežštější než papež" - tedy nesmírně čistotné, pracovité, vzdělávající se, ale ty jsou bohužel tak trochu na hraně - trvá, než je přijme většina, a nenávidí je menšina. Ale - bohužel, to jsou jen kapky v moři...
listopad 11, 2019 15:42
... : mila1
Danielo, právě o takových vyjímečných Romech jsem se tady zmiňovala. Ke známému se do paneláku přistěhovala romská rodina. Pochopitelně se všichni lekli, co bude následovat - nájezdy dalších Romů, kteří přijedou na návštěvu. Nic podobného se nestalo. Ti přistěhavší jsou naprosto v pohodě, čistotnější než mnohé jiné partaje, když mají službu na chodbě, tak se všechno blyští. Takovým fandím a je mi jasné, že to mají hodně těžké. Ale zbylých 95 procent se chová tak, že "po nás potopa".
listopad 11, 2019 16:40
... : *deeres*
Já to tu už kdysi psala. Taky domovnický byt, také na Vinohradech, tři děti, z toho jedno mimino, v jedné místnosti, kachlová kamna, studená voda a záchod ve sklepě. Ona domovnice, on slévač ve slévárnách Kladno. Na rozdíl od domu, kde bydlela Bára, my měli dům perfektně uklizený, včetně kovaného krouceného zábradlí, který pořád leštila nějakým klůckem. Nepovedl se jim jenom ten nejstarší syn, Elemír, nakonec skončil v kriminále. Prostřední Alena vystudovala nějakou střední školu, ten nejmladší nevím. Problém byl jenom, když byla výplata a přikvačili příbuzní, ale on je vždycky srovnal.
V ČKD u nás dělala celá cikánská rodina, dělali v galvanice, hnusnou smradlavou práci, kde jste lehko přišli k nějakému úrazu a výpary zničit si zdraví. Práci, kterou nikdo jiný dělat nechtěl. Jenže si tam vydělali, my ostaní jezdili v trabantech, oni měl saaba z tuzexu.
Ale to bylo za socíku, nikdo jim nic zadarmo nedal a pokud nepracovali, tak byli příživníci a už jeli. Dneska je většina z nich v dospělém věku invalidní a z toho se jim pak počítá důchod, ačkoliv nikdy nepracovali. Dětičky pobírají zase sirotčí, to když je přihlásí na nějakého kmeta, jako otce a on umře, nebo dostávají přídavky na pěstounskou péči. To je další finta, kdy mamina přihlásí několik ze svých dětí na svoji matku, která už nemůže rodit.
listopad 11, 2019 16:49
... : Mikin4
Cetl jsem pred casem v ceskych novinach zajimavou reportaz. V jakemsi oboru kvalifikovana pani hledala telefonem praci. V nekolika firmach ji tu praci napevno prislibili s tim, ze ji nutne potrebuji natolik, ze ma nastoupit hned pristi rano.
No a kdyz ukazala svou tvar ve dverich, nezamestnali ji nikde. Hadejte proc?
Ono by to vazeni chtelo ubrat na rasismu. Nerikam ze by nastal pres noc nejaky zasadni zvrat, ale kazdy krucek se pocita.
Hrozne je, kdyz rasistum podlezaji i populisticti politici, vcetne pana prezidenta. smilies/sad.gif
listopad 11, 2019 19:38
... : Bara
Clovek by rekl, ze nekteri neumi cist a psat, protoze chodit do skoly se chodi snad jen vyspat, ale v zakonech se vyznaji perfektne a na co maji narok vedi taky mozna lepe nez socialni pracovnice…..
listopad 11, 2019 19:38
... : Bara
On je totiz problem v tom, ze kdyz das praci Romovi, tak je skoro pravidlem, ze jeden den prijde, druhy den ne, pak zase par dni jo a zbytek tydne si sam vezme volno. Tak vezmes radeji nekoho, kdo je rad, ze ma praci a hned mas zkusenost napodruhe. To, jak se k nim lide chovaji si sami zavinili….
listopad 11, 2019 19:47
... : Bara
Tobe to Mikine proste neda, ze? Toho pana prezidenta nezapomenes proste nikdy zduraznit.

Kdyz pred roky z duvodu rasizmu a diskriminace masalne opousteli Romove Ceskou republiku a emigrovali do Kanady a Britanie, tak kdyz tam byli tak vitani a meli se tam tak dobre, ze se pak zase vraceli. Protoze ani v Kanade a Britanii nelitaji peceni holubi do huby a bez prace nejsou kolace, kdezto v Cechach se jim to dari.
listopad 11, 2019 19:58
... : Mikin4
NČ:
Holt je to tak, že cestáři v.v. ze zemljanek ze severních pralesů to v chorobných představách vidí jinak a mají nutkavou představu, že o svých bludech musí přesvědčit i inteligentní lidi, kteří, na rozdíl od nich, mají oči, uši i mozek.
Já osobně chovám nezměrný sympatie k Lence, která pancharty, lezoucí jí krást do zahrady, sundala holí z plotu tak, až kvičeli jak podsvinčata. Snad jen, že by bylo ještě lepší, kdyby je z toho plotu sundala holí tak, že už by nezakvičeli.

