O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZAJÍMAVOSTI I NÁPADY - CIBULOVÉ SLUPKY PDF Tisk E-mail
Neděle, 15 leden 2017
Image result for cibulové slupkyCibuli jako přírodní antibiotikum bez žádných vedlejších účinků jsme si představili už v minulém článku - a používáme ji velmi rádi na přípravu téměř všech druhů jídel. Ale asi všichni vyhazujete slupky, že? Jenže – právě v nich (pochopitelně, že v těch zdravých, čistých), jsou uloženy další „poklady“, o kterých asi mnoho z nás doposud nevědělo:
 
VŠETEČNICE - PLÁNY NA LETOŠNÍ ROK? PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 12 leden 2017
Image resultA je to tady, rok 2017. Čas tak neuvěřitelně letí. Nejenže nejsem vůbec připravena na rok 2017, já nejsem připravena ani na 2007! Čím je člověk starší, tím čas utíká rychleji. Alespoň mně. Vyřešila jsem to tím, že se snažím užívat si i čas, který se mi původně vůbec nelíbil: tj. zimu, deště, tmavé dny, sníh, vedra, rozpálené velkoměsto, práci, úklid – (no, ten zas až tak ne, ale snažím se…)
 
40 LET CHARTY A ANTICHARTY PDF Tisk E-mail
Středa, 11 leden 2017
Related imageKe dni Charty a lidských práv zcela nerozlučně patří i Dny Anticharty. Dne 28. ledna 1977, tedy před 40 lety, se sešla naše kulturní elita. Od komunistů měli jediný úkol: vyslechnout a podepsat Antichartu. A tak se v pražském Národním divadle sešli významní představitelé tehdejší československé kulturní fronty, aby manifestovali své pevné odhodlání aktivně přispět novými tvůrčími činy k socialistickému rozvoji naší společnosti...
 
LEGRACE NA PLACE - ANÁLKA A TI DRUZÍ PDF Tisk E-mail
Úterý, 10 leden 2017
http://obrazky.kudlanka.cz/legrace.jpgTo se toho zase událo ... Dnes si popovídáme o jménech - konkrétně křestních. A speciálně poněkud neobvyklých. Případně - víceslovných - ta se u nás začínají objevovat v 16. století u šlechty. Od 17. století je pak nosí i měšťané a nakonec poddaní. Zatímco poddaní užívali maximálně 4 jména, u šlechticů to mohlo být i více než 10. Důvodů proč dát dítěti více jmen bylo několik. Dítě s více jmény mělo více patronů a zároveň tedy více ochránců. 
 
40 LET CHARTY A LIDSKÁ PRÁVA PDF Tisk E-mail
Pondělí, 09 leden 2017
V roce 1977 šlo o to, aby byl poražen komunistický režim. Lidská práva byla k tomu dokonalým nástrojem, protože totalita nebyla s nimi v ničem kompatibilní a jejich dodržování nutně muselo vést k pádu režimu.
 
CO JE V BANCE, TO SE POČÍTÁ? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 09 leden 2017
Related imageV České republice funguje celá řada bankovních domů. Prakticky žádný z nich, ale není v rukou českých vlastníků. Tedy alespoň ty největší a nejpoužívanější české banky jsou v rukou mateřských společností  jiných států. Díky zdravému hospodaření jsou ale banky v relativním klidu a navíc dokáží svým společnostem v zahraničí výrazně vydělávat.
 
JAK NÁM ZLÁ EU ZAKÁZALA VYRÁBĚT CUKR PDF Tisk E-mail
Neděle, 08 leden 2017
Slyšel a četl jsem to za poslední roky nesčetněkrát. Darebáci z EU nám zakázali vyrábět cukr a zlikvidovali naše cukrovarnictví. Cukrovary jsme zbourali a cukr teď musíme dovážet. (Vomlouvám se ctěným čtenářkám i ctěnýmu čtenáři za nespisovnej jazyk, ale nepřipadalo mi správný vystoupit ze svýho zavedenýho stylu, na Kudlance léta používanýho.)
 
LEGRACE NA PLACE - JAPONSKÉ PIVO PDF Tisk E-mail
Pátek, 06 leden 2017
http://obrazky.kudlanka.cz/legrace.jpgTo se toho zase událo ...  Pivo, respektive pivo plzeňského typu, je s českou kotlinou spojeno stejně silně, jako wiener schnitzel s Vídní, tequilla s Mexikem nebo zmrzlina s Itálií. Aktuálně se časy mění a proslulý pivovar v Plzni se stává, alespoň majetkově, japonským. Nemá smysl lkát nad ztrátou „českého zlata“, neboť Plzeňský Prazdroj už dávno není českou komoditou.
 
ZAJÍMAVOSTI I NÁPADY - CIBULE PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 05 leden 2017
Image result for échalote pngNejen česnek, ale i cibule působí jako přírodní antibiotikum bez vedlejších účinků. Je jedním z nejúčinnějších přírodních pomocníků i při řadě dalších potíží. Dnes se budeme věnovat konkrétně cibuli, levné a nesmírně zdravé zelenině.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 79 - 91 z 1471
[CNW:Counter]