O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Próza a poezie

LILITH - PRVNÍ ŽENA ADAMOVA... - V. PDF Tisk E-mail
Úterý, 23 říjen 2007

A je tu další díl nádherné učebnice, kterou by si měla poctivě a pečlivě prostudovat každá ženská. A ty, co "šláply vedle", ty by z toho měly nejspíš skládat zkoušku. Někdy si říkám: jak je to možné, že se to všechno tak opakuje? Jen snad - měla-li bych stupnici milostných průserů limitovat od jedné do dvaceti, tak některé se proberou na pětce, jiné na patnáctce a ty další - těm ani stupnice nestačí...

 
LILITH - PRVNÍ ŽENA ADAMOVA... - IV. PDF Tisk E-mail
Pátek, 19 říjen 2007

"Láska. Posvátné i hrozné jméno! Láska, ano, i Bůh to tak řekl: milujte se navzájem! A já tě miluji, Lilith, nevýslovně milovaná Lilith, jak já tě miluji! A jak tě mohu nemilovat? Jsi spanilá a půvabná, půvabná, stotisíckrát půvabná! Nyní už vím, že láska je duší všech věcí - to láska vnuká ptačím hrdélkům sladký ševel vánků a pramenů...

 
PANÍ HANA HEGEROVÁ PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 18 říjen 2007

Dostat se na koncert Hany Hegerové je záležitost vyžadující obrovské úsilí, její recitály bývají beznadějně vyprodány během pár desítek minut. První dáma českého šansonu paní Hegerová vystoupila na třech festivalech letošního léta. Navíc šlo o zcela netradiční místa pro její představení.

 
LILITH - PRVNÍ ŽENA ADAMOVA... - III. PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 18 říjen 2007

Adam přišel za svítání a toulal se okolo pramene. Čekal, až se Lilith konečně objevila, okrášlená kvítím a tisícerými půvaby. "Ty tedy navrhuješ, abychom šli do těch tvých vychválených míst?" prohodila Lilith nedbale.  "Ó ničemu nepodobná Lilith, chvála je pouhý zvuk, musíš vidět na vlastní oči ty okouzlující háje, prameny jezírka, abys pochopila nekonečnou nádheru ráje!"

 
LILITH - PRVNÍ ŽENA ADAMOVA... - II. PDF Tisk E-mail
Úterý, 16 říjen 2007

Lilith seděla u pramene, poslouchala jeho křišťálovou hru a hleděla do hvězdného nebe nad rájem. A ohnivě planoucí náruče hvězd opájely její srdce tajemnou touhou. Lilith, opilá hvězdami, usnula v květinách a probudily ji pak milostné trylky slavičí.  Snově nádherné a půvabné zrodilo se svítání a rozestřelo se nad rájem, opřádajíc i tu sebenepatrnější kapičku němým kouzlem třpytu a barev.

 
LILITH - PRVNÍ ŽENA ADAMOVA... - I. PDF Tisk E-mail
Úterý, 16 říjen 2007

Když stvořil Bůh nebe i zemi, všechny živočichy i rostliny, vzal kus hlíny zpod nohou jednoho zvířete a stvořil člověka. Stvořil ho proto, aby se člověk obdivoval jeho vznešenému dílu a velebil jeho jméno. A za příbytek mu dal ráj. Sotva Adam procitl, žasl nad božími zázraky.

 
ACH, TA OLMERKA.... PDF Tisk E-mail
Úterý, 02 říjen 2007

Není nic horšího než psát úvody k básničkám a básníkům, které mám ráda. A není nic lehčího než si v duchu "pustit" hlas Evy Olmerové k následujícím veršům. Ale k podzimu, který se nám tento týden začal předvádět v celé své "kráse", ke krátícím se dnům, se prostě hodí jedině a pouze blues. Blues smutné a teskné, podkreslené zpěvaččiným hlasem a přesně takové, jako uměl napsat Josef Kainar...

 
KREV POD OBOJÍ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 10 září 2007

Konflikt na Blízkém východě k nám doléhá jen v nepříliš přesvědčivé podobě. Prostřednictvím virtuální reality, kterou nabízejí média, se totiž můžeme jen dohadovat o skutečné podobě života v permanentním ohrožení. O tom, jak každodennost v té třaskavé oblasti skutečně vypadá, má přesnější představu jen málokdo. 

 
FRANTIŠEK HALAS PDF Tisk E-mail
Pátek, 24 srpen 2007

Vzpomínám na krásné chvilky před spaním, kdy mi máma povídala pohádky, říkala básničky, zpívávala písničky. Vzpomínám na odpolední chvíle při žehlení a skládání prádla, kdy o něco starší jsem už pomáhala a poslouchala její vyprávění o různých zajímavých lidech.

 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 Následující > Konec >>

Výsledky 521 - 533 z 550
[CNW:Counter]