Raduji se NČ z toho, ze jsi nam zde dal opet nahlednout do sve siroke duse, ktera jest plna moudrosti, tolerance a lasky k bliznimu. smilies/wink.gif
Jen malou opravu bych si dovolil: tebou zmineny "cestar ze zemljanek a severskych pralesu" je ve skutecnosti clovek zijici ve vlastnorucne postavenem srubu (ktery neni narozdil od ruskych zemljanek zakopan pod zemi, ale je naopak kvuli permafrostu metr nad zemi).
A jeste jedna drobnost - ten clovek pracoval pro vladu Yukonu jako HEO-2, tedy graderman. Docela vazena profese, kde se plati od $30 vyse.
Sakra Pepo, kde se ve vas, kteri jste se cely zivot ohaneli vladou delniku a rolniku bere ta nenavist k lidem, kteri neco umeji a dokazou se tim narozdil od vas slusne zivit? smilies/wink.gif
listopad 11, 2019 20:11
... : Mikin4
Z důvodů nevhodnosti a vulgárnosti příspěvku vymazáno.
listopad 11, 2019 20:36
... : mila1
Mikine, těch šancí, co tady ROmové dostali a dostávají, je rozhodně víc, než jste jim dali vy v Kanadě. A sám jsi přiznal, že si tam necháváte jen ty, co chtějí pracovat a co chtějí, aby jejich děti studovaly. No a ty ostatní nám šupem vracíte zpět. Nehledala bych pořád chybu jen u nás, v Česku, chyba je někde jinde. Jen si to přiznat, že.
listopad 11, 2019 20:43
... : Mikin4
Milo, od te doby co Kanada uznala ČR za "bezpecnou zemi", tak automaticky vracime vsechny ceske obcany, kteri zde pozadaji o azyl. Jejich etnicita nebo barva pleti na to nemaji zadny vliv.
V dobe kdy tomu tak jeste nebylo, probihala rizeni o statutu uprchlika rovnerz nezavisle na etnicite. Ti kteri neuspeli byli pochopitelne vraceni, ale dobrovolne se vratila i spousta z tech, kteri azyl dostali.
Dost jsem se o to v te dobe zajimal, tak uvitam jakekoliv dotazy. Protoze se me zda, ze tomu procesu navzdory snaham ceskeho velvyslance v Kanade pana Jelinka dodnes mnoho lidi nerozumi.
listopad 11, 2019 21:12
... : Gabra
Jsem z Teplic. Dnes nám sdělili, že od ledna 2020 tu bude fungovat další centrum pro bezdomovce. Je to na webu Žít Teplice. Spolek Květina, který se o bezdomovce stará, má už další prostory v Řetenicích, ve kterých to bude. A od města na to dostanou peníze. Prý to bude logicky navazovat na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici, kterou tu máme od jara a kde se předpokládá větší koncentrace lidí bez domova závislých na alkoholu.
Dod háje, takže nám sem svezou všechny toxikomany, alkoholiky a bezdomovce z celého kraje….a až nebudou mít na cestu zpět zabydlí se nám v lesíku,či u školy Vždyť ta škola je od toho dotovaného centra jen kousek!!!
To teda pěkně děkuji. Doufám,že pak taky posílí policejní dohled v Řetenickém lesoparku a okolí ZŠ Buzulucká, aby se tam naše děti, co denně chodí pěšky domů ze školy,nebály projít!!
listopad 11, 2019 21:39
... : mila1
Ještě k té diskriminaci malých Romů na školách. Chodívala jsem na kurzy angličtiny, pořádaly se v budově zvláštní školy, kam docházeli převážně Romové. Když jsem viděla, jaké vybavení mají učebny tam a porovnala to s učebnami, kam docházely moje děti, bylo mi docela smutno.
Já vidím jedinou cestu, jak Romům pomoct a to je přes vzdělanost jejich dětí. Ale - proč se zavedl povinný předškolní rok i pro děti, které to nepotřebují? Proč někdo nevyhodnotil, kolik Romů své děti do povinné předškolní výchovy neposílá? Je nutné, aby nejdříve uměli česky a potom šli do první třídy. Proto byli asi někteří malí Romové úspěšnější v britských nebo kanadských školách. Zřejmě byli zařazeni do tříd, kam chodili cizinci a předpokládalo se, že anglicky neumí.
Potom bych zajistila, aby si romské děti mohly úkoly udělat ve škole a aby si domů nic nenosily. Ne každé pochází z prostředí, kde by se učení fandilo.
A hlavně - problém je, že romské děti v současnosti vidí, že jejich táta nechodí do práce a bere dávky. Jak je to má motivovat učit se..
Míkine, není to vůbec jednoduché.
listopad 12, 2019 09:23
... : Mikin4
Souhlasim Milo a jednoduche to opravdu neni. I kdyz se tak zde nekterym zda... Jen jedna vec k tomu co jsi napsala - my tady mame jen jednu skolu a na kazdem stupni jen jednu tridu. A uz jsem byl svedkem prichodu rady deti, ktere neumely vybec anglicky a zadnou specialni vyuku taky nedostaly. Obcas pomohl nejaky asistent... A vsechny ty decka se naucily rec tak rychle, ze uz za par mesicu pomahaly vlastni rodicum s vyplnovanim ruznych lejster.
Takze je fakt hrozny, kdyz deti vidi jak fotr nechodi do prace a bere davky a stejne hrozny je, kdyz si ty stejne deti nehraji se svymi vrstevniky. Podle me je chyba na obou stranach...
listopad 12, 2019 22:56
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]