O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Nejen duše

CITRONOVÉ TROJHRÁNKY PDF Tisk E-mail
Středa, 14 leden 2015
Od malinka jsem měla ráda citróny. Loupala jsem si je a jedla jako pomeranče. Takže když moje jedenáctiletá dcera přišla s nápadem upéct citrónové trojúhelníčky, okamžitě jsem souhlasila. Musím přiznat, měla jsem celkem obavy, neboť tento druh dezertu mi byl z Čech absolutně neznámý.
 
RECEPTY Z DĚTSTVÍ PDF Tisk E-mail
Středa, 07 leden 2015

Jako malá treperenda jsem milovala pečené kuře a bramboračku. Pár let bylo kuře u nás doma dokonce určitým rituálem, patřilo neodmyslitelně k nedělnímu obědu (stejně jako po obědě pohádka z rádia) a nedej bože, když ho maminka "zkazila" tím, že ho udělala na paprice se smetanovou omáčkou. To jsme se sestrou obě považovaly za temnou zradu :-).

 
BÁJEČNÉ SÝROVÉ KREKRY PDF Tisk E-mail
Úterý, 30 prosinec 2014

Je odvěká pravda, že láska prochází kuchyní hlavně v době velkých svátků. Pečeme cukroví na Vánoce, potrpíme si na tradiční štědrovečerní menu, chystáme krásnou tabuli na Silvestra, zaděláváme na mazance a beránky na Velikonoce, pečeme narozeninové dorty, zveme přátele na několikachodové večeře. Původně jsem chtěla napsat, že bych si k Vánocům přála, abychom jídlo vnímali jako svátek každý den, nejen mezi Štědrým dnem a Novým rokem, ale především mezi Novým rokem a Štědrým dnem.

 
VELKÉ POVÍDÁNÍ NA TÉMA "VLAŠÁK" PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 18 prosinec 2014

Který je ten pravý a původní vlašský salát? Pátral jsem, pátral a nedopátral se. Zřejmě je to jako s bramborovým salátem, kolik kuchařek, tolik jedině pravých receptů. Já jich našel víc zaručeně původních, o dalším vím, ale neviděl jsem ho. Protože máme chuťovou paměť, předkládám vám i recept na „socialistický vlašský salát“, se kterým jsme vyrůstali a který nám schází.

 
NOVOANGLICKÝ CLAM CHOWDER PDF Tisk E-mail
Středa, 17 prosinec 2014
Vánoce za dveřmi a myslím, že je nejvyšší čas, jestli ne už pozdě, na recept na u nás netradiční rybí polévku.Přiznávám se, že my doma kaprům neholdujeme. I když vím, jak se kostí zbavit, návod dám níže, nějak mi to zrovna nejede a připadám si jako hrdina, když kapra sním. Ovšem v Americku jsem se naučil tuhle mušlovou polévku, která může být i z ryb, dokonce i z kapra.
 
TRHANÉ MASÍČKO, TRHANÉ... PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 11 prosinec 2014
V Americku je tohle oblíbená dobrota jako náplň do sendvičů; tady v Čechách bych to dal do žemlí, housek a podobně. Každopádně je to typické jídlo pro jakékoliv párty; nezapomeňte na spoustu ubrousků, protože hosté budou upatlaní. Samozřejmé je snad i to pivo na zapití. Takže vám to s předstihem doporučuju i jako něco zajímavého na Silvouše...
 
SMAŽENÁ JABLÍČKA PDF Tisk E-mail
Středa, 10 prosinec 2014

Jak to vaří Florentýna: Už nějakou dobu vám píšu návody na lahůdky - a dnes k nim přidávám další recept do sbírky, který se hodí k téhle roční době a ukáže vám netradiční použití palačinkového těsta.Tak si nechte chutnat – ačkoli to tentokrát asi nemusím přát dvakrát. A jestli máte nějaký návod, jak to dělat jinak...

 
VŠECHNO O SMAŽENÍ - 2 PDF Tisk E-mail
Pátek, 05 prosinec 2014

Jak to vaří Florentýna: Dnes to bude povídání především o tuku. Na množství tuku záleží. Buď ho je dost na to, aby v něm jídlo plavalo, anebo není a jídlo se dotýká dna hrnce. Obě dvě možnosti mají něco do sebe a obě dvě vyžadují jiný přístup. Takže rozeznáváme mělké a hluboké smažení:

 
VŠECHNO O SMAŽENÍ - 1 PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 04 prosinec 2014
Jak to vaří Florentýna: Dospělý člověk je často schopen svým chuťovým buňkám racionálně odůvodnit, že smažená jídla, ač tak dobrá, jsou pro jeho organismus vlastně nezdravá. Zkuste však někdy pozorovat dítě, kterak se láskyplně cpe hranolkami a smaženým řízkem. Znám mnoho rodičů, kteří smažené jídlo nenávidí, ale neznám jediné dítě, které by projevovalo stejnou antipatii.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 105 - 117 z 395
[CNW:Counter]