O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PŘÍBĚH ADAMA A EVY PDF Tisk E-mail
Pondělí, 07 říjen 2019
Výsledek obrázku pro adam and eveCo svět světem stojí, nachází se v něm vždy místo pro předvídače katastrof, ovladače větru a deště - a to ať už z důvodů kulatých letopočtů, božího hněvu a následných živelných pohrom, nebo ideologie. Naše "vědecká éra" dokázala své nové předvídače otitulovat a vzdělat, a zmátla tím nové generace. V podstatě se v ničem neliší, ani v jásotu užitečných idiotů, kteří vždy podporují to, čemu nerozumí. Ostatně - jak známo, kdo nerozumí ničemu, uvěří všemu...

 
 

 

 

 

Novodobým věřícím nevadí, že hlavní zakladatel teplotního šílenství, Michael Mann, autor "hokejkového grafu", byl před pár týdny konečně usvědčen kanadským Nejvyšším soudem z nespolupráce. Osm let totiž odmítal dodat naměřené teploty, z kterých prý sestavil svůj graf, až soud konečně řekl dost. Jinými slovy, šarlatán odmítl vyzradit, jaké teploty použil do svého grafu a kde je sehnal. Stejně jako středověcí alchymysté tajili recepty na výrobu zlata, i tento novodobý podvodník se zachoval dle tradice.

 

Výsledek obrázku pro michael mann climate

 

 

Jenže - co když se katastrofa opravdu blíží, a co když se pravidelně opakuje, a nemá co do činění s nesmyslným dogmatem emisí CO2 a sbíráním papundeklu z ulic?

 

V roce 1961 vydal Chan (Chancey) Thomas knihu, nazvanou "Příběh Adama a Evy" (The Adam and Eve story). Navázal na práce geologa Cuviera, ke kterému se pozitivně vyjadřoval Albert Einstein. Thomas věří a dokazuje, že zemská kůra se pravidelně přesunuje a znovu poskládá, a při procesu vymře velká část zemské populace; zdráhám se říci, že vymře naprostá většina. Dvoukilometrová vlna se převalí během půl dne přes kontinenty. Během dne se Grónsko a Antarktida přesunou k rovníku a Bengálsky záliv bude novým severním polem. Následně se roztátým ledem zvýší vodní hladiny, stejně jako před 7000 lety.

Geologové tento náhlý nárůst (o 70 metrů!)  zdokumentovali.

Proces se tedy opakuje zhruba každých 7000 let a předchází ho stále se zrychlující migrace magnetických pólů.

 

 Výsledek obrázku pro fossilis in alaska

  • Naše moderní mapování již registruje zmizelý kontinent v Tichém oceánu, jehož zbytky manifestují sochy Velikonočních ostrovů.


  • Yukonská řeka vydává fosilie lvů, slonů a koní, k nahlédnutí jsou v Anchorage na Aljašské universitě. 

  • Korálové útesy v Arktickém moři jsou další ověřenou věcí.

  • Jak vysvětlit staré legendy indiánů o slunci zapadajícím na opačné straně, dlouhé noci a dnech, kdy se slunce nehýbalo?

  • Kde se vzala příbuznost řečtiny a polynéskych jazyků, řeči jakutů a majských indiánů?

 

Všechno, co nějak nezapadá do našeho vnímání, třeba začne mít smysl pro toho, kdo má otevřenou mysl.

Thomas vysvětluje biblický příběh jako poselství dávných civilizací, cestu otce a dcery, kdy had symbolizuje vodu.

Ale, přečtete si to sami, je toho mnohem víc, ostatně CIA nabízí nyní knihu zdarma zde:

 

Naneštěstí, kniha je řádně cenzurována, obyčejným smrtelníkům je větší část nedostupná. Thomas nebyl žádný snílek, byl to vědec a analytik, spojil poznatky a pozorování trochu jinými přímkami.

 

Důkazů je více, nemá smysl je sem kopírovat a opisovat tak, co je dostupné.

Třeba vám zrovna tohle vysvětlí věci, které nezapadají do celkové ideologie.

