O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZKUSILI JSTE - ČI KOUŘÍTE MARJÁNU? PDF Tisk E-mail
Pátek, 01 listopad 2019
Pár informací pro nezkušené: Účinky v případě kouření se dostavují v řádech sekund či minut. Svého vrcholu dosahují přibližně po deseti minutách a trvají 1 - 4 hodiny (v závislosti na užitém množství). Nízké dávky vedou k navození klidu a vzrůstajícího pocitu dobré pohody, doprovázené jakýmsi stavem zasněného uvolňování, pocitem žízně a hladu, zejména chuti na sladké.

 

 

 

 

 

 

Změny ve smyslovém vnímání, živější vnímání zrakových, sluchových, čichových, hmatových a chuťových vjemů mohou být doprovázeny pronikavými změnami ve způsobu myšlení a jeho vyjadřování, často se dostavuje přeceňování časových úseků. Velmi se prohlubuje i prožitek z hudby. Při vyšších dávkách může nastoupit takzvaná „vysmátost“, kdy se uživatel směje všemu a sám vlastně neví proč.

 

 

 

 

Wave.rozhlas.cz: Colorado dva roky po legalizaci konopí: klesá kriminalita a stoupají daňové výnosy Někdy tyto záchvaty mohou trvat i desítky minut a nedají se zastavit. Po stavu euforie může nastat stav, kdy člověk nemyslí vůbec na nic a jen kouká do prázdna nebo se mu chce spát.  Tolik wikipedie.

Jsou už na světě státy, kde se může používat jako léčivo, případně – jako u nás, u sebe můžete mít až deset gramů, ale pokud to u vás najde policie, hrozí vám pokuta. (Viz jejich seznam níže.)

Konopná léčiva, která se nyní tak propagují, však nemají až takovou moc. Jejich užívání k léčbě úzkostí, depresí či jiných duševních problémů nelze dostatečně ospravedlnit, neboť o jejich pozitivních účincích neexistuje dostatek důkazů – naopak rizika z užívání konopných léčiv převažují nad výhodami.

 

 

Látka THC sice může být prospěšná pro lidi s roztroušenou sklerózou, chronickou bolestí a úzkostí, jejich neuroprotektivní vlastnosti mohou být nápomocny při léčbě chorob jako Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby. Ovšem psychózu jen zhoršuje. Kouření marihuany totiž zvyšuje riziko akutních psychotických příznaků, přičemž právě mladí lidé trpící úzkostmi a depresemi jsou skupinou, jež má nejvyšší pravděpodobnost toho, že se na konopí stane závislou, pokud ho delší dobu bude užívat na denní bázi.

 

Během posledních čtyřiceti let bylo provedeno mnoho klinických testů ohledně nepříznivého účinku kanabinoidů na duševní zdraví člověka. Konopí je sice dnes již v některých státech světa běžně užíváno k úlevě od neuropatické bolesti a bolesti celkově, úlevě při nevolnostech a také pacienty trpícími spasticitou.  Lékaři a pacienti si však musí uvědomit, že existují současně i mnohé důkazy o rizicích kanabinoidů. Jejich užití k léčbě příznaků běžných duševních poruch je tak třeba opravdu zvážit.

 

Jedním z nejzajímavějších potenciálních využití marihuany je bez pochyby léčba rakoviny. Konopí je dnes ve světě běžně předepisováno k zlehčení průběhu nežádoucích účinků spojených hlavně s chemoterapiemi. Provedené studie předpokládají, že by se konopí mohlo využívat hlavně při léčbě rakoviny prsu, kůže, plic, i také při nádorových onemocněních mozku.

 

 Související obrázek

 

 

JAK JE TO S MARIHUANOU VE SVĚTĚ?

 

Země, ve kterých si můžete v klidu zapálit jointProdej marihuany je v Nizozemsku povolen jen ve specializovaných provozech. Tolerováno množství pro vlastní spotřebu je 5 gramů. Kouření na veřejnosti je zakázáno, ale policie ho toleruje.

V Norsku přistupují k marihuaně odlišně.  Do méně než 15 gramů to vnímají jako množství pro vlastní spotřebu, ale i tak vás nemine pokuta, a to v rozmezí 170 – 1720 eur. Pokud máte u sebe více než 15 gramů, tak se připravte na vězení.

Portugalsko přistupuje k drogám zcela odlišně než ostatní země. V této zemi jsou totiž uživatelé vnímáni jako nemocní.

Prodej nebo koupě je v celém Španělsku zakázáno, ale pokud máte u sebe malé množství, tak se nemusíte ničeho obávat. V zemi je povoleno pěstovat dvě rostliny pro vlastní spotřebu. 

I v Švýcarsku si můžete zapálit jen v tom případě, pokud je to malé množství pro vlastní spotřebu.

