O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Fauna a flora

MILENA A JEJÍ PONÍCI - JEDEME DÁL! 7. PDF Tisk E-mail
Neděle, 19 březen 2023
Na Kudlance se v minulosti často řešily mezilidské vztahy, nevěry, rozvody, problémy s dětmi nebo sousedy, mnohdy šlo o nečekané jednání ze strany někoho, komu člověk předtím důvěřoval, ale ten bohužel  zklamal; takže pisatel na svou důvěru doplatil. Já minulé pokračování  končila slovy: „…postupně tedy přebírají můj chov do svého vlastnictví a já se z úředního majitele, který se za koňmi podívá jen na chvíli v neděli, změním v pomocníka v chovu, který bude v mé chovatelské práci pokračovat“. Stalo se. Ale nečekala jsem to, co následovalo, takže dnes bude moje psaní smutné…
 
O ČÍRŮVCE MÁJOVCE, VÍLE MALVÍNĚ A HLAVNĚ O JARU PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 16 únor 2023
A tak se mi zásluhou jarního počasí posledních dnů objevil v trávě na zahradě čarodějný kruh. Já vím, racionální vysvětlení je nasnadě: jde o typické podhoubí čirůvky májovky, které poskytuje trávě více živin a ta je pak nad ním tmavší a bujnější. Ale uznejte, že toto vysvětlení příliš čarodějně a romanticky nezní. Zavřu tedy tuto zkušenost a informaci do patřičných buněk šedé kůry mozkové na pořádnou petlici a potěším se jinou, značně přívětivější možností....
 
BOBI - NEJSTARŠÍ PEJSEK NA SVĚTĚ PDF Tisk E-mail
Úterý, 07 únor 2023
Psi rasy Rafeiro do Alentejo jsou vynikající farmářští a hlídací psi, původem z Portugalska. Je to velký, statný a mírný pes, s klidným a sebevědomým výrazem. Tito psi byli dříve používáni ve smečkách jako lovečtí psi na vysokou zvěř, nyní jsou především hlídači velkých stád - ovcí a skotu. Často jsou se stády v prérii zcela sami a zodpovědně brání své „svěřence“ před případnými vetřelci. A právě jeden z nich, BOBI, je nejstarším žijícím psem na světě.
 
ORCHIDEJE - MÁ LÁSKA PDF Tisk E-mail
Neděle, 05 únor 2023
Když jsem byla dítě, měli jsme doma malá okna – tři obrácená na sever, dvě na východ v nevytápěných ložnicích a jen jediné na jih. Možná proto to s pěstováním kytiček – pokojovek nebylo slavné, nějaká voděnka - podénka, sansevieria (tenura, tchynin jazyk), koleus (okrasná kopřiva). Já vždycky byla spíš na zvířata, takže květiny mě oslovily až na vysoké škole.
 
BOTANICKÁ ZÁHADA A JEDNA ZAJÍMAVOST PDF Tisk E-mail
Pondělí, 17 říjen 2022
Nějak před rokem jsem si do mobilu nahrála aplikaci PlantNet. Jsem s ní fakt spokojená. Vidíte něco, co někde roste, otevřete v mobilu foťáka tu aplikaci, cvak - a pak už se jen dozvíte, co to je zač. Vyberete si, podle čeho to chcete určit - zda podle listu, květu, případně podle plodu. Kolikrát mne překvapilo, že naše "domácí" kytka roste spokojeně i na druhém konci světa... A ještě něco se mi líbí, a to nesmírně - názvy květin v češtině. Názvy, které jim dali čeští batanikové. Někdy na to zírám... Dnes jsem zrovna objevila keř, na který jsem taky cvakla, protože "to", co jsem fotila, bylo velmi hezké. A ejhle - víte, jak "to" kdosi pojmenoval? "Přestup drsný." FAKT.
 
JAK SI VYCHOVAT SVÉHO PSA? - 2. PDF Tisk E-mail
Neděle, 25 září 2022
Je to už nějaká doba, co jsem vám napsala, jak se z nevychovaného pejska dá správným jednáním vychovat hodný a poslušný kamarád. (Pokud byste si chtěli ten předchozí díl přečíst, tady si klikněte.) Takže v onom minulém díle jsme se seznámili se základními způsoby, a skončili jsme u povelu „Ke mně.“ U tohoto povelu se ještě zastavím, protože může dojít k tomu, že budete nuceni použít tzv. negativní motivaci.
 
MILENA A JEJÍ KONÍCI - JEDEME DÁL! - 6. PDF Tisk E-mail
Úterý, 30 srpen 2022
V letošním roce jsem byla příjemně překvapená návrhem jedné kolegyně chovatelky, abychom si na sezonu 2022 vyměnily své chovné hřebce. Velmi o tuto výměnu stála, takže nabídla i veškerou potřebnou dopravu ve své režii. Já jsem chápala její důvody – odchovat si na základě mého britského hřebečka nějakou klisničku nepříbuznou s jejím hřebcem, jedna z jejích chovných klisen dokonce pochází ze stejného britského hřebčína, jako Rupert.
 
MILENA A JEJÍ KONÍCI - JEDEME DÁL! - 5. PDF Tisk E-mail
Pondělí, 22 srpen 2022
Dnes vám napíšu, co se stalo v roce 2021. Minule jsem nakousla, že jsme chtěli rozšířit stádo ještě alespoň o jednu klisničku. Doufala jsem, že by se nám mohla nějaká narodit od našich březích klisen, ale nevyšlo to. V dubnu a květnu se nám narodili tři rošťáci. Tedy hřebečci Rošťák, Raubíř a Rascal. Pro pojmenování hříbat shetland pony platí jednoduché pravidlo, že hřebečci dostávají jméno se stejným začátečním písmenem, jako má jejich otec.
 
JAK SI VYCHOVAT SVÉHO PSA - 1. PDF Tisk E-mail
Středa, 27 červenec 2022
Takže – při mém posledním článku o tom, jak jsem přišla ke svým chlupatým miláčkům, padlo pár dotazů, jakže tedy to je s tím přivoláním, aby hafan přišel vždycky, když ho zavoláte a nejenom tehdy, když jemu se zrovna chce. Z toho důvodu jsem se rozhodla, že sepíšu takový manuál, který může pomoct jak majitelům (zatím ještě roztomilých ) štěňátek, tak i majitelům psů odrostlejších, kteří řeší problémy tohoto rázu.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 13 z 460
[CNW:Counter]