 

Neútočte na Thomase, ptejte se spíš,

kde se vzali lvi na Aljašce…

 

 KASPER

 

Komentáře (32)add feed
... : Mikin4
Takze par poznamek z Yukonu:
Kde se vzali lvi na Aljasce? Uplne normalne. Oni zde na severu zkratka a dobre hezky dlouho zili. Nejednalo se ovsem o lvy jake dnes mame v Africe ( Panthera Leo), ale dnes jiz davno vynuleho Panthera Spelaea. Ten zil v subarktickem klima stejne spokojene, jako v nem dodnes zije sibirsky tygr (Panthera Tigris). Tygr indicky by narozdil od neho na severu neprezil.
No a co se slonu tyce, ti u nas nikdy nezili. Autor si je zrejme spletl s s Woolly Mammoths. Tedy s chlupatymi mamuty (Mammuthus primigenius).
Panu Kasperovi bych namisto potrhlych konspiracnich teorii, vyvraceni nazoru 97.5% klimatologu na globalni oteplovani a reci o "uzitecnych idiotech" doporucil navstevu Beringia Centre v nasem hlavnim meste Whitehorse. Zkuseni a vzdelani kuratori by mu mohli ledacos objasnit. smilies/wink.gif
říjen 07, 2019 04:08
... : NČ
Já nevim. Sotva můžu vědět. Třeba by Gréta mohla něco objasnit.

