O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Tady a tam

PRAŽSKÉ TOULKY - BŘEVNOV PDF Tisk E-mail
Úterý, 20 leden 2015
V dnešních toulkách vás pozvu opět na Prahu 6 a sice do Břevnova. Poprvé jsem zavítala do Břevnova díky Milene z Kudlanky, která mi doporučila návštěvu  Břevnovského kláštera.   Během let jsem se tu ještě párkrát ocitla a zamilovala si tenhle kout Prahy pro jeho příjemnou atmosféru.
 
KRKONOŠSKÝ KONEC ROKU PDF Tisk E-mail
Středa, 14 leden 2015

Silvestr a Nový rok je už pár týdnů za námi, ale zvu vás, abyste se vrátili se mnou pár dnů zpět. Den před Silvestrem se v Janských Lázních/Svobodě n. Úpou uskutečnil zajímavý pochod s loučemi do Krakonošovy Muchomůrky-Farmaparku. Jsou to tak tři-čtyři roky zpátky, kdy si parta kolem Výtvarné dílny Bosorka z Janských Lázní řekla, proč slavit jenom Silvestr, když si můžou užít každý den - z těch posledních v roce. 

 
PRAŽSKÉ TOULKY - STŘEŠOVICE PDF Tisk E-mail
Úterý, 06 leden 2015
Po bělohorských a libockých toulkách se dnes opět podíváme na Prahu 6, konkrétně do Střešovic. Nejprve krátký pohled zpět v čase. Ves Střešovice, původně Třešovice, je známa od 10. století. Původně Střešovice náležely ke knížecím statkům, r. 1143 byly darovány strahovskému klášteru. Zůstaly v klášterním majetku až do 20. století, neboť tvořily jeho hospodářské zázemí.
 
ZVLÁŠTNÍ PACHUŤ BALENÝCH POTRAVIN PDF Tisk E-mail
Středa, 10 prosinec 2014

„Jsem jenom turista. Chci jen udělat nějaké fotky,“ to byly moje nacvičené odpovědi na všechny otázky místních lidí ve vesnici Bukit Duabelas (Dvanáct hor) na hranici stejnojmenného národního parku, nejmenšího na indonéském ostrově Sumatra. Články o návštěvách cizinců v této oblasti jasně varovaly: výzkumníci, novináři ani obyčejní šťouralové, ke kterým se řadím já, tu nejsou vítáni.

 
PRAŽSKÉ TOULKY - LIBOC PDF Tisk E-mail
Pondělí, 15 září 2014
Je podzim a teplé podzimní dny svádí k vycházce do přírody. Mnozí z nás upřednostňují klidná místa, kde neproudí špalíry turistů a kolony aut. Místa, kde člověk v klidu probírá své myšlenky a nabírá tolik potřebnou energii. Pražská Liboc, kam vás dnes zavedu, je k takové procházce přímo stvořená.
 
PRAŽSKÉ TOULKY - BÍLÁ HORA PDF Tisk E-mail
Středa, 10 září 2014
V dnešních toulkách vás pozvu na konečnou zastávku tramvaje číslo 22. Na dohled od tramvajové smyčky stojí sakrální komplex obklopený ambity, v době barokní zvaný též Santa Maria della Vittoria. Ano, tušíte správně, ocitáme se na místech známých z hodin dějepisu, na bělohorské pláni, která se tak výrazně zapsala do našich dějin (   bitva 8.11. 1620).
 
POZDRAV Z VÍDNĚ PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 10 červenec 2014
Zdravím vás, všechny neznámé přítelkyně,  z letně naladěného města Vidně, plného květin a všech barev parkové zeleně. Řeka Dunaj, jejíž vlny jsou někdy něžné a tiché jako milenec, jindy bouřlivé a vytékající z břehu do poklidných míst - Donauinsel, který byl speciálně vybudován, aby jejich zlostné přívaly pohltil v době, kdy nastane mimořádný déšť. Proto, aby se městu samotnému nic nemohlo stát.
 
TOULKA CHOTĚŠOVSKÝM KLÁŠTEREM PDF Tisk E-mail
Neděle, 06 červenec 2014
Všichni máme rádi cestopisy, toulky krajinou... Ať je to tou naší, českou, nebo vzdálenou, tou, v níž žijí naše vzdálené kamarádky a kamarádi. Dnes vám nabízím velmi zajímavou - a hodně obrazovou - pohlednici z Chotěšova, kde projdeme s autorem jeden velmi velmi starý a zajímavý klášter...
 
TOULKY PRAHOU - STŘEŠOVIČKY PDF Tisk E-mail
Neděle, 01 červen 2014

Jaro je v plném proudu a tak vás opět zvu k vycházkám po Praze.  Tentokrát nebudu dlouze povídat, kochejte se spíše obrázky míst, kde se doslova zastavil čas. Tichá a klidná ulička Na Kocourkách, někdy též zvaná Kocourky, se  nalézá se svými malebnými domečky na jižním svahu Norbertova. Domečky nalepené na pískovcových skalách jsou pozůstatkem dělnické kolonie, vzniklé v 19. století.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 66 - 78 z 305
[CNW:Counter]