O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KAŽDÉ RÁNO VODU S CITRÓNEM PDF Tisk E-mail
Sobota, 28 září 2019
Určitě jste to četli, všude v „babských webech“ se doporučuje po ránu voda s citrónem, protože pak budete hubnout… No, nevím, jak je to opravdu, ale rozhodně je dobré se po probuzení napít vody s trochou citrónu a k tomu můžete pro vylepšení přidat špetku kvalitního zázvoru a kurkumy. Je taky lepší pít raději vlažnou, protože tu tělo lépe vstřebá a vy mnohem lépe zaženete žízeň - a nastartujete metabolismus.
 
 
 

 

 

 

Voda s citronem obsahuje vlákninu pektin a díky ní se ve vašem těle zrychlí látková výměna. Právě tím urychlíte metabolismus. Vymačkaná citronová šťáva obsahuje spoustu vitaminů a antioxidantů. Kromě vitaminu C, B a provitaminu A je citron také zdrojem vápníku, draslíku, fosforu, hořčíku, železa, zinku a pektinu. Všechny tyto důležité vitaminy a minerály dohromady podporují srdeční činnost, kyselina askorbová mimo jiné udržuje v dobrém stavu všechny pojivové tkáně, chrupavky a kosti.

 

Přestože je citron hodně kyselý, jako potravina působí paradoxně zásaditě. Citron patří mezi silně alkalické potraviny, které vyrovnávají pH v organismu. Díky pravidelnému popíjení citronové vody tak napravujeme škody, které pácháme překyselováním těla masem, cukrem nebo alkoholem.

 

Citrony rovněž obsahují látky zvané flavonoidy, které pomáhají při různých zažívacích potížích. Šťáva citronů podporuje tvorbu kyseliny chlorovodíkové v žaludku, a  tím pomáhá k lepšímu trávení i těžšího jídla.

 

Výsledek obrázku pro citrón png

 

 

Obecně gastroenterologové radí pít citronovou šťávu jako ochranu před vředovými chorobami. Citron také díky své zásaditosti účinkuje jako přírodní lék při pálení žáhy a podporuje činnost jater při produkci žluči. A i ta je nutná pro bezproblémové zažívání.

 

O léčivých účincích citronu asi nelze pochybovat. Léčebné účinky byly popsány už na konci 17. století. A vy si možná ještě vzpomínáte, že vám v dětství rodiče na nachlazení chystali teplý čaj s medem a citronem! Kromě toho, že citronová voda má příznivé účinky pro hubnutí a organismus, pomáhá například i na nehty. Jde však již o venkovní použití a recept je takový, že se dva citrony vyždímají do misky av této šťávě se nechají prsty močit zhruba 10 minut. Zajímavostí ale je, že citron pomáhá i na vlasy. Pro mastné vlasy se aplikuje citronová šťáva z 1 citronu na 20 minut, pro suché vlasy z 2 citronů a spolu s 2 dcl olivového oleje.

 

Pokud Vás trápí mastná pleť, dá se použít polovina citronu, která se vyždímá do 1 dcl vody a následně se nanáší na pleť. Výborný je tenhle recept i jako přírodní odličovadlo. Po skončení si obličej jednoduše vypláchněte běžnou vodou a je konec. Pokud Vás trápí více akné, tak podobný recept je možné použít i na mírně vysušení a antiseptické účinky pravidelně, nejlépe jeden až dvakrát týdně.

 

 Výsledek obrázku pro citrón png

 

 Tak dobré chutnání,

d@niela

 

 

 

 

Komentáře (4)add feed
... : Kimi
Znám to a funguje to na sto procent.
září 29, 2019 22:50
... : *deeres*
Jak u koho, napít se ráno vody s citronovou šťávou, tak ty žaludeční vředy sichr dostanu.
Já se zase dočetla tohle a zrovna mně je po požití teplé vody s citronem na hladový žaludek dost blbě.

https://zeny.iprima.cz/diety/hubnete-pomoci-vody-s-citronem-pozor-na-nezadouci-ucinky
září 30, 2019 10:24
... : doktor
Danielko děkuji,ano znám a docela to funguje.Hezký den.

září 30, 2019 12:28
... : Milene
Jeden čas jsem zkoušela po ráno pít teplou vodu s citrónem. Ale nevím, jak to fungovalo. K hubnutí tedy u mne rozhodně ne. Ale určitě jsem do sebe dostala vitamin C.
říjen 01, 2019 08:54
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]