Tu knihu bych si někdy rád přečetl, ale ne v neznámym jazyce.
říjen 07, 2019 05:33
... : Mikin4
To je ale NČ jen tvuj problem, zejo? smilies/wink.gif
říjen 07, 2019 05:49
... : NČ
Odpovím ti parafrází vzkazu našeho prezidenta faráři Halíkovi:
"Považuju tě za natolik zanedbatelnýho, že bych ti prokázal příliš velkou čest, kdybych na tebe reagoval."
říjen 07, 2019 06:41
... : Mikin4
Bylo by zajimavejsi, kdyby se zde namisto pasna NČ ktery se poctive priznal k tomu, ze o tematu vubec nic nevi a anglicky nerozumi (proc do toho tedy vubec keca), objevil radeji autor clanku pan Kasper. smilies/wink.gif
Mam kontakt na par lidi z University of Alaska i Beringia Centre kteri se problematikou zabyvaji a rad budu tlumocit.
říjen 07, 2019 07:21
... : NČ
říjen 07, 2019 07:28
... : doktor
Mikine,díky za informaci.Nikdy jsem o takovém lvu neslyšel a tak mi tvůj komentář rozšířil obzory o zvířeně na naší planetě.Díky.
říjen 07, 2019 13:49
... : Mikin4
Neni zac, doktore. Ja se o to zajimam, protoze me fascinuje ze na Yukonu kde ziju pobihaly jeste pomerne nedavno potvory, o kterych se nam ani nesni. Nejen lvi, ale i obrovsti "kratkohubi" medvedi, obrovsti bobri a dokonce i velbloudi! To ovsem nemelo nic spolecneho s fantasmagoriemi autora clanku o dramatickych posunech kontinentu a 200-metrovych vlnach. To vse bylo na subkontinentu zvanem Beringia. Ten se tahl od sibirske reky Leny az po reku Mackenzie. Jizni hranici tvoril poloostrov Kamcatka. Existoval v dobach, kdy bylo na svete mnohem vice ledovcu nez dnes a hladiny mori byly proto nizsi. Beringii se ale ledovce vyhnuly, proto zde mohla na obrovskych stepich zit vsechna ta zvirata i prvni lide, kteri migrovali z Asie. Schvalne se podivej na tyhle obrazy: http://www.beringia.com/exhibits
Jestli nekomu ten styl pripomina akademickeho malire Buriana, tak ho bude mozna zajimat ze autor kreseb George "Rinaldino" Teichmann je take Cech. Pred lety kdyz byl na navsteve v Dawson City jsme spolu zasli "na jedno" a nakonec jsme zatvrdli az do zaviraci doby. smilies/smiley.gif Uzasnej chlap.
říjen 07, 2019 14:32
... : NČ
Už se cítíš lépe, doktore? Bacha na to, může se to vrátit.....
říjen 07, 2019 16:22
... : Kikinos
Oslíku Mikundo, jukónský Čukuageku. Svým vykakáním sena i z hlavy jsi potěšil hlavně Doktora. Škoda, že už nemůžeš radit na dalších webech, na kterých jsi nedávno dostal zákazy a už tam nesmíš. IÁ.
říjen 07, 2019 22:34
... : Mikin4
Jeste bych dodal dalsi zajimavost - zde na severu nezili jen mamuti, ale i mastodoni. Ti prvni byli vetsi a vyhynuli pozdeji. Zajimave je, ze oba druhy zily nejakou dobu dohromady. Kdovi, jak to souziti vypadalo.
Mastodoni byli rozsireni od Beringova more az po dnesni Nicaraguu. Preferovali teplejsi klima nez mamuti, ale "sloni" pana Kaspera to urcite nebyli.
říjen 08, 2019 03:46
... : Kikinos
Jyrko, jyrko, ty to zase motáš, vyď. To je článek o knížce. To se musíš zlobit na autora knížky, kterou jsi nečetl.
Když budeš číst o Snu noci Svatojánské, a budeš se zlobit, že to není o tvých pblíbených homoseksuálech, musíš se s tím obrátit na Shakespeara. Ty popleto.
Tak vidíš, a sám píseš jak byla všude zíma a jen na jukónu to na potvoru nezamrzlo a běhali tam velbloudi. To jsou paradoxy.
Odkaz na ty omalovánky je milej. To korálový moře v arktidě je tedy též z dob, kdy na severním pólu v době ledové byl hic, vyď jyrko?
Nediv se, že tě lidi nemaj rádi, když jen pomlouváš. Pokoj v duši a už ale opravdu žádnej alkohól.
říjen 08, 2019 10:41
... : Iris
Kikinosi - jste tu ve všeobecné diskusi, nebo tu jen pronásledujete Mikina? Ať máte spolu cokoliv, obtěžuje to, nemůžete si to vyřídit jinde a jinak? Můj názor.
říjen 08, 2019 12:51
... : Kikinos
Názor či otázka? Vyjadřujte se přesně, prosím. Děkuji.
říjen 08, 2019 13:23
... : Mikin4
Iris, ten pan se jmenuje Vohanka, nema to v zivote lehke a tezko s nim neco svedem. Skoda, ze se misto neho neozval autor clanku nebo nekdo jiny, kdo se zajima zmeny klimatu nebo praveka zviratka.
Ja pred par lety pracoval s nakladacem a mezi kamenim bylo neco, co vypadalo jako velky, podivne zahnuty kus dreva. Nastesti jsem nebyl liny slezt z masiny a prozkoumat to. Od te doby mam krasny mamuti kel. Mohl jsem ho velice dobre prodat, ale kdepak... smilies/smiley.gif
Mimochodem - toho malire jsem uz hezkych par let nevidel. Diky tomuhle clanku jsem zagoogloval a zjistil, ze se vratil do Ceska a otevrel tam studio.
říjen 08, 2019 14:07
... : Iris
Mikine, díky smilies/smiley.gif
říjen 08, 2019 14:09
... : andrea
Kikinosi, ať jste kdo jste, je velmi trapné takhle psát zmršenou češtinou. Ale ono asi platí "jaký pán, takový krám".
A jak psala Iris - vyjadřujte se buď ke článku či autorovi, ale nějaké své soukromé bojůvky si nechte na jindy a na jinde.
Je to hloupé...
říjen 08, 2019 16:02
... : kyttka
Bývaly doby, kdy jsem si Kudlanku otevírala v 5 hodin ráno a doufala, že už na ní bude něco nového. Dneska kouknu tak 3x za týden, s pocitem, že když to dělám tolik let, tak bych měla.

Asi je čas posunout se dál, založit si blog nebo FB stránku a přestat nevěřícně vrtět hlavou nad tím, co se tu v některých komentářích urodí.

Nevadí mi odlišný názor, ten tu má spoustu lidí a v pohodě budu diskutovat, argumentovat...

