O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DOMY S PAUZOU PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 07 listopad 2019
Související obrázekJeden by tomu nevěřil, ale je jich na světě docela kvanta, jo, fakt. Domů, kterým chybí někde mezi patry jedno celé patro... Představte si dům, který má dejme tomu šestnáct sedmnáct pater, a nahoře jedno chybí… Prostě nic, nic – a pak zas to pokračuje výš. Přitom, když se na dům podíváte, tak vypadá normálně, jen tam jedno oficiálně není. (Ale současně je.) Ne, fakt jsem nic nepila, jen se směju tomu, jak jsou Amíci neskutečně pověrčiví… A taky ochotní vyhovět - tedy vyhovět pověrčivým. Bázlivým. No, kdyby zas nevyhověli, asi by byl menší kšeft :-))) 

 

Mj. jsem přesvědčená, že po přečtení tohoto článku si budete přepočítávat písmenka vašeho jména: )))

 

 

Výsledek obrázku pro 13. patro

 

Je toho tady hodně zajímavého, abych to řekla jaksi kulantně. Tohle je záležitost, na kterou mne upozornil jeden řemeslník, který se mnou dnes jel někam nahoru. Do 15. patra, myslím. Já do svého třináctého. To je totiž právě to patro, které v mnoha zdejších věžácích chybí.

 

Buď se to řeší systémem dvanáct, další čtrnáct, nebo dvanáct a pak „dvanáct A“. Jedna moje známá, která je takhle postižená, že nebydlí ve třináctém, ale v tom dalším, co se jmenuje jinak, to vysvětluje velkou pověrčivostí, že číslo třináct jednoduše přináší smůlu.

No, a kdo na ni chce mít dokonce vystavený dekret?

 

 

 

 

Ačkoli věda žádné pověry nepřipouští, patří neodmyslitelně k našim životům. Kde se vůbec vzala ta pověrčivost a proč zrovna číslo třináct?

Kristus povolal 12 apoštolů a sám byl třináctý u stolu při poslední večeři Páně. Papež Řehoř zval denně ke stolu dvanáct chudých, aby s nimi pojedl. Jako třináctý se k nim měl tiše přidat anděl. V Talmudu se píše: Jednou bude izraelská země rozdělena na dvanáct dílů, třináctý připadne králi Mesiáši.

Třináctka je tedy jakýmsi svatým završením a i v židovské kabale jde o šťastné číslo. Kabala totiž rozeznává třináct bran nebeské milosti, třináct posvátných řek a třináct nebeských pramenů ráje. Třináct roků podle židovské tradice trvala stavba Šalamounova paláce, třináct je počet Hospodinových vlastností.

 

Symbolem třináctky je havran, nositel smrti a ptačí král melancholiků.

Snad právě zde vzniklo rčení o třinácté komnatě.

V runové magii je třináctá runa (eoh) spojována se smrtí a všemocnou bohyní, sloučeninou dobra i zla.

Záleží na tom, jak je výklad postaven, ale většinou číslovka třináct znamená změnu. Na tarotové kartě třináctky je smrtka zobrazena v podobě kostlivce, seče nejen úrodu, ale i hlavy a životy.

Vyznavači kabaly navíc připojují písmeno mem, které souvisí s ženským principem a třinácti božskými atributy.

 

Hebrejsky se třináct řekne echat, přičemž numerická hodnota čísel, která v hebrejštině symbolizují každé písmeno, je také třináct. Alef = 1, chet = 8, dalet = 4. Slovo i jeho numerická hodnota mají stejný význam.

 

V třinácté knize Jonathana Cotta o magii čísla 13 je uvedeno, že pověru o tomto čísle vyvolal pátek 13. října 1307, kdy byli na příkaz Filipa Sličného hromadně zatčeni templáři. Napoleon Bonaparte prý odmítal jíst u stolu, k němuž bylo pozváno dalších dvanáct lidí.

Hudební skladatel Arnold Schoenberg byl třináctkou natolik posedlý, že více než dvacet šest let (2x 13) počítal, že zemře. Což se mu v podstatě podařilo 13. července 1951 – 13 minut před půlnocí, kdy mu manželka gratulovala k přežití dalšího osudného dne.

