O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Próza a poezie

Z VALAŠSKA PRO OSCARA PDF Tisk E-mail
Středa, 27 únor 2008

Když jsem jako zarputilý ogar z nedalého Hovězí byl častým návštěvníkem M-klubu ve Valašském Meziříčí, umístěném ve sklepení Žerotínova zámku, sedávali jsme s jeho šéfem Milanem Kuchyňkou, dnes už kralujícímu nebeským klubovým zařízením, u „borora", jak se na Valašsku říká jedinému konkurence schopnému truňku hned po slivovici.

 
KDYŽ MUŽ A ŽENA HOVOŘÍ VERŠI PDF Tisk E-mail
Pondělí, 25 únor 2008

Šeherezáda je klasický případ ženy, která se zachránila hlavu tím, že ji používala. X Neexistují nebezpečné ženy, jsou jen slabí muži. V životě ženy poznáme sedm období: batole, dívenka, slečna, mladá žena, mladá žena, mladá žena, mladá žena.Kdyby nebylo lidské závisti, tak by stačila jedna ženská pro celou ulici.  X

 
O DUŠÍCH A DUŠIČKÁCH PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 21 únor 2008

„I ty, Brute?!" zvolal Caesar. „Udělejte z mé kůže bubny!" zavelel Jan Žižka. „Když přijde pan Selwyn, pozvěte ho dál. Jestli budu živ, rád ho uvidím, když budu mrtev, uvidí mne rád on," vtipně reagoval anglický státník Henry Fox. Historicky proslulá poslední slova význačných osobností těsně před definitivním odchodem na věčnost, by svou rétorickou obratností pokořila i současné politické sentence, vyslovené za plného vědomí.

 
TAK TROCHU ČERVENÁ KNIHOVNA... PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 21 únor 2008

Tak jak se potloukám nočním Ústím, tak v jedné nejmenované hospodě narazím na povědomej, leč už docela starej, xicht. Je to von, není to von, tak jdu okolo a říkám „ Ahoj, Norberte!" a byl to von. Nezapomenutelná figurka někdy v sedmdesátejch letech minulého století, údržbář v místním špitálu.

 
ČEŠTINA A MORAVŠTINA - II. PDF Tisk E-mail
Pondělí, 18 únor 2008

Děkuji za všechny zajímavé příspěvky ohledně naší krásné a rozmanité řeči. Jak je vidět, tak spoluobčané z Čech nás Moraváky rozhodně nezahanbí. Díky tykadlům zaostřeným na tohle téma, jsem přišla na další a další zajímavé výrazy, se kterýma se ráda podělím; ale nejdřív - milí kudláni - k hádance, která zněla: co znamená, když o někom řekneme, že je móňala, nebo, že se móňá.

 
OD ARCHEOLOGIE K AKTŮM SPOLUŽAČEK PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 14 únor 2008

Když mi bylo deset, táta učil na Valašsku matiku, chemii a fyziku a z kabinetu mi půjčil ruský fotoaparát Moskva s vytahovací komorou. Učinil to s výchovných pohnutek, jelikož jsem se v té době už pokoušel sestrojit svoji první cameru obskuru. Po touze stát se popelářem přišla totiž na řadu touha býti archeologem.  

 
ČEŠTINA A MORAVŠTINA - I. PDF Tisk E-mail
Středa, 13 únor 2008

Docela mě na kudlančích stránkách překvapilo, jaká jazyková bariéra se tyčí mezi Moravou  a Čechami. Vždycky jsem si myslela, že jako  rodačka ze Zlína jsem typická použivatelka spisovné češtiny. Ó, jak hluboce jsem se mýlila. Stačilo se jen chvíli poslouchat a poslouchat lidi kolem - těch nářečnických paskvilů bych se nedopočítala.

 
UMÍTE NOSIT KILA? PDF Tisk E-mail
Středa, 06 únor 2008

Je to vskutku umění nosit svá vlastní kila. Chce to jistou noblesu, vrozený šarm a lety prověřený grif. Naše tělesná tonáž není kabela s pátečním nákupem, abychom se při jejím nošení prohýbali, funěli a neesteticky klátili. Navíc tašku s tátovým pivem, hovězím na polívku, telecím brzlíkem a pětikilem nových brambor můžeme každou chvíli přehodit z ruky do ruky, položit na zem, či potkat ochotného dobrovolníka, který nám s ní pomůže.

 
ČÍM TO DÍTĚ BUDE? PDF Tisk E-mail
Neděle, 27 leden 2008

Rodiče si představují pro své děti vždycky něco lepšího, počínaje dobrým zaměstnáním a konče fajnovějším kouskem masa k obědu. Existují i výjimky. Vzpomínám, jak jsem jednou přinesla do rodiny se dvěma malými dětmi velkoryse vyhlížející čokoládu velikosti velké dopisní obálky s bujným oříškovým pohořím, aby si sourozenci zamlsali.

 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 Následující > Konec >>

Výsledky 534 - 546 z 584
[CNW:Counter]