O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Fauna a flora

ROZMARÝN LÉKAŘSKÝ PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 02 červenec 2015
Stálezelený, opojně vonící keř pochází ze Středomoří, kde roste i ve volné přírodě a dorůstá výšky jednoho až dvou metrů. U nás se může také pěstovat venku, ale protože není odolný vůči mrazům, musíme ho k přezimování přenést do chladné místnosti. Jeho latinský název znamená „mořská rosa“, protože nejlépe se mu daří právě v blízkosti moře.
 
JITROCEL KOPINATÝ PDF Tisk E-mail
Úterý, 30 červen 2015
Jitrocel je všeobecně známá, hojně rostoucí vytrvalá plevelná bylina. Na našem území se vyskytují tři druhy jitrocele – kopinatý, větší a prostřední. Nejúčinnější je právě jitrocel kopinatý, jehož typické listy sbíráme od června do srpna, nejlépe předtím, než rostlina vykvete. Úbytek léčivých látek však s kvetením není nijak drastický, takže svěže zelené listy můžeme bez obav sbírat až do konce léta.
 
VOSKOVKA PDF Tisk E-mail
Pondělí, 29 červen 2015
Svou voskovku mám už hooodně moc dlouho. Letos to bude už dvacet let. Já vlastně mám všechny kytky (pokud přežijí synovo ošetřování během mých občasných nepřítomností) hodně dlouho. A jsou to převážně kytky s historií. Hodně z nich jsou moje "zelené památky" na ty, které už nikdy neuvidím, ale ve těch kytičkách tu jsou se mnou.
 
BYLINKY - LIPOVÝ KVĚT PDF Tisk E-mail
Pondělí, 15 červen 2015

Je čas lipových květů. Květy sbíráme nejlépe odpoledne, celé i se světlými listeny. Sušíme je rychle v průvanu ve stínu nebo při umělé teplotě do 35 ° C, v načechrané vrstvě do 5 cm. Předsušení na slunci je nevhodné, protože sluníčko a vyšší teplota nepříznivě působí na účinnost. Dobře usušené květy a listeny si mají uchovat svou původní barvu a charakteristickou vůni.

 
JARNÍ PRŮHONICE PDF Tisk E-mail
Neděle, 10 květen 2015
Jarní sluníčko ukazuje svoji sílu a láká k vycházkám do zeleně. Kam vyrazit? Jednou z možností je Průhonický park, jehož hlavním lákadlem jsou v jarních měsících hlavně rododendrony, kterých je tu kolem 8000 kusů. Přírodně krajinářský park o rozloze 250 ha rozkládající se kolem potoka Botič (potok se vine až do Prahy a na Podskalí vlévá do Vltavy) založil hrabě Arnošt Emanuel Silva - Tarouca roku 1885.
 
LIBO-LI ZAJÍCE? NA SMETANĚ? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 27 duben 2015

Máme u nás na jihoměstském sídlišti zajíce.  Minimálně tři, všichni jsou větší než můj "bojový pes". Statní, neohrožení a suverenní. Však tady taky nemají žádného nepřítele. Zdejší domácí mazlíčci jsou v zaječí honitbě neznalí, a i kdyby, tak jim to páníček včas zatrhne. Je kouzelné ušáky pozorovat, je tu pod okny hopkají. Už méně kouzelné jsou jejich bobky, které psům chutnají jak delikatesní granulky.
 
MY DVA - JÁ A PES PDF Tisk E-mail
Pondělí, 20 duben 2015
Ráno před sedmou, spíš něco po šesté. Je to už hodně dávno, co to byla moje "běžná" hodina. Teď, po létech a) svobodného povolání i b) veselé penzistky, byla má probouzecí či vstávací hodina o hodně číselně vyšší. Oč později jsem usínala, o to později jsem se - a jak pozvolna! - vydrásala z pelechu. Ale, udeřily nové časy... Nepromyšleně jsem si koupila psa. Ale stejně nepromyšleně si pořizujeme děti - vždyť kdo studuje předem detaily jejich stravování, výchovy, nemocí...?
 
VYPRÁVĚNÍ O SAMETCE PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 09 duben 2015
Jak jsem přišla k Sametce? Jednoduše – odchovala jsem si ji; Sametka se narodila u nás v Málkovicích. Ale svůj příběh to také má. Od kamarádky jsem se dozvěděla, že ZOO Plzeň rozprodává svůj chov shetlandských pony. Neváhala jsem a kontaktovala zaměstnance ZOO, který měl prodej na starosti, abych byla první, kdo si zamluví malou ryzku Samanthu.
 
NAŠI KAMARÁDI Z ŘÍŠE ZVÍŘECÍ PDF Tisk E-mail
Úterý, 07 duben 2015
Dnes, po delší době, zase začínám s vaším vyprávěním... Tentokrát je to o kouzelném kocourkovi, který žije s naším dlouholetým kamarádem, co si říká strejda-děda. Kocourek se stal jeho čtyřnohým potěšením a věřím, že je i jedním z opravdu učinkujících léků na mizející zdravotní potíže. Mj. také hlásám, že pozorování mého psího miminka je lepší než všechna antidepresiva.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 105 - 117 z 417
[CNW:Counter]