O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Nejen duše

PLNĚNÉ PAPRIKY PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 24 leden 2008

Jak vysoko hodnotíte své šance, že se vám hned napoprvé podaří uvařit něco tak obávaného, jako jsou plněné papriky? Slyšela jsem na jejich adresu mnoho nevybíravých slov, zejména pak cosi o tom, že umí pomstychtivě popraskat a vydat svoji náplň napospas omáčce. Pojďme se na to ale podívat z druhé strany. Plněné papriky chutnají jedinečně.

 
KUŘÁTKO PODLE COLONELA SANDERSE PDF Tisk E-mail
Středa, 09 leden 2008

Jedním z nejslavnějších jídel vzniklých v Americe jsou beze sporu kousky kuřete smažené po jižansku - známé KFC. Tento předpis, obsahující tajnou směs dvanácti koření, je založen na tradiční přípravě kuřat černošskými kuchařkami na jižanských plantážích.

 
ERWTENSOEP - ANEB HRACHOVKA OD BÁRY PDF Tisk E-mail
Neděle, 06 leden 2008

Ahoj lidičky a lidičkové, tak me napadlo, ze bychom si mohly/i uvarit neco dobreho, zdraveho a jednoducheho. Nejsem si jista, jestli jsme uz tento recept "nepublikovaly". Koukala jsem nazpatek, ale nic jsem nenasla. Pokud mate pocit, ze by se vam do jidelnicku hodil, snad by prisel vhod i tem vasim ostatnim ....

 
VYMĚNÍM: "ZN. VEJCE ZA OŘECHY" PDF Tisk E-mail
Pondělí, 10 prosinec 2007

Velevážené Kudlanky, jdu na vás s otázkou. A i když tuším, že hlavu byste mi asi neukously, pro jistotu nejdu s prázdnou. Tak nejprve to moje: nedávno (no nedávno, koncem října) jsem čirou náhodou zabloudil na Ovocný trh a doslova tam zakopnul o právě tam probíhající International Chefs Day, tedy česky řečeno Mezinárodní den kuchařů.

 
ĎÁBELSKÉ POKUŠENÍČKO PDF Tisk E-mail
Pondělí, 10 prosinec 2007

Na počátku pokryl Bůh zemi brokolicí, květákem a špenátem, zelenou a žlutou a červenou zeleninou všeho druhu, aby muž a žena mohli žíti dlouho zdravě. A Satan stvořil Algidu a Rafaelo. A zeptal se: "ještě pár horkých višní k té zmrzlině?" A muž odpověděl "ano, rád" a žena poznamenala: "Mně prosím ještě horkou vafli se šlehačkou".

 
CO POTŘEBUJEŠ K ŽIVOTU PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 15 listopad 2007

No přeci jídlo... Tak poslouchejte: Kilo rajčat pokrájíme na čtvrtky, dáme na pekáč, přidáme malou feferonku (pro lidi, kteří neradi pálivé nemusíme) - bez jader!!!, zasypeme tak dvěma, třemi lžičkami pískového cukru a dáme do trouby na 250 stupňů - tak asi na půl hodinky. Než se to upeče, připravíme si vývar, může být i z kostky - asi tak půl litru.

 
JOGURTOVÉ PEČENÍ PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 08 listopad 2007

Nejspíš to většina z vás zná - a také jsem to už na Kudlanku asi před dvěma roky dávala. Ale vždy je dobré si připomenout něco tak jednoduchého a lahodného, jako jsou různé koláče, řezy či záviny, vyrobené s pomocí jugurtu. Těsto je jemné a kypré. Nu, a protože je teď dost jablek i dalšího ovoce, je "něco ke kafi" za malou chvíli - s malou námahou.

 
KUŘECÍ STEHÝNKA à la LOUKOTKOVÁ PDF Tisk E-mail
Středa, 31 říjen 2007

Paní Jarmila Loukotková byla také skvělá kuchařka, i když prý vařila draze, pracně a nezdravě. Dlouho dodržovala tradici, že novou knihu s přáteli oslavila "žratvou" pro potěchu i jako úlitbu bohům. Přátelům, kteří ji ponoukali, aby napsala kuchařku, splnila přání knížkou plnou nejen vaření, ale i vzpomínání a vyprávění. Jako voňavou vzpomínku přidávám jeden její recept:

 
ZAMILOVALA JSEM SE - DO PEKÁRNY NA CHLEBA PDF Tisk E-mail
Středa, 24 říjen 2007

Díky vám jsem si vybrala, objednala a obdržela. A pak už jsem se na svou novou kysničku (docela velkou) obdivně dívala, listovala jak původním, tak přeloženým manuálem. Ale protože všude na netu jsou kvanta nejrůznějších receptů, řekla jsem si, že úplně postačí, když to svedu naplnit, zapnout, naprogramovat, úspěšné dílko vyndat a vnitřek vyčistit.

 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Následující > Konec >>

Výsledky 365 - 377 z 412
[CNW:Counter]