O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

O KOČIČCE A PEJSKOVI PDF Tisk E-mail
Středa, 13 únor 2008

Jedna panička, no panička, postaru by se řeklo stará panna, vlastní babičku; to se zhusta stává. Někdo fasuje babičky, někdo zase adolescenty, tak to bejvá. A ta prohlašuje, že je asi jediná, která na reformě zdravotnictví vydělává. Babička bydlí sama v jakési garsonce v jakémsi paneláku. Párkrát se jí povedlo se doma zavřít nebo lépe řečeno nenajít klíče.

    

 

 

 

 

      Hasiči pak se žebříkem vytloukli vokna a milou babičku poté vypustili z bytu. Klíče byly - jak jinak - samozřejmě v zámku zevnitř v pohodě pověšeny, ovšem babička si jich v záchvatu paniky nevšimla. Ale to sem nepatří.

 

     Ta slavná babička si platí sociální služby, je jich u nás v Ústí pár. Celkově 4 250 korunek měsíčně, což zahrnuje dovoz stravy, asistenci k doktorovi, praní prádla a úklid. Jídlo v ceně není, protože babička je diabetik, tak si dost vybírá a denní penzum se pohybuje okolo 130,- Kč.

 

     (Zajímavé, že krmný den koně se pohybuje okolo stejné částky...)

 

     No a babička musela s jakousi nemocí do špitálu. Takže ta panička šetří na jídle (+ 40,- Kč), na sociálních službách (130.- Kč), celkem 170 korunek.

 

      Pouze má velký problém s krmením kocoura, takže za nějakej peníz tam jezdí ta samá sociálka prostě a jednoduše jenom krmit tu ohavnou vypelichanou potvoru. Levná záležitost to není, takže výsledek těchto finančních transakci žádná sláva.

 

 

     Holt každé domácí zvíře stojí peníz a čas... Znám to z domova, „malá" Kateřina periodicky vede debatu - já chci psa.

    

     Když jí vysvětluji, ať tedy ráno zkusí vstávat v 06,00, chodit hodinu s vodítkem po Střekově a večer to samé (jenom pár dní cvičně), tak to se jí krutě nezamlouvá. Já žádnou psí potvoru už nechci ani zaboha, před pár lety jsem vlastnil (nebo spiše on mě) samovyvenčovacího psa Kubu, mimo jiné strašnýho ku*evníka, kolem dokola s ním jenom maléry. Furt nějaký ženský u mě a chtěly peníze na potrat své fenky. Já na ně měl systém - Držela, držela! Držela dobrovolně, držela - tak co! Máte si ji hlídat!

 

     Pak někde zmizel a mě to fakt bylo hodně líto. Jezdil se mnou za prací a jednou se jeden pán strašně divil, že to psisko drží v hubě konec měřicího pásma a maže s ním po poli pryč. Tak jsem mu vysvětlil, že to je speciálně vycvičenej stavební a geodetickej pes, mimo jiné dost drahej. Kroutil dost nedůvěřivě hlavou, ale viděl to na vlastní voči, tak co.

 

     Že si ten měřící bod vybral sám měřící pes Kuba dle svého gusta a nálady, byla ovšem úplně jiná kapitola....

 

Franta Bouška

 

 

Komentáře (12)add feed
Fando, drž linku ! : wendy
Ono to dětičky velmi brzo - většinou - omrzí a pak co ty se psem ? leda že bys ho zase dal vycvičit na geodeta, ale jestli na to máš..? Život nám neustále klade do cesty nějaké překážky. MY teda pejska venčíme už několik let s neutuchajícím nadšením, ale zase už nemáme doma ty děti. A je tak hodný, že ho můžeme brát i na návštěvy. Tak.
únor 13, 2008 07:52
Kuba reinkarnoval ! : bb
Je z něj geodet D.V., který při zpracování geometrického plánu vykázal takovou míru kreativity, že se s tím teď potýkají katastrální úřad, stavební úřad, projektant a dokonce i notář. Nějak se mu nelíbilo členění pozemků, tak sám o své vůli sloučil stavební a pozemkové parcely pod jedno číslo a odlišil to abecedními písmeny - takže sloučená parcela je teď 25/2 a, 25/2 b, 25/2 c atd. Úřady zprvu vše posvětili kulatými razítky, teď revoltují :-))
únor 13, 2008 09:17
no, to je hořší, : majda
Kuba pravej, byl velice plodnej, tak snad ten reinkarnovaný toho nevyvede stejně tolik smilies/grin.gif
únor 13, 2008 09:41
hm, : bb
možná by se měl věnovat spíš tomu plození potomků, než plození geo plánů smilies/smiley.gif
únor 13, 2008 09:47
Já teda : skaz
venčím hrozně ráda,ovšem mně se to venčí,když máme 100m za baráčkem les.Teda přímo chráněnou oblast a je tam nádherně.Tuhle v neděli jsme šli jako obvykle a manžel si musel odskočit do kčovíčka.Šel kolem kamarád a říká - venčíš co? A koukám že oba.
únor 13, 2008 10:30
já mám samovyvenčovacího kocourka, : Inka
ale na vyvenčování pejska se moc těším, alespoň budu muset chodit denně do lesa a ten mám málem za plotem. Nějak bych tu procházku denně uvítala, jen kdyby někdo řekl tak jdeme! Takhle se koucourek Tom venčí sám. Večer když přijdu naljeu mlíčko, udělám mu papání (protože jinak chodí a mňouká a mňouká, aby se náhodou na něj nezapomnělo), zapálím krbík, natáhnu se na chvilku na kanape v obýváku a nohy si hodím nahoru na opěradlo a třímajíc půllitrák s teplým čajem s citronkem, už je na mém břiše zavrtí se, leží a přede a přede....
únor 13, 2008 10:52
skaz, : Míša šíša
to je krásný! smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
únor 13, 2008 10:59
To je ale fešák, ten pesan na obrázku : Vodoměrka
smilies/smiley.gif smilies/grin.gif smilies/cheesy.gif smilies/wink.gif
únor 13, 2008 13:27
Vodoměrko, : bb
ten už tu taky jednou byl smilies/smiley.gif u historky o zloději buchet rovnou z plechu smilies/smiley.gif
typické, pesana si pamatuju, chlapa mušketýra ne
únor 13, 2008 13:46
Samo, že tu byl i s buchtama.... : Vodoměrka
Já to totiž musím prozradit, páč jsem šíleně pyšná, že paničkou toho krasavce jsem JÁ!

smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
únor 13, 2008 16:17
no, taky jeden ozdoba dámských ložnic :) psích dam, samozřejmě, : bb
rozhodně ho nepodezírám z toho, že by snad, nedejbože, lehával v posteli smilies/wink.gif

A ta paní s chlupatou číčou vypadá přesně tak, jak si představuju Alenu T.
únor 13, 2008 19:51
Jo, bb, tak tak... : Vodoměrka
... do postele by ani nečmuchl...


(ještěže Daniela vystřihla z té fotky jen jeho majestát a není vidět to ostatní - hahahahaha)
únor 13, 2008 20:21
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]