O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Tady a tam

PRAŽSKÉ TOULKY - FOTOHÁDANKY PDF Tisk E-mail
Pondělí, 13 leden 2014

Zdravím vás všechny, přeju všechno „nej“ do nového roku – a taky všem příznivcům hádanek co největší trefy.  Dnes mám pro vás tři fotografie známých a velice frekventovaných míst Prahy.  Denně kolem objektů na obrázcích projdou doslova tisíce lidí. Já vás ale budu trochu mást a ukážu méně známou podobu těchto míst.

 
SOMÁLŠTÍ PIRÁTI PDF Tisk E-mail
Neděle, 12 leden 2014

Následující video bylo natočeno kameramanem ruské válečné lodi, která hlídkuje v piráty zamořeném Perském zálivu jako součást mezinárodních sil.  Mariňáci z této válečné lodi zaútočili na somálskou loď pár hodin poté, co piráti ukořistili ruský ropný tanker  Moscow University a zajali rukojmí.

 
PRAŽSKÉ TOULKY - POMNÍKY PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 28 listopad 2013

Dnes nemusíte obouvat vycházkové boty, nebudeme vyrážet na tradiční vycházky. Dnes si můžete uvařit dobrý  čaj, případně kávu a pokud nemáte v dlouhém podzimním večeru práci a máte chuť sedět u počítače a číst o zajímavostech z naší historie, dám vám několik tipů. Dnešní toulky by mohly mít podtitul Svědectví vytesaná do kamene.

 
PRAŽSKÉ TOULKY - SV. HAŠTAL PDF Tisk E-mail
Úterý, 12 listopad 2013

 V dnešních toulkách Vás zvu do poklidné lokality Prahy – na Haštalské náměstí  (dříve Haštalský plácek), uprostřed něhož stojí kostel zasvěcený sv. Haštalovi.  Jméno Haštal vzniklo počeštěním latinského Castullus. Tento římský patricij žil ve 3. století, zastával významné funkce a posléze se stal nejvyšším hodnostářem císařského paláce. Byl však pronásledován, neboť tajně přešel na křesťanskou víru, kterou ilegálně šířil dále. Posléze byl prozrazen, umučen.

 
PRAŽSKÉ TOULKY - SV. JAN NA PRÁDLE PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 31 říjen 2013

Tento týden vás zvu na toulky půvabnou částí Prahy, do prostoru mezi Vítěznou třídou a Kampou. Zde kdysi stávala osada Újezd a farním kostelíkem této osady byl dosud stojící  kostelík zasvěcený sv. Janu Křtiteli, později  nazývaný sv. Janem Na prádle. 

 
PRAŽSKÉ TOULKY - MALVAZINKY PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 17 říjen 2013

Léto předalo svoji vládu podzimu a je tu čas podzimních vycházek. Dnes vás pozvu na vycházku Smíchovem, konkrétně na Malvazinky.  Povídání tentokrát začnu poněkud netradičně, na hřbitově.  Na místo se dostanete autobusem linky 137 odjezd z Knížecí, zastávka Urbanova.

 
VÝLET NA ČESKOKRUMLOVSKO PDF Tisk E-mail
Středa, 28 srpen 2013

Dnes navštívíme další okres na jihu Čech a tím okresem je Český Krumlov. Většina turistů zde míří buď do samotného Českého Krumlova, který je skutečným klenotem,  nebo do oblasti Lipenské přehrady. 

 
VÝLET NA PÍSECKO PDF Tisk E-mail
Neděle, 11 srpen 2013

Jsem tu opět se svými prázdninovými jihočeskými toulkami a tentokrát vás zvu na sever Písecka, konkrétně do Milevska, ležícího na trase Tábor - Plzeň. Zdejší klášter, o němž dnes bude řeč,  byl založen v letech 1184-1187 a jedná se o nejstarší klášter na jihu Čech. Zásluhu na jeho založení měl pán Jiří z Milevska.

 
VÝLET NA PRACHATICKO PDF Tisk E-mail
Úterý, 16 červenec 2013

Prázdniny a dovolené jsou v plném proudu a mnozí z vás zamíří také na jih republiky.  Většina z turistů míří do známých míst – Hluboká, Český Krumlov, Lipno.  Já bych vás ale v několika článcích ráda pozvala do míst méně známých, do míst, kde nenarazíte na davy turistů a přesto mají své kouzlo, a mohou turistovi nabídnout něco neobvyklého.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 105 - 117 z 318
[CNW:Counter]