O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Próza a poezie

SNY Z DÁLEK PDF Tisk E-mail
Úterý, 18 duben 2017
Nevím, zda osud je ovlivněn snem či naopak, že sen může být ovlivněn naším osudem. Je velikonoční neděle a pod vlivem mých snových příběhů píši následující povídání - a ani nevím, zda se pro Kudlanku budou hodit. Snad posoudíte, a možná i přihodíte vlastní snové zážitky.  Budu rád...
 
PAMATUJETE NA ČERNOBYL? PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 13 duben 2017
Kniha Modlitba za Černobyl držitelky Nobelovy ceny za rok 2015 Světlany Alexijevičové je jako ten nejděsivější horor – ovšem s tím rozdílem, že vše je zde skutečné. Až příliš skutečné. Černobyl totiž zabíjí i dnes, tiše a zákeřně. Alexijevičová pouze zaznamenává svědectví, většinou těch, kteří přežili smrt svých nejbližších, mluví i s těmi, kteří pomalu umírají a není jim žádné pomoci.
 
ARCHIV - HUDEBNÍ KOUTEK - PAŠIJOVÁ PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 06 duben 2017

Přiznávám, že písnička u příležitosti Velikonoc je už dlouho nachystaná v mém virtuálním šuplíku. O  kom jiném, než o tom, kvůli komu se Velikonoce slaví už tolik moc let :-)))

 
PŘIZNÁNÍ PDF Tisk E-mail
Neděle, 26 březen 2017
Related imagePod dojmem povídání o Janu Zrzavém jsem sedě v křesle v obyváku s knížkou v klíně, nebyl schopen se na četbu soustředit. Nenalil jsem si ani sklenku. To je co říci. V myšlenkách se vracím do kurzu kresby a malby. Napadl mne další příběh! Po jedné naší úspěšné výstavě jsem, asi ještě s patnácti malíři z klubu amatérských výtvarníků, dostal pozvání na kurz kresby a malby.
 
AMY KROUSE ROSENTHAL PDF Tisk E-mail
Úterý, 21 březen 2017
IMG-20170314-WA002Rakovina vaječníků. Hrozba, černá můra děsící ženy nejrůznějšího věku. Někdy se léčba povede, jindy je už pozdě. To se také bylo údělem velmi oblíbené americké spisovatelky, autorky cca 30 knih pro děti, několika monografií i učebnic, Amy Krouse Rosenthalové. Dva roky se snažila se zákeřnou nemocí bojovat, ale před pár dny, 13. března tr., to její organismus vzdal.
 
BUDOU VELIKONOCE. BUDOU VESELÉ? PDF Tisk E-mail
Neděle, 19 březen 2017
Image result for velikonoceTrochu s předstihem - pár zajímavostí o největších svátcích jara. Velikonoce či pascha jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem, který je oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista, k němuž podle křesťanské víry došlo třetího dne po jeho ukřižování, k němuž došlo kolem roku 30 či 33 v blízkosti významného židovského svátku pesach, který je památkou vysvobození Izraelitů Hospodinem z egyptského otroctví.
 
PYRRHOVO VÍTĚZSTVÍ - DANAJSKÝ DAR PDF Tisk E-mail
Neděle, 12 březen 2017
profilová fotka uživatele Karel FajtaNebojte, nebudu vás obtěžovat filozofickým pojednáním. Pouze mne fascinují antické příběhy. Antika, antické báje, antická historie - to je můj šálek čaje. Nemám ponětí, proč právě nyní mne napadlo mluvit o antice. Asi proto, že si často listuji touto literaturou i poezií...
 
ČTENÁŘSKÝ DENÍK PDF Tisk E-mail
Pondělí, 06 březen 2017
profilová fotka uživatele Karel FajtaMezi pěti až devíti léty mi nuda byla cizím slovem. Vím, že jsem byl jsem neposeda. Tužka, pastelky a vodovky, to byli parťáci při mém okouzlení květinami a ilustrovanými obrázky z pohádkových knížek. Hrát pro děti z ulice loutkové divadélko jsem přímo vyhledával a byly to mé šťastné chvíle. Divadélko mně nechal na památku kamarád-spolužák, který se někdy v našich sedmi letech se vystěhoval s rodiči do Německa.
 
JAK SE STÁT ŠŤASTNÝM SNADNO A RYCHLE PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 23 únor 2017
Co si budeme nalhávat, většina lidí je nešťastných. I vy jste nešťastní. Klidně si říkejte, že zrovna vy jste šťastní, a já nemám důvod vám nevěřit, ovšem – aniž bych chtěl jakkoli snižovat vaše štěstí – je to jen tím, že se jako neužitečné hnidy bezcílně rochníte v teplounkých výkalech vlastních ubohých životů, hluší a slepí vůči všem těm otřesným věcem kolem nás, jako jsou epidemie, války, ekologické probémy, hladomory a Zeman.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 118 - 130 z 595
[CNW:Counter]