O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Próza a poezie

ZVUK SLUNEČNÍCH HODIN PDF Tisk E-mail
Středa, 30 září 2015

Rozhodla jsem se zapátrat v archivu po milých článcích. Někteří už je zapomněli, jiní je ještě nečetli a samozřejmě, že databázistkám se připomenou. Ovšem - myslím, že v dnešní době potěší každého. Tak dnes vybírám ten první. Je dokonce o knížce - takže pokud jste ji nečetli, máte důvod si zajít do knihovny...

 
FIALKA PDF Tisk E-mail
Pondělí, 07 září 2015
Bezem provoněné květnové odpoledne přerušilo řinčení zvonku. Byl pátek. Netrvalo dlouho a školu studenti opouštěli jako při leteckém náletu. Chodbami doklepaly podpatky dívek, které již měly plnou hlavu starostí, co si obléct na sobotní tancovačku. Rád bych také vyběhl, ale domů to bylo trochu z ruky. 
 
O HRÁDKU VĚTRUŠI A TAMĚJŠÍM PÁNOVI PDF Tisk E-mail
Středa, 02 září 2015
Sedím na terase výletní restaurace na Větruši. Obdivuji z terasy výhled na město a soutok říčky Bílina a řeky Labe. Sedím, popijím kávu a píši pověst o hrádku Větruše. V dobách dávných, kam paměť bývalých osadníku sahá, se stal následující příběh. Vrch, o kterém bude řeč, byl původně vrchem šibeničním.
 
ODSTÍNY ŠEDI VE ZKRATCE PDF Tisk E-mail
Úterý, 01 září 2015
Příběh je sice zasazen do současnosti, nicméně milé děvče, ač vysokoškolská studentka, nemá žádné zkušenosti ani s moderními technologiemi (jasně, všichni jsme se zvládli dostat ke státnicím, aniž bychom za celou dobu studia potřebovali mail).
 
KRÁSKA... PDF Tisk E-mail
Středa, 19 srpen 2015
Učitelka biologie byla hypnoticky nádherná žena. Momentálně psala na tabuli základní body z dnešní hodiny a natahovala se, jako by věšela prádlo. Díky mému jednoduchému nápadu, se mechanizmus tabulí při její přednášce zasekl. Tím jsem jí donutil v určitých momentech při psaní na tabuli přejít do dřepu, či stát na špičkách jako baletka.
 
KNIHA: SVĚT SE ZBLÁZNIL! PDF Tisk E-mail
Úterý, 18 srpen 2015
Taky máte takový pocit? Pivovarník pan Bernard tento pocit lidí využil už před několika lety, když na velikých plakátovacích plochách psal, že se svět zbláznil, ale u nich v pivovaru je to ještě normální. Také jeden veliký řetězec měl nedávno jako hlavní heslo něco v tom smyslu, že u nich v hypermarketech je svět ještě normální. No, jak kdy.
 
RANNÍ KAFE PDF Tisk E-mail
Neděle, 09 srpen 2015
Stojí tu vedle mě, aby mi pomohla přetvořit myšlenky v písemný projev. Každé ráno už mnoho let (s menšími přestávkami) mě najdete s ní v ruce. A teprve dneska jsem se rozhodla vzdát jí hold. Milovníci čajů, kakaa, rumu i vody prominou, ale miluju svou ranní kávu. Pravidelně deset minut před osmou políbím před školou děti, zamávám na rozloučenou a krokem vzorné matky odcházím, abych si dopřála své ranní potěšení.
 
JAK TO BYLO S ADAMEM A EVOU PDF Tisk E-mail
Středa, 05 srpen 2015
Vzhledem k tomu, že se vám líbilo minulé psaní Tomáše Houšky, domluvila jsem s ním vydávání dalších velmi zajímavých textů z historie. Pokud byste o něm chtěli vědět něco víc, je to pedagog, spisovatel, scénárista, režisér... vypravěč. A hlavně nevěřící Tomáš. Mezi jeho "úchylky" patří i stará hudba - okcitánští trubadúři, středověká liturgie a zvláštní slabost má pro Guillauma de Machaut.
 
KRÁLOVSKÁ SVATBA PDF Tisk E-mail
Pondělí, 03 srpen 2015
Kdyby před 900 lety existoval bulvár, měl by bohatý zdroj potravy. V Mohuči se v lednu 1114 ženil císař Svaté říše římské. Bral si anglickou princeznu Matyldu neboli Maud. Účastníci svatby jsou dost zajímaví na to, abychom si je připomněli. Svatby se účastnil český kníže Vladislav I. jako vrchní číšník. Což byla jedna z nejpriviligovanějších funkcí na císařském dvoře a dokládá, že patřil k okruhu několika nejlepších spojenců a nejdůležitějších říšských kurfiřtů.
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 131 - 143 z 550
[CNW:Counter]