O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Próza a poezie

JAK TO BYLO S ADAMEM A EVOU PDF Tisk E-mail
Středa, 05 srpen 2015
Vzhledem k tomu, že se vám líbilo minulé psaní Tomáše Houšky, domluvila jsem s ním vydávání dalších velmi zajímavých textů z historie. Pokud byste o něm chtěli vědět něco víc, je to pedagog, spisovatel, scénárista, režisér... vypravěč. A hlavně nevěřící Tomáš. Mezi jeho "úchylky" patří i stará hudba - okcitánští trubadúři, středověká liturgie a zvláštní slabost má pro Guillauma de Machaut.
 
KRÁLOVSKÁ SVATBA PDF Tisk E-mail
Pondělí, 03 srpen 2015
Kdyby před 900 lety existoval bulvár, měl by bohatý zdroj potravy. V Mohuči se v lednu 1114 ženil císař Svaté říše římské. Bral si anglickou princeznu Matyldu neboli Maud. Účastníci svatby jsou dost zajímaví na to, abychom si je připomněli. Svatby se účastnil český kníže Vladislav I. jako vrchní číšník. Což byla jedna z nejpriviligovanějších funkcí na císařském dvoře a dokládá, že patřil k okruhu několika nejlepších spojenců a nejdůležitějších říšských kurfiřtů.
 
HONZÍK PDF Tisk E-mail
Úterý, 28 červenec 2015
Kdysi dávno, velice dávno jsem pracoval na horském hotelu. Řev motorů se začal v horách rozléhat až o pár let později. Dovážel jsem s párem těžkých koní zavazadla hostů a proviant. Občas mě pomáhal domovník Honzík. Drobný chlapík, neurčitého věku, snad padesát, pracovitý, ale výplatu stačil lehce propít.
 
ABNORMÁLNÍ HIC PDF Tisk E-mail
Úterý, 21 červenec 2015
Když je v Praze abnormální hic, tak já určitě do Měchenic nejedu. Ve skutečnosti tam už desítky let žádný bazén není. Plovárna v Měchenicích je jenom název hospody; původní plovárnu, která vznikla na ústí Bojovského potoka v roce 1935 po vybudování Vranovské přehrady, si já vůbec nevybavuji. Možná, že Mládek se v ní kdysi koupal, ale já ne.
 
JEDEN ODSTÍN ŠEDI ... PDF Tisk E-mail
Neděle, 19 červenec 2015
Z horské roubené chaloupky Honza, Pepa a Martin šli bouřkou provoněným podvečerem k blízkému hotelu, kde již týden pravidelně snídali a večeřeli. Každé ráno pohodlně usazeni v Honzovo mercedesu vyjížděli k blízkým skalám a až do pozdního odpoledne zdolávali jednu pískovcovou věž za druhou. Občas se skalami nesl popěvek písně:
 
PEDAGOGICKÉ DOVEDNOSTI BOURACÍHO KLADIVA PDF Tisk E-mail
Středa, 17 červen 2015
Přestavujeme dům. Díky tomu víme, že „přestavovat dům“ znamená „udělat celou řadu úplně chybných rozhodnutí, které stojí spousty peněz, a pak v nich až do smrti bydlet“. Napravit svá chybná rozhodnutí totiž zpravidla neznamená nic jiného než je nahradit nějakými jinými, ještě pitomějšími rozhodnutími. A protože chybami se člověk učí, tak se toho díky novým a novým hloupým rozhodnutím strašně moc naučí a na sklonku života se pak z něj stává svrasklý mudřec.
 
STRAŠIDELNÁ PANNA STŘEKOVSKÁ PDF Tisk E-mail
Neděle, 14 červen 2015
Koukám z okna. Obloha bez mráčku, jasno, slunečno. Vidím hrad Střekov. Dominanta čnící na skále nad řekou Labem. Hrad Střekov je Ústečanů srdeční záležitost. Pyšní se tím, že je nejlépe dochovanou zříceninou v Čechách, jak svou historií, tak i pověstmi. V době mého působení v novinách, při studování regionální žurnalistiky 19. a 20.století, mi do oka padl článek o legendách a pověstech hradu Střekova.
 
ZA VŠECHNO MŮŽE TECHNIKA! PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 21 květen 2015
Následující vzpomínání je už pár let staré. Jo, to to letí.... Tak tedy: "Po přečtení mnoha kudlančích stesků, ve kterých hrál hlavní roli nevinný vynález zvaný mobil, jsem si uvědomil, o jak nebezpečnou věc se jedná.
 
NA BŘEHU ŘEKY PDF Tisk E-mail
Středa, 20 květen 2015
Chalupa, veranda, slunce, pohoda. Veranda, křeslo a na něm já. Sedím a pozoruji barometr. Ukazuje „schön“. Bude hezky. Barometr je dědictví po našich. Svatební dar. Brát se museli. Čekali dítě. Dívám se na jejich svatební foto máma - Mona Lisa, táta.. jo, táta byl voják. A náramně jim to slušelo. Na fotu je datum květen 1921.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 118 - 130 z 530
[CNW:Counter]