O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Tady a tam

NECHCETE PRÁCI? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 01 říjen 2007

U hotelu Bohemia, ve středu města Ústí, otevřela jedna firma Agenturu práce. Obrovitá výloha polepena papírky s obou stran a všude samý: příjmeme, příjmeme, i s trhacíma lístečkama. Čumím jen tak pro informaci, jaké jsou nabídky a platy. Máme tady opravdu dost tvrdý nedostatek lidiček na práci.

 
V CHALOUPCE U LESA V. PDF Tisk E-mail
Neděle, 23 září 2007

V minulém vzpomínání jsem vám slíbila povědět o tom, jak se vlastně stalo, že k naší rodině neodmyslitelně patří jedna krkonošská chaloupka na strmé stráni. Tenhle trochu zamotaný příběh začal už v roce 1934. V tomto roce totiž tatínkův strýček koupil malou chaloupku na „naší" stráni.

 
VOT, KAK CHARAŠO... PDF Tisk E-mail
Středa, 19 září 2007

Traduje se historka, že si nějaký sběratel koupil v aukci starožitný stolek někdy ze začátku 19.století. Když ho ohledával, tak našel vzadu tajnou zásuvku a když ji otevřel, tak tam byla směnka na 25 liber, vydaná stále fungující, samozřejmě soukromou, bankou. Tak to vzal a do té banky zašel. 

 
V CHALOUPCE U LESA IV. PDF Tisk E-mail
Středa, 05 září 2007

Do výbavy snad všech horalů patřily lyže. Naše půda skrývá ještě několik párů těchto lyží, jsou dřevěné, dlouhatánské a některé už mají modernější vázání na různé přezky. Ty úplně původní se pouze připevňovaly k botám řemínky. Na špičkách lyží jsou dírky - sloužily k tomu, aby se lyže do kopce mohly přivázat a táhnout za sebou.

 
V CHALOUPCE U LESA III. PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 30 srpen 2007

Slíbila jsem vyprávění o lidech, kteří žili vysoko v horách, v chalupách, jako je ta naše. V typicky krkonošských roubenkách, s pruhovanými štíty, trámovými zdmi a rozlehlými loukami kolem sebe. Vyzpovídala jsem svého tatínka, zavzpomínal na vyprávění, která slýchal on sám, zavzpomínal na své rané dětské zážitky...  

 
ANI NIZOZEMÍ, ANI HOLANDSKO PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 23 srpen 2007

Často se dopouštíme pravopisných prohřešků a nemístných disharmonií. Třeba když si ve výslovnosti zaměňujeme významy slov status a statut a pleteme si Istambul s Istanbulem či Holandsko s Nizozemskem. A přitom stačí krapet sebevzdělání a letmé nahlédnutí do encyklopedie. Nejvíc to asi odnáší země tulipánů, fotbalu či přívrženců eutanázie a registrovaných partnerství. Takže, popořádku...

 
V CHALOUPCE U LESA II. PDF Tisk E-mail
Sobota, 18 srpen 2007

 Svoje dnešní vyprávění o naší chaloupce bych ráda věnovala pohledu do dávné minulosti našich nejvyšších hor. Jak se asi ocitla ona a jí podobné na stráních vysoko v horách? Co přimělo lidi budovat si domovy v tak těžkých podmínkách? Vždyť v nížině by vše bylo mnohem snazší? Je to až zvláštní, jak stejné jsou v jistých ohledech osudy lidí už celé věky ...

 
V CHALOUPCE U LESA I. PDF Tisk E-mail
Úterý, 07 srpen 2007

Vzpomínek je plno. Jedna: venku mráz, co praští, zima, která na malá okýnka maluje kouzelné obrázky. Já však ležím zachumlaná v duchnách, v kachlových kamnech vesele, teple a útulně praská oheň a za tenkou zástěnou u velkého dubového stolu sedí rodiče. Tiše si povídají a srkají grog. Občas vrznou dvířka od kamen, přikládá se dlouho do večera, abychom ráno nevstávali do příliš velké zimy.

 
VELKÝ SEN RICHIEHO SOWY PDF Tisk E-mail
Středa, 27 červen 2007

Richie Sowa, tedy „ten Richie, co si postavil svůj vlastní ostrov“,  je cca padesátiletý Angličan, který se jednoho dne rozhodl, že nechá všeho a odjel si do Mexika splnit svůj velký sen. Nějak kolem roku 1997 si všechno rozmyslel, naplánoval a roku 1998 začal…  Trvalo mu to léta, ale povedlo se.

 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 Následující > Konec >>

Výsledky 300 - 312 z 318
[CNW:Counter]