O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KDE SE V ZÁŘÍ NEJLÍP SEZNÁMIT? PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 12 září 2019
Září přeje zlátnoucímu listí, tanečním mistrům, vinařům, zhrzeným láskám a depresím. Moje prázdninová známost odletěla s prvními potrhanými vlákny babího léta a můj psychoterapeut relaxuje na Floridě. Tedy, tu Floridu nevím určitě, ale vypadá to líp, než když napíšu, že se nervuje v Novém Strašecí.


 

 

 

 

„Půjdeš si vsadit do Tipsportu,“ naordinovala mi vlastní terapii kamarádka Mirka. „Chodí tam spousta mužských, tam se snadno seznámí i medicinbal. Když to porovnám, tvoje fyzické přednosti nejsou tak fádní, abys neměla šanci. Budeš mezi nimi stejná rarita, jako když chlap paličkuje krajku nebo vyšívá richelieu.“

 

Chtěla jsem samozřejmě cosi namítat, ale došlo mi, že pokud Mirka podmiňuje moje námluvy kumulací ryze mužského elementu na jednom místě, mohly jí vytanout na mysli třeba i výkopové práce či pánské záchodky. V tomto světle se mi volba sázkové kanceláře zdála neškodná jako přeočkovaná čivava.  Následující den jsem dvě hodiny kroužila nesměle kolem místní pobočky. Pak jsem šest minut meditačně dýchala a vstoupila. Uvnitř mě dobrou čtvrt hodinu ignorovali tři odborně zdatní sportovní teoretici a hezká slečna za okýnkem. Seznámit se se mnou nechtěl nikdo. U slečny jsem to vítala, ale i pány bohužel zajímaly výhradně panely s kurzovými sázkami. Já jsem v kurzu nebyla, zřejmě jsem něco podcenila.

 

Výsledek obrázku pro BETTING SHOP

 

 

Možná to bylo oblečením. Snad jsem si měla navlíknout alespoň štulpny nebo kimono a v kabelce nosit místo věrnostní kartičky do lékárny žlutou kartu. Ještě jednou jsem se důkladně rozhlídla a položila sama sobě kontrolní otázku. Co učiní nesmělý adolescent ocitnuvší se poprvé v putyce pro otrlé pivní konzumenty? Poručí si velkého panáka a vyžunkne ho na ex, nebo pofňukává, že chce malinovku s brčkem? Rozhodla jsem se pro frťana. Vsadila jsem tedy na pět utkání španělské fotbalové La Ligy a večer jsem nutila teletext, aby mi prozradil, jak hrál Espaňol s Granadou, kolikátá je v tabulce Sevilla a v encyklopedii sportu jsem si nalistovala, jak dlouho trvá poločas.

 

Druhý den seděl za přepážkou interesantní pán s veselýma očima a po místnosti poletoval s kurzovým rozpisem a tužkou za uchem bicepsovitý chlápek v džínách. Toho jsem zaujala. Ostražitě kontroloval, kterak je mi vyplácena výhra 480 korun a přidržel mě za klopu olivově zeleného sáčka.

 

„Vy rozumíte fotbalu?“ dýchl mi zblízka do ofiny.

No sláva. Konečně jsem mohla oslnit a zalhat své ANO něžně jako nevěsta ve filmech pro pamětníky. Jenže odezva nebyla zdaleka tak vstřícná jako u ženichů před závěrečnými titulky, ani jakou plánovala ve svém seznamovacím zanícení Mirka.

 

Podle jejího itineráře teď měl kavalír cifrovat radostí nad tím, že konečně našel ženu, která nepovažuje kopanou za druh zemědělských prací, pozvat mě na dvě deci a svádět mě probíráním čerstvých kurzových sázek a svým názorem na teplo rodinného krbu. Ale škrtat sirkou bylo předčasné. Tento pán měl chování psího bezdomovce, který u každého patníku zvedá nožičku, aby si katastrálně označkoval své teritorium. Hlasitě mínil, že sport není nic pro ženskou a rozezleně mi radil, abych se držela radši kuchyně, valchy a mikrovlnné trouby. Skutečně v tomto pořadí.

 

 

Související obrázek Pak významně podal svůj tiket obsluhujícímu. Ten ho prohnal terminálem, řekl: „Dneska nic, Franto, utekly ti zase dva zápasy,“ a neudržel – mně sympatické – zachechtnutí. Štamgast Fanouš stylově nabral barvu fotbalového pažitu a urychleně zmizel.

 

„Kam tak spěchal?“ otázala jsem se duchovního spojence za přepážkou.

„Asi zadělat na vdolky,“ zaškytal pobaveně bukmejkr.

Povzbudilo mě, že tento pán má smysl pro humor a nemá snubní prstýnek.

 

 

V dobrém rozmaru jsem si vsadila na švédskou hokejovou ligu.

Tak abyste věděli, podzim nepřeje jen dešti a chmurám, přeje i novým známostem, malým sázkám a velkým výhrám.

Chcete se vsadit?


P.S. Milí čtenáři, po několika předešlých zkušenostech s některými diskutujícími raději doplním,

že tento fejeton je pouze mojí autorskou licencí, zkrátka produktem zářijové fantazie,

já osobně novou známost nehledám. A na sport si jdu občas vsadit fakt jen kvůli hře a výhře…

 

ZDENKA ORTOVÁ

 

 

 

 


Komentáře (4)add feed
... : mia I
hezky pobavilo.

Já se teď teoreticky mohu seznámit v některém autoservisu - auto mi vypovídá službu a tak jsem byla na diagnostice, slova komprese, cívky, ventil,.. jj nemá šajnu co to všechno je. Jen vím, že auto po 120 tisících najetých kilometrech bude chtít doktora v montérkách, který se postará o to, aby se moje peněženka řádně ztenčila. Podpálený ventil na válci.
září 12, 2019 12:19
... : doktor
Jojojo,fejeton na jedničku.
září 12, 2019 12:44
... : *deeres*
Hezký, taky mám tip, ale jenom pro otrlé. Protože se tak trochu stěhuji a v novém bydlišti nebylo do čeho kousnout, leda tak do nějakého stromu na zahradě, vydala jsem se do místníhoi COOPu pro chleba. Už nikdy!
Raději budu okusovat ty stromy na zahradě a to nejsem zrovna stydlivka a docela dost od rány. Proti prodejně je totiž výčep, kde nejspíš už asi od rána hřadují místní ožralové. Všichni se chtěli seznámit, jenom já ne. smilies/angry.gif
září 12, 2019 13:31
... : NČ
Jo, tak dík za tip. Fotbalu nerozumím ani zamák, takže seznámení v sázkový kanceláři by konečně mohlo bejt pro mě to pravý.
září 13, 2019 15:42
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]