O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Tady a tam

PRAŽSKÉ TOULKY - PALATA PDF Tisk E-mail
Úterý, 24 březen 2015
I tentokrát se místo objevování památek vydáme, stejně jako v případě Malešic, do zeleně.  I když místo, které jsem dnes vybrala, nemá oficiálně statut veřejné zahrady, nikdo vás odtud vyhánět nebude.
 
PRAŽSKÉ TOULKY - MALEŠICE PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 26 únor 2015
Dnes nepůjdeme obdivovat žádné starobylé památky, ale podíváme se do jedné ze tří pražských botanických zahrad. Botanickou zahradu Na Slupi nebo v Troji zná většina lidí, ale podstatně méně je známa třetí botanická zahrada v Malešicích.
 
PRAŽSKÉ TOULKY - DEJVICE II. PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 19 únor 2015
V dnešním článku se podíváme podruhé do Dejvic. Výchozím bodem vycházky bude opět Vítězné náměstí tzv. Kulaťák. Tentokrát ale půjdeme na opačnou stranu.Jihovýchodním směrem se z Kulaťáku vydáme Dejvickou ulicí. Zde mají sídlo dvě divadla s dlouholetou tradicí. Divadlo Semafor a Divadlo Spejbla a Hurvínka.
 
MATĚJSKÁ POUŤ - 1 PDF Tisk E-mail
Pondělí, 16 únor 2015
V ročních dobách mám ráda pořádek. Svatý Martin má přijet na bílém koni a když to nestihne, tak sníh má přinést alespoň Mikuláš, Vánoce mají být bílé a tedy na sněhu, a zrovna tak ještě Tři králové a pak z bytu zmizí vánoční výzdoba, vyluxuji poslední zlaté nitky a jehličí.
 
PRAŽSKÉ TOULKY - DEJVICE I. PDF Tisk E-mail
Pondělí, 09 únor 2015
V dnešních toulkách se podíváme opět na Prahu 6, konkrétně do Dejvic. Pomineme-li Hanspaulku a Babu, mohlo by se zdát, že jde o lokalitu pouze s funkcionalistickými stavbami a areály vysokých škol. Já vás však přesvědčím, že Dejvice vám mohou nabídnout mnoho zajímavého. Abych mohla článek proložit více foty, rozdělila jsem povídání do dvou částí. V první části půjdeme z Vítězného náměstí západním směrem na Mydlářku. V druhé části půjdeme opačně, tedy zhruba směrem k Bubenči.
 
KOLIK DOMŮ, TOLIK ŽEN PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 29 leden 2015
Nedávno mě v Africe naprosto odzbrojil rozhovor Němce s Američanem. Němec se podivoval nad krátkou trvanlivostí pověstných amerických překližkových domů: „V Německu si tradičně staví dřevěné domy jen blázni, kteří tím chtějí vyjádřit nějaký svůj environmental statement.“
 
PRAŽSKÉ TOULKY - BŘEVNOV PDF Tisk E-mail
Úterý, 20 leden 2015
V dnešních toulkách vás pozvu opět na Prahu 6 a sice do Břevnova. Poprvé jsem zavítala do Břevnova díky Milene z Kudlanky, která mi doporučila návštěvu  Břevnovského kláštera.   Během let jsem se tu ještě párkrát ocitla a zamilovala si tenhle kout Prahy pro jeho příjemnou atmosféru.
 
KRKONOŠSKÝ KONEC ROKU PDF Tisk E-mail
Středa, 14 leden 2015

Silvestr a Nový rok je už pár týdnů za námi, ale zvu vás, abyste se vrátili se mnou pár dnů zpět. Den před Silvestrem se v Janských Lázních/Svobodě n. Úpou uskutečnil zajímavý pochod s loučemi do Krakonošovy Muchomůrky-Farmaparku. Jsou to tak tři-čtyři roky zpátky, kdy si parta kolem Výtvarné dílny Bosorka z Janských Lázní řekla, proč slavit jenom Silvestr, když si můžou užít každý den - z těch posledních v roce. 

 
PRAŽSKÉ TOULKY - STŘEŠOVICE PDF Tisk E-mail
Úterý, 06 leden 2015
Po bělohorských a libockých toulkách se dnes opět podíváme na Prahu 6, konkrétně do Střešovic. Nejprve krátký pohled zpět v čase. Ves Střešovice, původně Třešovice, je známa od 10. století. Původně Střešovice náležely ke knížecím statkům, r. 1143 byly darovány strahovskému klášteru. Zůstaly v klášterním majetku až do 20. století, neboť tvořily jeho hospodářské zázemí.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 66 - 78 z 310
[CNW:Counter]