O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Tady a tam

SKOTSKÉ TOULÁNÍ PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 15 září 2016
Image result for skotskoLéto v Čechách a na Moravě vrcholilo, vedro vysušilo lesy a houby v nich si daly pauzu. Náš přípravný výbor výletu do Skotska vydával poslední instrukce a jednotliví účastníci zájezdu si chystali své podklady pro funkce denních průvodců. Bylo nás celkem 15 a letělo se z Berlína. To bylo také asi jediné větší město, které jsme měli čas trochu blíže poznat. Byl jsem tam kdysi jako kluk.
 
DOPIS Z WULZESHOFENU PDF Tisk E-mail
Úterý, 30 srpen 2016
Wein und KräuterVážení a milí, dolnorakouská vesnice Wulzeshofen, opravdu jen kousek od hranic s Moravou, má sice název, který jí dali v 9. století Slované (respektive nějaký Vlček, který tu měl dvůr, jak je patrno ze středověkého názvu Wltschenhouen), ale lidé tady v úrodné krajině žili od pradávna. Rovina na pravém břehu řeky Pulkavy je přerušena jen nevysokým kopcem Schatzberg, který vděčí za své jméno prehistorickému zlatému pokladu, který tady byl objeven. 
 
PARDUBIČTÍ PÁVI PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 25 srpen 2016
V pardubickém zámku žijí překrásní pávi. Jsou tam chováni od roku 1994. Mají tam nejen zeleno-barevné, ale i dokonce i čtyři čistě bílé krasavce. Pávi jsou hodně zvídaví a prozkoumávají celé své okolí. Ale protože na zámku mají své teritorium a dostávají tu potravu, neulétnou. Přes den se procházejí po zemi, kde hledají potravu či úkryt ve stínu houštin.
 
TOULKY PO ITALSKÝCH SOPKÁCH PDF Tisk E-mail
Středa, 15 červen 2016
Po loňské zkušenosti s letním peklíčkem v Itálii jsme si letošní návštěvu naplánovali na konec května, kdy mělo být ještě zeleno a přívětivo. Tentokrát byly na programu vulkanické přírodní zajímavosti, tudíž krátká zastávka u Neapole v Pompejích a pak již ostrovy u Sicílie s krátkým mezipřistáním v Palermu.
 
NA CESTĚ DO SHANGRI-LA - 3 PDF Tisk E-mail
Úterý, 15 březen 2016
Z Rampuru jsme po delším čekání vyrazili v přeplněném autobuse s tím, že si asi nesedneme. Autobus ovšem téměř okamžitě zastavil na autobusovém nádraží, o jehož existenci jsme neměli tušení a stál tam téměř dvě hodiny. Výhodou bylo, že se téměř všichni cestující vyměnili a my jsme se posadili. Přišla na mě řada, abych seděl u okna a já si brzy přál, aby tomu tak nebylo.
 
NA CESTĚ DO SHANGRI-LA - 2 PDF Tisk E-mail
Neděle, 27 prosinec 2015
Kalka, tedy město, kde podle železničního úředníka nikdo nezůstává přes noc, nás příjemně překvapila. Ulice od nádraží do města byla poměrně ticha a bylo na ní několik příjemně vyhlížejících hotýlků i restaurací. Ubytovali jsme se lépe a za poloviční cenu než v Delhi a vyrazili na obhlídku města.
 
NA CESTĚ DO SHANGRI-LA - 1 PDF Tisk E-mail
Středa, 16 prosinec 2015
Cesta do vysněného himálajského ráje by neměla být lehká, ale my s Joanne ji začali v pohodlí. Společnost Jet Airways, která nás dopravila z Bangkoku do New Delhi, je sice považována za nizkonakladovou, ale jídlo i pití podává pořád zdarma a když jsem si řekl o skotskou, dala mi letuška se šibalským mrknutím rovnou dvě.
 
PRAŽSKÉ TOULKY - KURIOZITY PDF Tisk E-mail
Úterý, 10 listopad 2015
Naše poslední povídání skončilo na Smíchově. Slíbila jsem, že další povídání bude o Hřebenkách a Klamovce. Protože však toto povídání je časově náročnější na sepsání, dávám k přečtení tentokrát takovou rychlovku - pár kuriozit a zajímavostí z Malé Strany, v reálu nenáročná krátká vycházka. Výchozím bodem bude Klárov – trasa metra A nebo tramvaje 5, 12, 18, 20, 22, obojí stanice Malostranská.
 
OBRÁZKY Z ŘÍMA VIII. PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 24 září 2015

Na náš poslední den v Římě slibovala předpověď počasí vedro a kalendář zas davy lidí (byla neděle), takže jsme zvolily odpočinkový program na čerstvém vzduchu ve stínu stromů a vyrazily do zahrad Pincio a na ně navazujícího parku u Villa Borghese. Mně se tam moc nechtělo, takže jen ve zkratce:
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 14 - 26 z 288
[CNW:Counter]