Uruguay zcela legalizovala marihuanu v roce 2013. Můžete si ji koupit a kouřit, jak se vám zachce. Uruguay takto bojuje proti kartelům, které na černém trhu obchodovaly s touto látkou.

V Peru je legálních 8 gramů pro vlastní spotřebu, při větším množství se připravte na vězení.

V Kolumbii můžete mít u sebe maximálně 22 gramů. Nicméně prodej je i nadále nelegální. Na své zahrádce si můžete vypěstovat 20 rostlin.

Ekvádor povolil 10 gramů pro vlastní spotřebu. A tak jako všude, prodej je nelegální.

Na Jamajce, v zemi marihuany, je rovněž nelegální. Věřili byste tomu?

Jako zajímavost závěrem uvádím, že v Severní Koreji je marihuana považována za zcela obyčejnou rostlinu. Takže nikoho tam nezajímá, co s ní děláte… 

 

Ve Spojených státech dnes marihuanu užívá minimálně jednou ročně odhadem 38,4 milionu lidí. Číslo zahrnuje vedle legálních uživatelů i odhad počtu těch, kteří si ji kupují na černém trhu. Plných 36 procent uživatelů marihuany přiznává, že ji užívají denně, 59 procent jich marihuanu užívá alespoň jednou týdně. Téměř polovina uživatelů marihuany v USA, přesně 45 procent, jsou lidé ve věku od 25 do 44 let. Bohužel mezi rizikovými uživateli přibývají i starší ročníky, největší nárůst se eviduje v kategorii 55 až 75 let.

Související obrázek
 

 

 

Ostatně – marihuanu tam prý stejně čeká skvělá budoucnost. Tvrdí to alespoň aktuální zpráva washingtonského institutu New Frontier Data, podle níž by se v roce 2025 na legálním trhu jen v USA mohlo prodat marihuany až za 30 miliard dolarů. Stostránková zpráva vychází z analýz stávajících prodejů, z očekávání zákazníků i pěstitelů, vývoje poptávky, ale například i ze situace na černém trhu. 

 

 

A závěrem pár dotazů:

 

Zkusili jste marihuanu? Jak na vás účinkovala?

Jste pro její legalizaci - tedy nejen k lékařským účelům?

 

d@niela

 

 

 

 

Komentáře (8)add feed
... : Mikin4
Marihuana je uz legalni i u nas v Kanade a podle nekterych statistik v jejim koureni vedeme. smilies/smiley.gif
Me to moc nerika - kdyz jsem kdysi zil ve Vancouveru, zkousel jsem, ale ucinky se nedostavily. Pak najednou ano a nejakou dobu me to bavilo. Pak to ale zacal byt "trip" jako kazdy jiny a dokonce i nuda. Ted si dam puff tak jednou za rok na nejake party, obcas je to prijemne, ale mit to rozhodne nemusim.
Marihuanu povazuji za mnohem mene nebezpecnou nez treba alkohol (o tvrdych drogach ani nemluve), ale na lidech kteri ji kouri pravidelne cely zivot je to poznat. Jsou v jednom kuse "nekde jinde" a neni s nimi kloudna rec.
listopad 01, 2019 05:59
... : Josef Kouba
S Mikinem souhlasím ohledně "trávy" stoprocentně. Občas na nějaké párty. I tam si z deseti lidí potáhne jen několik. Návyková tráva není. Pro stát to je ale velká finanční ztráta. Jedinec si z kvalitní marihuany potáhne maximálně 2 až 3 x, popíjí nealko a je mu 3 hodiny příjemně. Alkohol a tráva do hromady nejde. Navíc je to velice levné. Z jedné cigarety je příjemně 5 či 6 lidem a pokud by podobného výsledku chtěli dosáhnout, rovná se to 5 lahvím vína společně vypitým a piva do sebe musíte nalít alespoň 3 litry. Jedno doporučení. Viagra prý stojí hodně peněz, potáhněte párkrát trávu a výsledek je úžasný. Jdu si zapálit, v Kanadě můžeme. Ale místo baby budu v náručí držet heligonku a zahraji si. Koupil jsem si do harému již v počtu 8. Je to Italka a jmenuje se Stradelle.
.


