O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Próza a poezie

HUDEBNÍ KOUTEK – VÁNOCE V ZOO PDF Tisk E-mail
Středa, 17 prosinec 2014

Tak se nám ten čas nějak nachýlil. S Plíhalem jsme letošní advent začínali, s Plíhalem ho také ukončíme. Dnešní píseň teda úplně vánoční není, akorát že je v ní zima a těsně před koncem se jednou vyskytne slovo Vánoce...

 
HUDEBNÍ KOUTEK – JEZULÁTKO OD DVOU SLUNCŮ PDF Tisk E-mail
Pátek, 12 prosinec 2014
Autorem textu písně pro tento adventní týden je český básník, prozaik a novinář (dále jen Básník). Narodil se v Praze na Malé Straně v Újezdských kasárnách, neb jeho otec Antonín, vysloužilý napoleonský voják, zde pracoval jako kantýnský a domovník. (Kasárna byla zbořena r. 1932 a dnes jsou zde sady). Maminka Barbora posluhovala u Barrandů.
 
HUDEBNÍ KOUTEK – KOLEDA PRO ZUZANU PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 04 prosinec 2014
Druhou adventní neděli to bude přesně 10 let, co zemřela zpěvačka Zuzana Navarová. Pro mnohé tak trochu nečekaně, nemoc, se kterou se prala mnoho let, do poslední chvíle tajila. Ještě v listopadu odehrála poslední koncert. Bylo jí jen 45 let.
 
MOUDRO - VEDLEJŠÍ PRODUKT NEFUNKČNÍ TECHNIKY PDF Tisk E-mail
Úterý, 02 prosinec 2014
Občas neovládnu svůj mozek a on se mi zblázní a donutí mě, aby mě napadlo něco strašlivě chytrého. Například včera mě díky mému mozku napadlo, že sotva se někdy začneme domnívat, že držíme osud ve svých rukou, propadne se náhle náš svět do temnoty a my najednou zjistíme, že vůbec nevíme, kam míříme.
 
O ŽENÁCH NAD ČTYŘICET PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 27 listopad 2014
Následující text pro Kudlanku vyhledal náš dlouholetý kamarád David. Víc čtenář, než komentátor...  O článku samotném se tvrdí, že autorem anglického originálu je rozhlasový komentátor Andy Rooney, nicméně on sám to popírá. Skutečný autor je neznámý, což nic nemění na tom, že to jsou geniální a hluboce pravdivé postřehy.

 

 
HUDEBNÍ KOUTEK – LITERATURA V NOTOVÝCH LINKÁCH PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 27 listopad 2014

Za výběr písní do letošního adventního hudebního koutku může Zebřička.  Jako každý druhý rodič jsem vstupovala do mateřství s ideály, jakože dítě musí navštěvovat jeden jazykový, jeden sportovní a jeden hudební kroužek. Jsem to zřejmě zdědila po své matce. V mém případě jí to teda tak úplně neklaplo.

 
PÍSNIČKY JAKO STROJ ČASU PDF Tisk E-mail
Pondělí, 17 listopad 2014
Jarka SedláčkováVím, nic nového pod sluncem. Slyšíte nějaký song… a BÁC! Přenesete se v čase a prostoru a skoro stejně intenzívně prožijete situaci, v níž tenhle song zazněl, anebo vám ji připomene text. A záleží na vašem momentálním rozpoložení, jak si to užijete. Dneska jsem čistila počítač a externí hadr, a stalo se mi to. Tak mi dovolte malou exkurzi do dávné i blízké minulosti.
 
JAK PUNTÍKATÁ HLEDALA PRÁCI PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 13 listopad 2014
Vzpomínám si, jak jsem jednou chodila za Alenkou do její práce - bylo to v jednom velkém moderním a vyhlášeném mezinárodním hotelu, kde seděla v takové špelunce bez oken, vrčela tam klimatizace, obrovská kopírka, která navíc i šíleně páchla, a za velkým pultem plným světýlek a čudlíků seděla ona. Celé to mělo asi 1,5 x 2,5 metru. Alena tam brala telefony a v podstatě fungovala jako taková telefonní recepční.
 
TEPLO KRBU - ANEB NAKRMTE TY BESTIE PDF Tisk E-mail
Úterý, 04 listopad 2014

Žena je typickou představitelkou  slabého silnějšího pohlaví, jež má na starosti péči o oheň v našem domácím krbu. Oheň skoro věčný, neuhasínající, potřebný k životu všech, hlavně všech ostatních, tj. mužů a dítek. Udržet oheň v krbu je prý nesmírně důležité pro fungování rodiny, ale dnes, v době, kdy stále ještě většina z nás je odkázána na útulný panelákový byt, je to docela hloupost.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 118 - 130 z 503
[CNW:Counter]