O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

POSTMODERNÍ AKTIVISTICKÝ NIHILISMUS - 2. PDF Tisk E-mail
Pátek, 11 říjen 2019
Přejít na obsah
POSTMODERNÍ AKTIVISTICKÝ NIHILISMUS - 2.
Strana 2
A jsme tu zpátky u nihilismu. Určitě jste si báječně pochutnali – alespoň pohledem – na té níže uvedené vepřové pečínce, takže se nyní můžeme vrátit k tématu. Tentokrát to budou aktivistické ideologie. Co to znamená? Jaké to jsou? Jsou to iluze, které nejsou založeny na realitě, nerespektují lidskou přirozenost. Aktivistické ideologie jsou samy od sebe bezhodnotové.

 


 

 

 

Obvykle se to projevuje relativismem. Podle toho jsou si všechny lidské bytosti rovny ve výsledku, nikoliv pouze příležitostmi. Naši předkové vybudovali civilizaci, ale my se o ni musíme dělit s ostatními lidmi na světě, kteří se o nic nezasloužili. Jeden druh sexu koná přirozené povinnosti k lidskému rodu a vede k plození dalšího pokolení, druhý druh sexu toto nekoná. Ale na oba je pohlíženo shodně, rovnost ve výsledku je přednější všeho, záslužnost neexistuje.

 

A tak, přátelé, v multikulturní iluzi jsou si všechny kultury rovny. Jedna je tolerantní a má vyspělá pravidla života, druhá je násilnická a netolerantní. K oběma se však musí přistupovat shodně. Přitom žijí společně v jednom admixture s rovnými právy, a není vůbec jasné, pravidla které kultury platí, když jsou nekompatibilní. Pravidla jedné kultury nelze nadřídit nad pravidla druhé, to by neodpovídalo t.zv. lidským právům. Společnost tedy nemůže mít společná pravidla, pro všechny platná.  

A - vzniká chaos.

 

Výsledek obrázku pro greta thunberg

A je tu další nepříjemnost:  bezprincipiálnost, bezhodnotnost a bezcílnost. Ekologističtí aktivisté bojují proti globálnímu oteplování.

 

Aktivistka Gréta vystupuje na globální konferenci OSN. Ovšem, kdyby se jí někdo zeptal na konkrétní věci, třeba odkud ví, že za oteplování skutečně může lidská činnost, ať to tedy dokáže, a potom, ať tedy vyjmenuje nějaká opatření, kterými lze oteplování řešit, nejspíše neodpoví.

 

Oteplování, pokud je vůbec způsobeno lidskou činností, je především vinou zaostalých zemí, jejichž obyvatelstvo neobyčejně roste a znečišťuje cokoliv, na co sáhne, včetně moří, a drancuje svoje přírodní zdroje a přírodu vůbec, vypásá savany, které se mění v poušť.

 

Proč tedy Gréta nehrozí svojí pěstičkou k těmto zemím? Kdo jí vlastně zkazil mládí? Tyto země?

 

Jenže zase je to jen nihilistické myšlení, ideologicky redukované na určité věci.

 

 

 

Pokud ideologičtí ekologové dnes mluví o nějakých hodnotách, je to zase jen zmanipulované ve prospěch nějakého úplně jiného cíle, nejspíše globální aristokracie, která v tom vidí zisky (to se ukázalo na případu našich solárních baronů).

 

Kdyby cíl měli, museli by mít řešení, plán, který by byl podroben diskusi. Pokud něco konkrétního chtějí, tak jsou to jen pubertální sny. Třeba, že zrušíme všechny elektrárny vyjma obnovitelných. Potom se asi odstěhujeme do jeskyň… Jim nevadí, že nic pozitivního nevytvořili, jen boří a nenávidí. Za svoje iluze neberou zodpovědnost.

 

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]