O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Próza a poezie

FRANTIŠEK KOTLETA - JAKO ŽIVEJ... PDF Tisk E-mail
Neděle, 01 březen 2015
Trochu jiný žánr, než je na Kudlance zvykem, ale proč ne, věřím, že ji nečtou děti pod deset let. Pro ukázku z díla tohoto spisovatele vám namátkou vyberu knížku Příliš dlouhá swingers party,  obsahující pět detektivních povídek, které spojuje  společné téma sex a magie.
 
TAJEMNÝ FRANTIŠEK KOTLETA PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 26 únor 2015
František Kotleta (*1981), rodák z Bruntálu, spisovatel, trestanec, podnikatel, jesenický Mauglí a řezník. Vycházející literární hvězda českého sci-fi. Pochází z umělecké rodiny, jeho matka byla tanečnice, gymnastka a špionka, kterou pro neohrožené občanské a politické postoje perzekvovali natolik, že byla nucena před StB uprchnout do zahraničí.
 
DOPIS SVÉMU ŠESTNÁCTILETÉMU "JÁ" PDF Tisk E-mail
Úterý, 24 únor 2015
Výsledek obrázku pro BOOK : "Dear Me: A Letter to My Sixteen-Year-Old Self"."Milá Leničko, je ti právě krásných 16 let. Dám ti pár rad, na co by ses měla zaměřit: studium angličtiny se ti opravdu vyplatí, zhruba za půl roku budou ve státě šokující změny. Poslechni učitelku, která se tě snaží donutit, abys místo biflování se tisíce slovíček se jich učila míň, ale zato se správným přízvukem a výslovností. Vlastně vůbec by ses měla začít učit trochu víc, stojí ti to za to a ušetříš si spoustu zbytečnejch starostí.
 
NEJEN TEPLÁKY JEN NA DOMA PDF Tisk E-mail
Pondělí, 23 únor 2015
Mám doma nejlepší tepláky na světě. Jsou už archivní, s ověřenou ergonomií, a časem se na nich objevila spousta užitečných ventilačních a manipulačních otvorů, kterými dovnitř proudí vzduch nebo se skrz ně dá podrbat. K tomu si připočítejte až hodinářsky kalibrovanou gumu, která je schopná udržet tepláky v jakékoli nadmořské i tělesné výšce, a pochopíte, proč k nim mám tak vřelý vztah.
 
VELKÝ BÍLÝ PES PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 05 únor 2015
Je to už pár let zpátky, ale dneska jsem si (nevím proč) vzpomněla. Prostě, najednou mi to vytanulo na mysli. A jsem za to ráda, je to taková magická vzpomínka, a málem by už úplně zapadla. Kdybych to napsala jinak, byl by z toho i dobrý vtip o tom, jak jsem se bála, a jak to dopadlo. Ale ten okamžik byl tak hluboký, že zkrátit to ve vtip se mi nechce.
 
DETAILNÍ ANALÝZA KVOČE PDF Tisk E-mail
Pátek, 16 leden 2015
Chytré knihy o vývoji lidských dětí tvrdí, že věk mezi dvěma a třemi roky stráví dítě zkoumáním svých limitů i limitů svých rodičů, což mohu jako limitovaný rodič tříletého dítěte jen potvrdit. V tomto věku totiž bývají oblíbenou rodinnou kratochvílí dětské záchvaty vzteku, které knihy považují za „přirozený stupeň v rozvoji dětské psychiky a centrální nervové soustavy“.
 
POD STROMEČKEM ... PDF Tisk E-mail
Neděle, 28 prosinec 2014
Venku to studeně fičí, brzy se stmívá a sousedi si dali do oken divoce blikající LED diody, což znamená, že se kvapem blíží doba, kdy soused dostane epileptický záchvat. Ovšem blikající diody jsou pro mě připomínkou něčeho ještě daleko horšího: totiž že přicházejí Vánoce, období, kdy je člověk vystaven snad největší hrozbě současnosti – dárkům. Nejhůře jsou na tom bezbranné děti a zejména Štědrý den bývá pro mnohé z nich kritický.
 
HUDEBNÍ KOUTEK – VÁNOCE V ZOO PDF Tisk E-mail
Středa, 17 prosinec 2014

Tak se nám ten čas nějak nachýlil. S Plíhalem jsme letošní advent začínali, s Plíhalem ho také ukončíme. Dnešní píseň teda úplně vánoční není, akorát že je v ní zima a těsně před koncem se jednou vyskytne slovo Vánoce...

 
HUDEBNÍ KOUTEK – JEZULÁTKO OD DVOU SLUNCŮ PDF Tisk E-mail
Pátek, 12 prosinec 2014
Autorem textu písně pro tento adventní týden je český básník, prozaik a novinář (dále jen Básník). Narodil se v Praze na Malé Straně v Újezdských kasárnách, neb jeho otec Antonín, vysloužilý napoleonský voják, zde pracoval jako kantýnský a domovník. (Kasárna byla zbořena r. 1932 a dnes jsou zde sady). Maminka Barbora posluhovala u Barrandů.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 118 - 130 z 510
[CNW:Counter]