Daniela tu několikrát prosila, ať je to slušně. Tak holt se nebudeme posílat do prdele rovnou, ale odkazem na YT, budeme si prznit jména psaním tvrdých samohlásek po měkkých souhláskách a vyřizováním soukromě - virtuálních účtů i tady. Vlastně budeme? Ne budete, protože beze mě. Pokud se mi někdo budete chtít ozvat soukromě, můžete na mail Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny . A jinak se tu mějte tak nějak fajn.

Danielko, díky za roky hezkých posezení nad Kudlankou, ale už jsem přece jen moc stará a mám ráda kolem sebe klid a pohodu, i třeba jen ve virtuálním světě.
říjen 08, 2019 16:29
... : Kikinos
Tak si milé dámy přečtěte komentáře a samy suďte, kdo diskutuje k thématu a kdo napadá autora. Samy suďte.
říjen 08, 2019 16:44
... : Kikinos
Není v žádném případě odradit a vypudit kohokoliv z těchto stránek. Jelikož mikin používá nejčastěji pseudonymu “jyr”, má v akademii přezdívku Jyrka.
Příspěvky, které zanechává jinde jsou pro něžné pohlaví nepublikované a jsou pokud možno mazány. On sám ti může několik z nich okopírovat, budeli chtít.
Chápu, že rozhodují osobní sympatie. Přečti si znovu jak uráží autora článku zde a kniha samotná jej nezajímá. Zkus být objektivní. Jyrka ti jistě některé své komentáře překopíruje. Už se k nim zde i přiznal. Nebo to přejde mlčením, stejně jako diskuzní podněty a bude si mlít tu svou. Třeba tě tenhle způsob mluvy oslovuje a pak je to zajisté pochopitelné.
Co když je to trochu jinak?
říjen 08, 2019 18:22
... : NČ
No, Kytičko. Bývaly doby, to jo. Bývaly doby, kdy ještě za humny nečíhali vetřelci, tedy, spíš jsme o nich ještě nevěděli. Kdy jsme ještě měli srandu z tupých nařízení EU třeba o přípustné zakřivenosti banánů a ani ve snu nás nenapadlo, že to je tepve nevinnej začátek. Doby, kdy ještě samozvaná inteligence nerozlišovala lidi na inteligenty a burany, kdy …….
Je toho hodně, co se změnilo. A tady na Kudle se občas něco z toho odráží. Když pak někdo, namísto argumentů, dodává bez zdůvodnění svý osobní dojmy nebo přímo celý věty včera odeslechnutý z hlásných trub, aniž by o nich byl schopnej přemýšlet a jsa vyzván, obhajuje je zase jen prázdnýma odeslechnutýma frázema, dává tím přímo najevo svou vlastní úroveň a to pak někdy člověku ujede z huby (klávesnice) pravdivý ohodnocení, který ty ovšem odmítáš slyšet, protože toužíš jen po krásných slovech, hlavně slovech souhlasných, kdy každej zde souhlasí s každým, protože se přeci máme mít všichni rádi.
Určitě se k láskyplnýmu naplnění duše hodí víc četba Babičky nebo Broučků, leč věz, že ta doba jejich vzniku měla od lásky též hodně daleko.
říjen 08, 2019 19:21
... : Mikin4
Vsak si taky NČ staci precist tuhle diskusi. smilies/wink.gif
Mimochodem - Arktida ani Gronsko se behem jednoho dne na rovnik nepresunovaly a presunovat nebudou. A pohyb i vymirani zivocisnych druhu je zdokumentovan diky archeologum a dalsim vedcum pomerne presne.
Ti autorovi na jeho otazku: kde se vzali lvi na Aljasce? odpovedeli uz davno. Staci si o tom neco precist a nebude treba nasledovat prikladu ze Saturnina, kde se strycek - tovarnik presvedcil behem dramatickeho pokusu o tom, ze lit vodu do kyseliny je blbost. smilies/smiley.gif
říjen 08, 2019 19:39
... : Kikinos
Četl jsi toho chanceyho nebo ne?
říjen 08, 2019 19:51
... : Kikinos
Myslel jsem si to
říjen 08, 2019 20:20
... : *deeres*
