O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Nejen duše

KUŘE-ZELÍ-BRAMBORY - A FLORENTÝNA PDF Tisk E-mail
Pondělí, 17 říjen 2016
Když se v jedné nádobě zapeče kuře, zelí, brambory, navíc ještě přelité smetanou, tak z toho může vzniknout naprosto skvělá večeře. Může, ale taky nemusí. Protože i tak jednoduché jídlo chce trochu kuchařského fištronu. Ten vám níže posílám, takže vám nic nebrání si tohle kuře zapečené v zelí společně s brambory nadmíru užít.
 
FLORENTÝNA JÍŠKU UMÍ! PDF Tisk E-mail
Neděle, 25 září 2016
Když jsem byla malá, babička i máma si vždy připravovaly jíšku do zásoby. Ležela pěkně v lednici v malém černém smaltovaném kastrůlku a čekala, až bude potřeba. Občas se z ní odebrala lžíce, občas dvě. Jíška se přes malý cedník vmíchala do bublajícího jídla, aby ho zahustila. Za týden byla zásoba pryč a děda umíchal novou.
 
NÁPADY Z LÍNÉHO HRNCE - 1 PDF Tisk E-mail
Úterý, 20 září 2016
Image result for lady cooking pngJak jsem slíbila, píšu vám recept na nejjednodušší a nejlahodnější džem ze švestek. Určitě všichni znáte běžné postupy, ale tohle je něco naprosto jiného. Jak víte, snažím se sem občas nějaký ten dobrý a jednoduchý návod zchrastit, takže tohle, co jsem si sama vyzkoušela - a dobře to dopadlo - vám nyní nabízím:
 
FLORENTÝNA DĚLÁ DOBRÉ MOJITO PDF Tisk E-mail
Úterý, 23 srpen 2016
Asi znáte ty letní večerní chvilky, kdy si sednete na terasu, na balkon nebo aspoň otevřete všechna okna, odhodíte mikiny a svetry, nohy umístíte do zvýšené polohy, chytnete za ruku osobu vám blízkou a sborově si řeknete, že by to chtělo něco chladivého do sklenky. Srkání brčkem nikdy nezní tak dobře, jako při pohledu na řvoucí západ slunce (ok, možná ještě v Karibiku u bazénu, jehož zadní stěna plynule splývá s mořem).
 
MASO PEČENÉ V JÁMĚ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 22 srpen 2016
Možná jste se i vy zúčastnili párty, kdy se nad ohněm na špízu opéká pořádný kus masa. Vypadá to lákavě, ale výsledkem občas bývá spálený povrch a polosyrový vnitřek. Ono mít stále na starosti oheň, případně hlídat několik hodin rošt, není zrovna činnost přinášející nepřeberné množství zábavy. Co tedy s velkým kusem masa, které se skoro nevejde do trouby?
 
KOMPOT Z MERUNĚK A CIBULEK PDF Tisk E-mail
Pondělí, 22 srpen 2016
Dámy, kamarádky, kuchařky a kuchařinky, mám k vám prosbu. Napsal mi kamarád, že by nesmírně rád - kompot z meruněk a cibulek, ana partes aequales, co do velikosti i množství. Mana nebeská. Že to jednou jedl, ale od té doby jsem to neviděl, nejed a nedostal, přestože nejedna pravila, že mu to z lásky udělá. Jenže - skutek utek. Jsa si vědom těkavosti této substance, nechtěl to z lásky, ale z oněch cibulek a meruněk. Ale prozatimní výsledek - Marnost, nic než marnost a trápení ducha.
 
KOMPOT Z VLAŠSKÝCH OŘECHŮ PDF Tisk E-mail
Úterý, 12 červenec 2016
Vlašské ořechy jsou sice nejlepší čerstvé, respektive nedávno ve stavu zralém sesbírané a vyloupané, ale můžeme je také zavářet, a to buď vyloupaná vlašská jádra - tedy zralá, čímž se zamezí jejich červivění, plesnivění a jakémukoli jinému možnému poškození,  nebo ještě zelené nedozrálé plody.  Ze těchto ořechů, ještě pod zelenou slupkou, s nevyvinutou měkkou skořápkou, kterou lze snadno propíchat silnější jehlou, můžeme připravit vynikající kompot.
 
OŘECHOVICE - SVATOJÁNSKÝ LIKÉR PDF Tisk E-mail
Neděle, 10 červenec 2016
Podlehla jsem "alkoholovému mámení". No, spíš jsem jen chtěla vyzkoušet, co se všechno dá s vlašskými ořechy podniknout. Tedy mimo toho, že je vyloupeme a sníme, případně přidáme do štrůdlu, či do nějakého jiného vaření či pečení. Po listování internetem jsem se rozhodla vyzkoušet "liguére" i kompot...
 
ČOČKOVÉ CURRY PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 30 červen 2016
Čočka, známá a dobrá luštěnina,  je velmi zdravá a dokáže zasytit bez přemíry kalorií. A protože obsahuje mnoho bílkovin a esenciálních aminokyselin, je i dobrou alternativou masa. Má vysoký obsah vitaminů skupiny B, fosforu, hořčíku, vápníku, síry, železa, draslíku a selenu. Obsahuje také enzymy, organické kyseliny a lecitin. A mohla bych pokračovat :-)))
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 118 - 130 z 471
[CNW:Counter]