O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Próza a poezie

ROZEZNÁTE - POZNÁTE - NAJDETE? - BÁSNÍKA - PIJÁKA PDF Tisk E-mail
Úterý, 01 srpen 2017
Autor byl velkým učencem své doby, slavný hvězdář, matematik a filosof, odporučoval všem studium politiky a řeckých spisovatelů. Ve svých básních prý hlásal základy naturalismu a neortodoxní názory, pro něž byl později i nenáviděn. Zato Evropa a Amerika našla a ctí v něm velkého básníka…  Nejprve jeho básně přeložil Edward Fitzgerald a založil tím na sklonku 19. století jeho velkou, celosvětovou slávu.
 
SVATOJÁNKOVÉ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 26 červen 2017
Související obrázekNA SVATÉHO JÁNA OTVÍRÁ SE LÉTU BRÁNA ...A máme léto a vedro. Dva dny nám netekla voda, ale nikdo neoznámil, že vodárny kopou novou přeložku. Do toho já zavařovala 20 kg jahod . V bytě 35°C,  všechno zapatlané od marmelády, a nikde ani kapka vody.
 
STŘÍPKY ŠTĚSTÍ PDF Tisk E-mail
Středa, 24 květen 2017
ŠTĚSTÍ ... CO TO VLASTNĚ JE? Každý z nás po něm touží, každý ho hledá. Celý život vlastně hledáme to pravé, obrovské a úžasné štěstí. Chceme být šťastni, chceme mít velké štěstí a někdy ani netušíme, že už ho máme. Ale jak to vlastně všechno začalo?
 
KTERAK SE ŠTUDÝROVALO ZA DÁVNÝCH ČASŮ PDF Tisk E-mail
Středa, 10 květen 2017
Tedy v době, když ještě nebylo freevideo.cz (z vyprávění starce). Pokaždé, když s nástupem nového akademického roku zaplaví ulice naší jihočeské metropole mladí, krásní, dosud nevzdělaní lidé, upadnu do jakéhosi kómatu vzpomínek na vlastní studentská léta. Ty obrazy jsou zahaleny růžovým oparem; ne snad proto, že bych si chtěl něco přikrášlovat, to ne, ale studoval jsem v Ústí nad Labem a čert ví, co tam ty chemičky vypouštěly do vzduchu.
 
SNY Z DÁLEK PDF Tisk E-mail
Úterý, 18 duben 2017
Nevím, zda osud je ovlivněn snem či naopak, že sen může být ovlivněn naším osudem. Je velikonoční neděle a pod vlivem mých snových příběhů píši následující povídání - a ani nevím, zda se pro Kudlanku budou hodit. Snad posoudíte, a možná i přihodíte vlastní snové zážitky.  Budu rád...
 
PAMATUJETE NA ČERNOBYL? PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 13 duben 2017
Kniha Modlitba za Černobyl držitelky Nobelovy ceny za rok 2015 Světlany Alexijevičové je jako ten nejděsivější horor – ovšem s tím rozdílem, že vše je zde skutečné. Až příliš skutečné. Černobyl totiž zabíjí i dnes, tiše a zákeřně. Alexijevičová pouze zaznamenává svědectví, většinou těch, kteří přežili smrt svých nejbližších, mluví i s těmi, kteří pomalu umírají a není jim žádné pomoci.
 
ARCHIV - HUDEBNÍ KOUTEK - PAŠIJOVÁ PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 06 duben 2017

Přiznávám, že písnička u příležitosti Velikonoc je už dlouho nachystaná v mém virtuálním šuplíku. O  kom jiném, než o tom, kvůli komu se Velikonoce slaví už tolik moc let :-)))

 
PŘIZNÁNÍ PDF Tisk E-mail
Neděle, 26 březen 2017
Related imagePod dojmem povídání o Janu Zrzavém jsem sedě v křesle v obyváku s knížkou v klíně, nebyl schopen se na četbu soustředit. Nenalil jsem si ani sklenku. To je co říci. V myšlenkách se vracím do kurzu kresby a malby. Napadl mne další příběh! Po jedné naší úspěšné výstavě jsem, asi ještě s patnácti malíři z klubu amatérských výtvarníků, dostal pozvání na kurz kresby a malby.
 
AMY KROUSE ROSENTHAL PDF Tisk E-mail
Úterý, 21 březen 2017
IMG-20170314-WA002Rakovina vaječníků. Hrozba, černá můra děsící ženy nejrůznějšího věku. Někdy se léčba povede, jindy je už pozdě. To se také bylo údělem velmi oblíbené americké spisovatelky, autorky cca 30 knih pro děti, několika monografií i učebnic, Amy Krouse Rosenthalové. Dva roky se snažila se zákeřnou nemocí bojovat, ale před pár dny, 13. března tr., to její organismus vzdal.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 13 z 485
[CNW:Counter]