O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Próza a poezie

VÁNOCE LET PADESÁTÝCH PDF Tisk E-mail
Neděle, 11 prosinec 2016
Image result for vánoce pngNarodila jsem se krátce po únorovém převratu, do republiky vyžrané okupanty, vykradené osvoboditeli z východu, vybombardované osvoboditeli ze západu a se železnou oponou kolem. Předpubertální věk jsem prožila v padesátých letech. Přes veškeré budovatelské úsilí ve dvouletce a první pětiletce, byl přídělový systém zrušen až v roce 1953.
 
ASERTIVITA - ANEB JAK SE BRÁNIT PITOMCŮM PDF Tisk E-mail
Úterý, 22 listopad 2016
Také se vám stává, že když vás nějaký mizera naštve, ať již na úřadě, v obchodě, v práci víte tu správnou odpověď na jeho hulvátství, až když už jste venku na schodech nebo doma, když to pokoření líčíte rodině nebo přátelům ? Na tohle jsem byla dlouho expert, stojíc už za dveřmi jsem se ptala sama sebe : „Proč jsi sakra neřekla, že ..
 
ŠKOLA VČERA, DNES A ZÍTRA ... PDF Tisk E-mail
Pátek, 18 listopad 2016
Po pěti hodinách, jednom neurolu, naučení látky o pět kapitol zpět a jedné dobře mířené facce, jsem naučila svého vnuka rovnice o jedné neznámé, jako když bičem mrská. Po zkušenostech s učením mých dětí (dokopaných terorem k vyššímu vzdělání) a následně mých vnuků, je mi líto, že jsem se nenarodila v nějaké hodně zapadlé vesnici, kdesi v Tichomoří, kde jedinou starostí je sehnat si kus žvance a spokojeně žít zcela negramotná.
 
JAK NÁDHERNÉ JE POŘÍDIT SI ŠTĚNĚ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 14 listopad 2016
Snad v nedalekém budoucnu bude možné vzít kreditní kartu, nákupní košík a k běžnému nákupu – chleba, máslo, mléko, sýr – prostě jen tak navrch přihodit jedno štěně (není míněn pivní sud, to lze již dnes). U pokladny zaplatíme, nákup hodíme do auťáku a tradá domů.
 
DOMÁCÍ VYCHYTÁVKY PDF Tisk E-mail
Neděle, 30 říjen 2016
Víte, co všechno se dá dělat s obyčejným kolíčkem na prádlo? Taky mi tahle otázka léta vrtala hlavou, ale pak se mi naštěstí dostala do ruky báječná kniha chytrých rad do domácnosti. Teď už vím, že (cituji z knihy) „kolíčky na prádlo mají spoustu využití – lze jimi například uzavřít otevřený sáček nebo sepnout papírky s poznámkami“. Díky knize rad do domácnosti jsem taky začal skladovat v ledničce svíčky a těšit se, až přestane jít proud. Protože mám svíčky v ledničce, budu vždycky vědět, kde mám svíčky, až přestane jít proud.
 
O DOCENTU "H", JEHO UTRPENÍ A VŮBEC O ŽIVOTĚ PDF Tisk E-mail
Úterý, 25 říjen 2016
Zdravím vás, milé kudlanky, letos v únoru a březnu jsem vám sem poslal pár ukázek z připravované knihy od spisovatelky Marcelly Marboe. Koncem října 2016 bude na pultech českých knihkupců první díl - Utrpení docenta H. Posílám tedy k nahlédnutí zase jedno povídání a vyjádření nakladatelství. Tato kniha na pultech určitě dlouho nepobude a jako dárek k Vánocům by to byl dobrý nápad, co vy na to?
 
THEREMIN - ZPĚV ELEKTŘINY PDF Tisk E-mail
Pondělí, 19 září 2016
Image result for theremin jimmy pagePokaždé, když jsem slyšel hudbu "Tenkrát na Západě" od Ennio Morricone, vždy jsem věřil, že to byl ženský hlas. Jaký omyl! V této skladbě slyšíme "theremin". Je to jediný hudební nástroj, na který se dá hrát, aniž by se ho sólista musel dotýkat, opravdu! Je poměrně snadné naučit se ho ovládat, ale extrémně těžké na něj hrát.
 
FOTOGRAF S POETICKÝM OKEM PDF Tisk E-mail
Úterý, 13 září 2016
Umělec či fotograf? Co na tom záleží? Prostě kumštýř, co maluje fotoaparátem... Chlapík, co chtěl původně točit filmy, jenže pak jednou zaspal na zkoušky, a to se mu stalo osudným v následujícím studiu a v dalším celoživotním zaměření. Tomu paradoxně vděčíme za  jeho dnešní dílo. LADISLAV FIŠER, ročník 1958, rodák a patriot z Hradce Králové.
 
NĚŽNÁ SÁRA PDF Tisk E-mail
Pondělí, 12 září 2016
Macek v botáchSarah Teasdaleová (1884 - 1933), americká lyrická básnířka. První sbírku básní publikovala již v roce 1907 a dostalo se jí vlídného přijetí od kritiky, stejně tak jako sbírce další. V roce 1914 se provdala za svého obdivovatele Ernsta Filsingera a přestěhovala se s ním do New Yorku. Její další sbírky básní se staly bestsellery a v roce 1918 získala Pullitzerovu cenu za sbírku básní Love Songs.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 92 - 104 z 556
[CNW:Counter]