O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Próza a poezie

LILITH - PRVNÍ ŽENA ADAMOVA... - III. PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 18 říjen 2007

Adam přišel za svítání a toulal se okolo pramene. Čekal, až se Lilith konečně objevila, okrášlená kvítím a tisícerými půvaby. "Ty tedy navrhuješ, abychom šli do těch tvých vychválených míst?" prohodila Lilith nedbale.  "Ó ničemu nepodobná Lilith, chvála je pouhý zvuk, musíš vidět na vlastní oči ty okouzlující háje, prameny jezírka, abys pochopila nekonečnou nádheru ráje!"

 
LILITH - PRVNÍ ŽENA ADAMOVA... - II. PDF Tisk E-mail
Úterý, 16 říjen 2007

Lilith seděla u pramene, poslouchala jeho křišťálovou hru a hleděla do hvězdného nebe nad rájem. A ohnivě planoucí náruče hvězd opájely její srdce tajemnou touhou. Lilith, opilá hvězdami, usnula v květinách a probudily ji pak milostné trylky slavičí.  Snově nádherné a půvabné zrodilo se svítání a rozestřelo se nad rájem, opřádajíc i tu sebenepatrnější kapičku němým kouzlem třpytu a barev.

 
LILITH - PRVNÍ ŽENA ADAMOVA... - I. PDF Tisk E-mail
Úterý, 16 říjen 2007

Když stvořil Bůh nebe i zemi, všechny živočichy i rostliny, vzal kus hlíny zpod nohou jednoho zvířete a stvořil člověka. Stvořil ho proto, aby se člověk obdivoval jeho vznešenému dílu a velebil jeho jméno. A za příbytek mu dal ráj. Sotva Adam procitl, žasl nad božími zázraky.

 
ACH, TA OLMERKA.... PDF Tisk E-mail
Úterý, 02 říjen 2007

Není nic horšího než psát úvody k básničkám a básníkům, které mám ráda. A není nic lehčího než si v duchu "pustit" hlas Evy Olmerové k následujícím veršům. Ale k podzimu, který se nám tento týden začal předvádět v celé své "kráse", ke krátícím se dnům, se prostě hodí jedině a pouze blues. Blues smutné a teskné, podkreslené zpěvaččiným hlasem a přesně takové, jako uměl napsat Josef Kainar...

 
KREV POD OBOJÍ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 10 září 2007

Konflikt na Blízkém východě k nám doléhá jen v nepříliš přesvědčivé podobě. Prostřednictvím virtuální reality, kterou nabízejí média, se totiž můžeme jen dohadovat o skutečné podobě života v permanentním ohrožení. O tom, jak každodennost v té třaskavé oblasti skutečně vypadá, má přesnější představu jen málokdo. 

 
FRANTIŠEK HALAS PDF Tisk E-mail
Pátek, 24 srpen 2007

Vzpomínám na krásné chvilky před spaním, kdy mi máma povídala pohádky, říkala básničky, zpívávala písničky. Vzpomínám na odpolední chvíle při žehlení a skládání prádla, kdy o něco starší jsem už pomáhala a poslouchala její vyprávění o různých zajímavých lidech.

 
AŽ MOC VELKÉ VEDRO PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 16 srpen 2007

Bylo vedro k zalknutí. Vypila jsem už druhou láhev citronády. Monotónní drkot stolního větráku mi šel pěkně na nervy, navíc jsem měla pocit, že mi z něho začíná bolet hlava. Na práci se nedalo soustředit. Prostě nejlépe by bylo natáhnout se na gauč a usnout, ale předtím hezky pod sprchu. Bohužel jsem se rozhodovala moc dlouho.

 
MŮRINEK - ANEB HORROR V SALOONU PDF Tisk E-mail
Středa, 08 srpen 2007

 Byla jsem toho názoru, že správnej pes se musí občas proběhnout po trávníku, něco ulovit, vyhrabat, roztrhnout, prostě mít taky trochu fraj. Jednou je to potomek divokých lovců, budoucí hrdinný vůdce smečky. Potřebuje to pro rozvoj své psychiky i fyzické zdatnosti, ne?  Z toho důvodu jsme jeli na zahrádku.

 
KDYŽ SE JEPTIŠKA ZAMILUJE PDF Tisk E-mail
Pondělí, 06 srpen 2007

Jednoho dne roku 1961 zastavil před bruselskou kanceláří nahrávací společnosti Philips citroen, z něhož vystoupily dvě jeptišky. Ta starší v rozhovoru s vedením studia naznačila, že jedna ze sester z kláštera ve Fichermontu skládá a zpívá pěkné písničky a ještě se sama doprovází na kytaru.

 
<< Začátek < Předchozí 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Následující > Konec >>

Výsledky 482 - 494 z 508
[CNW:Counter]