O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Fauna a flora

LÉKY ZE ZAHRADY PDF Tisk E-mail
Pondělí, 06 červen 2016
Utíká to... Za čtrnáct dnů tu máme čas letního slunovratu. V tuto dobu si můžeme užívat nejdelšího slunečního svitu, zároveň to ale předznamenává, že se dny zase začnou krátit. Po celém světě je slunovrat oslavován nejrůznějšími způsoby - v závislosti na dané tradici či náboženství. Váže se proto k němu mnoho rituálů, spjatých zejména s ohněm jakožto obrazem Slunce, ale i s životadárnou vodou. A v této době jsou přímo žně pro sběratele bylinek. Všechny jsou plné síly a tomu, kdo s nimi umí, přinášejí mnoho dobrého.
 
KACHNÍ TELENOVELA PDF Tisk E-mail
Úterý, 31 květen 2016
Jsem moc ráda, že se vám líbilo moje minulé psaní o kachnách a děkuju za pochvalu zahrady. Musím se přiznat, že náš život s kachničkama pěkně prožívám. Je to rozhodně lepší než večerní sledování televize. Posuďte sami...
 
TŘINÁCT HŘEBCŮ A JÁ - 9 PDF Tisk E-mail
Středa, 18 květen 2016
Tentokrát vám napíšu o nenaplněných nadějích – a hned o třech hřebcích. Osudy hřebců se zamotávají. Zatímco v předchozích dílech jsem postupovala ještě jakž takž chronologicky, podle připouštěcích sezon, tentokrát vám předkládám jakési intermezzo o dvou hřebcích, které jsem vlastnila a nakonec si ani „nečuchli“ v Málkovicích k nějaké klisně (jako plemeník zde vůbec nepůsobili) a o třetím, se kterým se mi taky nevedlo.
 
KÁČ, KÁČ... MÁME NA ZAHRADĚ KAČENY! PDF Tisk E-mail
Pondělí, 16 květen 2016

Je jaro, příroda řádí, a zvířátka taky. U nás řáděj momentálně kačeři. Teda spíš jeden kačer. Vypadá to, že naší zahradu si kachnička s kačerem vybrali pro svůj denní pobyt. Na noc se vracejí někam na vodu, ale dny tráví u nás. My jim vůbec nevadíme. Pokud jsme v bezpečné vzdálenosti, což činí pouze cca 3 metry, můžeme kolem chodit, mluvit a dělat si „na naší zahradě“ cokoli. 

 
BYLINKY PRO ZDRAVÍ PDF Tisk E-mail
Úterý, 10 květen 2016

Každému je občas pod psa. Ale ne vždy  tp znamená nutnost běžet k lékaři a plnit již tak přecpanou čekárnu. Pokud to zrovna není tak vážné. Stačit může užití přírodních léčiv, zejména z léčivých rostlin. Zvláště, pokud si je vyrobíme my sami, nebo někdo, koho známe - a tedy víme, že to není z kytek, natrhaných někde na skládce :-)). Dva zajímavé recepty z právě rostoucích kytiček vám nabízím:
 
KVETOU, KVETOU, KVETOU PDF Tisk E-mail
Pátek, 06 květen 2016
Byla to půlka dubna, když mi deeres poslala tenhle hezký článek – o tom, že na západ od Prahy skály rozkvetly žlutými kytičkami, skromnou tařicí skalní, a řečeno slovy básníka „ ...je čas, kdy zlato tařic se skal stéká....“ také rozkvétaly třešně a v přírodních chráněných lokalitách se objevily trsy vzácného hlaváčku jarního.
 
VYSTRAŠENÉ PSÍ HOLKY PDF Tisk E-mail
Neděle, 01 květen 2016
Máme doma dvě zachráněné psí holčičky, jmenují se  Bonnie a Mia. Ale - potřebovala bych poradit, proto chci poprosit o vaše názory, vaše zkušenosti. Abych to zkrátila - holky jsme našly před čtyřmi měsíci v jedné fabrice. Týrali je tam, nejspíše muži, kteří tam hlídali objekt. Dodnes proto mají největší strach z mužů v černém oblečení. 
 
MOJE OSMINOHÁ FOBIE PDF Tisk E-mail
Pátek, 29 duben 2016
Vymetala jsem bobky, horní polovinu těla vsunutou do králíkárny. Tak nějak nepatřičně se mi něco houpalo u levého oka. Asi bobek, řekla jsem si a otočila hlavu. Těsně u mého nosu seděl obrovský pavouk. Můj mozek, zaplavený stresovými hormony, vydal příkaz "útěk" (ještěže ne "útok", to by vzhledem k bezprostřední vzdálenosti od objektu znamenalo pavouka překousnout), díky čemuž jsem si rozrazila hlavu o kotec a zadělala si na celoživotní fobii.
 
TŘINÁCT HŘEBCŮ A JÁ - 8 PDF Tisk E-mail
Úterý, 26 duben 2016
Zatímco v předchozích letech chovalo shetlandské poníky několik "statečných" chovatelů, najednou dochází k oživení zájmu o toto malé plemeno koní, což se začalo projevovat v počtu plemenných hřebců. Jejich počet stoupal - a v podstatě každý rok je uchovněno tak 5 nových. V roce 2003 bylo v chovu pouze 7 shetlandských hřebců: Artur, Arlott, Arbony, Grand Kavalír z linie A a Borgis s Borneem z linie B a bělouš Radža.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 66 - 78 z 423
[CNW:Counter]