O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Próza a poezie

Z DENÍKU ČERSTVÉ BABIČKY PDF Tisk E-mail
Pondělí, 18 srpen 2014
Narození vnoučátka je úžasná nová zkušenost. Překvapíte sami sebe, jak rychle se mohou změnit vaše herodesovské postoje... V roce 2009 píšu blog nazvaný Babičky proti vnoučatům. Volně z něj cituju: „Mrňata mají nakažlivý vliv i na dospělé, kteří v jejich přítomnosti také vydávají hlasité neartikulované pištění, šišlání a skřeky... Ani nevím, jak jsem tohle ukřičené kojenecké období dokázala přežít u vlastních dětí – myslím, že jen tak tak – ale jsem si jistá, že teď, když odrostly (na což jsem dychtivě čekala), mám nárok na trochu zaslouženého klídku.
 
VZPOMÍNKA NA PUNTÍKATOU PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 14 srpen 2014
To jsme jednou spolu seděly a Alenka si mi postěžovala, že fakt neví, jak se zaregistrovat. Že už to zkoušela snad desetkrát a že "je to na pytel". Tak jsem se podívala do administrace a fakt, byla tam snad pod pěti jmény. Ale vždycky to mělo nějakou tu chybu. "Prosím tě, pro tebe by tam měl bejt jen puntík", jsem už zoufale odpověděla. "No vidíš, tak tam dej puntík, to si budu pamatovat", řekla Ála a bylo to...
 
HOĎ KAMENEM, KDOŽ JSI BEZ VINY PDF Tisk E-mail
Neděle, 03 srpen 2014
Výsledek obrázku pro VLADIMÍR KROUPAByl mladý, silný a chtěl změnit svět. Svět jak už to tak bývá, změnil jeho. A nebyl sám…  Bylo léto a čas dovolených. Přesně před rokem provedla irácká armáda invazi do Kuvajtu a on si myslel, že ač byl voják, tenhle problém je daleko a netýká se ho.
 
ŽENA S BUBNEM PDF Tisk E-mail
Středa, 30 červenec 2014

Několikrát v životě jsem předstírala, že rozumím vážné hudbě. Dělá se to tak, že si ve foyer Rudolfina nebo Státní opery koupíte program, kterým pak listujete a ostentativně dáváte najevo, že Vás informace v něm obsažené ani v nejmenším nepřekvapují. Především nedoporučuji divit se hlasitě osobě autora nebo se vysmívat příjmení světoznámého tenora, které se rýmuje se sprostým slovem.

 
OBRAZ, CO ODEMYKÁ DVEŘE DO DĚTSTVÍ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 21 červenec 2014
Výsledek obrázku pro VLADIMÍR KROUPA Už je to čtyřicet let, co ho můj strejda pro mé rodiče namaloval. Moji rodiče, tak jako spousta jiných mých drahých, už nežijí, a tak ten obraz teď patří mně. A s ním i klíč od dětství… Sedím u počítače a koukám se na stěnu před sebou. Visí na ní obraz srubu, co postavili kdysi rodiče mého dědy.
 
ČEKÁNÍ NA PRSA PDF Tisk E-mail
Středa, 16 červenec 2014

Už jako docela malý špunt jsem se velmi vážně zabývala otázkou, která mě bolestivě kroužila hlavou až do puberty. Často jsem pozorovala ploché hrudníky svých nahých rodičů a prostým aritmetickým průměrem jsem došla k drtivému závěru, že jestli někdo nemá ani nejmenší naději na to, vlastnit poprsí, jsem to já.
 
NEBUĎ PITOMEC, JAKO JSEM BYL JÁ... PDF Tisk E-mail
Úterý, 15 červenec 2014
Výsledek obrázku pro VLADIMÍR KROUPAMěl veliký vztek. Takový, při kterém jeden cítí doslova žár uvnitř svého těla, spalující, zničující, žár, co hrozí přerůst v obrovský průšvih… Vůbec nechápal, kde vzala tu odvahu. Vždycky byla taková šedá myška, neprůbojná, ovladatelná. A najednou se sebere, sbalí věci sobě i malé a… a on sedí v hospodě, v hospodě, kde nikdy před tím nebyl...
 
OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ PDF Tisk E-mail
Středa, 09 červenec 2014
Před nějakým časem mě Daniela požádala, jestli bych dokázal napsat něco na téma: Největší okamžiky štěstí. A to byl problém. Zamkněte mě do komory s počítačem, s prázdnou ven nevyjdu. Ale zkuste mi zadat nějakou práci! Klidně přede mě můžete položit šek a velkoryse navrhnout, abych si nuly doplnil sám, stejně ze mě nedostanete ani slovo. Na objednávku já prostě nefunguju. Ale námět ve mně tak trochu hlodal a nakonec se různým řetězcem krkolomných asociací přetavil v text, který se chystáte přečíst.
 
VZPOMÍNÁNÍ OUSTECKÉ PDF Tisk E-mail
Středa, 18 červen 2014
Počátkem týdne dorazila Marcela K. ze Švýcarska. Pochází z Ústí, její matka byla snad poslední soukromá lékařka, navíc židovka. Dokonce si na návštěvy u ní se svojí matkou jakž takž pamatuji, ordinaci měla na Kliši. Příbuzní po celé Evropě, jak to u nich bývá.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 118 - 130 z 491
[CNW:Counter]