O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DVA BRATŘI PDF Tisk E-mail
Úterý, 17 září 2019
Můj manžel má staršího bratra Adama, který je miláček rodiny. Byl naplánované a očekávané dítě. O pár let později se „nedopatřením“ narodil Petr, můj manžel. Za více než 20 let, co jsme s manželem spolu, řekla moje tchýně několikrát, dokonce i přímo do očí mého manžela, že existuje pouze proto, že si jednak jeho otec tenkrát nedával pozor, a taky že už bylo pozdě na potrat. Nedělám si legraci. Je to hrozné, ale Petr je na to za svůj život už zvyklý, naopak si z toho dělá legraci.

 

 

 

 

Ale cokoli se týče Adama, je pro  své rodiče to nejlepší na světě, navzdory tomu, že téměř ve všem v životě selhává. Jeho matka ho totiž neustále zachraňuje a z nějakého průšvihu tahá. Stejně to samé platí i o Adamových dětech; nedělají nic, jsou to líní frackové, co se špatně učí, mají všude potíže… ale tchýně v nich vidí andílky. Navíc, skoro pokaždé, když s tchyní mluvíme, neuběhne ani chvilka, aniž by nám neříkala, co Adámek udělal, co mu dala, co dala jeho poslední manželce či dětem.

 

Finanční sumy, co za ně platí, kupuje, vyplácí, jsou údaje většinou v desetitisících a její zdůvodnění je pokaždé neuvěřitelně ohromující. Ono teda ty problémy, do kterých se Adam a jeho divná rodina dokážou dostat, jsou neuvěřitelné a ohromující jakbysmet. Adam totiž není schopný delší dobu platit žádné účty, ani zůstat ženatý (měl už tři manželky!), ani se postarat o děti (má tři, s každou jedno), či zůstat delší dobu v nějaké práci, ale v očích své mámy určitě je kouzelník, co chodí po vodě.

 

Co se týče naší rodiny, tak na nás se kašle. Téměř 22 let nás téměř ignorovala, protože "nemá čas". Ovšem když se tchyně nudí, nebo něco potřebuje, očekává, že okamžitě skočíme. To například klidně zavolá, že je jí špatně, ale že strašně nutně potřebuje umýt okna, a já naklušu, nebo Petr taky cokoliv pro rodiče udělá. Když ale náhodou odmítneme, naštve se a rozčílí se. Nebo když s manželem odmítneme pořád poslouchat, co zas všechno je kolem Adama nového, otravuje tím naše děti. Kolik toho jejich bratrancovi a sestřenicím dala, koupila, kam je vzala, co jim zaplatila, co všechno pro ně udělala. Ale našim dětem k narozeninám a na Vánoce nedá skoro nic, nebo jen opravdu takové trapné a nijaké dárky..

 

Ale manžel se nerozčiluje, naopak ještě každou chvíli klidní mně.. Je úžasný a strašně hodný. Celý život tvrdě pracoval, prošel těžkou vysokou školou, má dobré zaměstnání a je skvělým manželem a úžasným otcem. Mě ale chování tchýně trápí. Ne, opravdu ne kvůli mě, ale kvůli manželovi a našim dětem. Děti to zjevně taky trápí a nechápou babičku. Já jim to ale nechci nějak vysvětlovat, jak taky..

 

Cokoli tchyni ohledně toho řeknu, je jako hrách na zeď. Když jí řeknu, že to je zbytečné, aby dětem pořád říkala, kde s Adamovýma dětma byla a co jim zase pořídila, že to je sice hezké, ale že si nemyslím, že by jim to pořád musela říkat, tak se ani neurazí, ona to prostě nechápe!  Jo, tchán je ok, ale on je absolutně pod pantoflem, takže jako kdyby ani nebyl.

 

Tak jsem se z toho trochu vypsala, jinde to říct nemůžu, tak mi snad Kudlanky a Kudlánci poradíte, jak to dál snášet. A kdyby ne, tak jen to, že jsem to mohla někde "říct", už to je fajn.

 

 

ŠIMONA

 

 

 

 

Komentáře (3)add feed
... : mamča
Nemá smysl se tím trápit. Tchýně má zřejmě utkvělou představu, že tomu nesamostatnému dítěti (a jeho dětem) je třeba pomáhat, zatímco Tvůj muž je dostatečně samostatný a schopný se o rodinu postarat.
Možná má i výčitky svědomí, že vlastně svou opičí láskou svého staršího syna zkazila. Všechno měl dřív, než si to stihl začít přát, všechno za něj řešila, tak se teď nemůže divit, že je to takový životní ztroskotanec. Jeho dětí je možná tchýni líto, proto je uplácí dary a společnými zážitky.
Kašli na ně, máš hodného muže a zdravé děti, funkční rodinu, tak se netrap věcmi které nemůžeš změnit.
Jen s tou pomocí "na zavolání" bych byla opatrnější. Jestli je tchýně tak nemocná nebo neschopná si umýt okna, poslala bych jí tam profesionální firmu, která jí okna umeje. Klidně bych jí to i zaplatila.
Hlavně ať si z vás nedělá služebnictvo.
To by koukala, co ?
smilies/cheesy.gif
září 18, 2019 06:48
... : NČ
Naprostej souhlas, Mamčo.
Akorát bych tu uklízecí firmu zaplatil jen z poloviny, druhou půlku ať zaplatí švagr. Nebo, jestli on na to nemá, ať ty okna jde udělat sám. Ale v tom, co a jak, musí bejt bezpodmínečně zajedno s manželem. Ve všem. Jinak si zadělá na nepříjemnosti i doma.
září 18, 2019 07:03
... : Inka
Mamčo, není co dodat, naprostý souhlas, ale ono v každé rodině něco je bohužel...
září 18, 2019 08:53
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]