listopad 01, 2019 06:58
... : *deeres*
Zkusila, bylo mně jenom blbě a ještě to smrdí, za mne tedne, já se mám ráda. Navíc jsme přesvědčena, že dlouhodobým užíváním se stane z mozku lejno.
Pravidelní uživatelé mívají problémy s pamětí, pozorností, myšlením a učením, a to nejenom bezprostředně po požití drogy.Roste roziko infarktu a plíce dostávají zabrat dehtovou náloží. Následkem je chronický kašel, rozedma plic, záněty průdušek.Marihuanový kouř obsahuje vyšší koncentrace rakovinotvorných benzantracenů a benzpyrenů a tedy i větší riziko výskytu rakoviny.
To se netýká jenom plic, ale také dutiny ústní a jícnu.
Marjánu tedy pouze pro její léčebné účinky při zdravotních potížích a to ne vždy v podobě kouření, nikoliv jako pravidelné užívání drogy
listopad 01, 2019 08:43
... : Josef Kouba
deeres
Zkusila jednou, a je to jasné, informace bez jakýchkoliv osobních zkušeností jsou stoprocentní. Přeci to v TV říkají. "Vědci" to píší. To je jako s politikou.
S chlastem i s drogami na doraz, se potýká určité procento, ale to se pohybuje okolo 3-4%. Dalších 60% popijí pravidelně, ale mají to pod kontrolou. Já v mém okolí neznám nikoho kdo by bez trávy nemohl být. Ale těžkých alkoholiků bych vyjmenoval dost.
listopad 01, 2019 09:29
... : NČ
Vloni mi něco málo vyšlo a prej dobrý. Letos jsem draze koupil 8 semínek a ani ťuk. Kdyby aspoň třeba pšenka, ale ani ťuk. Tohle jsou těžký věci, když nemůžete prodejce semínek ani nějak prásknout, aniž byste práskli sami sebe. A oni to vědí. Takže jsem před rokem nadějně začal a zcela beznadějně letos skončil.
Nehulil jsem nikdy, nevařil chutnej čaj, ani nepekl perníčky. A tak už i s kozlem dožijem.

Myslím, že jestliže je legální alkohol, není důvod, aby byla nelegální tráva. Dá se dneska už snadno prokázat i v dechu i v krvi, takže prokázat zavinění "pod vlivem" není problém. To spíš je problém ve státní zlodějně, která si nechce nechat vzít monopol na svůj nechutně předraženej kšeft. Přitom by stačilo, doplnit zákon.
A to už zase parlament špekuluje o možnosti povolení nějakýho množství alkoholu u řidičů, cyklistů, vodáků. Podle mě je nulová tolerance jedna z velmi dobrých věcí, kterou tady máme. Nojo, ale co tomu říká Evropa, žejo. Musíme být přeci Evropští. Tak bych ty poslance, propagující alkohol za volantem, s chutí poslal do *****e, nebo na silnici, kde je sejme nějakej přivožralej dacan. Jako by to nestačilo teď, když máme nulu. Až povolej 0,5, chtěl bych vidět, kdo si spočítá, jestli dvě piva jsou málo ale třetí už je moc. A jak asi budou soudy zacházet se mnou, když se mi pod auto namotá blbej vožrala na kole? Nojo, ale máme přeci demokracii a musíme být Evropští!!!
listopad 01, 2019 10:01
... : *deeres*
Koubo, Koubo, nemusím hned zkoušet jestli když hupnu z okna, tak se rozsekám na chodníku stejně, jako můj předchůdce. Ale já to stejně zkusila a opět výsledek, jako u jiné drogy. Moje fyzično se toho chtělo okamžitě zbavit a bylo mu jedno jak.
Co se týká marjány, tak to jsem znám hned dva případy v přímém přenosu. Ten jeden,mladej nkluk do třicítky, tak ten skončil na psychiatrii a dodnes je drogově závislý už na tvrdých drogách, s typickými následky takového života. Ten druhý, moje věková kategorie, tak ten si marjánu s vysokým THC pěstoval už v dobách, kdy ostatní naivové, jako kuřivo používali technické konopí, co si ukradli někde na poli a domnívali se, že takto se dostanou do rauše. Ten si pravidelným hulením obstaral rozedmu plic a i když už dávno s tím přestal, tak pořád trpí výpadky paměti. On teda tvrdí, že to není marjánou, ale že mu věkem sračkovatí mozek.
listopad 01, 2019 10:37
... : doktor
K léčení ANO! K hulení to je k zneužívání NE!
listopad 01, 2019 13:21
... : Krakonoš
Zkusil jsem v době hraní s kapelou mockrát, zcela bez jakýhokoli rozpoznatelnýho účinku. Asi mi chybí nějakej gen. Takže ani nepěstuju. Mně stačí ke spokojenosti velmi mírná konzumace alkoholů a vobčasná fajfka. smilies/cheesy.gif
Vo negativních účincích na mozek zejména mladíků při dlouhodobým užívání jsem přesvědčenej, pár jich znám vosobně, dnes už to mladíci nejsou a kdyby to šlo, vrátili by čas. Jejich cesta životem se dost zkomplikovala. Ale je to prakticky totéž, jako když to někdo přehání s chlastem. Vo tom, že jsem pro legalizaci všeho a všude, jsem už tu v minulosti mockrát psal.
listopad 01, 2019 13:26
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]