O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 
Tady a tam

TOULKY ŠUMAVOU - ŠUMAVŠTÍ SVĚTÁCI PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 19 září 2019
Eduard Bass ve svém románu Cirkus Humberto líčí prostředí cirkusu a osudy Václava Karase, jehož kořeny sahaly na Šumavu. Vaškův táta, starý Karas, patřil k mužům, kteří odcházeli za prací z rodné Šumavy do světa. I Karel Klostermann líčí ve svém románu Světák z Podlesí život mužů vyrážejících za obživou do dalekých končin. Podlesím přitom není míněna jen jedna vesnice, ale krajina od Nezdic, Strašína (vrch Sedlo a Ždánov) až k Volyni. Dalším místem, odkud se rekrutovali světáci, byl Zdíkov a příp. Stachy. Karasovi, o kterých Eduard Bass píše, však pocházeli z Horní Sněžné u Volar.
 
JE LIBO BRIZIL? A VÍTE VŮBEC, CO TO JE? PDF Tisk E-mail
Úterý, 13 srpen 2019
Za svitu měsíce kráčí temnou šumavskou nocí pomalu, ale sebejistě, postava. Její obrysy dávají tušit mužské pohlaví, na hlavě typický klobouk s krempou, na ohnutém těle ranec. Před několika minutami muž utekl celníkům. Jak by ne, vždyť zná každou cestičku, každý kámen, hvozd, ví jak celníky přelstít. Vyrůstal v lese, od táty se naučil znát kdejaký strom, však jeho otec převáděl přes hranice i dobytek.
 
TOULKY ŠUMAVOU - ZA JIŘINOU JIRÁSKOVOU (NEJEN) PDF Tisk E-mail
Úterý, 15 leden 2019
Související obrázekDnešní výlet jsem nazvala výletem za Jiřinou Jiráskovou, ale jak se nakonec ukázalo, byl daleko obsáhlejší. Jiřina Jirásková patřila k vynikajícím českým herečkám a není ji tedy třeba zvlášť představovat. Možná slovo patřila by bylo výstižnější v přítomném čase, protože filmy, ve kterých excelovala, se hrají a budou hrát stále.
 
PODZIMNÍ ROMANCE PDF Tisk E-mail
Středa, 24 říjen 2018
Zdá se, že teplým dnům je definitivně konec. Je tu podzim se svojí krásou barevného listí na stromech, s papírovými draky poletujícími ve větru, s vůni čerstvě nasbíraného ovoce i s klidem a melancholií krátících se dnů. Kam vyrazit v těchto dnech? Tedy pokud počasí zrovna nepokazí déšť či silný vítr.
 
SEVERNÍ PLZEŇSKO II. – RABŠTEJN NAD STŘELOU PDF Tisk E-mail
Pondělí, 17 září 2018
Po delší odmlce vás opět zvu na výlet po krásách našich Čech, tentokráte Plzeňského kraje. Zvu vás do končin, ve kterých nenarazíte na davy turistů, naopak si můžete vychutnat nedotčenou přírodu a klid. Dnešní místo se nachází zhruba 40 kilometrů severně od Plzně a pyšní se titulem nejmenšího historického středoevropského města. Městečko se jmenuje Rabštejn nad Střelou.
 
PRAŽSKÉ DÁVNÉ ZAJÍMAVOSTI - 5. PDF Tisk E-mail
Pondělí, 09 duben 2018

Když mne jako malou vodívala babička po Praze a vyprávěla mi nejrozličnější zajímavosti, stávala jsem se v době, kdy - jako jedináček velmi zaměstnaných rodičů - byla dlouhé hodiny sama, dívkou, dámou, šlechtičnou. Podle doby, ve které jsem se zrovna s babičkou toulala. Vzpomínám na záchvěv hrůzy, když jsem zírala na černý pařát, visící na řetězu v jednom kostele....

 
PŘELET NAD VELKOU LOUŽÍ, KAPUT PC PDF Tisk E-mail
Pátek, 06 duben 2018
A plno dalšího, co se na mne vždy nabalí. Já jsem prostě magnet na průůůůsery, to se jinak nedá napsat! Ale - musím přiznat, že jsem byla z toho, že nemůžu kudlit, psát na kudlu, být s vámi - musím přiznat, že mne to děsně štvalo. Jo, tak začnu: v první řadě počasím. Je tu hezky, ale tak, jako v Čechách tak před týdnem. Počasí se vybičuje na pozitivních pět a padla...
 
PRAŽSKÉ DÁVNÉ ZAJÍMAVOSTI - 5. PDF Tisk E-mail
Úterý, 03 duben 2018
Výsledek obrázku pro kryt pod hotelem JaltaJestlipak víte, že pod celou plochou luxusního hotelu Jalta na pražském Václavském náměstí se rozkládá protiatomový čtyřpodlažní kryt... Tři patra pro pohlaváry, ve čtvrtém nemocnice. Nechybějí ani nádrž na pitnou vodu a mohutné agregáty pro zásobování energií. Ochranu proti biologickým a radioaktivním látkám mělo zajišťovat na svou dobu neobyčejně výkonné filtrační a ventilační zařízení.
 
PRAŽSKÉ DÁVNÉ ZAJÍMAVOSTI - 4. PDF Tisk E-mail
Středa, 28 březen 2018
Výsledek obrázku pro La clemenza di Tito„Už tvůj hněv mě rozpaluje a Řím je v plamenech“ - takto zní název libreta, jehož autorem je Caterino Mazzolà. A právě toto téma si vybral Wolfgang Amadeus Mozart pro operu La clemenza di Tito (česky: Velkorysost Titova). Tato opera opera o dvou dějstvích měla v Praze svou premiéru v roce 1791. Vznikla za pouhých osmnáct dní se záměrem oslavné opery ke ke korunovaci Leopolda II. českým králem, na objednávku českých stavů.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 13 z 307
[CNW:Counter]