O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Fauna a flora

BYLINKY - LIPOVÝ KVĚT PDF Tisk E-mail
Pondělí, 15 červen 2015

Je čas lipových květů. Květy sbíráme nejlépe odpoledne, celé i se světlými listeny. Sušíme je rychle v průvanu ve stínu nebo při umělé teplotě do 35 ° C, v načechrané vrstvě do 5 cm. Předsušení na slunci je nevhodné, protože sluníčko a vyšší teplota nepříznivě působí na účinnost. Dobře usušené květy a listeny si mají uchovat svou původní barvu a charakteristickou vůni.

 
JARNÍ PRŮHONICE PDF Tisk E-mail
Neděle, 10 květen 2015
Jarní sluníčko ukazuje svoji sílu a láká k vycházkám do zeleně. Kam vyrazit? Jednou z možností je Průhonický park, jehož hlavním lákadlem jsou v jarních měsících hlavně rododendrony, kterých je tu kolem 8000 kusů. Přírodně krajinářský park o rozloze 250 ha rozkládající se kolem potoka Botič (potok se vine až do Prahy a na Podskalí vlévá do Vltavy) založil hrabě Arnošt Emanuel Silva - Tarouca roku 1885.
 
LIBO-LI ZAJÍCE? NA SMETANĚ? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 27 duben 2015

Máme u nás na jihoměstském sídlišti zajíce.  Minimálně tři, všichni jsou větší než můj "bojový pes". Statní, neohrožení a suverenní. Však tady taky nemají žádného nepřítele. Zdejší domácí mazlíčci jsou v zaječí honitbě neznalí, a i kdyby, tak jim to páníček včas zatrhne. Je kouzelné ušáky pozorovat, je tu pod okny hopkají. Už méně kouzelné jsou jejich bobky, které psům chutnají jak delikatesní granulky.
 
MY DVA - JÁ A PES PDF Tisk E-mail
Pondělí, 20 duben 2015
Ráno před sedmou, spíš něco po šesté. Je to už hodně dávno, co to byla moje "běžná" hodina. Teď, po létech a) svobodného povolání i b) veselé penzistky, byla má probouzecí či vstávací hodina o hodně číselně vyšší. Oč později jsem usínala, o to později jsem se - a jak pozvolna! - vydrásala z pelechu. Ale, udeřily nové časy... Nepromyšleně jsem si koupila psa. Ale stejně nepromyšleně si pořizujeme děti - vždyť kdo studuje předem detaily jejich stravování, výchovy, nemocí...?
 
VYPRÁVĚNÍ O SAMETCE PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 09 duben 2015
Jak jsem přišla k Sametce? Jednoduše – odchovala jsem si ji; Sametka se narodila u nás v Málkovicích. Ale svůj příběh to také má. Od kamarádky jsem se dozvěděla, že ZOO Plzeň rozprodává svůj chov shetlandských pony. Neváhala jsem a kontaktovala zaměstnance ZOO, který měl prodej na starosti, abych byla první, kdo si zamluví malou ryzku Samanthu.
 
NAŠI KAMARÁDI Z ŘÍŠE ZVÍŘECÍ PDF Tisk E-mail
Úterý, 07 duben 2015
Dnes, po delší době, zase začínám s vaším vyprávěním... Tentokrát je to o kouzelném kocourkovi, který žije s naším dlouholetým kamarádem, co si říká strejda-děda. Kocourek se stal jeho čtyřnohým potěšením a věřím, že je i jedním z opravdu učinkujících léků na mizející zdravotní potíže. Mj. také hlásám, že pozorování mého psího miminka je lepší než všechna antidepresiva.
 
MÁME DOMA KOCOURA PDF Tisk E-mail
Úterý, 07 duben 2015
Někomu bude znít moje vyprávění asi infantilně, ale náš kocour Bertík je členem rodiny :-) Mám ho rád i proto, že je úžasně čistotný. On si myje pacičky a tělíčko i tehdy, jde-li ven. Sedí na parapetu a myje se. Což nechápu, ale je to jeho rituál. Potřebu udělá jen venku, nebo dole v garáži, kde má svou bedýnku s absorpčním pískem. Tu tam má pro případ nečasu, aby nemusel jít do sloty. A na to včas upozorní.
 
ÓDA NA JAPKO PDF Tisk E-mail
Úterý, 31 březen 2015
Jak se tak courám krajinou, tak jsem vymyslela, že napíšu ódu na jablko, jako poděkování těm, co se snaží vrátit původní genofond do naší krajiny. Vím, že se píše jablko, když je jdu kupovat, tak si kupuji jablka, ale když si ho dávám, jím japko :-))). Kupovala bych jich hodně a ráda, jenomže obchodní řetězce znají tak maximálně čtyři druhy jablek a dělí je na červená a zelená.
 
MÁME DOMA VEVERKU, MÁ REZAVOU ... PDF Tisk E-mail
Pondělí, 23 březen 2015
Máme doma veverky. Máme totiž veverky rádi. Musíme. Před asi deseti lety jsme vedli krutou válku s veverkama, protože díky jejich akrobatickým schopnostem bylo absolutně nemožné mít plné krmítko pro ptáky. Během hodiny bylo v lepším případě vysypané (v horším někde na zemi s překousanou šňůrou či rozhlodanou střechou).
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 118 - 130 z 427
[CNW:Counter]