O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Tady a tam

FLORENCIE VI. PDF Tisk E-mail
Pondělí, 27 srpen 2012

V polovině 13. století určovalo siluetu města kolem 170 legendárních a nechvalně vyhlášených obytných věží, které čněly do výše nad domy bohatých občanů. Měly obranný charakter a v průběhu bojů sloužily rodinám jako bunkry.

 
FLORENCIE V. PDF Tisk E-mail
Pondělí, 13 srpen 2012

Florencie plná historickejch skvostů byla během 2. světové války zkázou prakticky nezasažená. Tedy až do roku 1944, kdy odcházející německá vojska vyhodila do vzduchu všechny mosty přes řeku Arno, kromě jednoho, toho nejstaršího a nejslavnějšího.

 
TAILGATE PARTY PDF Tisk E-mail
Úterý, 07 srpen 2012

Jedno z kulturních specifik, která mě překvapila ve Spojených státech, jsou takzvané tailgate parties – tedy párty soustředěné okolo zadních dveří auta (tailgate). Typicky jsou pořádané na veřejném parkovišti před sportovní událostí typu americký fotbal či basketbal, ale viděla jsem je i na jiných akcích, jako jsou letecké exhibice, nebo parkoviště u akvaparku.

 
FLORENCIE IV. PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 26 červenec 2012

Ve 14. století začíná vzestup rodu, jenž je s Florencií neodmyslitelně spjat - rodu Medici.  Jejich předek Giovanni di Bicci byl bankéřem v Římě.  Byl to takový self-made man, po svém otci toho zdědil velice málo (mnoho slimáčků na málo kapustičky). 

 
JAK SE U NÁS ŽIJE - I. PDF Tisk E-mail
Úterý, 24 červenec 2012

Mám ráda sport. Od malička a jakýkoli. Období fanatického každodenního několika hodinového dření se u mne střídá se dny, kdy toho moc nedělám - co se sportu týče – někdy vůbec nic. Sobecky do svých sportovních plánů zavlékám i rodinu, aby nelitovali jen moje zpocené tělo, mé namožené svaly a večerní vyčerpanost, ale aby si to hezky užili oni také...

 
FLORENCIE III. PDF Tisk E-mail
Úterý, 10 červenec 2012

Poněkud jsme bojovaly s otevíracími hodinami do různých památek a trvalo nám několik dní, než jsme se zorientovaly. Hlavní atrakce – jako galerie Uffizi, Akademie, Starý palác nebo palác Pitti mají otevřeno celkem od rána do večera, s výjimkou pondělků, kdy jsou muzea, podobně jako u nás, zavřená.

 
FLORENCIE II. PDF Tisk E-mail
Úterý, 03 červenec 2012

Na začátku 14. století patřila Florencie k největším a nejblahobytnějším městům křesťanského západu. Počet obyvatel vzrost na úctyhodných 100 000 a zlatý florén se stal jednou z hlavních měn v celé Evropě.

 

 

 

 
SLUNOVRAT NA YUKONU PDF Tisk E-mail
Neděle, 01 červenec 2012

Ahoj kudlanky a kudlánci, rád bych vám ukázal Slunovrat v krajině půlnočního slunce. Náhoda tomu chtěla, že jsme moje manželka Joanne a já  získali zajímavý job. Údržbu dvou campgroundu (kempingu) na dlouhatánské Dempster highway, která začíná kousek od Dawsonu a konci po 671 kilometrech v eskymácké osadě Inuvik. 

 

 
PRAŽSKÉ TOULKY - OKOLÍ NÁRODNÍHO DIVADLA PDF Tisk E-mail
Středa, 27 červen 2012

V úvodu dnešního povídání se vrátíme do Vojtěšské čtvrti a poté budeme pokračovat k Národnímu divadlu a na Anenské náměstí. Kromě památek zmíněných v minulých toulkách, mne ve Vojtěšské čtvrti zaujalo ještě několik pěkných staveb.  

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 92 - 104 z 288
[CNW:Counter]