O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení






Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Próza a poezie

TAK TROCHU ČERVENÁ KNIHOVNA... PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 21 únor 2008

Tak jak se potloukám nočním Ústím, tak v jedné nejmenované hospodě narazím na povědomej, leč už docela starej, xicht. Je to von, není to von, tak jdu okolo a říkám „ Ahoj, Norberte!" a byl to von. Nezapomenutelná figurka někdy v sedmdesátejch letech minulého století, údržbář v místním špitálu.

 
ČEŠTINA A MORAVŠTINA - II. PDF Tisk E-mail
Pondělí, 18 únor 2008

Děkuji za všechny zajímavé příspěvky ohledně naší krásné a rozmanité řeči. Jak je vidět, tak spoluobčané z Čech nás Moraváky rozhodně nezahanbí. Díky tykadlům zaostřeným na tohle téma, jsem přišla na další a další zajímavé výrazy, se kterýma se ráda podělím; ale nejdřív - milí kudláni - k hádance, která zněla: co znamená, když o někom řekneme, že je móňala, nebo, že se móňá.

 
OD ARCHEOLOGIE K AKTŮM SPOLUŽAČEK PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 14 únor 2008

Když mi bylo deset, táta učil na Valašsku matiku, chemii a fyziku a z kabinetu mi půjčil ruský fotoaparát Moskva s vytahovací komorou. Učinil to s výchovných pohnutek, jelikož jsem se v té době už pokoušel sestrojit svoji první cameru obskuru. Po touze stát se popelářem přišla totiž na řadu touha býti archeologem.  

 
ČEŠTINA A MORAVŠTINA - I. PDF Tisk E-mail
Středa, 13 únor 2008

Docela mě na kudlančích stránkách překvapilo, jaká jazyková bariéra se tyčí mezi Moravou  a Čechami. Vždycky jsem si myslela, že jako  rodačka ze Zlína jsem typická použivatelka spisovné češtiny. Ó, jak hluboce jsem se mýlila. Stačilo se jen chvíli poslouchat a poslouchat lidi kolem - těch nářečnických paskvilů bych se nedopočítala.

 
UMÍTE NOSIT KILA? PDF Tisk E-mail
Středa, 06 únor 2008

Je to vskutku umění nosit svá vlastní kila. Chce to jistou noblesu, vrozený šarm a lety prověřený grif. Naše tělesná tonáž není kabela s pátečním nákupem, abychom se při jejím nošení prohýbali, funěli a neesteticky klátili. Navíc tašku s tátovým pivem, hovězím na polívku, telecím brzlíkem a pětikilem nových brambor můžeme každou chvíli přehodit z ruky do ruky, položit na zem, či potkat ochotného dobrovolníka, který nám s ní pomůže.

 
ČÍM TO DÍTĚ BUDE? PDF Tisk E-mail
Neděle, 27 leden 2008

Rodiče si představují pro své děti vždycky něco lepšího, počínaje dobrým zaměstnáním a konče fajnovějším kouskem masa k obědu. Existují i výjimky. Vzpomínám, jak jsem jednou přinesla do rodiny se dvěma malými dětmi velkoryse vyhlížející čokoládu velikosti velké dopisní obálky s bujným oříškovým pohořím, aby si sourozenci zamlsali.

 
STOLETÍ VHODNÉ PRO ŽENU PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 24 leden 2008

Nedávno jsem byla nucena zapřemýšlet nad otázkou, zda se cítím jako žena v dnešní době dobře, nebo bych ji vyměnila za jinou, například za středověk. Jako první mě napadla odpověď ze starého vtipu: „Já bych ráda žila teď, ale copak mě nechaj?" Ale poctivě, víte, že jsem o tom vlastně nikdy nepřemýšlela? Ne, že by mi snad byla dnešní doba ušitá přímo na tělo ...

 

 
UHODNETE AUTORA BÁSNĚ? PDF Tisk E-mail
Úterý, 22 leden 2008

Český novinář, publicista, reportér, humoristicko-satirický spisovatel, dramatik, autor písňových textů a kabaretiér, představitel demokratického proudu. V roce 1910 nastoupil uměleckou dráhu jako zpěvák v kabaretu 'Bílá labuť' - k přijatému pseudonymu jej motivoval hluboký hlas. Poté působil jako recitátor, konferenciér a nakonec i jako ředitel v pražských kabaretech 'Rokoko' (1916-17) a 'Červená sedma' (1918-19).

 
MAGICKÉ ZRCADLO - NEŠTĚSTÍ PDF Tisk E-mail
Úterý, 01 leden 2008

Jste pověrčiví, přátelé? Věříte na "střepy z rozbitého zrcadla", které přinášejí dlouhaletou smůlu? A jestlipak víte vůbec, jak záhadná magie kolem zrcadlení vznikla?  Ohledně těch střepů - tato pověra je velmi stará, pochází dokonce až z řecké mytologie. Podle jedné báje zlá Gorgona Medůza proměnila v kámen každého, kdo na ji byť jen pohlédl...

 
<< Začátek < Předchozí 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Následující > Konec >>

Výsledky 482 - 494 z 529
[CNW:Counter]