O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Fauna a flora

TŘINÁCT HŘEBCŮ A JÁ - 6 PDF Tisk E-mail
Pondělí, 21 březen 2016
Borneo – rok 2001 a 2002. Borneo byl velkým zklamáním. Vyrostl z něj drobný útlý hřebeček, malinko přes rozhraní minísků a standardních shetlandů – KVH 89 cm.  Ryzák se světlou hřívou dával naděje k odchovu hříbat menších, než on sám – což se odchovem hřebečka Bon Ami potvrdilo. Ale – byl vzteklý a zlý.
 
TŘINÁCT HŘEBCŮ A JÁ - 5 PDF Tisk E-mail
Neděle, 13 březen 2016
Allegro – rok 2000 - V tomto případě šlo o můj první pokus "vrátit krev do hřebčína" , tj. využít pro plemenitbu hřebce, kterého jsem sama odchovala. Každý chovatel, ať už chová koně, psy, králíky či něco jiného, tedy chová, nejen že nějaké zvíře vlastní, ani že chová ve smyslu odchovává od svých zvířat potomstvo, ale chová, protože chce kvalitu vybraného plemene posunout dál, a proto si ponechává potomstvo a to nadále páří mezi sebou.
 
TŘINÁCT HŘEBCŮ A JÁ - 4 PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 03 březen 2016
Borgis – rok 1999. Zatímco v roce 1998 působil Plaváček (žlutý hřebec z minulého vyprávění) na stanici Málkovice souběžně s Goldan Cavalierem, v roce 1999 jsme také kromě větších klisen zajistili připuštění shetlandek a to tak, že jsem si hřebce pro ně také zapůjčila. Souběžné využívání hřebce Plaváčka a shetlandských hřebců ilustruje moje postavení na jakési chovatelské křižovatce.
 
PAPOUŠI U MNE NA BYTĚ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 29 únor 2016

http://www.zeitung.cz/wp-content/uploads/2014/08/papouchy.jpgAhoj, Dani a vy všichni ostatní. Tak vám zas po čase musím napsat, jak je to s mýma papouchama. Začala jsem s Žolíkem a ten pak dostal (aby nebyl smutnej) kámošku Ferdinku. 

 
TŘINÁCT HŘEBCŮ A JÁ - 3 PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 25 únor 2016
Plaváček – roky 1998 a 1999. V minulém díle mých vzpomínek na hřebce, kteří prošli naším chovem, jsem popsala své zážitky s perfektním parťákem, standardním shetlandským hřebečkem Goldan Cavalierem. V roce 1998, v posledním roce Goldanovo působení na stanici Málkovice, jsem s ním již nepřipustila žádnou svoji klisnu, ale připouštěla jsem s ním cizí klisny a svou klisnu hřebcem větším.
 
TŘINÁCT HŘEBCŮ A JÁ - 2 PDF Tisk E-mail
Pondělí, 15 únor 2016
Goldan Cavalier 1992-1998 - Jestliže jsem se svým prvním poníkem Robinem objevila užitečnost shetlandů, Goldan může za to, že jsem shetlandy neopustila, ani když děti vyrostly a už jsem překročila 25 let jejich chovu. Dopustila jsem se jen jedné chyby, když jsme se s dětmi domlouvali, jak novému hřebci říkat; zkrátili jsme mu jméno na Goldan, což byl ve skutečnosti prefix (prefix a sufix jsou názvy chovů, budete je znát z chovu psů, prefix jde před osobní jméno zvířete, sufix za jméno zvířete).
 
TŘINÁCT HŘEBCŮ A JÁ - 1 PDF Tisk E-mail
Neděle, 07 únor 2016
ROBIN  1988-1992 - Po ukončení VŠZ jsem takřka současně nastoupila do svého prvního zaměstnání a pořídila si jezdeckého koně – klisnu Sonetu (přesněji koupila jsem si koně 3 dny před nástupem do zaměstnání a jaksi nastoupila i s ním. V té době – r.1985 – nebyl chov soukromého koně jednoduchý, nebylo možné koupit oficiálně oves, nešlo si pronajmout louku - seno jsme sušili po příkopech…
 
DESET NEJSMRADLAVĚJŠÍCH PEJSKŮ PDF Tisk E-mail
Středa, 03 únor 2016
Chcete koupit psa a přemýšlíte nad plemenem, které by se k vám, vašemu životnímu stylu, domu, sedačce a dalším náležitostem nejlépe hodilo? Důležitý je vzhled, temperament, povaha, inteligence, velikost a další atributy. Ovšem pro ty s choulostivějším nosíkem by mohl být následující seznam také jistým vodítkem pro výběr toho pravého...
 
VÝSTAVA SHETLANDE PONY PDF Tisk E-mail
Úterý, 26 leden 2016
Slíbila jsem vám napsat, jak se soutěží o poháry... Takže tímto tak činím :- ))). Nejprve je nutno se přihlásit. A tak, jako obvykle, i letos v zimě jsem nabrala krve všem koním, kterým dvouletá platnost vyšetření dobíhala (cca polovině stáda; zbylým beru krev v sudém roce), takže by byli bývali všichni měli jako v jiných letech platné „cestovní pasy“ a mohla jsem v době před uzávěrkou přihlášek vybrat k účasti kteréhokoliv z nich - podle aktuální kondice, či podle záměru, se kterým na výstavu pojedu.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 92 - 104 z 437
[CNW:Counter]