Podle záznamů z ledovcového vrtu Vostok v Antarktidě došlo za posledních 400 000 let ve dvou případech ke snížení CO2, zatímco teplota T zůstala konstantní. Podobně tomu bylo ve dvou případech vzrůstu CO2, kdy T = konstantní. V jednom případě byla koncentrace CO2 konstantní a T klesla, zatímco v jiném případě T zřetelně stoupla, ale koncentrace CO2 zůstávala několik tisíc let konstantní. Z toho vyplývá, že klimatické oscilace byly nejen ovlivněny jinými faktory než změnou CO2, ale ony jiné faktory zcela zastínily jednoduchou závislost teplot a koncentrace CO2. V uvedených případech je velice pravděpodobný především vliv změn solární aktivity. Další vlivy, například změny koncentrace aerosolů, kolébavé změny osy rotace planety Země v Milankovičových cyklech, změny vegetačního pokryvu nebo magnetického pole, nejsou vyloučeny.
https://www.stavebnictvi3000.cz/clanky/klima-v-holocenu-proti-sklenikove-hypoteze
Přetištěno z časopisu Vesmír, jenomže Gréta to nečetla, to by jinak demonstrovala proti tomu, aby se osa země při rotaci nevychylovala a slunce nevykazovalo takovou aktivitu.
říjen 08, 2019 22:09
... : Mikin4
Chvalim deeres, ze se narozdil od tech dvou panu co si sem prisli jen zanadavat aspon drzis tema. Jo, najdou se lide, kteri o globalnim oteplovani narozdil od 97.5% klimatologu pochybuji. Ti stastlivci ovsem neziji v mistech, kde posledni roky tak rychle rozmrza permafrost, nebo v primorskych nizinach, ktere zaplavuje rychle stoupajici hladina oceanu.
Clanek o kterem je zde rec propaguje znacne fantasticke teorie o pohybu Arktidy ci Gronska do tropu behem jedineho dne (to znamena zhruba rychlosti tryskoveho letadla) a jako konecny dukaz nam doporucuje se zeptat, kde se vzali lvi na Aljasce.
Jsem rad, ze jsem na tu otazku mohl uspokojive odpovedet. smilies/wink.gif
říjen 09, 2019 06:01
... : NČ
Pochvala z jukónu, to je jak dar z nebes. Škoda, že já jsem té výsady zbaven.
říjen 09, 2019 11:21
... : Kikinos
Já už bych ho nehrotil. Netušil jsem, že byl lopata a nakládal kamení. To tak nějak vysvětluje vše. Je úžasný jak se i sám pochválí.
říjen 09, 2019 11:49
... : Krakonoš
Aha, takže když člověk nezatleská zcela zjevnejm 3,14****inám ve fantasmagorickým článku vo dvoukilometrový vlně a jednodenním přesunu Grónska s Antarktidou k rovníku, tak je zřejmě klimatickej alarmista stiženej "gretenismem". Tak to jsem rád, že vím, která je ta správná víra dneška. Jen jsem měl pocit, že tyhle bláboly se vyčerpaly před rokem 2012, kdy k těm všem strášlivejm katastrofám mělo dojít, a vod tý doby je pokoj. No, někdo zřejmě napjatě čeká na konec světa už sedmej rok. smilies/grin.gif smilies/cheesy.gif
Mikine, Iris, čau lidi! smilies/grin.gif smilies/grin.gif
říjen 09, 2019 22:25
... : NČ
A zase demagogie z Krkonoš, na úrovni vědeckýho rozhodnutí: "Je vyloučeno, aby předmět těžší než vzduch mohl létat."
říjen 10, 2019 05:35
... : Kikinos
Latentní, infantilní touha pojmenovat se po jednorožcích a postav z pohádkového světa. To fakt nepříjde nikomu divné, že na jukónu nebyl led ani v zimě za tmy?
říjen 10, 2019 10:58
... : Mikin4
Co chcete vysvetlovat nestastnikovi, ktery nechape ani rozdil mezi ledem (ice) a ledovcem (glacier). Led mame na Yukonu kazdou zimu, glaciating se nam vyhnul i v dobe ledove. Tvorba ledovcu zalezi i na srazkach, vzdusnem proudeni, geografii a dalsich vecech.
říjen 11, 2019 02:49
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]