Numerologové považují třináctku za pomyslnou hranici, která je symbolem života i smrti, předělem mezi naším a paralelními světy. Je spojována i s talentem či genialitou.

 

Tak, a to by bylo asi tak vše – takže jen závěrem:

pokud máte ve svém jménu třináct písmen, budete mít štěstí ďábla.  Jack Rozparovač, Charles Manson, Jeffrey Dahmer, Theodore Bundy a Albert De Salvo mají ve svých jménech 13 písmen.

d@niela

 


 

Komentáře (6)add feed
... : andrea
Mám ve jméně 16 písmen, tak že se mne nikdo bát nemusí. Tedy, většinou smilies/wink.gif
To s tou pověrčivostí je opravdu zajímavé, těch pověr, co nás provází životem, je opravdu hodně - třeba babička nikdy nešlápla na kanál.
listopad 07, 2019 16:37
... : Mikin4
Puvabna cast vynikajiciho filmu Apollo 13 s Tomem Hanksem v hlavni roli je, kdyz si z toho cisla delaji astronauti pred starterm srandu.
Pak jim bouchly palivove clanky a nastal srumec. Se stastnym konce.
A Rus na Mesici jeste nebyl.
listopad 07, 2019 17:04
... : kyttka
Mám ve jméně 13 písmen, pokud budu brát Ch jako c a h. Narodila jsem se 13. Super, tak moc díky, Danielko smilies/wink.gif
listopad 07, 2019 18:21
... : *deeres*
Vlastně jsem také pověrčivá a přes kanály nechodím. Nikde třináctku nemám, jméno mám dlouhé jak Lovosice, ale nebála bych se toho.
Američané třináctku považují za nešťastné číslo, dokonce to má název triskaidekafobie. Fobií z čísel je víc, ze čtyřky – tetrafobie, z šestky – hexafobie i z osmičky – oktofobie. A nakonec i z ďábelského čísla 666 - hexakosioihexekontahexafobie. Šílené slovo.
Ale zrovna třináctka má i druhou stranu.

Podle Pythagora, byla věda čísel odjakživa základem všech věcí a číslo 13 je nejtajemnějším ze všech čísel, protože to je číslo přeměny. Bylo to jedno z nejvíce uctívaných čísel v dávných kmenových a domorodých kulturách, kvůli počtu lunárních měsíců v měsíčním cyklu roku. Magická třináctka tak odjakživa reprezentovala smrt a znovuzrození současně, jako 13. měsíc uzavření jednoho roku a otevření dalšího současně. Oba, muslimský i židovský kalendář stále fungují na tomto principu a 13. měsíc je měsícem jejich náboženských svátků.
13 za šťastnou považují také stoupenci víry Sikhů.


A jak je to vlastně s tou pověrčivostí a čísly? Asi jako v tomhle vtipu:

Když sečtu datum narození mojí tchýně s počtem vylomených zubů na hřebenu, vynásobím počtem pater hotelu Intercontinental, odečtu svojí roční čistou mzdu, tak se dostanu až k číslu 18 (to je jako 6 6 6, takže apokalypsa) ve skutečnosti to je 6.den v týdnu, kdy musím jít do hospody přesně v 6:06 hod. Sice nevím jestli AM, nebo PM, ale bude to večer, ráno mají ještě zavřeno.
listopad 07, 2019 19:03
... : Milene
Mně je 13 tak nějak ukradená. Určitě ji nepovažuju za nešťastné číslo. Moje vytoužená dcera se také narodila 13tého. Jen v práci, když vyjde na pátek, tak spíš z legrace voláme: "To zas bude den". A pokud nějaký problém někdy přijde tak: "Vždyť je pátek třináctého, to se dalo čekat." Kanály nějak nevnímám. Na druhou stranu, když potkám kominíka, hledám knoflík, abych si něco přála. Myslím, že jsem ho nepotkala již několik let. smilies/angry.gif
listopad 08, 2019 07:59
... : doktor
Danielko nedalo mi to a počítal jsem.Výsledek?Jo dobrý,jen deset.Bezva počtení,holt Amerika ,země tisíce možností.Ahoj
listopad 08, 2019 12:11
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]