O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Nejen duše

BEZVA ZELENINOVÝ GULÁŠ PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 19 březen 2015
V roce 2007 jsem zjistil, že mi vadí být obézní. Během jednoho roku jsem pak zhubnul 30 kilo - z původní váhy 112 na 82 kilo. Moje výška je 187 cm. Ale potom od roku 2008 do prosince 2014 jsem přibral 19 kilo zpátky. Jako úspěch beru, že jsem alespoň těch 11 kilo dole udržel. Od ledna 2015 držím zase dietu a za 2,5 měsíce jsem zhubnul 10 kilo, takže mám momentálně 91 kilo.
 
JARO NA TALÍŘI PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 12 březen 2015
Ahoj lidi, vidíte to jaro za okny? Doufám, že se mi podaří nalákat vás na něco jarního do kuchyně. V časopisech o vaření začíná každý rok jaro stejně. Vítá se články o prvním jarním zeleném lupení. Problém je, že tyhle články vznikají v redakcích dřív, než vůbec někdo může tušit, kdy asi tak skončí zima a první zelené výhonky se skutečně objeví.
 
PECIVÁLKY - ZNÁTE? PDF Tisk E-mail
Pátek, 06 únor 2015
Co se v mládí nenaučíš, ve stáří se naučit můžeš - je na to už čas.. Je to tak. V 64 letech se začínám učit pracovat s těstem. Původně jsem šla k sousedě trhat kačeny. Jenže ouha - Marta chodí o francouzkách a soucitný syn jí ráno kačeny vypustil! Nepřišly jsme na to, že bysme je mohly znovu zahnat do chlíva, takže se změnilo "zaměstnání". Místo nad kačenama jsem úvodní kafisko pila u dovařování brambor - na peciválky.
 
SUŠENKY Z ŽALUDOVÉ MOUKY PDF Tisk E-mail
Úterý, 20 leden 2015
Jak to vaří Florentýna: Jak jsem slíbila, pečení z neobvyklé mouky je tady!  Ovšem - jestliže se žaludové mouky nebo obecně experimentů v kuchyni obáváte, použijte jen mouku pšeničnou (vezměte množství, které odpovídá oběma moukám z receptu dohromady). Dostanete báječné křupavé máslové sušenky a navíc se naučíte něco nového.
 
ŽALUDOVÁ MOUKA - ZNÁTE JI? PDF Tisk E-mail
Úterý, 20 leden 2015
Jak to vaří Florentýna: Milé děti, pohodlně se usaďte, povím vám pohádku o tom, jak se žaludová mouka vloudila do mé kuchyně, proměnila se na sušenky a pak se mě pokusila očarovat mocným kouzlem. Bylo nebylo, v dávných dobách, v jedné nepříliš vzdálené zemi, mnohem blíž než za sedmero horami a sedmero řekami, se žaludy zcela běžně používaly k obživě. Lidé strom, který jim dával potravu, náležitě uctívali a zasvětili ho Perunovi.
 
CITRONOVÉ TROJHRÁNKY PDF Tisk E-mail
Středa, 14 leden 2015
Od malinka jsem měla ráda citróny. Loupala jsem si je a jedla jako pomeranče. Takže když moje jedenáctiletá dcera přišla s nápadem upéct citrónové trojúhelníčky, okamžitě jsem souhlasila. Musím přiznat, měla jsem celkem obavy, neboť tento druh dezertu mi byl z Čech absolutně neznámý.
 
RECEPTY Z DĚTSTVÍ PDF Tisk E-mail
Středa, 07 leden 2015

Jako malá treperenda jsem milovala pečené kuře a bramboračku. Pár let bylo kuře u nás doma dokonce určitým rituálem, patřilo neodmyslitelně k nedělnímu obědu (stejně jako po obědě pohádka z rádia) a nedej bože, když ho maminka "zkazila" tím, že ho udělala na paprice se smetanovou omáčkou. To jsme se sestrou obě považovaly za temnou zradu :-).

 
BÁJEČNÉ SÝROVÉ KREKRY PDF Tisk E-mail
Úterý, 30 prosinec 2014

Je odvěká pravda, že láska prochází kuchyní hlavně v době velkých svátků. Pečeme cukroví na Vánoce, potrpíme si na tradiční štědrovečerní menu, chystáme krásnou tabuli na Silvestra, zaděláváme na mazance a beránky na Velikonoce, pečeme narozeninové dorty, zveme přátele na několikachodové večeře. Původně jsem chtěla napsat, že bych si k Vánocům přála, abychom jídlo vnímali jako svátek každý den, nejen mezi Štědrým dnem a Novým rokem, ale především mezi Novým rokem a Štědrým dnem.

 
VELKÉ POVÍDÁNÍ NA TÉMA "VLAŠÁK" PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 18 prosinec 2014

Který je ten pravý a původní vlašský salát? Pátral jsem, pátral a nedopátral se. Zřejmě je to jako s bramborovým salátem, kolik kuchařek, tolik jedině pravých receptů. Já jich našel víc zaručeně původních, o dalším vím, ale neviděl jsem ho. Protože máme chuťovou paměť, předkládám vám i recept na „socialistický vlašský salát“, se kterým jsme vyrůstali a který nám schází.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 118 - 130 z 413
[CNW:Counter]